Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Peněženka
Aktualizováno Dnes 12:46
To byl večírek

Muž našel peněženku se sto tisíci, pět dní v kuse "kalil". Vrátil drobné

Ukradl v Chrudimi peněženku se sto osmi tisíci korunami a pět dní v kuse nepřetržitě hýřil po barech a restauracích. To je ve zkratce příběh třiačtyřicetiletého muže, který, když zjistil, že ho hledá policie, se šel sám udat.

Rozbitá silnice
Aktualizováno Včera 22:37
vládní jednání

Spor o silnice: Kraje dostanou na opravu 3 miliardy, mohlo to být víc

Na opravu často rozbitých silnic druhých a třetích tříd dostanou letos kraje 3 miliardy korun, to je stejně jako vloni. Jejich zástupci přitom chtěli po vládě více peněz. Z nich chtěli částečně financovat zvýšení platů řidičům autobusů. Členové vlády se sami na částce nemohli dohodnout. Zatímco sociální demokraté prý chrání rezervy, hnutí ANO by rozdávalo.

Rodina s paterčaty v parku Mirakulum v Milovicích
Aktualizováno Včera 17:01
poděkování dárcům

Kam mizí peníze pro paterčata? Rodiče prozradili, za co utrácejí

Druhá sbírka pro nejznámější česká paterčata přináší kýžené ovoce, peníze doputovaly tam, kde je jich třeba. Za rok se pro ně vybralo téměř 91 tisíc a rodina nyní zveřejnila, jak dary paterčatům pomáhají. "Děkujeme všem dárcům. Bez Vaší pomoci bychom chod domácnosti finančně nezvládli," děkují rodiče paterčat na internetových stránkách sbírky.

Prásk.tv píše:

Muzikály jako zlatý důl
čtěte o tématu peníze na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nákup auta na splátky je výhodný, ale pozor na pochybné půjčky

Možnosti koupit si ojeté auto pomocí úvěru využívá stále více lidí. Ceny úvěrů tlačí dolů i silná konkurence. Pozor ale na netransparentní služby.

EET
Aktualizováno Předevčírem 22:10
start už ve středu!

Podnikatelé na EET kašlou! Víc jak polovina se stále nepřihlásila

Druhá vlna EET startuje už ve středu. Týká se maloobchodů, velkoobchodů, trhovců, ale třeba i e-shopů. Z celkového počtu 250 tisíc podnikatelů se jich zatím do systému přihlásila méně než polovina.

Očkování
Aktualizováno 24.2. 2017 13:48
návrh zákona

Poslanci navrhují odškodné za komplikace po povinném očkování

Rodiče dětí vážně poškozených povinným očkováním možná po letech získají nárok na odškodnění od státu. Sněmovna by to mohla uzákonit v rámci vládní novely o specifických zdravotních službách. Navrhl to dnes poslanec TOP 09 a STAN Jan Farský v reakci na to, že ministerstvo zdravotnictví zatím takovouto úpravu nepředložilo, ač to už předloni slíbilo.

Spočítejte si

Důchody 2017: Kdy půjdete a kolik dostanete? NOVÁ KALKULAČKA

Obzvlášť mladší generace pořád netuší, v kolika letech vlastně půjde do důchodu. A není divu. Věková hranice pro odchod se neustále zvyšuje a mění. Strop má přinést až novela zákona, na které se shodla loni koalice. I tak se změny ale projeví nejdříve za 13 let.

milionový podvod

Láska za všechny peníze: Ženy daly svůdníkovi 3,5 milionu korun!

Minimálně pět žen podvedl 40letý muž z Mladoboleslavska. Sliboval jim společný život, ale ve skutečnosti z nich podle policistů vylákal několik milionů korun. Jakmile po něm chtěly peníze zpátky, opustil je a hledal novou oběť. Jenže nakonec se ženy sešly na policii a muži teď hrozí až 8 let vězení.

návrh rozpočtu

Dobrá zpráva: Další zaměstnanci si přilepší! Vláda chce zvýšit platy

Vláda Bohuslava Sobotky chce před volbami potěšit státní zaměstnance a slibuje jim vyšší platy. Dotknout by se to mělo například lidí pracujících v kultuře, sociálních pracovníků, učitelů nebo bezpečnostních složek. Zapracovat to chce do návrhu rozpočtu pro příští rok. Nejhůře placeným státním zaměstnancům chce přidat už v polovině letošního roku.

Lékaři a peníze
Aktualizováno 23.2. 2017 17:57
lákavé nabídky

Bude Česko bez lékařů? Čtvrtina studentů chce odejít pryč

Více než čtvrtina českých studentů lékařských fakult chce po promoci odejít do zahraničí, především do Německa. Tyto údaje vyplývají ze šetření, na kterém se podílela Karlova univerzita.

Stávka řidičů autobusů
Aktualizováno 23.2. 2017 21:39
chtějí vyšší platy

Stávka autobusáků bude! Nevyjede 514 řidičů

Stávka řidičů v linkové autobusové dopravě kvůli mzdám se definitivně uskuteční v Ústeckém kraji 8. března.