Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bizarní krádež na Slovensku
aktualizováno 08.01.
Případ ze Slovenska

Bizarní krádež: Koledníci vzali ve sklepě kompot a železo, pak utekli

Podivný případ krádeže řeší slovenská policie v Lipanech. Čtveřice mladíků na Vánoce v osadě koledovala, jedna stařenka jim ale odmítla otevřít. Zřejmě za trest se proto vloupali do jejího sklepa, kde ukradli kompot a staré železo.

Jana Holubová
08.01.
tragický osud

Janička (9) zemřela po tragédii v Anglii. Okolnosti jsou podivné

Devítiletá Slovenka se začala dusit za podivných okolností, když si hrála s dětmi ve svém pokojíčku. Malou Janičku udržovaly při životě pět dní přístroje, nakonec zraněním podlehla.

Občanská hlídka v romské osadě
07.01.
problémové osady

Romská hlídka vzbuzuje respekt. V obci je najednou klid

Nejsou to policisté, ale respekt mají nejméně stejný. Členové občanské hlídky ve Velké Idě na Slovensku dohlížejí na pořádek nejen v obci, ale i ve dvou přilehlých romských osadách. Lidé si je nemohou vynachválit

Prásk.tv píše:

Výměna manželek - Jedním z hlavních témat se stane toaleta - 1
čtěte o tématu Romové na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Autobusy - ilustrační foto - 8
27.11.
Útok v Trutnově

Řidiče autobusu napadli kvůli jízdence! Musel do nemocnice

Řidiče autobusu v Trutnově napadl neznámý muž, sanitka ho odvezla do nemocnice. Podle svědků šlo o Roma, který se s šoférem nepohodl kvůli jízdnému. Policie případ vyšetřuje a vyslýchá tři podezřelé.

2076457
25.11.
útok na dítě

Chlapce pokousal pes! V romské osadě se o zvířata nestarají

Mladý Slovák utrpěl zranění poté, co ho napadl pes. Chlapce vážně poranil na ruce.

Miloš Zeman - prezident
aktualizováno 12.11.
Prezident popudil Romy

Nevolte Zemana, vyzvali Romové. Odmítli výroky o nepřizpůsobivých

Prezident Miloš Zeman proti sobě popudil Romy z Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Ohradili se proti jeho slovům, že 90 procent nepřizpůsobivých, kteří pobírají dávky a nechtějí pracovat, tvoří Romové. Členové Rady dokonce vyzvali obyvatele Česka, aby Zemana už nevolili.

Výměna manželek: „Děti se vás bojí“ - 1
27.09.
Život po výměně

Dáša z Výměny obvinila Kláru: "Necháš své dítě šikanovat!"

Ve středu mohli diváci sledovat další premiérový díl reality show Výměna manželek. Velkým tématem byl v obou rodinách úklid a vůbec styl života. Náhradní manželé se také často hádali o výchově dětí. Jak to vidí rodiny s odstupem času?

Jiří Havlíček, Karel Novotný
aktualizováno 15.09.
byl potrestán

Náměstek MPO se omluvil za výroky o Romech. Přijde o peníze

Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček v pátek ráno mluvil s náměstkem Karlem Novotným o jeho nevhodném vyjádření na sociálních sítích na adresu romské menšiny. Ten se za své chování omluvil.

Hromadá rvačka na ulici
aktualizováno 08.09.
Kontroverzní iniciativa

Úřad vlády nechal spočítat Romy. I podle toho, jak vypadají!

Úřad vlády nechal na začátku roku zjistit, kolik vlastně v Česku žije Romů. Podle čerstvých čísel jich je 245 800, nejvíce jich žije v Ústeckém kraji a každý druhý žije v ghettu.

Vepřín v Letech na Písecku
21.08.
Zabíjení Romů

Vláda odklepla koupi vepřína, kde stál nacistický "koncentrák"

Česko odkoupí vepřín v Letech na Písecku, který stojí na místě bývalého protektorátního koncentračního tábora pro Romy. Vláda dnes krok schválila. Cenu, na které se shodla s majiteli, odtajní po uzavření kupní smlouvy, řekl po jednání novinářům ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).