Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

VZP - Všeobecná zdravotní pojišťovna
05.05.
Pozitivní trend

VZP šetří na provozu, víc peněz jí tak zbývá na nemocné

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) se chlubí pozitivní statistikou. Největší zdravotní pojišťovně se totiž už několik let daří snižovat provozní náklady. Uspořené peníze tak může "vrazit" do péče o nemocné.

Tramvaj - Brno
17.04.
velké srovnání

Je v Praze blaze? Brno ji strčilo do kapsy! V čem jsou Moraváci lepší?

Nejen v Praze je blaze, ale podobně je na tom také Brno. Alespoň co se výše mzdy týče. Podle průzkumu se najdou dokonce profese, ve kterých si lidé v Brně vydělají víc než v hlavním městě. Navíc mají výhodu, že jejich životní náklady jsou na jižní Moravě nižší než v Praze. Ušetří třeba na dopravě, bydlení nebo na jídle .

Evropská unie
06.02.
Příjmy z EU

Výhodné členství? ČR získala loni z pokladny EU 55,4 mld. korun

Evropská unie přilepšila v roce 2017 českému rozpočtu 55,4 miliardami korun. Pozitivní bilanci drží Česká republika od svého vstupu do EU. Loni získala z jejího rozpočtu 97,9 mld. korun a odvedla 42,4 mld. korun. O kladném rozdílu příjmů z EU a nákladů souvisejících s členstvím informovalo Ministerstvo financí.

Prásk.tv píše:

Kolik ženy utratí za péči o své pohlaví
čtěte o tématu výdaje na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Hospoda
aktualizováno 17.07.
velký přehled

Za pivo dáme víc než za knížky či zubaře! Za co Češi utrácejí nejvíc?

Každý Čech loni v průměru utratil 125 947 korun, to je o 2,8 % víc než v roce 2015. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Nejvíce utratíme za bydlení a potraviny.

Britská královská rodina a Middletonovi
aktualizováno 27.06.
rekordní částky

Statisíce za jízdenku?! Účty britské královské rodiny vyrážejí dech!

Britská královská rodina zveřejnila své účetnictví za loňský rok a hned se začalo debatovat nad tím, jestli není monarchie pro Brity příliš drahá. Účty se totiž hemží částkami, které jsou pro běžné poddané jen těžko představitelné.

Kartička pojištěnce
aktualizováno 20.06.
bez cestovního pojištění

Úraz v zahraničí: Kde k ošetření stačí průkaz pojišťovny a kde ne?

Pokud se chystáte na dovolenou do zahraničí, určitě si s sebou nezapomeňte vzít průkazku pojištěnce. V případě akutních zdravotních obtíží vás díky ní lékař za hranicemi ošetří. Pokud se vám ale stane něco vážnějšího, můžete mít problém. Náklady na zdravotní péči jsou totiž v cizině daleko vyšší než u nás a museli byste doplácet ze svého. Pak je na místě sjednat si cestovní pojištění.

Vyšetření
aktualizováno 26.05.
zdraví není zadarmo

Nejdražší pacient v Česku stál loni 35 milionů! S čím nejvíc marodíme

Nejdražším pacientem VZP byl v loňském roce jednačtyřicetiletý muž z jižní Moravy. Za klienta, který trpí hemofilií, zaplatila přes 35 milionů korun. Celkové výdaje na zdravotní péči v Česku ale v posledních letech klesají.

Finance v rodině
aktualizováno 24.04.
komu hrozí chudoba

Nemají na maso ani na dovolenou! Co trápí lidi ve vašem kraji?

Téměř každý desátý Čech byl loni ohrožen příjmovou chudobou, přičemž hůře jsou na tom ženy než muži. Nejhůře dopadli lidé v Moravskoslezském kraji a na severozápadě Čech. Lidé mají nejčastěji problém s náklady na bydlení nebo na dovolenou. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Vojáci NATO při cvičení
aktualizováno 18.02.
Výdaje na obranu

Konference v Mnichově: USA tlačí Česko na zvýšení výdajů na NATO

Pro většinu spojenců ze Severoatlantické aliance přišel čas dělat víc pro společnou obranu, řekl dnes na mnichovské bezpečnostní konferenci americký viceprezident Mike Pence. Spojenci podle něj musejí nést spravedlivý díl zodpovědnosti, jinak alianci podkopávají.

armádní technika
aktualizováno 23.01.
Anketa Utracené miliardy

Na tohle peníze jsou! Armáda nakoupí techniku za 180 miliard

Ministerstvo obrany počítá v příštích deseti letech s investicemi za 180 miliard korun. Z toho 130 miliard půjde do pozemních sil. Ještě letos by vedení úřadu chtělo vládě předložit ke schválení zakázky za 26 miliard korun. Na bilanční tiskové konferenci to dnes řekli ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a další členové vedení obrany a armády.