Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Písemná zkouška - 2
13.04.
čeština a matematika

Žáci skládají zkoušky na střední. Zvládli byste je? Udělejte si test

Více než 87 tisíc žáků čekají v tomto roce přijímačky na střední školy. Uchazeči o čtyřleté obory je absolvovali včera, zájemci o studium na víceletých gymnáziích je skládají dnes. Jednotné přijímací zkoušky sestávají z testu z matematiky a češtiny.

Parkinsonova nemoc
11.04.
otestujte se

Parkinsonem trpí 50 tisíc Čechů! Hrozí i vám? TEST zabere minutu

Bezmála 50 tisíc lidí v Česku trpí Parkinsonovou nemocí nebo jejími syndromy. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací je ale toto ještě dvakrát až třikrát vyšší, než se dosud předpokládalo. Na 11. dubna připadá každoročně Den Parkinsonovy nemoci, který má na toto zákeřné onemocnění upozornit.

Test rakety Sarmat
aktualizováno 30.03.
sarmat v akci

VIDEO: Rusko znovu testovalo ničivou mezikontinentální střelu

Ruská armáda znovu otestovala novou mezikontinentální balistickou raketu s označením Sarmat. Podle ruského ministerstva obrany byl test, který se uskutečnil na kosmodromu Plesetsk, úspěšný. Nová zbraň má nahradit rakety s označením Veovoda, které jsou známější jako rakety Satan.

Prásk.tv píše:

Co vidíte na obrázku - 1
čtěte o tématu test na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pozor na „fake news“ - v Německu kvalitní diesely rozhodně nezlevňují

Média jsou nyní plná informací o tom, že se hlavně Němci zbavují svých aut s turbodiesely kvůli přísnějším emisním normám a prodávají je klidně i pod cenou. Podle některých médií dosahují slevy na nové i ojeté vozy z koncernu VW dokonce až 40 %.

Zkouška na alkohol
aktualizováno 29.03.
KALKULAČKA Kontroly policie

Pozor na alkohol o Velikonocích! Spočítejte si, kdy můžete za volant

Velikonoce by měly být veselými svátky jara, často ale končí tragicky. Na silnice vyrážejí i sváteční řidiči, někteří navíc pod vlivem alkoholu. Loni zavinili opilí řidiči každou 11. nehodu a za prodloužený víkend zemřelo šest lidí. I proto je dobré mít po ruce test na alkohol.

Stres
14.03.
Test i řešení

Prošli byste na střední školu? Otestujte se z matematiky!

Přijímačky na střední školy se kvapem blíží, konají se už za pár týdnů. A nastávající středoškoláci se při nich musejí povinně poprat i s často nepopulární "matikou", která řadě dětí dělá potíže.

Bolest zad
08.03.
světový den ledvin

Hrozí vám nemoc ledvin? Udělejte si test, který zabere jen minutu!

Kromě toho, že je dnešek svátkem všech žen, připadá na 8. března také Světový den ledvin. Více ohrožené nemocemi ledvin jsou ženy, častěji je trápí především záněty močového měchýře. Ročně se s touto chorobou potýkají statisíce lidí. Ověřte si v krátkém testu, zda i vám nemoc ledvin nehrozí!

Napadení ve škole
aktualizováno 15.02.
výsledky které "propadly"?

Otestovali jsme bezpečnost na školách! Některé naprosto selhaly

Reportéři TV Nova zašli do několika škol po celé republice a zjišťovali, jestli je možné se dostat dovnitř během výuky. Stejný test zkoušeli kolegové ze Střepin asi před rokem a výsledek byl katastrofální. Situace se od té doby zlepšila, pořád se ale najde řada škol, kam se dá bez problémů dostat.

Bylinkový čaj
aktualizováno 15.02.
bylinné čaje

Třetina čajů v testu propadla! Byly v nich pesticidy a jedovatý plevel

Lidé oprávněně očekávají, že pití vylouhovaných bylinek prospěje jejich zdravotnímu stavu. Ne vždy tomu tak ale je. Na kvalitu se zaměřil portál dTest a výsledky jsou šokující. Třetina testovaných čajů propadla kvůli přítomnosti pesticidů a jedovatého plevele. Nedostatečné hodnocení si kvůli vysokému množství pesticidů odnesly také dva čaje určené dětem.

Železniční přejezd - ilustrační foto
06.02.
Unikátní test

Noha na plynu, bez rozhlížení. I to jsou čeští řidiči na přejezdech

Štáb televize Nova měl u Nymburka možnost zúčastnit se unikátního testu Správy železniční dopravní cesty. Ten měl za úkol zjistit, jak řidiči aut reagují na přejezdech, u kterých nefunguje světelná signalizace. A výsledek je zarážející. Spousta řidičů před nimi vůbec nezpomalila a ani se nerozhlédla.

Toaletní papír
23.01.
šokující výsledky

Toaletní papír u nás a v zahraničí? I tady jsou velké rozdíly!

Kvalitní toaletní papír je základem každé domácnosti. Jeho spotřeba roste, na každého Čecha připadá asi 8,5 kg toaletního papíru za rok. Možná vás překvapí výsledky průzkumu časopisu dTest, který testoval toaletní papíry u nás a v Rakousku.