Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tři králové
12.01.
pozor!

Tříkrálová sbírka v Česku: Pozor na podvodníky, varuje charita

Až do neděle se po celé republice koná tradiční Tříkrálová sbírka. I letos proto upozorňují pracovníci Charity, která sbírku organizuje, na falešné koledníky

Chlebíčky
aktualizováno 29.12.
oblíbené recepty

Češi si Silvestr bez chlebíčků neumí představit! RECEPTY

Tradiční český chlebíček je stále nejpopulárnější laskominou podávanou během silvestrovských oslav. Nejoblíbenější pomazánkou je pro Čechy překvapivě česneková, nejoblíbenějšími surovinami na ozdobu pak šunka, vejce a okurka. Nechte se inspirovat následujícími recepty na nejoblíbenější druhy českých chlebíčků.

Královská rodina
24.12.
Vánoce u královny

Jak slaví svátky královská rodina? Některé zvyky vás překvapí!

Asi každá rodina dodržuje na vánoční svátky nějaké vlastní tradice. Výjimkou není ani britská královská rodina, která některými zvyky opravdu překvapuje.

Prásk.tv píše:

České Miss 2017
čtěte o tématu tradice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Vánoční tradice
aktualizováno 24.12.
návod

Češi zapomínají na klasické vánoční tradice. Připomeňte si je

Dodržujete staré vánoční zvyky? Anketa TN.cz ukázala, že na tom nejsme moc dobře. Pojďte si ty nejkrásnější vánoční tradice našich předků připomenout.

Vánoce - ilustrační foto
24.12.
Dárky nosí i čarodějnice

Vánoční tradice v Evropě: Kapr není jen česká specialita

Vánoce jsou pro celou Evropu nejdůležitější náboženské svátky v roce. Jsou spojené s celou řadou tradic, které se podle států liší. Nechybí mezi nimi ale tradiční večeře nebo předávání dárků, různí se ale, kdo dárky nosí a kdy si je lidé dávají.

Muž tráví Váncoe na samotě
23.12.
život na samotě

Žádné dárky, salát ani stromeček, i tak vypadají štastné Vánoce

Žádné dárky, žádný salát, žádný stromeček, i takovou podobu mohou mít Vánoce. Před třinácti lety Peter Brada vyměnil konzumní způsob života za naprostý klid na samotě, svátky tráví úplně sám a zpět už by se nevracel.

2069329
08.11.

VÍKEND: Triky pro dokonalé svatomartinské menu

Bájný Svatý Martin slaví 1700 let od svého narození. Kdo vlastně Svatý Martin byl?

dýně na Halloween
30.10.
věštkyně radí

Letošní Halloween vám přinese lásku. Přivoláte ji s pomocí magie

Halloween je populárním svátkem především v zahraničí. Pro někoho je to tradice spíše pro děti, jiní jej vůbec nevnímají. Magickou sílu tohoto svátku bychom však neměli podceňovat. Věštkyně poradila, na co se o letošním Halloweenu zaměřit.

KOŘENÍ: Roztančený pohřeb
01.10.

KOŘENÍ: Roztančený pohřeb v Ghaně

Loučení se zesnulým doprovázejí slzy, nářek a hluboký smutek. Smích a radost na pohřbech nemají místo snad nikde na světě. Změnit se to rozhodl pracovník pohřební služby, který poslední rozloučení pojímá opravdu netradičně. Spolu se třemi kolegy tančí s rakví na ramenou. Jak takový roztančený pohřeb vypadá, zjistíme v Ghaně.

Dudák
07.09.

VÍKEND: Skotské hry na vlastní kůži

Muži v sukních poměřující síly v házení obřích kamenů. Zní to podivně,ale přesně takhle vypadají takzvané highland games, chcete-li skotské hry.