Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Předseda hnutí STAN Petr Gazdík
13.12.
Nové vedení

Gazdík skončí v čele hnutí STAN! Už se mluví o jeho nástupci

Předseda Starostů a nezávislých (STAN) Petr Gazdík chce skončit v čele hnutí, které podle něj potřebuje nový impuls. Příští týden navrhne širšímu vedení STAN, aby zkrátilo funkční období předsednictva a v dubnu se uskutečnil volební sjezd. Sám se chce více věnovat školství a podílet se na přípravě jeho reformy.

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová
06.12.
Kauza CzechTourism

Dostálová vysvětlovala policejní razii u sebe doma, Babiš jí věří

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) odmítla tvrzení, že se jako náměstkyně na ministerstvu před třemi lety chovala nehospodárně při nákupu mediálního prostoru. Na konferenci Svazu měst a obcí uvedla, že kauza, kterou začala rozplétat policie v polovině listopadu, se týká nákupu reklamy v nejvýznamnějších vysílacích časech, například při hokejových mistrovstvích či motocyklových závodech. Podezřelé jsou smlouvy agentury CzechTourism za 38 milionů korun.

Andrej Babiš
aktualizováno 23.11.
Veřejné mínění

Třetina voličů chce konec Babiše! Téměř 40 procent lidí mu ale věří

Jak si stojí premiér Andrej Babiš (ANO) u českých voličů před pátečním hlasováním o nedůvěře? Podle třetiny lidí by měl okamžitě rezignovat. Ale zhruba stejná část si myslí, že by měl zůstat premiérem až do konce vyšetřování.

Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Dita Protopopová
aktualizováno 20.11.
čapí hnízdo

Protopopová končí v ústavu! Všechny pacienty si bere s sebou

Lékařka Dita Protopopová končí v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ). Podle reportáže TV Seznam měla psát posudek na Andreje Babiše mladšího a měla mu dát vybrat mezi hospitalizací, nebo "prázdninami" na Krymu. NUDZ tvrdí, že v souvislosti s touto kauzou nepochybila.

Ministr spravedlnosti USA Jeff Sessions končí
aktualizováno 08.11.
Jeff Sessions

Ministr spravedlnosti USA končí, Trump ho dlouho kritizoval

Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions ve středu na výzvu prezidenta Donalda Trumpa odstoupil z funkce. Podle agentury Reuters zaslal do Bílého domu rezignační dopis a prezident mu za vykonanou práci poděkoval.

Jiří Zimola
aktualizováno 07.11.
Nevydržel ani rok

Zimola oznámil rezignaci v ČSSD. Novou stranu prý zakládat nebude

Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola, který byl na únorovém sjezdu zvolen místopředsedou ČSSD, oznámil ve středu konec ve stranické funkci. Do čela ČSSD byl zvolen na únorovém sjezdu. Strana utrpěla velkou porážku v senátních a komunálních volbách

Martin Janeček
01.11.
rezignace

Chtěli po lidech účtenky za svatby, teď šéf Finanční správy končí

Generální ředitel Finanční správy Martin Janeček požádal o odvolání, skončit chce k letošnímu 27. prosinci. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) Janečkovu žádost přijala. V tiskové zprávě to dnes uvedlo ministerstvo financí. Janeček čelil kritice kvůli vyměřování takzvaných zajišťovacích příkazů a postupu některých svých podřízených, kteří kvůli kontrole elektronické evidence tržeb (EET) zjišťovali od novomanželů podrobnosti o svatebních hostinách.

Policejní prezident Tomáš Tuhý
aktualizováno 29.10.
Náhrada Klausové

Policejní prezident Tuhý končí! Má být velvyslancem na Slovensku

Policejní prezident Tomáš Tuhý končí ve funkci. Měl by se stát velvyslancem na Slovensku, vyplývá z vyjádření ministra vnitra Jana Hamáčka. Podle informací deníku Právo Tuhý skončí ve středu.

Nacher, Babiš, Stuchlík
aktualizováno 09.10.
Pražská vzpoura

Pražské ANO proti Babišovi! Podpořili svoje místní vedení

Pražští zastupitelé za ANO vystoupili proti kritice stranického šéfa Andreje Babiše. Ten z volebního výsledku v Praze viní pražskou organizaci a vyzývá ji k převzetí zodpovědnosti.

Jaroslav Foldyna 2018
aktualizováno 09.10.
propadák čssd

Foldyna si svůj konec rozmýšlí. Nechce vypadat jako idiot

Konec Jaroslava Foldyny? Ještě to není tak jisté. Původní Foldynovo prohlášení o konci ve stranických funkcích sociální demokracie dostalo trhliny. "Výrazně to zvažuji z několika důvodů. Hlavní je výzva krajského výkonného výboru k jednání příští týden," řekl Foldyna.