Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Princ George a princezna Charlotte
02.08.
Zvláštní zvyky

George se královně uklonit musí, Charlotte ne! Expertka řekla proč

Zvyky královské rodiny znovu zaplnily titulní stánky britských deníků. Lidi zajímalo, proč se princ George prababičce královně Alžbětě II. uklánět musí, ale jeho mladší sestřička ne. Historička to teď vysvětlila.

Sokol
aktualizováno 17.06.

VÍKEND: Ve zdravém těle zdravý duch!

Ve zdravém těle zdravý duch! Už přes sto padesát let tak zní jedno z hlavních hesel Sokola.

Královská svatba
19.05.
harry a meghan

Pravidla královské svatby: Proč se nehází kytice a co byl první dar?

Královská svatba samozřejmě podléhá naprosto striktnímu protokolu, předem je dané, kdo se smí účastnit a kdo nemůže. Alchymie je také to, kdo, kde a vedle koho bude sedět, nebo například jak mají být účastníci obřadu oblečeni či jak se mají hosté chovat ke členům královské rodiny. Detaily prozradila Monique Pilařová, šéfredaktorka svatebního magazínu.

Prásk.tv píše:

Tamara Klusová
čtěte o tématu tradice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ÚKLID PEVNÝCH PODLAH SNADNO A RYCHLE

Hladká dlažba i plovoucí a dřevěné podlahy vyžadují specifickou péči.

Meghan Markle
14.05.
Svatba se blíží

Zvládne Meghan život královské rodiny? Tohle vše musí změnit

Do královské svatby už zbývá jen pět dní. A potom Harrymu a Meghan začne nová etapa života. Ty největší změny čekají na bývalou americkou herečku, snoubenku britského prince. Kromě stěhování do cizí země se bude muset učit životu v souladu s královskými tradicemi a zvyky.

Ukřižování na Filipínách
aktualizováno 30.03.
oslavy velikonoc

VIDEO: Velký pátek ve světě i u nás! Filipínci se nechají křižovat

Křesťané po celém světě si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Velký pátek je proto dnem nejpřísnějšího půstu. Třeba na Filipínách se ale lidé nevyhýbají extrému, odvážlivci si totiž připomínají mučení Krista na vlastní kůži a dokonce se nechávají přibít na kříže hřebíky.

Velikonoce
30.03.
jarní svátky

Znají politici velikonoční tradice? Ministr si je popletl s Vánocemi!

Na oslavy Velikonoc se chystají i politici. Ti nám ve čtvrtek prozradili, že u nich už horečné přípravy na sváteční dny začaly. S jakými se potýkali potížemi a jak dobře vůbec znají tradice?

Papež umyl nohy vězňům
aktualizováno 29.03.
ZAJÍMAVOSTI A TRADICE

ZELENÝ ČTVRTEK: Co jste o tomto svátku možná nevěděli?

Asi většině z nás je známo, že bychom si o Zeleném čtvrtku měli dát k jídlu něco zeleného, ať už to bude zelenina nebo alespoň bylinky. S tímto dnem je však ale také spojena spousta tradic a zajímavostí, na které se už dávno zapomnělo. Například málokdo ví, že název "Zelený čtvrtek" vznikl vlastně omylem!

Šunka
aktualizováno 27.03.
Pražská šunka

Česko slaví! Po letech přibyla v seznamu další naše specialita

Pražská šunka oficiálně patří mezi tradiční evropské speciality. Na seznam ji po více než šesti letech, co o to Česko usilovalo, zapsala Evropská komise. Pražská šunka se tak stala pátou českou potravinou, která na seznamu figuruje.

Pletení velikonoční pomlázky
25.03.
velikonoce se blíží

EXKLUZIVNĚ: Moderátor TN2 vás naučí uplést skvělou pomlázku!

S Velikonoci je neodmyslitelně spjata velikonoční pomlázka. Řada českých mužů ji ale v dnešní době neumí uplést. A právě pro ty jsme ve spolupráci s moderátorem nočních zpráv TN2 Karlem Kopečkem připravili jednoduchý návod jak na to!

Jezdci na koni v Pákistánu
aktualizováno 04.03.

KOŘENÍ: Pákistánská tradice

Jízda na koni je už po staletí ceněnou dovedností. Mezi nejnáročnější disciplíny patří závod nazvaný vytahování stanových kolíků. Závodník musí při jízdě tryskem nabodnout dřevěný kolík na dlouhé kopí. Tahle tradiční soutěž přitáhla tisíce diváků do pákistánského Islámábádu.