Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Peníze - ilustrační foto
11.01.

VIDEO: Policisté dopadli ženu podezřelou z padělání peněz

Padělky několika tisícovek se objevily na konci loňského roku v Českých Budějovicích. Kriminalistům se podařilo dopadnout ženu, která je z výroby falešných bankovek podezřelá, a teď jí hrozí několikaleté vězení.

Žena zpronevěřila téměř dva miliony
10.01.
Zpronevěra

Hazard a dluhy. Vedoucí obchodu si podle policie ulila dva miliony!

Soud uvalil vazbu na vedoucí prodejny v Sokolově, která stihla podle policie za čtyři měsíce zpronevěřit téměř dva miliony korun. Podle kriminalistů byla žena zadlužená a propadla hazardu. Policie ji navíc už stíhá kvůli úvěrovým podvodům.

Výstavba dálnice - ilustrační foto
aktualizováno 10.01.
Ministerský návrh

Brzdění staveb se ekologům asi prodraží, Ťok chystá vysoké kauce

Ekologickým aktivistům se možná prodraží blokování staveb. Ministr dopravy chce totiž zavést desetitisícové kauce za napadání stavebních povolení. A právě to je u českých aktivistů celkem běžné, například dnes zdržují výstavbu asi dvou set padesáti kilometrů dálnic.

Prásk.tv píše:

10 nejbohatších hereček - 1
čtěte o tématu peníze na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Podvodník - ilustrační foto
10.01.
Nepovedený pronájem

Podvodník nabízel neexistující byty! Na kontě má už půl milionu

Policisté z Pardubického kraje pátrají po muži, který nabízel neexistující byty a vybíral na ně vratnou kauci i nájemné za 500 eur. Od dubna loňského roku podvedl už 31 lidí a přišel si na půl milionu korun. Muži hrozí 5 let vězení.

VÍKEND: Jak si říct o peníze
10.01.

VÍKEND: Jak si říct o peníze

Podle průzkumů jsou dva ze tří Čechů spokojení se svým zaměstnáním. S platovým ohodnocením už to je mnohem horší. Šedesát procent lidí má za to, že dostává málo.

Kouř z komínů
aktualizováno 10.01.
Kotlíkové dotace

Poslední šance získat dotaci na nový kotel. Stát rozdělí tři miliardy

Ministerstvo životního prostředí spouští poslední vlnu kotlíkových dotací. Lidé, kteří topí neekologickým kotlem, mají ještě jednu možnost pořídit si výrazně levněji nové kotle. Stát na ně uvolní přes tři miliardy korun.

Policista a hasič
aktualizováno 09.01.
Přivýdělky

Hasiči a policisté často nevyjdou, musejí ještě pracovat bokem!

Hasiči a policisté denně nasazují životy, ale často si musí přivydělávat ještě bokem. Dělají prodavače nebo pracují například v autoškolách. Každý sbor má na vedlejší příjem jiné předpisy a ministerstvo je teď chce sjednotit. Důvodem je rozhodnutí Ústavního soudu. Ten totiž na základě případu hasičky vyhozené kvůli podnikání rozhodl, že výjimky pro přivýdělky musí plynout ze zákona.

Laura Jackson
aktualizováno 05.01.
Podpora charity

Chlupatý leden! Dívka se přestala holit a přidávají se k ní další...

V posledních letech se rozmohl u žen trend neholit si podpaží nebo nohy. Dodržují to i některé celebrity, jako je například zpěvačka Miley Cyrus nebo herečka Bella Thorne. To samé se rozhodla dělat i britská studentka Laura Jackson, která rozjela rovnou celou kampaň s názvem "Chlupatý leden". Cílem je vybrat, co nejvíce peněz, které poputují na charitu.

Útok nožem
aktualizováno 04.01.
přepadení

Držel jí nůž u krku. O desítky tisíc okradl muž pošťačku v Třinci

Během pár minut se poštovní doručovatelce z Třince změnil život. Když doručovala poštu, přepadl ji maskovaný muž a obral ji o desítky tisíc korun na důchody. Nůž ji držel u krku. Police po lupiči stále pátrá. Žena se zhroutila a má strach. Odvahu ale posbírala k tomu, aby varovala ostatní kolegy.

Boj s dluhy
aktualizováno 04.01.
Odborníci radí

Jak se vymanit z povánočních dluhů? Osm jednoduchých kroků

Necelá pětina Čechů si půjčuje na vánoční dárky. Jenže velkou část z nich čeká v lednu nepříjemné zjištění, kdy si uvědomí, že neví, jestli budou schopni vzniklé dluhy splácet. Pokud se v podobné situaci ocitáte i vy, přečtěte si několik rad, jak z dluhové pasti co nejrychleji ven.