Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prase - ilustrační foto
aktualizováno 08.11.
Opatření na Zlínsku

Africký mor děsí dál! Chovatelé musejí porazit domácí prasata

Veterináři ve středu vydali nová mimořádná opatření v souvislosti s africkým morem prasat na Zlínsku. Chtějí tak zabránit šíření choroby, hlavně do chovů domácích prasat. Ve vysoce rizikové oblasti nákazy proto musejí chovatelé do 1. prosince porazit veškerá domácí prasata.

Odstřelovač
16.10.
nakažení divočáci

Tvrdá odpověď na africký mor! Na divočáky vyráží odstřelovači

Od pondělního večera by se do boje s africkým morem prasat na Zlínsku měli zapojit i policejní odstřelovači. Úkolem asi dvacítky policistů se speciálním výcvikem bude ve spolupráci s myslivci odlovit veškerou černou zvěř v ohnisku nákazy.

Kambodžský farmář chová superprasata
aktualizováno 30.09.
genetická modifikace

Prasata jako Hulk: Farmář vyšlechtil zvířata s obřími svaly

Kambodžský farmář se na sociálních sítích chlubí svými superprasaty, která jsou podle portálu Mirror výsledkem genetické modifikace. Zvířata na sobě mají zhruba dvojnásobek svalové hmoty než běžná prasata, některá mají obří varlata, zatímco jiná mají problém se vůbec pohybovat. Proti chovu se ozývají ochránci zvířat.

Prásk.tv píše:

Hasiči zachránili prasata - 1
čtěte o tématu prasata na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NIČÍTE SI NEHTY LAKOVÁNÍM?

Prozradíme Vám, jak to poznáte.

Noktovizor
aktualizováno 25.09.
noktovizory a tlumiče

Na divočáky s prasečím morem vyrazí i policejní odstřelovači!

V ohnisku nákazy prasečího moru na Zlínsku začnou kromě myslivců odstřelovat divoká prasata policisté. Vládu o tom dnes informoval ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Nasazeno bude asi 20 policistů, řekl Jurečka novinářům. Policisté mohou používat noktovizory a tlumiče, případně jinou výbavu.

Divoká prasata
aktualizováno 07.09.
nebezpečná nákza

Africký mor se nedaří vymýtit! Na Zlínsku uhynulo už 180 divočáků

Veterináři ve Zlínském kraji evidují více než 180 uhynulých divočáků. Virus afrického moru potvrdily testy u 97 prasat. Všechny pozitivní případy jsou hlášeny z ohniska nákazy - tedy z rizikové zóny.

Na Zlínsko přijel ministr zemědělství Marian Jurečka
10.08.
africký mor prasat

'Nebrní!': Ministr zkoušel ohradník proti šíření moru, nestalo se nic

Na Zlínsko ve čtvrtek přijel ministr zemědělství Marian Jurečka. V Lukově, obci na hranici s oblastí zamořenou africkým morem prasat, se setkal s myslivci a starosty.

Divoké prase
aktualizováno 08.08.
Rozhodnutí hejtmana

ZÁKAZ VSTUPU DO LESA: Čunek chce opatření proti moru prasat

Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek chystá kvůli africkému moru prasat zákaz vstupu do některých lesů. Opatření má začít platit ve středu, lidé nebudou moci do oblasti ohniska nákazy na Zlínsku.

Elektrické ohradníky kvůli prasečímu moru
aktualizováno 31.07.
ochrana území

Hejtman Čunek vyhlásil v kraji stav nebezpečí. Kvůli moru prasat

Hejtman Zlínského kraje dnes kvůli prasečímu moru vyhlásí stav nebezpečí. To umožní zamořené území lépe chránit a zabránit tomu, aby se nemocná prasata dostala za hranice kraje.

Divoké prase
aktualizováno 28.07.
Ohrožení na Zlínsku

Kvůli prasečímu moru vyhlásí mimořádný stav! Chce ho Jurečka

Kvůli africkému moru prasat na Zlínsku bude zřejmě vyhlášen mimořádný stav. Hejtmana Čunka k tomu vyzval ministr zemědělství Jurečka. Zamořené území tak prý bude možné lépe chránit. V boji s prasaty nejspíš bude pomáhat i policie.

Barum rally ohrožuje africký mor prasat! Zkrátí kvůli němu trať
27.07.
Závod na Zlínsku

Barum rally ohrožuje africký mor prasat! Zkrátí kvůli němu trať

Desetitisíce návštěvníků populární motoristické soutěže Barum rally, která se jede poslední srpnový víkend na Zlínsku, se musejí připravit na mimořádná omezení. Organizátoři oznámili, že některá místa budou divákům zapovězena - kvůli africkému moru prasat. Navíc v celé oblasti budou instalovány speciální pasti na divočáky.