Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Co lidé zapomněli v MHD
14.02.
Ztráty a nálezy

V pražské MHD loni našli spící dítě, zubní protézu i mládě krajty

Cestující zapomínají v pražské MHD stále více věcí. V loňském roce evidoval Dopravní podnik hlavního města Prahy celkem 6 453 předmětů. Úspěšně se svým majitelům vrátilo 2 243 předmětů, což je přibližně 35 %. Pracovníci Dopravního podniku se setkali s několika kuriózními ztrátami. Našli topné těleso radiátoru, rošt od sporáku, naslouchátko nebo zubní protézu. Lidé zapomněli v MHD ale i své spolucestující.

Revizora v Brně napadli nožem, ostatní se teď učí bránit!
09.02.
Bojová umění

Revizora v Brně napadli nožem, ostatní se teď učí bránit!

V těchto dnech procházejí brněnští revizoři školením sebeobrany přímo v tramvaji. Po nedávném napadení nožem jednoho z nich vedení dopravního podniku zajistilo odborníka na bojová umění. Ten je má naučit, jak z podobné situace vyváznout bez úhony.

MHD Bratislava
07.02.
kuriozita v Bratislavě

Hádka v MHD: Řidič odmítl jet, bál se, že chytí chřipku od cestující

Kuriózní případ se stal v úterý ráno v bratislavské MHD. Řidič autobusu odmítl pokračovat v jízdě, protože jedna z cestujících, která seděla vepředu, kašlala. A řidič se bál, že se nakazí.

Prásk.tv píše:

Muž si zasekl přirození v metru
čtěte o tématu MHD na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyberete si saně, nebo lyže?

Nahoru za hodinu a půl, a to se saněmi na zádech. Dolů za 4 a půl minuty, ale na saních. Tak se dá charakterizovat výkon vítěze prvního sáňkařského závodu, který se na Černé hoře v Krkonoších jel před 120 lety. Po stejné trase se můžete projet i dnes, jen s tím rozdílem, že nahoru vás vyveze kabinková lanovka.

Tramvaj v Praze - ilustrační foto
05.02.
Technické potíže

Centrum Prahy ochromil výpadek proudu, "klekla" MHD i semafory

Centrum Prahy krátce po pondělním poledni ochromil rozsáhlý výpadek dodávek elektrické energie. Kvůli tomu přibližně 20 minut nejezdily tramvaje a minimálně v okolí I.P. Pavlova nefungovaly ani semafory.

Revizor - ilustrační foto
aktualizováno 19.01.
nechtěl zaplatit

Krvavá kontrola jízdenek: Černý pasažér v Brně pořezal revizora!

Revizora pořezal v Brně černý pasažér, který mu nechtěl předložit jízdenku ani osobní doklady. Při útěku z autobusové zastávky se oháněl nožem a poranil revizorovi ruku. Strážníci ho dopadli poblíž supermarketu a našli i nůž, který agresor zahodil na louce do sněhu. Útočníka si pak převzala policie.

Policie v metru
17.01.
Přerušení provozu

Šel vstříc smrti? Metro na lince A zastavil muž v kolejišti!

Na lince A pražského metra se po středečním poledni zastavil provoz. Vlaky přestaly jezdit mezi Dejvickou a Náměstím Míru. Případ vyšetřují policisté, vážně zraněný muž skončil v nemocnici. Provoz se podařilo obnovit až po dvou hodinách.

Dozorce ve vězení
aktualizováno 03.01.
pracovní místa

Česku chybí zaměstnanci. Vězeňská služba láká na 150 tisíc!

V České republice stále chybějí zaměstnanci. Málo je například řidičů městské hromadné dopravy, zdravotních sester nebo vězeňských dozorců. Aby vězeňská služba naplnila potřebný počet zaměstnanců, nabízí dokonce náborový příspěvek ve výši 150 tisíc korun.

Tramvaj v Praze - ilustrační foto
aktualizováno 02.01.
méně spojů

Krize v pražské MHD! Nejsou řidiči, omezuje se provoz!

Pokud vám vánoční svátky zkomplikovaly cestování městskou hromadnou dopravou po Praze, obrňte se trpělivostí, protože se situace nezlepší ani na začátku měsíce. Dopravní podnikl kvůli nedostatku řidičů zavedl "poloprázdninový" provoz. V pražském metru navíc brzy začne plánovaná oprava ve stanici Muzeum.

Metro v Brně
aktualizováno 10.11.
velkoměsto

Brno představilo plány na stavbu metra. Říkají mu DIAMETR

Politici z Jihomoravského kraje se znovu začali zabývat plánem na vybudování metra v Brně. Vedení města má už dokonce vybudovaný plán celého projektu. Radním jde především o urychlení dopravy pro obyvatele Brna, ale i okolních měst.

Revizor - ilustrační foto
07.11.
pražská MHD

Cestující, pozor! Revizoři dnes chystají obří zátah na neplatiče

Cestující v pražské MHD by se dnes měli mít na pozoru a zkontrolovat si, jestli mají platnou jízdenku. Dopravní podnik totiž spouští tzv. Akci revizor a chystá zátah na černé pasažéry. V metru, tramvajích i autobusech se to bude dnes kontrolory jen hemžit.