Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zamilovaný pár
aktualizováno 14.02.
pranostiky a pověry

Valentýn: Dívky, jakého ptáka dnes uvidíte, takového muže si vezmete

Je už tradicí, že 14. únor patří všem zamilovaným. Název tohoto svátku se odvozuje od kněze Valentýna, který tajně oddával mladé páry. K tomuto dni se pojí řada pověr, které mají nezadaným zaručeně pomoct s nalezení toho pravého partnera.

Masopust
10.02.

VIDEO: Dobré jídlo, zábava a masky. To je masopustní veselí, které ovládlo Česko

Až do šestého března se po celé republice slaví masopust. Období karnevalů, maškarních průvodů, tance, jídla a pití je tedy v plném proudu. Přestože tradičními maškarními maskami jsou například medvěd nebo kůň, v Kadani na Chomutovsku všemu velel dobrý voják Švejk.

DR gastronomie
25.01.
dovolená snů

Dominikánská republika - Karibská metropole gastronomie

Dominikánská republika je nejen zemí pohádkových pláží a azurového moře, pyšní se ale také výtečnou kuchyní. Při návštěvě této země by mělo být povinností ochutnat alespoň některé z typických pokrmů, od mořských plodů po jídla mezinárodní. Rozhodně se můžete těšit na pořádné kulinářské zážitky.

Prásk.tv píše:

Královna Alžběta II - 1
čtěte o tématu tradice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Nový pražský primátor Zdeněk Hřib si vyzkoušel rozlévání rybí polévky
aktualizováno 23.12.
Každoroční tradice

Nový "šéf" Prahy Hřib rozdával polévku i houbového kubu!

Pražský primátor Zdeněk Hřib ukončil více než 20 let dlouhou tradici. Letos nerozdával jídlo potřebným na Štědrý den, ale o den dřív. A letos si lidé mohli vybrat ze dvou jídel. Tradiční rybí polévky, ke které primátor přidal ještě houbového kubu.

Prodej vánočních kaprů
aktualizováno 22.12.
Tradice pomíjí

Zájem o živé kapry klesá! Češi na Vánoce sahají častěji po exotice

Přestože jsme vloni snědli mnohem více ryb než rok předtím, zájem o nákup živých kaprů na ulici klesá. Oblíbeným vánočním trendem se tak stávají porcované ryby. Navíc si ke sváteční večeři stále více lidí častěji pořizuje kromě kapra i jiné druhy ryb, včetně těch mořských.

Královna Alžběta na tradičním lovu bažantů
16.12.
Lov bažantů

Kvůli Meghan vynechá princ Harry tradiční rodinnou sešlost!

Princ Harry zřejmě vynechá tradiční lov bažantů, na který se sjede celá královská rodina. Může to ochladit vztahy mezi bratry, kteří si lov vždycky užívali.

Žena s nožem
13.12.
strašidelná pověra

Lucie noci upije? Omyl! Vydloubla si oči a hrozila rozpáráním břicha

Kdo by neznal rčení Svatá Lucie noci upije. Jenže i když patří v Česku k nejznámějším, už dávno neplatí. S Lucií se navíc pojí některé hodně drsné tradice!

Veterináři vyrazili kontrolovat prodej kaprů
aktualizováno 07.12.
Šokující odhalení

Veterináři vyrazili kontrolovat prodej kaprů. Byli zděšeni

Takového kapra byste na štědrovečerním stole nechtěli! Státní veterinární správa provedla společně s policií kontrolu v areálu malešické tržnice. Při kontrole jednoho ze stánků s kapry se nestačili divit. Ryby páchly už na dálku!

Mikuláš
06.12.
věděli jste to?

Proč chodí Mikuláš o den dřív? Důvod je starý téměř pět století!

Ačkoli svátek má Mikuláš až dnes, děti dostali nadílku už včera večer. Napadlo vás někdy, proč vlastně Mikuláš, anděl a čert chodí o den dřív? Může za to taková malá vzpoura proti času.

Vánoce ve světě
03.12.
Jiné tradice

Vánoce ve světě. V Austrálii slaví na pláži, v Itálii dárky nosí ježibaba

Každá země má své tradice a stejně tak tomu je i o Vánocích. Zatímco v České republice si dáváme k večeři smaženého kapra s bramborovým salátem a dárky si rozdáváme 24. prosince, ve Velké Británii například jedí krocana s nádivkou a na dárky se mohou těšit 25. prosince. V Německu se zase podává vinná klobása nebo kachna.