Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Meghan - 1
aktualizováno včera 08:07
Neuvěřitelná částka

Meghan pořádně rozhazuje! Za šaty utratila jmění, kdo to platí?

Vévodkyně Meghan střídá šaty jako na běžícím pásu, a tak není divu, že ji nový šatník stál pořádné jmění. Za 16 outfitů, které měla od svatby při oficiálních akcích na sobě, zaplatila v přepočtu téměř pět milionů korun!

Policejní prezidium
13.07.
Nábor policistů

Policejní nováčci dostali tučné odměny. Vy teď můžete také!

Uchazečů o práci policisty přibývá. Může za to zřejmě tučný náborový příspěvek, na který mají nováčci od letošního roku nárok. Také stávajících policistů odchází méně. Nové policisty ale policejní prezidium stále shání, náborový příspěvek 150 tisíc tak můžete získat i vy!

Muž spadl ze střechy
12.07.
Trik s okapy

Šmejdi zase útočí! Přijedou až na zahradu a oberou vás o peníze

Policie varuje před falešnými řemeslníky - naposledy se objevili na Strakonicku, kde čtyři muži nabízeli výměnu okapů. Za práci vystavili předraženou a navíc falešnou fakturu. Takových případů teď policisté evidují několik.

Prásk.tv píše:

Dara Rolins a Rytmus - 1
čtěte o tématu peníze na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Demonstrace proti vyslovení důvěry nové vládě - Pavel Růžička
aktualizováno 12.07.
protest proti důvěře

Demokratická žumpo, za protest se platilo, zlobí se poslanec ANO

Vláda po dlouhých debatách získala v noci na čtvrtek důvěru Poslanecké sněmovny. Celé jednání provázely bouřlivé protesty proti koalici ANO, ČSSD s podporou komunistů. Na Andreje Babiše, který krátce vyšel ven, dokonce přiletěla plastová láhev. Poslanec ANO Pavel Růžička nyní přišel s informací, že se mělo účastníkům za demonstraci platit. Do protestujících se pořádně opřel a nazval je demokratickou žumpou.

Platba kartou - ilustrační foto
10.07.
Cashback

Nemáte poblíž bankomat? Vybrat si můžete i při nákupu! A zadarmo

Tohle dilema znají hlavně lidé na venkově. Nutně potřebují hotovost, ale nejbližší bankomat je ve městě vzdáleném 20 kilometrů. Provozovatelé platebních karet se jim snaží vycházet vstříc a změnili pravidla pro službu cashback - bez poplatku je možné si u určitých obchodníků vybrat hotovost. Dříve musel zákazník utratit v obchodě nejméně tři stovky, teď stačí jen, když si koupí třeba rohlík!

Okradený důchodce
aktualizováno 07.07.
přišel o všechny úspory

Zloděj mu z ruky vytrhl 200 tisíc! Zoufalý muž: Šetřil jsem na pohřeb

Další senior přišel v krátkém čase na východě Čech o celoživotní úspory. Tentokrát v Pardubicích neznámý podvodník napálil téměř devadesátiletého muže. Z ruky mu vzal obálku, kde bylo přes 200 tisíc korun. Vyšetřovatelům snad pomohou záběry z bezpečnostních kamer.

Elektřina
06.07.
zdražování energií

V létě účty za elektřinu rostou! Odborníci řekli, proč platíme víc

Elektřina od začátku roku zdražuje a podle odborníků na to má vliv i stále teplejší počasí. Lidé si totiž pořizují častěji bazény nebo klimatizace, a tak je spotřeba přes léto mnohem vyšší než v minulých letech. Poptávka po elektřině roste prakticky v celé Evropě, a i proto její cena stoupá.

Obrna
05.07.
návrh zákona

Bojíte se očkovat děti? Stát chce při problémech dávat odškodnění!

Stát chce odškodnit rodiny dětí, kterým se kvůli očkování zhorší zdravotní stav. A to na základě nového zákona, který připravuje ministerstvo zdravotnictví. Hotový by měl být v polovině července.

Elektřina
aktualizováno 04.07.
připlatíme si

Elektřina zdraží o stovky korun! Růst cen se promítne i do nákupů

Za elektřinu si zase připlatíme. Její cena roste už od začátku roku a podle ekonomů se jen tak nezastaví. Zdražovat se bude nejen letos, ale i další minimálně dva roky. Hlavním důvodem je růst ceny uhlí, ze kterého se elektřina vyrábí. A je bohužel pravděpodobné, že se zdražování elektřiny promítne i do cen ostatních výrobků. Třeba potravin, oblečení nebo automobilů.

Evropský parlament - peníze
aktualizováno 01.07.
peníze z evropy

Finanční podpora z EU od roku 2020 klesne, kraje přijdou o peníze

České ekonomice se daří. Obrazem toho bude nižší finanční podpora z Evropské unie. Kraje si tak po roce 2020 uříznou méně z evropského rozpočtu, a to až o 20 % oproti minulým rokům.