Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Slunečné počasí
aktualizováno včera 11:12
Abnormální hic

Sobota byla nejteplejším dnem roku, rekordy padly na stovce míst

Sobota byla podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) podle všech dostupných údajů a dat nejteplejším dnem letošního roku. A odpovídá tomu i množství nových teplotních rekordů pro 21. duben.

Silné sněžení ve městě Gósol v Katalánsku
aktualizováno 13.04.
Příroda blázní

Bláznivé počasí: U nás padají rekordy, v Itálii a Španělsku sněží!

I když je podle kalendáře jaro, teploty posledních dnů jsou bez jakékoli nadsázky letní. Tedy alespoň u nás. Na jihu Evropy se počasí zbláznilo opačným směrem - v Itálii a Španělsku hustě sněží.

Sníh ve Freiburgu 18. března 2018
aktualizováno 18.03.
zima u sousedů

Německo v ledovém šoku! Nejstudenější konec zimy v historii

Dva dny před začátkem jara paralyzoval velkou část Německa mráz. Na mnoha místech padaly teplotní rekordy. V Essenu zaznamenali nejstudenější den od počátku měření. Nejstudenější vlna zasáhla střed a východ země.

Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Silný vítr v zimě
aktualizováno 24.02.
ledový týden

ČHMÚ vydal výstrahu: Pozor, v noci bude až -30 °C! 

Teploty v noci na dnešek se v Česku pohybovaly nejčastěji mezi minus 13 a minus sedmi stupni Celsia. Na třech měřicích stanicích klesly až dvacet stupňů pod bod mrazu. Vůbec nejchladněji bylo na šumavské Jezerní slati, kde teploměr klesl na minus 23,6 stupně.

Počasí - podzim - 2
aktualizováno 07.01.
zima v nedohlednu

V Pardubicích měli nejtepleji za 70 let! V ČR padly desítky rekordů

Lednové počasí v Česku přepisuje teplotní rekordy staré desítky let. Na pardubickém letišti dokonce v sobotu denní maxima překonala hranici 11,3°C, která byla naměřena naposledy v roce 1948! Vůbec nejtepleji ale bylo v Karviné.

Ochlazení
aktualizováno 18.10.
výrazná změna

Krásnému počasí dejte sbohem. Prudce se ochladí a bude pršet!

Užívejte si posledních teplých dní, krásné počasí totiž podle meteorologů vydrží jen do čtvrtka. Pak se začne prudce ochlazovat, zatáhne se a bude pršet.

Počasí - horko/bouřky
aktualizováno 01.08.
počasí jak bude u vás?

Česko večer zasáhly bouřky, vystřídaly rekordní vedra! MAPY

Úterý bylo nejtleplejším dnem letošního roku. Už v sedm hodin ráno bylo na Vidnavě 27,8 °C! Nejtepleji bylo ve Staňkově na Domažlicku, 37,3 °C. Pro celou Českou republiku ale platí i výstrahy - nejen před horkem ale i před velmi silnými bouřkami. Ty území republiky zasáhly ve večerních hodinách

Počasí - tropy
23.06.
TROPICKÉ TEPLOTY

Jak přežít nesnesitelné vedro v práci. Na co všechno máte nárok

I v tropických dnech člověk musí chodit do práce. Málokdo si může vzít volno a vyrazit k vodě. Jak přežít horké dny, když navíc zaměstnavatel vyžaduje dodržování pracovního dress codu? Na co všechno máte nárok?

Horko a bouřky
aktualizováno 22.06.
přehled Extrémní počasí

Meteorologové varují! Po velkých vedrech přijdou silné bouřky

Léto vypuklo v plné síle a právě čtvrtek je dnem, kdy budou teploty z celého týdne nejvyšší. Snažte se vyvarovat namáhavé fyzické aktivitě a pokud můžete, raději lenošte někde u vody. A nezapomínejte ani na pitný režim! Výstraha před vysokými teplotami platí pro drtivou většinu krajů.

Zmrzlý květ
aktualizováno 10.05.
mrazivá noc

Ledoví muži přišli dřív, padaly teplotní rekordy! Kdy se oteplí?

Česko zažilo nejchladnější noc tohoto týdne. Na některých místech padaly i desítky let staré teplotní rekordy. Meteorologové ale mají dobrou zprávu, po zbytek týdne už se bude oteplovat.