Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Písemná zkouška - 3
Aktualizováno 19.5. 2017 17:46
výsledky maturit

U maturit letos propadlo 10 tisíc studentů! Stěžovali si na češtinu

K letošním maturitám letos zamířilo téměř 62 tisíc studentů a co se matematiky týče, oproti loňskému roku se zlepšili. Maturanti si ale stěžovali hlavně na testy z českého jazyka a na to, že se nedaly stihnout. A jak dokazují výsledky, právě v tomto předmětu se studenti opravdu pohoršili.

Písemná zkouška - 1
Aktualizováno 18.5. 2017 16:27
zkoušky dospělosti

Maturanti: Nechali nás v nejistotě! "Tohle někdo zpackal," zuří

Ústní část maturit je v plném proudu, studenti ale často do poslední chvíle nevědí, jak dopadli jejich písemné práce. A někteří to neví dokonce ani tehdy, kdy už mají ústní zkoušku za sebou. Výsledky písemné části by přitom měli znát ještě předtím, než usednou na potítko.

Úspěšný test

Kim se raduje: KLDR má raketu, která unese jadernou hlavici!

Balistická raketa, kterou KLDR v neděli testovala, dokáže nést "velkou a těžkou jadernou hlavici". Sdělila to severokorejská agentura KCNA. Zkouška byla podle ní úspěšná.

Prásk.tv píše:

Andrea Kerestešová, Mikoláš Růžička - 3
čtěte o tématu zkouška na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

KLDR slaví 105. narozeniny Kim Ir-Sena - 4
Aktualizováno 16.4. 2017 13:13
Neúspěšný pokus

KLDR testovala raketu, kterou se chlubila na oslavě. Hned vybuchla

Severní Korea testovala další raketu, odpálila ji z východního pobřeží. Pokus ale nevyšel, střela měla vybuchnout ihned po startu. Oznámila to jihokorejská a americká armáda.

zóna smrti

Zasáhne vás výbuch atomové bomby? Chytrá mapa vám to ukáže

Často slýcháme zprávy o atomovém nebezpečí, každou chvíli se objeví další následky jaderných katastrof z minulosti. Jaderná hrozba je noční můrou mnoha lidí, ale málokdo tuší, jakou ničivou silou atomové výbuchy skutečně disponují.

Autoškola
Aktualizováno 25.10. 2016 21:23
nemohou zkoušet

V Kladně řidičák nezískáte! Policie zatkla všechny zkušební komisaře

Žáci kladenských autoškol nemůžou k závěrečným zkouškám. Policisté totiž zadrželi všechny tři zkušební komisaře, kteří o udělování řidičských průkazů rozhodovali. Kromě nich podle informací televize Nova byli zadrženi i dva majitelé místních autoškol.

výsledky testu

GaoKao: Prošli jste rozřazovacím testem na vysokou školu v Číně?

V minulém týdnu prošli čínští studenti rozřazovacím testem, který rozhoduje o zařazení na vysokou školu. GaoKao, jak se též test nazývá, probíhá každý rok a rozhoduje o budoucnosti miliónů studentů, kteří se na tento okamžik připravovali téměř celý jejich život. Správné odpovědi jsou vyznačeny tučným písmem.

policejní cvičení

Manévry na hranicích ukázaly, že policii chybí stěžejní přístroje

Úterní cvičení u hranic s Rakouskem zaměřené na příchod většího počtu uprchlíků ukázalo, že policie bude potřebovat mobilní zařízení pro snímání otisků, které dokáže na místě porovnat otisk prstu cizince s existující databází. Dalším problémem bylo propojení jednotlivých databází s koncovými stanicemi, které policisté používali na registračních místech. Policisté si ověřili, že jsou schopni na hranicích za šest hodin bez komplikací odbavit 50 uprchlíků a dopravit je do záchytných zařízení. Informovali o tom v tiskové zprávě po skončení cvičení.

Aktualizováno 8.1. 2016 15:40
Ups

To se nepovedlo: Při testu vesty odolné proti nožům muže bodli!

V Izraeli v poslední době přibývá útoků nožem. Palestinci se při nich vrhají na obyčejné lidi i na členy bezpečnostních složek. Zbrojní firma proto představila neprobodnutelnou vestu. Jenže její předvedení se trochu zvrtlo.

Parní lokomotivy na mostech u Plzně
Aktualizováno 10.11. 2015 18:36
Zkouška pevnosti

Zátěžový test: Na nové mosty vyjely parní lokomotivy! VIDEO

V Plzni v úterý proběhl unikátní zatěžkávací test. Na tři zbrusu nové železniční mosty vjely staré těžkotonážní parní lokomotivy. Zjišťovalo se přitom, jestli mosty vydrží a neprohýbají se víc, než by měly.