Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž ukradl auto v autobazaru
aktualizováno 15.07.
video Policie pátrá

Vychytralý zloděj: Při předváděčce vyměnil klíče, pak auto ukradl!

Pražští kriminalisté už měsíc pátrají po vykutáleném zloději, který velmi chytrým trikem odvezl auto z autobazaru, aniž by za něj zaplatil jedinou korunu.

Výstup do vesmíru posádky 41 při službě na ISS
22.05.
opravy ve vesmíru

Hrozí ochromení vesmírné stanice, na ISS selhal řídící systém

Po selhání systému na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS), přes který chodí důležitá data pro provoz stanice, byl urychleně schválen výstup do vesmíru, při kterém Peggy Whitsonová a Jack Fischer vadnou součástku vymění. Funkčnost zajišťuje záložní systém, k opravě se ale musí přistoupit neprodleně, jinak hrozí, že funkčnost ISS bude částečně ochromena.

Čištění zubů
17.05.
Rady odborníků

Na zubním kartáčku mohou být tisíce bakterií! Jak často ho měnit?

Zubní kartáček vyžaduje pravidelnou péči a výměnu. V opačném případě vám může uškodit - na jeho povrchu se tvoří tisíce bakterií.

Prásk.tv píše:

Výměna manželek: Veronika
čtěte o tématu výměna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dárek k narození? Ožívá tradice mincí do kolébky

Babičky, dědečkové i tetičky si často lámou hlavu nad tím, jaký koupit dárek k narození dítěte.

Kotel
aktualizováno 21.04.
přehled po krajích

Kotlíkové dotace: Lidé se hádali ve frontě! NÁVOD, JAK ŽÁDAT

Ministerstvo životního prostředí rozdělí další peníze na výměnu neekologických kotlů. Právě v dubnu startuje příjem žádostí v mnoha krajích. Kdy můžete žádat o příspěvek na nový kotel u vás, se podívejte v přehledu.

Kotlíková dotace
aktualizováno 16.03.
Nepropásněte šanci

Stát rozdává miliardy na výměnu kotlů! NÁVOD, jak o peníze žádat

Stát spouští druhou vlnu kotlíkových dotací, rozdá téměř 3,5 miliardy korun. Do dvou let by se mělo vyměnit 35 tisíc starých kotlů za nové ekologické. Tentokrát však lidé nedostanou peníze na uhelné kotle.

Donald Tusk
aktualizováno 04.03.
Evropská rada

Polsko navrhlo vyměnit Tuska v čele EU, už mají svého kandidáta

Polská vláda dnes navrhla vlastního kandidáta na funkci předsedy Evropské rady. Podle listu Gazeta Wyborcza to oznámilo ministerstvo zahraničí. Místo polského expremiéra Donalda Tuska by Varšava chtěla, aby v čele rady stanul europoslanec Jacek Saryusz-Wolski. Nového šéfa summitů Evropské unie budou představitelé členských zemí vybírat příští týden na vrcholné schůzce v Bruselu.

Armádní auta
aktualizováno 28.02.
testovací polygon

Výběrové řízení: Armáda se chystá na výměnu stovek vozidel

Armáda chystá výměnu stovek terénních a obrněných automobilů, které začínají dosluhovat. Do Vyškova proto v úterý pozvala všechny zájemce, kteří chtějí nabídnout svoje vozy. Na polygonu plném bahna měli ukázat, s jakým terénem si dokážou jejich vozy poradit. O vítězi nakonec rozhodne výběrové řízení.

Padesátikorunová bankovka
aktualizováno 30.01.
máte ji ještě doma?

POZOR! Na výměnu papírové padesátky zbývají poslední dny

Poslední dva měsíce mají lidé na to, aby vyměnili neplatné padesátikorunové bankovky za mince. Papírové padesátikoruny definitivně přestaly platit v roce 2007.

Sobotka_Zeman
13.11.
výměna ministrů

Zeman souhlasil. Osud Němečka a Dienstbiera je zpečetěn

Na konci listopadu skončí ve funkci ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (oba ČSSD). Nahradí je dosavadní ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík a poslanec ČSSD Jan Chvojka. Premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka dnes formálně předložil návrhy personálních změn prezidentovi Miloši Zemanovi, který s výměnami souhlasil.

Miloslav Ludvík
12.11.
změny ve vládě

Dva noví ministři Chvojka a Ludvík. Kdo jsou, s čím přicházejí?

Miloslav Ludvík a Jan Chvojka - právě tyto dva muže ze sociální demokracie chce premiér Bohuslav Sobotka do vlády. Jací vlastně jsou budoucí ministři pro zdravotnictví a pro lidská práva?