Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Veterináři vyrazili kontrolovat prodej kaprů
aktualizováno 07.12.
Šokující odhalení

Veterináři vyrazili kontrolovat prodej kaprů. Byli zděšeni

Takového kapra byste na štědrovečerním stole nechtěli! Státní veterinární správa provedla společně s policií kontrolu v areálu malešické tržnice. Při kontrole jednoho ze stánků s kapry se nestačili divit. Ryby páchly už na dálku!

Mikuláš
06.12.
věděli jste to?

Proč chodí Mikuláš o den dřív? Důvod je starý téměř pět století!

Ačkoli svátek má Mikuláš až dnes, děti dostali nadílku už včera večer. Napadlo vás někdy, proč vlastně Mikuláš, anděl a čert chodí o den dřív? Může za to taková malá vzpoura proti času.

Vánoce ve světě
03.12.
Jiné tradice

Vánoce ve světě. V Austrálii slaví na pláži, v Itálii dárky nosí ježibaba

Každá země má své tradice a stejně tak tomu je i o Vánocích. Zatímco v České republice si dáváme k večeři smaženého kapra s bramborovým salátem a dárky si rozdáváme 24. prosince, ve Velké Británii například jedí krocana s nádivkou a na dárky se mohou těšit 25. prosince. V Německu se zase podává vinná klobása nebo kachna.

Prásk.tv píše:

Královna Alžběta II - 1
čtěte o tématu tradice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěž o 1+1 kompletní dioptrické brýle, které jinde nekoupíte a konzultaci odborníka

Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.

Inspirace na adventní věnce
aktualizováno 29.11.
Vánoční tradice

Originální tipy na adventní věnce. Vyrobte si je doma za pár korun

Už 2. prosince se dočkáme první adventní neděle, s čímž souvisí i pořízení adventního věnce. Tato tradice lidem pomáhá odpočítávat, kolik týdnů zbývá do Štědrého dne. Každou adventní neděli zapalují svíčky, které jsou součástí věnce. Tradiční jsou věnce z jehličnatých větví. Stále častěji si však lidé pořizují i netradiční věnce, například z korku, perníku nebo svíčky umisťují do různých dekorací.

Anděl, čert a Mikuláš
26.11.
Oblíbená tradice

O Mikuláše je obrovský zájem. Objednávky již někteří nepřijímají

Do Mikulášské nadílky zbývá ještě více než týden, ale pokud je chcete objednat pro své děti, tak budete mít nejspíš problém. Skupinky, které se této činnosti pravidelně věnují, mají totiž většinou plno a další objednávky už nepřijímají.

Vánoční zvyky
24.11.
Oblíbený svátek

Vánoce jsou přesně za měsíc! Na jaké tradice a zvyky se zapomíná?

Vánoce se velmi rychle blíží a za několik dní se dočkáme Štědrého dne, během kterého se rodiny scházejí a užívají si klid a pohodu. K Vánocům však patří i řada zvyků a tradic, které v posledních letech

Královská rodina
20.11.
vánoční rituály

Zvláštní tradice královské rodiny. Poprvé ji absolvuje i Meghan

Vánoční večeře britské královské rodiny se letos poprvé zúčastní Meghan Markle, která se letos vdala za prince Harryho. K večeři byla pozvaná také její maminka Doria Raglandová. Obě budou muset absolvovat velmi neobvyklou tradici. Před a po večeři proběhne jejich vážení, aby se vědělo, zda se dobře najedly.

Víno v obchodě
aktualizováno 10.11.
tradice

Kdy se smí prodat svatomartinské víno? Pozor, vinařům hrozí pokuta

Už v neděli se na pultech obchodů, vinoték a restaurací objeví mladá svatomartinská vína. Pokud ale Svatomartinské víno uvedli vinaři na pulty dříve, než na svatého Martina, hrozí jim sankce.

Princ George a princezna Charlotte
02.08.
Zvláštní zvyky

George se královně uklonit musí, Charlotte ne! Expertka řekla proč

Zvyky královské rodiny znovu zaplnily titulní stánky britských deníků. Lidi zajímalo, proč se princ George prababičce královně Alžbětě II. uklánět musí, ale jeho mladší sestřička ne. Historička to teď vysvětlila.

Sokol
aktualizováno 17.06.

VÍKEND: Ve zdravém těle zdravý duch!

Ve zdravém těle zdravý duch! Už přes sto padesát let tak zní jedno z hlavních hesel Sokola.