Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nalezená mrtvola muže u Schwarzenberského kanálu - 7
27.11.
Totožnost neznámá

Byla to vražda! Mrtvý senior ležel nahý u naučné stezky na Šumavě

Nejprve si ho turisté na naučné stezce v neděli na Šumavě spletli s odhozenou figurínou. V úterý provedená pitva odhalila, že starší nahý muž ležící u naučné stezky je obětí vraha. Policisté ovšem zatím neví, kdo zavražděný muž je.

Nalezená mrtvola muže u Schwarzenberského kanálu - 7
aktualizováno 26.11.
Zabil ho někdo?

V lese je figurína, hlásili turisté. Policisté tam našli mrtvolu!

Mrtvolu neznámého muže našli včera odpoledne turisté jen pár metrů od plavebního kanálu za Novou Pecí na Šumavě. Po jeho totožnosti teď pátrají policisté a žádají veřejnost o pomoc. Zatím není jasné, za jakých okolností muž zemřel. Čeká se na výsledky pitvy.

Na Šumavě v noci na neděli napadlo přes 10 cm sněhu - 11
28.10.
Brzy ale roztaje

Zima už je skoro tu! Na Šumavě napadlo v noci 13 cm sněhu

Ačkoliv meteorologové hlásí oteplení, v neděli ráno se lidem na jihu Česka naskytl nečekaný pohled z okna. Na Šumavě teploty klesly pod nulu a přes noc napadlo přes 10 cm sněhu!

Prásk.tv píše:

Policie Modrava - Nebezpečné natáčení na skalách - 1
čtěte o tématu Šumava na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Jelení výběh
aktualizováno 07.09.
Nebezpečné období

Začíná jelení říje. Výběh na Kvildě je dočasně uzavřen

Národní park Šumava pro veřejnost dočasně uzavírá jelení výběh na Kvildě. Začíná totiž období jelení říje a zvířata by mohla být pro návštěvníky nebezpečná.

Prázdninový inspektor: Boubínský prales
11.08.
Prázdninový inspektor

Za pralesem nemusíte do Amazonie! Stačí zajet na Šumavu

Zázrak přírody! I tak by se dal definovat prales, a abyste ho mohli prozkoumat, nemusíte letět až do daleké Amazonie. I v České republice je prales - Boubínský. A naši prázdninoví inspektoři se tam na své cestě po Česku zastavili.

Plešné jezero
10.08.
Prázdninový inspektor

Výlet na Plešné jezero si užijí peší i cyklisti! Vyhloubil ho ledovec

Prázdninoví inspektoři se tentokrát vydali na Šumavu k Plešnému jezeru. Patří k nejkrásnějším jezerům u nás, kdysi ho vyhloubil ledovec a leží v nadmořské výšce přes tisíc metrů.

Pátrání po houbaři
aktualizováno 22.07.
Hledá ho i horská služba

Velká pátrací akce na Šumavě: Houbař zmizel, našli jen jeho auto

Policisté pátrají po 75letém muži, který se ztratil poté, co vyrazil na Šumavu na houby. Do sobotního večera se nevrátil domů, příbuzní našli jen jeho auto. Pátrají po něm policisté i horská služba.

Ochlazení
01.07.
Ledová noc

Ochlazení v Česku tvrdě udeřilo, teploty spadly až na mínus čtyři!

První červencová noc a brzké ráno byly na řadě míst v Česku pořádně studené. Především na Šumavě, ale také v Krušných horách či v Krkonoších teploty v neděli dokonce spadly pod bod mrazu!

Tajemné Česko - Statek Pohádka
21.05.
video tajemné česko

Statek Pohádka: Prokleté místo, které "proslavil" vrah Roubal

Je to místo, které jako by z pohádky vypadlo. Možná i proto se tak tento kout malebné Šumavy jmenuje. Paradoxně ale svými legendami a historií připomíná spíše horor.

Tajemné Česko - Hřbitov Velhartice
01.05.
foto+video děsivé místo

TAJEMNÉ ČESKO: Na hřbitov ve Velharticích se bojí chodit i místní!

Na první pohled je to obyčejný vesnický hřbitov. Obyčejný ale ve skutečnosti rozhodně není. Snad žádný jiný hřbitov v republice totiž není opředen tolika legendami, záhadami a strašidelnými historkami. Řeč je o hřbitově ve Velharticích na Klatovsku.