Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

200 psů ve sklepě rodinného domu v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku - 7
aktualizováno 12.06.
rozhodnutí soudu

Chovatelé vyvázli s podmínkou! Ve sklepě drželi ve výkalech 200 psů

U Okresního soudu v Pelhřimově se rozhodovalo v případu týrání psů v obří množírně v Kamenici nad Lipou. V rodinném domě tam dvojice seniorů chovala v naprosto otřesných podmínkách více než 200 psů. Dostali za to nakonec podmínku a mnohaletý zákaz dalšího chovu.

Smutný pes
02.06.
Kontroly veterinářů

Stovky chovatelů trápily zvířata! K policii se dostaly jen čtyři případy

Veterináři loni provedli tisíce kontrol, pochybení zjistili u stovek chovatelů nebo zařízení, která mají o zvířata pečovat. Nejčastějším problémem byly špatné podmínky, nedostatek krmiva nebo nezajištění povinných prohlídek a očkování.

Prase - ilustrační foto
aktualizováno 26.11.
Mimořádná opatření

Chovatelé měli o víkendu nucenou zabíjačku. Kvůli africkému moru

Chovatelé z téměř dvaceti obcí na Zlínsku musejí kvůli nákaze africkým morem vybít do konce měsíce všechna domácí prasata. Mnozí z nich měli proto o víkendu nucenou zabijačku.

Prásk.tv píše:

Žena zachránila psa
čtěte o tématu chovatelé na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Objevte nepoznané končiny Řecka

Řecké ostrovy zná každý. My Vás ale nyní vezmeme na řeckou pevninu, na místo méně známé, ale o to krásnější…

Kůň marwari
19.11.

KOŘENÍ: Vzácní koně

Po dlouhá staletí byl bojovníkům ze severozápadu Indie nejlepším přítelem, jakého si válečník může přát - koně plemene marwari jsou věrní, odolní, vytrvalí a přitom neobyčejně elegantní.

Pes za mřížemi
14.11.
Novela zákona

Nekupujete psa z množírny? Veterináři vydali seznam chovatelů

Od začátku listopadu platí novela veterinárního zákona, která má mimo jiné zatočit s takzvanými množírnami psů, v nichž zvířata často žijí v naprosto otřesných podmínkách. Chovatelé, kteří mají více než pět fen nad rok věku, se nyní musejí povinně hlásit. Jejich seznam už visí na webu.

Svatomartinská husa
aktualizováno 10.11.
Vyprodáno

Husu na sváteční oběd seženete už těžko! Tady je ale ještě mají

V sobotu je svatého Martina a k němu patří propečená domácí husa. Jenže kdo ji nestihl koupit včas, zřejmě bude o tradiční českou pochoutku ochuzen. Prodejci a chovatelé mají vyprodáno. Proto se v pátek většina lidí, kteří ještě husu nemají, vydala do nákupních center.

Ptačí chřipka Ilustrační snímek
aktualizováno 27.10.
Varování pro chovatele

Riziko ptačí chřipky výrazně roste, divocí ptáci nesou smrt

Riziko šíření ptačí chřipky se s příchodem podzimu opět výrazně zvyšuje, varuje Státní veterinární správa a nabádá chovatele k přijetí takových opatření, aby se drůbež nedostala do styku s divokými ptáky. Poslední velká vlna zasáhla Česko na začátku roku.

Za co Češi utrácejí - mazlíčci
aktualizováno 11.08.
národ chovatelů

Češi mazlíčky rozmazlují: Tohle vše jim dopřávají, stojí to miliardy!

Češi utratí každý rok za péči o domácí mazlíčky (hlavně psy a kočky) dvě miliardy korun. Pokud ale započítáme i psí hotely, kosmetické salony, doplňky pro psy a kočky, speciální stravu nebo masáže, ročně za zvířecí členy rodiny vynaloží Češi 12 miliard. V Evropě patříme k chovatelské špičce.

králíci
aktualizováno 07.08.
nový typ moru

Králíci umírají v křečích. Chovatelé čekají na vakcínu už dva týdny

V Česku řádí nebezpečný králičí mor. V Žatci na Jihlavsku se nákaza králičího moru objevila hned ve třech chovech, uhynuly stovky zvířat. Vakcína přitom bude dostupná až příští týden.

Zemědělec
04.04.
Dotace ministerstva

Zemědělci a rybáři dostanou od státu miliardy! Návod, jak žádat

Stát rozdává peníze pro zemědělce a rybáře! V rámci dotačního programu, který financuje Evropská unie a ministerstvo zemědělství, rozdělí téměř dvě miliardy korun. Čtěte, kdo na ně má nárok a jak o ně zažádat.