Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hospoda
aktualizováno 17.07.
velký přehled

Za pivo dáme víc než za knížky či zubaře! Za co Češi utrácejí nejvíc?

Každý Čech loni v průměru utratil 125 947 korun, to je o 2,8 % víc než v roce 2015. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ). Nejvíce utratíme za bydlení a potraviny.

Britská královská rodina a Middletonovi
aktualizováno 27.06.
rekordní částky

Statisíce za jízdenku?! Účty britské královské rodiny vyrážejí dech!

Britská královská rodina zveřejnila své účetnictví za loňský rok a hned se začalo debatovat nad tím, jestli není monarchie pro Brity příliš drahá. Účty se totiž hemží částkami, které jsou pro běžné poddané jen těžko představitelné.

Kartička pojištěnce
aktualizováno 20.06.
bez cestovního pojištění

Úraz v zahraničí: Kde k ošetření stačí průkaz pojišťovny a kde ne?

Pokud se chystáte na dovolenou do zahraničí, určitě si s sebou nezapomeňte vzít průkazku pojištěnce. V případě akutních zdravotních obtíží vás díky ní lékař za hranicemi ošetří. Pokud se vám ale stane něco vážnějšího, můžete mít problém. Náklady na zdravotní péči jsou totiž v cizině daleko vyšší než u nás a museli byste doplácet ze svého. Pak je na místě sjednat si cestovní pojištění.

Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 3 skleničky unesou letadlo !!!

Také jste přesvědčeni o tom, že sklo je velice křehké a při sebemenším tlaku se hned rozbije? Víte kolik kilogramů vydrží jedna obyčejná sklenička?

Vyšetření
aktualizováno 26.05.
zdraví není zadarmo

Nejdražší pacient v Česku stál loni 35 milionů! S čím nejvíc marodíme

Nejdražším pacientem VZP byl v loňském roce jednačtyřicetiletý muž z jižní Moravy. Za klienta, který trpí hemofilií, zaplatila přes 35 milionů korun. Celkové výdaje na zdravotní péči v Česku ale v posledních letech klesají.

Finance v rodině
aktualizováno 24.04.
komu hrozí chudoba

Nemají na maso ani na dovolenou! Co trápí lidi ve vašem kraji?

Téměř každý desátý Čech byl loni ohrožen příjmovou chudobou, přičemž hůře jsou na tom ženy než muži. Nejhůře dopadli lidé v Moravskoslezském kraji a na severozápadě Čech. Lidé mají nejčastěji problém s náklady na bydlení nebo na dovolenou. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Vojáci NATO při cvičení
aktualizováno 18.02.
Výdaje na obranu

Konference v Mnichově: USA tlačí Česko na zvýšení výdajů na NATO

Pro většinu spojenců ze Severoatlantické aliance přišel čas dělat víc pro společnou obranu, řekl dnes na mnichovské bezpečnostní konferenci americký viceprezident Mike Pence. Spojenci podle něj musejí nést spravedlivý díl zodpovědnosti, jinak alianci podkopávají.

armádní technika
aktualizováno 23.01.
Anketa Utracené miliardy

Na tohle peníze jsou! Armáda nakoupí techniku za 180 miliard

Ministerstvo obrany počítá v příštích deseti letech s investicemi za 180 miliard korun. Z toho 130 miliard půjde do pozemních sil. Ještě letos by vedení úřadu chtělo vládě předložit ke schválení zakázky za 26 miliard korun. Na bilanční tiskové konferenci to dnes řekli ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a další členové vedení obrany a armády.

Za co Češi utrácejí
aktualizováno 26.11.
VELKÝ PŘEHLED Výdaje domácností

Milion Čechů ohrožuje chudoba! Kam mizí rodinné finance?

V Česku žije přes milion lidí pod hranicí chudoby! Rodinné rozpočty nejvíce zatěžují náklady na jídlo, bydlení, energie a na dopravu. České domácnosti utrácí v průměru na jednotlivce přes 154 tisíc korun ročně. Vyplývá to ze statistické ročenky České republiky, kterou zveřejnil Český statistický úřad.

Za co Češi utrácejí
aktualizováno 28.08.
velká statistika

Za co Češi utrácí? Alkohol a tabák máme stejně rádi jako sportování

Češi v loňském roce utráceli nejvíc za bydlení a potraviny. Výraznou částku dali také za alkohol, cigarety a za dojíždění. Vyplývá to z údajů, které v měsíčníku Statistika&My zveřejnil Český statistický úřad.

Majetek politiků
13.07.
majetková prohlášení

Majetek politiků: Luxusní sporťák, nebo hypotéka na 10 milionů

Jedni politici dosáhli v loňském roce milionových příjmů, jiní musí splácet vysoké hypotéky. A zatímco jedni si mohli koupit luxusní auto jen tak, druzí si ho museli pořídit na leasing. Vyplývá to z majetkových oznámení, které jsou zpřístupněny ve sněmovním registru.