Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

největší hříšníci

Za znečištění přírody padly obří pokuty! Tyto firmy dopadly nejhůř

Více než 130 milionů korun musely v loňském roce zaplatit české podniky za ohrožování životního prostředí. Nejvíce pokut padlo za odpady, což je několikaletý trend. Za porušení zákona o odpadech byla uložena také nejvyšší pokuta, a to společnosti OMGD, s.r.o.

Kotel
Aktualizováno 21.4. 2017 18:31
přehled po krajích

Kotlíkové dotace: Lidé se hádali ve frontě! NÁVOD, JAK ŽÁDAT

Ministerstvo životního prostředí rozdělí další peníze na výměnu neekologických kotlů. Právě v dubnu startuje příjem žádostí v mnoha krajích. Kdy můžete žádat o příspěvek na nový kotel u vás, se podívejte v přehledu.

Kotlíková dotace
Aktualizováno 16.3. 2017 13:08
Nepropásněte šanci

Stát rozdává miliardy na výměnu kotlů! NÁVOD, jak o peníze žádat

Stát spouští druhou vlnu kotlíkových dotací, rozdá téměř 3,5 miliardy korun. Do dvou let by se mělo vyměnit 35 tisíc starých kotlů za nové ekologické. Tentokrát však lidé nedostanou peníze na uhelné kotle.

Prásk.tv píše:

Leonardo DiCaprio - 3
čtěte o tématu životní prostředí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

Vaše téma - s Richardem Brabcem
Aktualizováno 26.1. 2017 19:25
Vaše téma

Ministr Brabec: Na dotace na kotle máme připravené 3 miliardy

Ministerstvo životního prostředí má letos připravené tři miliardy korun na tzv. kotlíkové dotace. V pořadu Vaše téma to prozradil ministr Richard Brabec. S moderátorem Františkem Bůžkem mluvil také o boji se smogem, který Česko už týden trápí.

Odhalení kontrolorů

Vyhozené peníze? 9,4 miliard na životní prostředí vůbec nepomohlo

Kontroloři z Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) přišli s vážným obviněním. Podle jejich zprávy dalo Ministerstvo životního prostředí v letech 2013 a 2015 na projekty určené na ochranu přírody celkem 9,4 miliardy korun. Žádné zlepšení ale nepřinesly, mnohdy se situace ještě zhoršila. Ministerstvo se brání, že je to nesmysl.

Audi A5
Aktualizováno 13.11. 2016 17:50
auto moto

Další skandál na obzoru: Audi vyšetřují kvůli podvodu s emisemi

Americká agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) začala vyšetřovat německou automobilku Audi kvůli možným manipulacím s měřením emisí oxidu uhličitého (CO2). Informuje o tom německý nedělník Bild am Sonntag bez uvedení zdrojů.

návrh zákona

Ministerstvo chce rozdávat peníze! Stačí se zbavit starého auta

Koupíte si vůz na alternativní pohon a dostanete finanční příspěvek. Donesete doklad o ekologické likvidaci starého vozu a dostanete další bonus. Tuto novelu zákona chce navrhnout Ministerstvo průmyslu a obchodu. Už v pondělí se má návrhem zákona zabývat vláda.

Hašení lesního požáru ve Španělsku
Aktualizováno 6.9. 2016 19:14
VIDEO LESY V PLAMENECH

Masivní požár ve Španělsku je terorismus, tvrdí úředníci!

Ohromný lesní požár, který ve španělském resortu Javea přinutil 1400 lidí opustit své domovy, spálil oblast o rozloze 790 akrů a zničil desítky budov, se podařilo po dlouhých dvou dnech boje dostat pod kontrolu. Jeden z předních španělských politiků označil požár za "environmentální terorismus", podle vyšetřování šlo s největší pravděpodobností o žhářský čin.

Peníze z EU

Na kotle půjde dalších 300 milionů! Česko vyjednalo nové dotace

Kraje získají dalších 300 milionů korun na výměny neekologických zdrojů tepla v rámci kotlíkových dotací. Ministerstvu životního prostředí se totiž podařilo u Evropské komise vyjednat navýšení třímiliardové alokace o dalších 10 %.

životní prostředí

Luxusní výletní plavba Arktidou: Ochránci přírody bijí na poplach

Rozhodnutí o uskutečnění plavby ohromné turistické lodi společnosti Crystal Cruises přes námořní cestu známou jako Severozápadní průjezd vyvolalo bouřlivé reakce především v řadách ochránců přírody. Podle nich ohrozí plavba nedotčenou arktickou přírodu.