Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Černobílá koupelna
03.07.
spouštěč migrény

Máte doma černobílé dlaždice? Hrozí vám prudká bolest hlavy

Trpíte na bolesti hlavy? Dejte si pozor na zářivé světlo a barvy. Migrénu může mimo jiné vyvolat stres, změna počasí, nedostatek spánku a také řada věcí, které by vás možná ani nenapadly - třeba bíločerné dlaždice na podlaze.

Žena s vínem
25.06.
pozor na to

Dámy, pijete červené víno? Zaděláváte si na vážné problémy

Jedním z nejběžnějších spouštěčů migrény jsou potraviny. Nejčastěji to bývá čokoláda nebo alkohol. Daleko nebezpečnější je přitom červené víno než bílé. A to hlavně u žen.

Bolest hlavy
02.06.
Nepleťte si!

Bolest hlavy, nebo migréna? Rozdíl je veliký. I v léčbě

Bolestí hlavy trpí čas od času každý z nás. Poznáte však rozdíl mezi obyčejnou bolestí hlavy a migrénou? To, co mnozí z nás považují za těžkou migrénu, bývá často právě „jen“ bolest hlavy. Co vlastně prožívá člověk trpící migrénou?

Prásk.tv píše:

Bolest hlavy
čtěte o tématu migréna na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Bolest hlavy
04.06.
Vědecká studie

Migrénu nepodceňujte! Zvyšuje riziko srdeční choroby o 50 %

Asi každého někdy bolí hlava, většina lidí si ale nedokáže představit migrénu. Pro takové mají vědci další špatnou zprávu. Ženy s migrénou mají totiž větší pravděpodobnost, že zemřou na srdeční chorobu, tvrdí nová studie.

Bolest hlavy u dětí
10.04.
Jak poznat migrénu u dětí

Migréna se netýká jen dospělých. Trpí jí i děti a ani o tom nevíte

Záchvaty migrény se zdaleka netýkají jen dospělých, potýkají se s nimi i děti. První bolesti hlavy v souvislosti s migrénou přitom postihují děti už před desátým rokem.

Bolest hlavy
02.04.
Nebezpečná

Pozor na parfémy! Můžou způsobit bolesti hlavy i další problémy

Podle vědců přibývá lidí, kteří jsou alergičtí na parfémy a parfémované výrobky. Kromě ukrutných bolestí hlavy je trápí vyrážky, záněty kůže nebo problémy s dýcháním, upozorňuje britský portál Daily Mail, která se odvolává na vědecké studie.

Únava
28.03.
Rady a tipy

Je to ještě bolest hlavy nebo už migréna? Jak to POZNÁTE

Bolesti hlavy jsou zaručeným způsobem, jak si zkazit den a náladu. Poznat ovšem, jestli jde o bolest hlavy "obyčejnou" nebo už migrénu, není žádná legrace. Poradíme vám, jak na to!

Bolest hlavy
21.03.
zatočte s bolestí sezení a cviky

Trápí vás migréna? Zacvičte si proti ní přímo na své židli!

Migréna je strašákem moderního člověka. Jednou z jejích nejčastějších příčin je špatné sezení. Židle ale nemusí být jen mučícím nástrojem. Dají se na ní zvládnout i cviky proti migréně.

Bolest hlavy
18.03.
Trápí vás migréna?

Bolest hlavy: Tohle jsou nejčastější příčiny! VELKÝ PŘEHLED

Bolesti hlavy jsou čím dál větší strašák. A je jedno, jestli jde o migrénu, která sice útočí jednou za čas, ale je o to úpornější, nebo o dlouhodobou jemnou bolest, která brání soustředění a práci.