Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nové jízdní řády
aktualizováno 10.12.
Mění se jízdní řády

Zrychlení, nové vlaky, lepší vozy. Přehled změn na železnici!

Od neděle vstupuje v platnost nový jízdní řád na železnici. Cestující se mohou těšit na lepší vozy, rychlejší cestování i nové vlaky. U některých spojů si ale budou muset zvykat na nová jména. Dráhy také mírně zdraží. Další spoje přidává RegioJet, který nově vyrazí do Vídně.

Muž ve vlaku
05.12.
Anketa Jak tohle dopadne?

Dráhy zavádí u Prahy noční vlaky. Budou plné opilců, bojí se lidé

Se změnou jízdního řádu přichází v okolí Prahy jedna novinka. O víkendu přidávají České dráhy noční osobní vlaky do měst v okolí Prahy. Kromě cestujících, kteří novou službu chválí, se ale také objevily kritické hlasy. Část pasažérů se obává, jak to v takových vlacích bude vypadat.

České dráhy
04.12.
Oblíbený benefit

Odbory a ministerstvo se dohodly. Režijní jízdenky všem podraží

Ministerstvo dopravy podepsalo v pondělí memorandum s železničními odboráři. Dohodli se na mírném zdražení cen režijního jízdného. To přestane platit v komerčních vlacích ČD a také ve vlacích, které v budoucnu Dráhy budou provozovat po výběrových řízeních. Tam ale zaměstnancům České dráhy a SŽDC cestování zdarma zřejmě umožní v rámci zaměstnaneckých benefitů.

Prásk.tv píše:

Soutěž
čtěte o tématu České dráhy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Změny od prosince
aktualizováno 01.12.
co nás čeká

ZMĚNY OD PROSINCE: Dražší jízdenky i bič na nepoctivé řidiče

Nové jízdní řády, změny v měření emisí i nový způsob výplaty dávek - nejen tyto změny na nás čekají v prosinci. Kromě toho se blíží Vánoce, což znamená nejen velkolepé přípravy, ale i obchody, které budou muset zavřít.

České dráhy
aktualizováno 08.11.
Zdražování

Cestování vlakem od prosince zdraží. ČD řekly, o kolik to bude

České dráhy ve středu informovaly, že s platností nového jízdního řádu, tedy od 10. prosince, upraví ceny. Cestování vlakem mírně podraží, Dráhy zvýší ceny o 2 %, což odpovídá letošní míře inflace. Pro cestující si připravily také další novinky.

Nové jízdní řády
03.11.
rychleji a pohodlně

Jízdní řády čekají změny: Vlaky posílí a začnou jezdit luxusní vozy

České řády se rozhodly v příštím roce co nejvíce zlepšit kvalitu svých služeb. Postupně proto představují novinky v jízdních řádech. A co se týká vnitrostátní dálkové dopravy, skutečně se blýská na lepší časy. Na západ Čech se dostanou cestující rychleji a ve větším pohodlí, rychleji se bude cestovat také na jižní Moravu.

Nevolnost ve vlaku
aktualizováno 31.10.
bez pomoci mohla umřít

Vlak stál kvůli vichřici, žena v něm kolabovala. Průvodčí jí nepomohla

Nedělní vichřice ochromila železniční dopravu na mnoha místech v Česku. Vlaky nabíraly i několikahodinové zpoždění a cestujícím nezbývalo, než se obrnit trpělivostí. Podle některých ale České dráhy vyhrocenou situaci nezvládly.

Železnice
aktualizováno 30.10.
Velké změny

Jízdní řády se mění! Cestování vlakem do zahraničí bude rychlejší

Pokud jezdíte vlakem do zahraničí, můžete jásat. České dráhy chystají na příští rok výrazné změny nejen v jízdních řádech. Vlaků pojede více a někdy se zkrátí čas cesty i o půl hodiny. Mnoho z nich dostane nové označení, celou řadu vozů čeká modernizace. Větší změny se dotknout také noční dopravy.

Evakuace vlaku Pendolino v Poříčanech - 4
aktualizováno 23.10.
Problémy na železnici

Evakuace pendolina: Vlak projel na červenou, lidé museli ven!

Opravdu nečekané zpestření cesty zažili v pondělí před polednem cestující sedící v pendolinu, které jede z Prahy do Ostravy. Vlak totiž u Poříčan na Kolínsku projel návěstidlo na červenou. Po zastavení si museli všichni pasažéři vystoupit.

Pád dívenky z vlaku
aktualizováno 16.09.
Musí ho došetřit

Dívka (†2) vypadla z vlaku. Soud případ vrátil státním zástupcům

Vyšetřování neštěstí, při kterém loni v červenci na Olomoucku z vlaku vypadla a zemřela ani ne tříletá dívka, se pravděpodobně protáhne. Soud případ vrátil státnímu zastupitelství. Policisté ze smrti viní dvě pracovnice Českých drah - vlakvedoucí a průvodčí.