Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

U Teheránu se zřítilo letadlo
aktualizováno 14.01.
Neštěstí v Íránu

Nákladní letadlo se zřítilo mezi domy! Přežil jediný pasažér

Nejméně sedm lidí zemřelo při leteckém neštěstí nedaleko Teheránu. Nákladní letadlo se zřítilo do obydlené oblasti. Ve vraku záchranáři našli jednoho přeživšího, 15 lidí zemřelo.

Výbuch v Paříži na ulici Rue de Treviso
aktualizováno 13.01.
Neštěstí v Paříži

Z trosek vyprostili tělo mladé ženy. Výbuch v Paříži má už čtyři oběti

Sobotní výbuch plynu v Paříži má čtvrtou oběť. Více než padesát lidí zůstává zraněných, z toho devět těžce. Mezi mrtvými je také turistka ze Španělska a dva hasiči. Exploze otřásla centrem města v sobotu osm minut před devátou ráno.

Sněhová kalamita v Německu - 4
aktualizováno 10.01.
Problémy se sněhem

Kalamita v Alpách pokračuje! Další oběti, zavřené cesty i areály

Už čtyři dny se rakouské a německé Alpy potýkají s vydatným sněžením, kvůli kterému jsou uzavřená lyžařská střediska a neprůjezdné silnice, odříznuté vesnice od světa a na hodně místech hrozí pád laviny. Německo se potýká i s problémy na dálnicích, kde se tvoří dlouhé kolony a lidé musejí několik hodin čekat. Kvůli lavinám i sněhu přibývají také oběti. V Dolním Rakousku zemřel teprve šestnáctiletý lyžař, kterého zabila lavina.

Prásk.tv píše:

Bombový útok v Manchesteru - 1
čtěte o tématu oběti na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Tropická bouře na Filipínách
aktualizováno 30.12.
Přírodní katastrofa

Záplavy a sesuvy půdy na Filipínách. Zemřelo nejméně 22 lidí

Sesuvy půdy a záplavy ve střední části Filipín mají nejméně 22 obětí. Neštěstí vyvolal tajfun. V sobotu o tom informovala agentura Reuters s odvoláním na filipínský úřad pro řešení katastrof.

Horník při práci v dole Ilustrační snímek
aktualizováno 23.12.
Výbuch metanu

Požár v dole ustal! Záchranáři vyprostili těla tří zabitých horníků

Situace v podzemí Dolu ČSM Sever ve Stonavě na Karvinsku se výrazně zklidnila, požár už zřejmě ustal. Horníci proto místo důlního neštěstí ještě v neděli prohledali. Záchranářům se poté podařilo vyprostit z podzemí ostatky dalších tří horníkůNedělní krátký průzkum také ukázal, že v místech výbuchu jsou stále extrémně vysoké koncentrace metanu. Lokalita proto bude uzavřena vybudovanými hrázemi.

Tsunami v Indonésii - 3
aktualizováno 24.12.
Přírodní živel

Tsunami v Indonésii má už 281 obětí! Zraněných je více než tisíc

V Indonésii opět udeřil přírodní živel. Výbuch sopky Krakatoa vyvolal vlnu tsunami, která zabila 281 lidí a přes tisíc zranila. Po 28 lidech se stále pátrá. Tsunami zasáhla pobřeží mezi ostrovy Jáva a Sumatra. České ministerstvo zahraničí ČTK sdělilo, že podle dosavadních informací nejsou mezi mrtvými žádní Češi. Indonéské úřady také oznámily, že mezi oběťmi nejsou žádní cizinci a všichni mrtví jsou Indonésané.

Střelba ve Štrasburku - údajný střelec Chekatt Chérif
aktualizováno 14.12.
další bojuje o život

Střelba ve Štrasburku má čtvrtou oběť, zraněný zemřel v nemocnici

V nemocnici zemřel dalších člověk postřelený při teroristickém útoku ve Štrasburku. Počet obětí atentátu tak stoupl na čtyři.

Střelba ve Štrasburku - 2
13.12.
Útok ve Francii

Nová fakta o střelci ze Štrasburku! Útočník byl 27krát odsouzený

Podezřelý Chekatt Cherif ze střelby ve Štrasburku, při které zemřeli tři lidé a dalších 12 bylo zraněno, má podle pařížského prokurátora bohatý trestní rejstřík. Útočník byl 27krát odsouzený a čelil trestu odnětí svobody ve Francii, Německu a Švýcarsku.

Mikhail Popkov
10.12.
Otřesný případ

Sériový vrah "Vlkodlak" chtěl "uklidit" město. Zabil 78 žen

Otřesný případ řešil v pondělí ruský soud. Sériový vrah Mikhail Popkov přezdívaný Vlkodlak byl odsouzen za vraždu 56 žen. K předchozímu trestu z roku 2015, kdy se Popkov přiznal k 22 vraždám, tak přibyly další nové. Celkový počet se zatím vyšplhal na 78.

Sněhová bouře v USA
aktualizováno 11.12.
Extrémní počasí

USA drtí sněhová bouře! Úřady hlásí 3 mrtví, tisíce lidí bez proudu

Jihovýchod Spojených států překvapila sněhová bouře, na 300 tisíc lidí je bez proudu. Nepříznivé počasí si už vyžádalo tři oběti. Letecké společnosti zrušily tisícovku spojů v Severní Karolíně a Virginii.