Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Protesty v Jerevanu
23.04.
Demonstrace v Jerevanu

"Nemůžeme ven, v drátech uvízli lidé!" popsal Čech drsné protesty

Arménii ochromily protesty. Opozičního lídra zadržela policie a zavřela neznámo kam. Až po dni byl propuštěn a premiér Sargsjan odstoupil, zřejmě i kvůli tlaku veřejnosti. V ulicích Jerevanu demonstrují desetitisíce lidí. Čech, který tam žije, popsal těžkou situaci.

Tibor Gašpar
17.04.
padají hlavy

Slovenský policejní šéf Gašpar končí. Vaz mu zlomil případ Kuciak

Slovenský premiér Peter Pellegrini dnes oznámil, že prezident policejního sboru Tibor Gašpar ve funkci skončí. Kvůli současné obtížné situaci v policii to nebude hned, ale až na konci května.

Michal Murín a Andrej Babiš
aktualizováno 17.04.
Nečekaná rezignace

Šéf GIBS po sporech s Babišem končí! Odstoupí na konci dubna

Šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michal Murín skončí ke konci dubna ve funkci. Rozhodl se odstoupit po táhlých sporech s premiérem v demisi Babišem, který ho chtěl zprostit služby. Ještě minulý týden přitom Murín tvrdil, že rezignaci nezvažuje.

Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Zlatica Kušnírová
aktualizováno 16.04.
Další protesty

Matka zavražděné Martiny: "Prolili krev nadarmo, pořád nic nevíme!"

Tisíce Slováků znovu vyšly do ulic, aby demonstrovaly za odvolání policejního šéfa Tibora Gašpara. Požadují také důkladné vyšetření dvojnásobné vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Na shromáždění vystoupila také její matka.

Bohuslav Sobotka - 7
aktualizováno 22.03.
konec v politice

Expremiér Sobotka rezignuje na post poslance a odejde z politiky!

Bohuslav Sobotka končí ve vrcholné politice. Bývalý premiér se koncem března vzdá poslaneckého mandátu a dál bude jen řadovým členem ČSSD. Své rozhodnutí označil za hluboce osobní. Místo něj by do poslanecké lavice mohl usednout Roman Sklenák.

Vlajka Barmy
aktualizováno 21.03.
zdravotní potíže?

Barmský prezident ze dne na den rezignoval. Prý si chce odpočinout

Barmský prezident Tchin Ťjo, první civilní hlava státu po desetiletích a spojenec barmské vůdkyně Do Aun Schan Su Ťij, dnes rezignoval. Podle agentury AFP to oznámil na facebooku prezidentský palác. Jednasedmdesátiletý politik si chce podle prohlášení "odpočinout od svých současných povinností" a demise platí okamžitě.

Slovenský exministr úkoloval novináře
aktualizováno 12.03.
robert kaliňák

Slovenský ministr vnitra odstoupil. Kvůli krizi po vraždě novináře

Slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák rezignoval na svou funkci. Reagoval tak na krizi ve vládě a nepokoje v zemi po vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny.

Miloš Zeman a Jiří Ovčáček
aktualizováno 08.03.
protesty a rezignace

Zeman o Ondráčkovi: "Kdyby se omluvil, mohlo být vše vyřešené!"

Kdyby se poslanec Zdeněk Ondráček omluvil, vše mohlo být vyřešené. V reakci na včerejší rezignaci předsedy komise pro kontrolu GIBS to ve středu prohlásil prezident Miloš Zeman. Zvolení Ondráčka vyvolalo demonstrace asi 30 tisíc lidí.

Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín
27.02.
Tvrdá slova

Šéf GIBS: Babiš chce, abych hned skončil. Jinak prý bude skandál

Ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michal Murín tvrdí, že premiér v demisi Andrej Babiš na něj velmi tlačí, aby složil funkci. Na úřad, který vyšetřuje trestnou činnost policistů či příslušníků veřejné služby, tento týden také dorazila kontrola z ministerstva financí.

Jana Vildumetzová, hejtmanka Karlovarského kraje
aktualizováno 22.02.
Vzdá se funkce

Karlovarská hejtmanka skončí, zůstane jen poslankyní

Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO) opustí funkci hejtmanky a ponechá si poslanecký mandát. Přijde tak i o místo předsedkyně Asociace krajů ČR.