Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nemovitosti Českých drah k prodeji
17.02.
výhodná nabídka

Kupte si dům za korunu! České dráhy prodávají levné nemovitosti

Společnost České dráhy nabízí za výhodné ceny k prodeji šestnáct nemovitostí. Domy si můžete koupit za velmi výhodnou cenu i vy! Některé nabízejí za pouhou jednu korunu.

Vlak - 1
aktualizováno 15.02.
Dramatický moment

Vlaky v Praze jely po stejné koleji! Zastavily jen 200 metrů od sebe

Dva osobní vlaky se málem srazily ve čtvrtek ráno na nádraží v Horních Počernicích. Zatímco jedna souprava čekala na odjezd, vjel na stejnou kolej proti ní jiný vlak. Strojvůdce si ale rychle všiml chyby a zastavil asi 200 metrů před srážkou.

Vlak - 1
10.02.
plánují nákup

Revoluce na trati: Dráhy chtějí lokomotivy, které jezdí až 200 km/h

Až 60 rychlých lokomotiv plánují koupit v nejbližší době České dráhy. Stroje by byly schopné jezdit rychlostí až 200 kilometrů v hodině.

Prásk.tv píše:

Soutěž
čtěte o tématu České dráhy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Vlaku se za jízdy otevřely dveře
05.02.
Chvilky od katastrofy

Vlaku se u Olomouce otevřely za jízdy dveře! Dráhy hledají příčinu!

Mimořádně nebezpečná situace se stala ve vlaku na trase z Olomouce do Přerova. Jednomu vagónu se za jízdy otevřely dveře. Strojvedoucí soupravu okamžitě zastavil a nejspíš tak zabránil podobnému neštěstí, jaké se stalo předloni také u Olomouce. Dvouletá holčička tehdy vypadla z vlaku při rychlosti 112 kilometrů v hodině.

České dráhy
21.12.
Chovaly se predátorsky

České dráhy dostaly obří pokutu. Mají zaplatit skoro 368 milionů

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) potrestal vysokou pokutou České dráhy. Za zneužití dominantního postavení dopravci udělil pokutu 367 805 000 korun. Dráhy podle ÚOHS porušily zákon o ochraně hospodářské soutěže i Smlouvu o fungování EU. Proti pokutě se mohou odvolat.

Nové jízdní řády
aktualizováno 10.12.
Mění se jízdní řády

Zrychlení, nové vlaky, lepší vozy. Přehled změn na železnici!

Od neděle vstupuje v platnost nový jízdní řád na železnici. Cestující se mohou těšit na lepší vozy, rychlejší cestování i nové vlaky. U některých spojů si ale budou muset zvykat na nová jména. Dráhy také mírně zdraží. Další spoje přidává RegioJet, který nově vyrazí do Vídně.

Muž ve vlaku
05.12.
Anketa Jak tohle dopadne?

Dráhy zavádí u Prahy noční vlaky. Budou plné opilců, bojí se lidé

Se změnou jízdního řádu přichází v okolí Prahy jedna novinka. O víkendu přidávají České dráhy noční osobní vlaky do měst v okolí Prahy. Kromě cestujících, kteří novou službu chválí, se ale také objevily kritické hlasy. Část pasažérů se obává, jak to v takových vlacích bude vypadat.

České dráhy
04.12.
Oblíbený benefit

Odbory a ministerstvo se dohodly. Režijní jízdenky všem podraží

Ministerstvo dopravy podepsalo v pondělí memorandum s železničními odboráři. Dohodli se na mírném zdražení cen režijního jízdného. To přestane platit v komerčních vlacích ČD a také ve vlacích, které v budoucnu Dráhy budou provozovat po výběrových řízeních. Tam ale zaměstnancům České dráhy a SŽDC cestování zdarma zřejmě umožní v rámci zaměstnaneckých benefitů.

Změny od prosince
aktualizováno 01.12.
co nás čeká

ZMĚNY OD PROSINCE: Dražší jízdenky i bič na nepoctivé řidiče

Nové jízdní řády, změny v měření emisí i nový způsob výplaty dávek - nejen tyto změny na nás čekají v prosinci. Kromě toho se blíží Vánoce, což znamená nejen velkolepé přípravy, ale i obchody, které budou muset zavřít.

České dráhy
aktualizováno 08.11.
Zdražování

Cestování vlakem od prosince zdraží. ČD řekly, o kolik to bude

České dráhy ve středu informovaly, že s platností nového jízdního řádu, tedy od 10. prosince, upraví ceny. Cestování vlakem mírně podraží, Dráhy zvýší ceny o 2 %, což odpovídá letošní míře inflace. Pro cestující si připravily také další novinky.