Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

opravy ve vesmíru

Hrozí ochromení vesmírné stanice, na ISS selhal řídící systém

Po selhání systému na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), přes který chodí důležitá data pro provoz stanice, byl urychleně schválen výstup do vesmíru, při kterém Peggy Whitsonová a Jack Fischer vadnou součástku vymění. Funkčnost zajišťuje záložní systém, k opravě se ale musí přistoupit neprodleně, jinak hrozí, že funkčnost ISS bude částečně ochromena.

Rady odborníků

Na zubním kartáčku mohou být tisíce bakterií! Jak často ho měnit?

Zubní kartáček vyžaduje pravidelnou péči a výměnu. V opačném případě vám může uškodit - na jeho povrchu se tvoří tisíce bakterií.

Kotel
Aktualizováno 21.4. 2017 18:31
přehled po krajích

Kotlíkové dotace: Lidé se hádali ve frontě! NÁVOD, JAK ŽÁDAT

Ministerstvo životního prostředí rozdělí další peníze na výměnu neekologických kotlů. Právě v dubnu startuje příjem žádostí v mnoha krajích. Kdy můžete žádat o příspěvek na nový kotel u vás, se podívejte v přehledu.

Prásk.tv píše:

Výměna manželek: Veronika
čtěte o tématu výměna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

Kotlíková dotace
Aktualizováno 16.3. 2017 13:08
Nepropásněte šanci

Stát rozdává miliardy na výměnu kotlů! NÁVOD, jak o peníze žádat

Stát spouští druhou vlnu kotlíkových dotací, rozdá téměř 3,5 miliardy korun. Do dvou let by se mělo vyměnit 35 tisíc starých kotlů za nové ekologické. Tentokrát však lidé nedostanou peníze na uhelné kotle.

Donald Tusk
Aktualizováno 4.3. 2017 19:48
Evropská rada

Polsko navrhlo vyměnit Tuska v čele EU, už mají svého kandidáta

Polská vláda dnes navrhla vlastního kandidáta na funkci předsedy Evropské rady. Podle listu Gazeta Wyborcza to oznámilo ministerstvo zahraničí. Místo polského expremiéra Donalda Tuska by Varšava chtěla, aby v čele rady stanul europoslanec Jacek Saryusz-Wolski. Nového šéfa summitů Evropské unie budou představitelé členských zemí vybírat příští týden na vrcholné schůzce v Bruselu.

Armádní auta
Aktualizováno 28.2. 2017 22:15
testovací polygon

Výběrové řízení: Armáda se chystá na výměnu stovek vozidel

Armáda chystá výměnu stovek terénních a obrněných automobilů, které začínají dosluhovat. Do Vyškova proto v úterý pozvala všechny zájemce, kteří chtějí nabídnout svoje vozy. Na polygonu plném bahna měli ukázat, s jakým terénem si dokážou jejich vozy poradit. O vítězi nakonec rozhodne výběrové řízení.

Padesátikorunová bankovka
Aktualizováno 30.1. 2017 11:32
máte ji ještě doma?

POZOR! Na výměnu papírové padesátky zbývají poslední dny

Poslední dva měsíce mají lidé na to, aby vyměnili neplatné padesátikorunové bankovky za mince. Papírové padesátikoruny definitivně přestaly platit v roce 2007.

výměna ministrů

Zeman souhlasil. Osud Němečka a Dienstbiera je zpečetěn

Na konci listopadu skončí ve funkci ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (oba ČSSD). Nahradí je dosavadní ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík a poslanec ČSSD Jan Chvojka. Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka dnes formálně předložil návrhy personálních změn prezidentovi Miloši Zemanovi, který s výměnami souhlasil.

změny ve vládě

Dva noví ministři Chvojka a Ludvík. Kdo jsou, s čím přicházejí?

Miloslav Ludvík a Jan Chvojka - právě tyto dva muže ze sociální demokracie chce premiér Bohuslav Sobotka do vlády. Jací vlastně jsou budoucí ministři pro zdravotnictví a pro lidská práva?

Jiří Dienstbier
Aktualizováno 10.11. 2016 19:01
kdo poletí ven?

ČSSD pere špinavé prádlo: Puč, mafie, pračka peněz, nadávky

Kvůli plánovaným změnám ve vládě se mezi sociálními demokraty rozhořel tvrdý boj bez servítků. Začal ho ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier, když z plánů na své odvolání obvinil "pražskou mafii", "pučisty" a "pračku peněz". Přivolal tak na sebe vzápětí hněv Michala Haška.