Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Teplo nebo zima
Aktualizováno 21.4. 2017 11:02
kdy se oteplí?

MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ: Aprílové počasí končí, na teplo si počkáme

Na teplé počasí si ještě nějakou dobu počkáme, o víkendu se teploty podle meteorologů budou pohybovat kolem 10 stupňů Celsia. Ve vyšších polohách bude i nadále sněžit, v nížinách se dočkáme zatažené oblohy s deštěm. Jarní počasí by se do Česka mělo začít vracet na přelomu dubna a května.

Počasí
Aktualizováno 2.4. 2017 18:53
teplotní rekordy

Ve Strážnici naměřili 24,9 °C! V týdnu přijde prudké ochlazení

Na desítkách míst v České republice dnes opět naměřili dosud nejvyšší teploty pro 2. duben. Rekordy padaly hlavně na východě země.

Jaro je tu

TEPLOTNÍ REKORDY padly na 46 stanicích, bylo až 24 stupňů!

I poslední březnový den padaly teplotní rekordy. Tentokrát přepisovali maxima na 46 stanicích z celkem 141, které měří alespoň 30 let. Nejtepleji bylo ve Staňkově na Domažlicku, kde se rtuť teploměru vyšplhala na 24,1 stupně Celsia. Na svém informačním webu o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

počasí

Jaro v plné síle: V Česku padaly teplotní rekordy. PŘEDPOVĚĎ

Teploty dnes v Česku stejně jako v úterý překonaly rekordy, nejtepleji bylo s 23,4 stupně Celsia v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku. Na svém webu to oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jaro
Aktualizováno 27.2. 2017 10:18
týdenní předpověď

Jako na houpačce! Rekordní teploty bude střídat mráz a sníh

Tuhá zima si na následující týden vzala volno. Teploty se budou pohybovat kolem deseti stupňů, o víkendu může být ještě o pět stupňů tepleji. Přes noc teploty mohou klesat pod bod mrazu, na horách bude sněžit.

týdenní předpověď

Padaly teplotní rekordy. Až do Vánoc už bude jen zima

Tři desítky meteorologických stanic naměřily teplotní rekordy. Nejtepleji bylo v Husinci. Tady vystoupal teploměr na 13,8 °C. V dalších dnech se ochladí a mrazivé počasí s teplotami kolem nuly vydrží až do konce roku.

Počasí
Aktualizováno 14.11. 2016 18:27
Padaly rekordy

Rekordní mrazy: Bylo i -17 stupňů! Minima naměřili na 14 stanicích

Do Česka dorazilo mrazivé počasí a nad ránem dokonce padaly teplotní rekordy. Rtuť teploměru na některých místech klesla téměř k minus dvaceti stupňům.

Počasí - koupaliště
Aktualizováno 26.8. 2016 11:45
Předpověď počasí

POČASÍ: Horko bude lákat k vodě, ale tady se nekoupejte! PŘEHLED

Pokud nemáte rádi vedro, tak o víkendu uděláte nejlépe, když se schováte někam do kouta, ideálně v místnosti bez oken. Podle předpovědi nás totiž čekají extrémní vedra, při nichž budou padat rekordy.

Rekordní vedra v Indii
Aktualizováno 20.5. 2016 20:53
Nepředstavitelné vedro

Indii zasáhla rekordní vedra. Teplota vystoupala až na 51 °C!

Rekordní teplotu, přes 50 stupňů Celsia, naměřili obyvatelé města Falody v západní Indii. Extrémní vedra zasáhla západní a střední Indii už o víkendu. Na neurčito se tam zavírají školy a lidé trpí nedostatkem vody.

Jaro
Aktualizováno 5.4. 2016 20:50
Letní počasí

Horké úterý přepsalo teplotní rekordy, místy i o několik stupňů

V Česku druhý den po sobě padaly teplotní rekordy. Hlásí je devět z deseti stanic, které měří víc než 100 let, mimo jiné i pražské Klementinum. Nejvyšší teplotu dnes meteorologové zaznamenali v Karviné, kde teploměr ukázal 27,3 stupně Celsia.