Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Demolice vybydlených domů v Předlicích - ulice Na Nivách
19.12.
Osudy vybydlených domů

Takhle dnes vypadá Matiční ulice. K zemi jde v Ústí sousední ghetto

Ústí nad Labem, to není jen průmysl a sport, ale také sociálně vyloučené lokality. Patří mezi ně i nechvalně proslulé oblasti Předlic a ulice Matiční ve čtvrti Krásné Březno. Jak oblast vypadá téměř dvacet let po postavení zdi, která měla sloužit k oddělení "nevyhovujících" obyvatel?

Chanovské sídliště
09.12.
REPORTÁŽ Osudy vybydlených sídlišť

Jak dnes vypadá Chanov? Město chce lidi nacpat do kontejnerů!

Podmáčené a vybydlené panelové domy bez tepla, vody a elektřiny. Takový je osud minimálně poloviny paneláků na nejznámějším sídlišti v Česku - Chanově. Místo by se ale v nadcházejících letech mohlo zásadně proměnit. Zmizí tak problémová oblast, která je pro některé obyvatele ostudou Mostu?

Janov
01.12.
reportáž Krutý osud paneláků

Bez vody, elektřiny i tepla! Takhle se žije na šíleném sídlišti Janov

Přesně před 10 lety se v severočeském Litvínově konala krvavá demonstrace neonacistů, kteří se snažili dostat na litvínovské sídliště Janov. Na tom z velké části žije romské či ruské a ukrajinské obyvatelstvo, často v domech bez elektřiny či vody. Ani po 10 letech se zde situace nezlepšila, spíš naopak.

Prásk.tv píše:

Tomáš Řepka a Vlaďka Erbová - 1
čtěte o tématu Romové na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Elena Gorolová
22.11.
Inspirující seznam

100 nejvlivnějších žen světa. Mezi nimi je i Češka!

Britský deník BBC vytvořil seznam nejvlivnějších a inspirujících žen světa z více než 60 zemí. V seznamu se nachází také Češka Elena Gorolová, která bojuje proti diskriminaci Romů. Dále je zde například profesorka chemického inženýrství Frances Arnoldová nebo Alina Anisimová, která vede dívčí vesmírnou školu s cílem vyslat první kyrgyzský satelit do vesmíru.

Miloš Zeman v Přerově
aktualizováno 01.10.
Video Tvrdá kritika

Projev prezidenta naštval Romy. Rasismus, nové dno, zlobí se

Projev prezidenta Miloše Zemana v Kojetíně rozčílil romské organizace. Prezident v něm mimo jiné zmínil, že za komunismu Romové museli pracovat, jinak jim hrozilo vězení. Na hlavu státu se v otevřeném dopise obrátilo Evropské centrum pro práva Romů. Podle něj byl projev rasistický a Zeman s ním dosáhl nového dna. Hrad nařčení z rasismu odmítá.

Léčitel měl vyléčit vozíčkářku
aktualizováno 23.07.
Zázrak na Slovensku?

VIDEO: "Svatý muž" měl vyléčit vozíčkářku! Může chodit

Stovky Romů přijely do piešťanského parku, kde "ordinuje" údajný léčitel. Muž, který prý dokáže vyléčit různé neduhy, se do města vrátil po krátkém útěku pozornosti. A hned měl vykonat další zázrak.

Léčitel Maroš Píša
19.07.
Zachránce, nebo podvodník?

Zázračný léčitel láká stovky Romů, i z Ameriky! Už se ví, kdo to je

Už týden se v piešťanském parku pravidelně shromažďují stovky Romů z Evropy i Ameriky, aby na vlastní oči spatřili zázračného léčitele, o kterém věří, že je dokáže zbavit různých nemocí. Muž (40) prohlašuje, že sílu uzdravovat mu dala Panna Marie, která se mu zjevila. Novinářům už se podařilo zjistit, kdo záhadný muž je.

Matteo Salvini
aktualizováno 19.06.
Sčítání Romů

Itálie chce sčítat a vyhostit Romy. Návrat fašismu! reaguje svět

Italský ministr vnitra Matteo Salvini přišel s šokujícím návrhem. Chce provést sčítání lidí v romské komunitě a ty, kteří nemají italské občanství, vykázat ze země. Nejen na sociálních sítích ho uživatelé nařkli z fašismu.

Opuštěný vepřín v Letech
aktualizováno 14.03.
Nahradí ho památník

Vepřín v Letech skončil. Na jatka odvezli poslední prasata

Z vepřína v Letech u Písku, kde byl za války koncentrační tábor, dnes odvezli poslední prasata. Areál je tak v tuto chvíli prázdný a státu by měl být předán do konce března. Na jeho místě vznikne památník romského holocaustu.

Na Luník IX přivezli dřevo
22.02.
Luník IX

Do známého ghetta přivezli dřevo! Místní se nemohli dočkat. VIDEO

Velkou událost zažilo ve středu známé romské ghetto Luník IX v Košicích. Místní samospráva přivezla obyvatelům na přilepšení odpadní dřevo. Přestože bydlí v panelákách, většina místních si topí v kamnech na tuhá paliva.