Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vražda v Laponsku
aktualizováno 16.02.
odsouzen za vraždu

Karel dostal ve Finsku doživotí! Svou přítelkyni měl 40x bodnout

Na doživotí poslal dnes finský soud do vězení Čecha Karla F., kterého uznal vinným z vraždy jeho britské přítelkyně v roce 2016. Informoval o tom britský list The Guardian.

Katie Rough - 1
aktualizováno 24.11.
přísný trest

Doživotí za brutální smrt Katie (†7)! Nezletilá dívka jí podřízla krk

Ačkoliv je jí teprve šestnáct let, dostala doživotí. Nezletilá dívka z nepochopitelného důvodu vloni podřízla hrdlo sedmileté Katie Roughové na hřišti v klidné části Yorku. Brutalita, se kterou hrozivý čin vykonala, otřásla i policií.

Cyntoia Brown
23.11.
pomoc od celebrit

V 16 letech zabila svého věznitele. Má si odpykat 51 let v kriminále

Cyntoie Brownové (29) bylo pouhých 16 let, když byla prodána pasákem, přezdívaným Kutthroat (Hrdlořez), realitnímu makléři Johnny Allenovi z Nashvillu jako sexuální otrokyně. Ze strachu o vlastní život ho zastřelila. Soud ji udělil doživotí za vraždu a prostituci. Ve vězení si odpykává svůj trest a na další soud má nárok až za 51 let. Celebrity jako Kim Kardashian, Rihanna a Cara Delevingne se nyní dovolávají spravedlnosti a vyzývají příslušné orgány, aby jí trest prominuly. Podle nich je v případě Cyntoii doživotí nesmysl.

Prásk.tv píše:

Geneva S. Robinson - 1
čtěte o tématu doživotí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak plánovat a financovat dětské letní aktivity

Letní prázdniny se blíží. Pro děti je to úžasný čas, kdy si chtějí užívat volna.

Vězni z Mírova vyrábějí medvídky pro děti
02.09.
galerie akce budí rozpaky

Od nejdrsnějších vězňů k dětem: Vrazi na Mírově vyrábějí hračky!

I nejhorší zločinci Česka na sobě mohou zapracovat a pomáhat ostatním. Alespoň to se snaží dokázat projekt Humanita, v rámci kterého doživotně odsouzení vězni z Mírova vyrábějí hračky pro děti v krizových situacích. Nejnovější zásilku získali strážníci v Olomouci, akce v lidech vyvolává rozporuplné pocity.

Kevin Dahlgren
14.08.
Půjde do detence?

Dahlgren se nesmířil s trestem, podal dovolání. Chce z vězení

Případem Američana Kevina Dahlgrena, který podle pravomocného rozsudku zavraždil v Brně čtyři lidi, se bude zabývat Nejvyšší soud. Obhájce Richard Špíšek dokončil Dahlgrenovo dovolání.

Brutálně ubodal soka v lásce
aktualizováno 10.06.
smrtící útok

Brutálně ubodal soka v lásce. Teď mu u soudu hrozí až doživotí

Až výjimečný trest hrozí muži z Ostravy, který podle obžaloby loni na konci listopadu na ubytovně ve Valašském Meziříčí, zvlášť brutálním způsobem ubodal jiného muže. Důvodem byly nejspíš jejich spory a láska ke stejné ženě.

Milost pro Jiřího Kajínka
23.05.
Zemanovo rozhodnutí

Kajínek je volný díky tomuto dokumentu! Přečtěte si milost

Jiří Kajínek je po dlouhých 23 letech na svobodě. Prezident Miloš Zeman mu udělil milost a prominul mu tak zbytek doživotního trestu. Přečtěte si Zemanovo rozhodnutí o Kajínkově propuštění.

Jiří Kajínek
aktualizováno 16.05.
sny o svobodě rozhovor

Kajínkova přítelkyně: Až vyjde z brány, chce být sám a jít pěšky

Jak tráví své poslední dny ve vězení Jiří Kajínek? Co ho ještě čeká? Jak si představuje své doslova první kroky při průchodu vězeňskou bránou? Kam zamíří potom? Televize Nova o tom získala exkluzivně svědectví od jeho přítelkyně, kterou má na svobodě.

Ivana Zemanová se setkala s vrahem Jiřím Kajínkem
aktualizováno 12.05.
otevřená zpověď

Kajínkova přítelkyně promluvila: Řekla, co má její partner v plánu

Doživotně odsouzený Jiří Kajínek se s největší pravděpodobností dostane na svobodu. V rozhovoru pro TV Barrandov prezident Miloš Zeman prozradil, že milost je již připravena a po návratu z Číny ji podepíše. O svých pocitech pro deník Právo promluvila Kajínkova přítelkyně.

Jiří Kajínek a Miloš Zeman
aktualizováno 11.05.
prezidentova milost

Zeman omilostní Kajínka. Z vězení se dostane v půlce května

Miloš Zeman udělí milost doživotně odsouzenému vrahovi Jiřímu Kajínkovi. Dnes to sice na přímý dotaz nepotvrdil, ale řekl, že své rozhodnutí sdělí po návratu ze státní návštěvy Číny. I další indicie naznačují, že prezident Kajínka omilostní.