Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

TROPICKÉ TEPLOTY

Jak přežít nesnesitelné vedro v práci. Na co všechno máte nárok

I v tropických dnech člověk musí chodit do práce. Málokdo si může vzít volno a vyrazit k vodě. Jak přežít horké dny, když navíc zaměstnavatel vyžaduje dodržování pracovního dress codu? Na co všechno máte nárok?

Horko a bouřky
Aktualizováno 22.6. 2017 13:05
přehled Extrémní počasí

Meteorologové varují! Po velkých vedrech přijdou silné bouřky

Léto vypuklo v plné síle a právě čtvrtek je dnem, kdy budou teploty z celého týdne nejvyšší. Snažte se vyvarovat namáhavé fyzické aktivitě a pokud můžete, raději lenošte někde u vody. A nezapomínejte ani na pitný režim! Výstraha před vysokými teplotami platí pro drtivou většinu krajů.

Zmrzlý květ
Aktualizováno 10.5. 2017 20:54
mrazivá noc

Ledoví muži přišli dřív, padaly teplotní rekordy! Kdy se oteplí?

Česko zažilo nejchladnější noc tohoto týdne. Na některých místech padaly i desítky let staré teplotní rekordy. Meteorologové ale mají dobrou zprávu, po zbytek týdne už se bude oteplovat.

Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Teplo nebo zima
Aktualizováno 21.4. 2017 11:02
kdy se oteplí?

MĚSÍČNÍ PŘEDPOVĚĎ: Aprílové počasí končí, na teplo si počkáme

Na teplé počasí si ještě nějakou dobu počkáme, o víkendu se teploty podle meteorologů budou pohybovat kolem 10 stupňů Celsia. Ve vyšších polohách bude i nadále sněžit, v nížinách se dočkáme zatažené oblohy s deštěm. Jarní počasí by se do Česka mělo začít vracet na přelomu dubna a května.

Počasí
Aktualizováno 2.4. 2017 18:53
teplotní rekordy

Ve Strážnici naměřili 24,9 °C! V týdnu přijde prudké ochlazení

Na desítkách míst v České republice dnes opět naměřili dosud nejvyšší teploty pro 2. duben. Rekordy padaly hlavně na východě země.

Jaro je tu

TEPLOTNÍ REKORDY padly na 46 stanicích, bylo až 24 stupňů!

I poslední březnový den padaly teplotní rekordy. Tentokrát přepisovali maxima na 46 stanicích z celkem 141, které měří alespoň 30 let. Nejtepleji bylo ve Staňkově na Domažlicku, kde se rtuť teploměru vyšplhala na 24,1 stupně Celsia. Na svém informačním webu o tom informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

počasí

Jaro v plné síle: V Česku padaly teplotní rekordy. PŘEDPOVĚĎ

Teploty dnes v Česku stejně jako v úterý překonaly rekordy, nejtepleji bylo s 23,4 stupně Celsia v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku. Na svém webu to oznámil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Jaro
Aktualizováno 27.2. 2017 10:18
týdenní předpověď

Jako na houpačce! Rekordní teploty bude střídat mráz a sníh

Tuhá zima si na následující týden vzala volno. Teploty se budou pohybovat kolem deseti stupňů, o víkendu může být ještě o pět stupňů tepleji. Přes noc teploty mohou klesat pod bod mrazu, na horách bude sněžit.

týdenní předpověď

Padaly teplotní rekordy. Až do Vánoc už bude jen zima

Tři desítky meteorologických stanic naměřily teplotní rekordy. Nejtepleji bylo v Husinci. Tady vystoupal teploměr na 13,8 °C. V dalších dnech se ochladí a mrazivé počasí s teplotami kolem nuly vydrží až do konce roku.

Počasí
Aktualizováno 14.11. 2016 18:27
Padaly rekordy

Rekordní mrazy: Bylo i -17 stupňů! Minima naměřili na 14 stanicích

Do Česka dorazilo mrazivé počasí a nad ránem dokonce padaly teplotní rekordy. Rtuť teploměru na některých místech klesla téměř k minus dvaceti stupňům.