Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

České dráhy zaznamenaly několik případů otevřených dveří při jízdě
aktualizováno 12.11.
Problémy na železnicích

Špatné zabezpečení vlaků! České dráhy trápí otevřené dveře za jízdy

Na české železnici se objevily další případy otevřených dveří u vagónů během jízdy. Jeden se stal při cestě mezi Prahou a Českými Budějovicemi a druhý na trase z Plzně do Prahy. Před dvěma lety kvůli otevřeným dveřím za jízdy vypadla z vlaku dvouletá holčička.

Vlak
aktualizováno 06.11.
rušení spojů

Kolaps na železnici! Kvůli poruše nabíraly vlaky obrovské zpoždění

Porucha trakčního vedení v Praze Vršovicích komplikovala od úterních brzkých ranních hodin železniční dopravu. Vlaky nabíraly velké zpoždění, některé spoje byly úplně zrušeny. Do normálu se situace vrátila až po poledni.

Vlak
29.10.
zjištění nkú

Šokující zjištění: Třetina vlaků je starší 30 let a za hranicí životnosti

Vlaky, které jezdí po českých železnicích, jsou z velké části za hranicí technické životnosti. Více než třetina vlaků Českých drah slouží přes 30 let. Vyplývá to ze zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

Prásk.tv píše:

Soutěž
čtěte o tématu České dráhy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

České dráhy
aktualizováno 14.10.
nové jízdní řády

Dráhy plánují velkou změnu! Do desítek vlaků bude nutná místenka

Vlakem z Prahy do Ostravy se cestující možná brzy svezou jen s platnou místenkou. České dráhy tak chtějí zajistit vyšší kvalitu cestování v těchto dálkových spojích. Novinka by měla začít platit v průběhu příštího roku.

Srážka osoby vlakem v pražské Libni - 4
aktualizováno 17.09.
srážka s vlakem

V kolejišti v Jihlavě našli mrtvolu. Vlaky budou stát několik hodin

Mrtvého člověka našli v pondělí ráno na železniční výhybce v Jihlavě ve směru Luka nad Jihlavou. Provoz na trati museli zastavit.

České dráhy
aktualizováno 12.09.
Nový šéf představenstva

Změny ve vedení Českých drah! Krtka střídá v čele firmy Kupec

Dozorčí rada Českých drah dnes obměnila vedení státního dopravce. Pavel Krtek skončil v čele představenstva, nahradil ho Miroslav Kupec. Krtek byl následně zvolen místopředsedou představenstva. Z představenstva podniku dozorčí rada odvolala Martina Bělčíka a Ludvíka Urbana.

2182029
10.09.

Střepiny 10. 9. 2018

Sleva na jízdném pro studenty i seniory a kouzlení s cenami podle Českých drah. Jsou to už dva týdny, co saským městem Chemnitz, nedaleko českých hranic, otřásají drsné demonstrace. Vše odstartovalo vraždou mladého muže. A nakonec reportáž pro všechny, kdo jezdí autem. Zákaz vjezdu dieselů do center měst - oprávněná kritika nebo přehnaná hysterie?

Časové jízdenky pro jízdu po Praze
aktualizováno 23.08.
Pražská integrovaná doprava

Revoluční změny v pražské MHD: Systém jízdného se zásadně změní

Od pondělí 27. 8. 2018 se obyvatelům Prahy a Středočeského kraje zjednoduší cestování hromadnou dopravou. Nový dopravní systém PID Lítačka jim umožní nahrávat dlouhodobé jízdné na bezkontaktní bankovní kartu nebo In Kartu Českých drah. Úplnou novinku představuje mobilní aplikace PID Lítačka, přes kterou bude možné zakoupit jednotlivé jízdné pro všechna pásma v Pražské integrované dopravě.

Hasiči u vlaku
aktualizováno 21.08.
Požár na Ostravsku

Vlaky na Ostravsku stály! Požár v železničním koridoru zastavil provoz

V pondělí po poledni vypukl požár na koridoru u Ostravy a zablokoval tak jednu z nejvytíženějších železničních tras v republice. Provoz byl zastaven a vlaky nabíraly dlouhé zpoždění.

Vlaky - dopravci
aktualizováno 13.08.
Už od září

Velké slevy na cestování vlakem se blíží. NÁVOD, jak je uplatnit!

Už za necelé tři týdny začínají na železnici platit velké slevy pro studenty a seniory, které před pár měsíci schválila vláda. Vybraní cestující budou mít pevnou slevu 75 procent. A nemusejí si ani vyřizovat speciální průkazky.