Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Experiment na Slovensku
29.06.
došlo i na setkání

Šílený test: Děsivé, kolik mužů stálo o sex s dívkou (11)! VIDEO

Otřesnou zkušenost má za sebou slovenská reportérka, která se rozhodla prověřit, jak velké nebezpečí hrozí dětem na internetu. Vytvořila falešný profil naoko naivní jedenáctileté dívky a nestačila se divit. Ve velmi krátké době dostala desítky sexuálních návrhů a k jejímu velkému překvapení došlo v jednom případě dokonce i na osobní setkání.

Cyklista s helmou
29.05.
Zastaralé normy

Alarmující zjištění: Helma hlavu cyklisty dostatečně nechrání!

Ačkoliv běžně prodávané cyklistické helmy splňují platnou normu, většina z nich cyklistův mozek při šikmém nárazu do hlavy dostatečně neochrání, varuje časopis d´Test. Ten ve spolupráci s francouzskými vědci otestoval 22 cyklistických helem, přičemž většina z nich testem neprošla!

Maturita - testy
aktualizováno 28.05.
Zkouška z češtiny

Fiasko u maturit! V testu byla chyba, výsledky musí přepočítat

Více než stovka žáků z maturity z češtiny nepropadne. Ministr školství Robert Plaga totiž rozhodl o přehodnocení výsledků testu. V jedné z otevřených otázek byly dvě možné správné odpovědi. Dalších 34 studentů si díky tomu zlepší známku.

Prásk.tv píše:

Maska - 1
čtěte o tématu test na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Štítná žláza
21.05.
vážné onemocnění

Každý druhý neví, že má nemoc štítné žlázy. Hrozí vám? TEST

Už podesáté po celém světě probíhá tzv. Týden štítné žlázy. Jeho cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o jejích poruchách, což může následně pomoci lépe a včas diagnostikovat pacienty, kteří o svém onemocnění nevěděli. Otestujte si, zda nejste ohroženi i vy.

Maturita
aktualizováno 10.05.
Poslední zkouška

Maturity skončily těžkou verzí matematiky. Zvládli byste ji? TEST

Písemná část letošních maturit skončila. Jako poslední skládali zájemci ve středu nepovinnou zkoušku nazvanou Matematika+. K těžší verzi matematického testu se přihlásilo asi 2500 maturantů. Vyzkoušejte si, zda byste ho zvládli.

Gothaj - ilustrační
aktualizováno 09.05.
dTest nezávislé srovnání

Test gothajů: Propadl každý druhý! Někde objevili i zakázané látky

Najít kvalitní gothajský salám je podle nezávislého testu časopisu dTest téměř nadlidský úkon. Ačkoli se najdou i takové produkty, které se obalem hlásí k historickým recepturám, každý druhý vzorek laboratorním zkoumáním propadl. Ve dvou případech dTest dokonce odhalil přítomnost separátu, který se v gothajích nesmí používat.

Žáci při zkouškách - 3
aktualizováno 27.04.
chybná úloha

Rodiče a žáci v šoku! Výsledky přijímacích zkoušek neplatí

Na osmiletých gymnáziích se strhl v podvečer před prodlouženým víkendem pořádný poprask. Ředitelé podle portálu Deník dostali dopis od šéfa Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání Jiřího Zíky, ve kterém oznámil chybu u testů z Českého jazyka pro uchazeče o osmiletý obor.

Písemná zkouška - 2
13.04.
čeština a matematika

Žáci skládají zkoušky na střední. Zvládli byste je? Udělejte si test

Více než 87 tisíc žáků čekají v tomto roce přijímačky na střední školy. Uchazeči o čtyřleté obory je absolvovali včera, zájemci o studium na víceletých gymnáziích je skládají dnes. Jednotné přijímací zkoušky sestávají z testu z matematiky a češtiny.

Parkinsonova nemoc
11.04.
otestujte se

Parkinsonem trpí 50 tisíc Čechů! Hrozí i vám? TEST zabere minutu

Bezmála 50 tisíc lidí v Česku trpí Parkinsonovou nemocí nebo jejími syndromy. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací je ale toto ještě dvakrát až třikrát vyšší, než se dosud předpokládalo. Na 11. dubna připadá každoročně Den Parkinsonovy nemoci, který má na toto zákeřné onemocnění upozornit.

Test rakety Sarmat
aktualizováno 30.03.
sarmat v akci

VIDEO: Rusko znovu testovalo ničivou mezikontinentální střelu

Ruská armáda znovu otestovala novou mezikontinentální balistickou raketu s označením Sarmat. Podle ruského ministerstva obrany byl test, který se uskutečnil na kosmodromu Plesetsk, úspěšný. Nová zbraň má nahradit rakety s označením Veovoda, které jsou známější jako rakety Satan.