Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ukřižování na Filipínách
aktualizováno 30.03.
oslavy velikonoc

VIDEO: Velký pátek ve světě i u nás! Filipínci se nechají křižovat

Křesťané po celém světě si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Velký pátek je proto dnem nejpřísnějšího půstu. Třeba na Filipínách se ale lidé nevyhýbají extrému, odvážlivci si totiž připomínají mučení Krista na vlastní kůži a dokonce se nechávají přibít na kříže hřebíky.

Velikonoce
30.03.
jarní svátky

Znají politici velikonoční tradice? Ministr si je popletl s Vánocemi!

Na oslavy Velikonoc se chystají i politici. Ti nám ve čtvrtek prozradili, že u nich už horečné přípravy na sváteční dny začaly. S jakými se potýkali potížemi a jak dobře vůbec znají tradice?

Papež umyl nohy vězňům
aktualizováno 29.03.
ZAJÍMAVOSTI A TRADICE

ZELENÝ ČTVRTEK: Co jste o tomto svátku možná nevěděli?

Asi většině z nás je známo, že bychom si o Zeleném čtvrtku měli dát k jídlu něco zeleného, ať už to bude zelenina nebo alespoň bylinky. S tímto dnem je však ale také spojena spousta tradic a zajímavostí, na které se už dávno zapomnělo. Například málokdo ví, že název "Zelený čtvrtek" vznikl vlastně omylem!

Prásk.tv píše:

Tamara Klusová
čtěte o tématu tradice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pozor na „fake news“ - v Německu kvalitní diesely rozhodně nezlevňují

Média jsou nyní plná informací o tom, že se hlavně Němci zbavují svých aut s turbodiesely kvůli přísnějším emisním normám a prodávají je klidně i pod cenou. Podle některých médií dosahují slevy na nové i ojeté vozy z koncernu VW dokonce až 40 %.

Šunka
aktualizováno 27.03.
Pražská šunka

Česko slaví! Po letech přibyla v seznamu další naše specialita

Pražská šunka oficiálně patří mezi tradiční evropské speciality. Na seznam ji po více než šesti letech, co o to Česko usilovalo, zapsala Evropská komise. Pražská šunka se tak stala pátou českou potravinou, která na seznamu figuruje.

Pletení velikonoční pomlázky
25.03.
velikonoce se blíží

EXKLUZIVNĚ: Moderátor TN2 vás naučí uplést skvělou pomlázku!

S Velikonoci je neodmyslitelně spjata velikonoční pomlázka. Řada českých mužů ji ale v dnešní době neumí uplést. A právě pro ty jsme ve spolupráci s moderátorem nočních zpráv TN2 Karlem Kopečkem připravili jednoduchý návod jak na to!

Jezdci na koni v Pákistánu
aktualizováno 04.03.

KOŘENÍ: Pákistánská tradice

Jízda na koni je už po staletí ceněnou dovedností. Mezi nejnáročnější disciplíny patří závod nazvaný vytahování stanových kolíků. Závodník musí při jízdě tryskem nabodnout dřevěný kolík na dlouhé kopí. Tahle tradiční soutěž přitáhla tisíce diváků do pákistánského Islámábádu.

Popeleční středa
14.02.
popeleční středa

Začíná přísný 40denní půst: Víte, co všechno byste si měli odepřít?

Po týdnech oslav a bujarého veselí nastává křesťanům přísnější režim. Popeleční středou, která připadá právě na dnešek, jim začíná 40 dní dlouhý půst, který skončí až na Velikonoce. Velikonoční neděle letos vychází na 1. dubna.

Tři králové
12.01.
pozor!

Tříkrálová sbírka v Česku: Pozor na podvodníky, varuje charita

Až do neděle se po celé republice koná tradiční Tříkrálová sbírka. I letos proto upozorňují pracovníci Charity, která sbírku organizuje, na falešné koledníky

Chlebíčky
aktualizováno 29.12.
oblíbené recepty

Češi si Silvestr bez chlebíčků neumí představit! RECEPTY

Tradiční český chlebíček je stále nejpopulárnější laskominou podávanou během silvestrovských oslav. Nejoblíbenější pomazánkou je pro Čechy překvapivě česneková, nejoblíbenějšími surovinami na ozdobu pak šunka, vejce a okurka. Nechte se inspirovat následujícími recepty na nejoblíbenější druhy českých chlebíčků.

Královská rodina
24.12.
Vánoce u královny

Jak slaví svátky královská rodina? Některé zvyky vás překvapí!

Asi každá rodina dodržuje na vánoční svátky nějaké vlastní tradice. Výjimkou není ani britská královská rodina, která některými zvyky opravdu překvapuje.