Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Komerční družice
aktualizováno 16.08.
hrozí nebezpečí?

Tajemná ruská družice děsí svět: Chová se divně, může jít o zbraň!

Mezi americkými úřady vyvolala velké obavy ruská vesmírná družice, která se začala chovat "velmi abnormálně". Podle ministerstva zahraničí není vyloučené, že by mohlo jít o blíže nespecifikovaný druh zbraně. Rusko veškerá obvinění, že byla družice sestrojena k útoku, odmítá.

Sundávání billboardů
13.08.
nebezpečné poutače

Nové billboardy u dálnic! Zákon neporušujeme, tvrdí provozovatelé

Ačkoli billboardy u dálnic zakázal zákon, někde se začaly znovu objevovat - a to s novou reklamou! Podle provozovatelů ale zákon neporušují, protože poutače jsou umístěné v "zastavitelném území" obce, na které se zákon nevztahuje.

Nebezpeční komáři
aktualizováno 11.08.
Malárie či dengue

Exotickou nemocí se nakazíte i v Česku! Případů dál přibývá

Exotická dovolená je snem asi každého Čecha. Jenže sen končí v případě, kdy se v zahraničí nakazíte nějakou nezvyklou nemocí. A právě takových případů přibývá. Například nakažených malárií nebo horečkou dengue je třikrát víc než před deseti lety. A kvůli oteplování se stává, že se lidé nakazí exotickou nemocí už i v Evropě a dokonce u nás v Česku.

Prásk.tv píše:

Pozoruje vás pes při potřebě? - 1
čtěte o tématu nebezpečí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Trnucha fialová
aktualizováno 10.08.
varování pro všechny

Evropské pobřeží ohrožují jedovatí rejnoci! Přilákaly je vysoké teploty

Francouzské úřady vydaly varování před jedovatými rejnoky, kteří se zhruba před týdnem objevili u pobřeží v departementu Var. K plážím je přilákala zřejmě teplá voda, odborníci radí, aby se jich lidé za žádných okolností nedotýkali.

Liščí tasemnice
aktualizováno 10.08.
příznaky bývá na lesních plodech

Pozor na liščí tasemnici, může vás zabít! Lidé často netuší, že ji mají

Lékaři varují před nebezpečným parazitem, který u člověka dokáže vyvolat smrtelné onemocnění jen těžko odlišitelné od nádoru. S takzvanou liščí tasemnicí se v Česku léčí přes tři desítky lidí. Infekci můžete chytit třeba tak, že sníte neomyté lesní plody nebo se napijete kontaminované vody z potoka.

Tropy vystřídají bouřky
aktualizováno 10.08.
Varování meteorologů

Vysoké teploty, požáry či bouřky ohrozí většinu ČR, varuje ČHMÚ

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v pátek těsně po poledni vydal novou výstrahu před vysokými teplotami, bouřkami a výskytem požárů. Varování před alespoň jedním z jevů pokrývá většinu území republiky.

Požár v Portugalsku ohrožuje turisty
aktualizováno 08.08.
ohnivé peklo

Stovky Čechů v ohrožení! Požár v Portugalsku se vymkl kontrole

Mohutný lesní požár na jihu Portugalska se vymkl kontrole a začíná ohrožovat turistická letoviska. Vláda převedla hasičské zásahy z regionální úrovně na národní, aby mohla do boje s plameny uvolnit co nejvíce hasičů. Hustý kouř lidé sledují z pláží v regionu Algarve.

Mobilní telefon s počítačem
08.08.
Skrytá hrozba

Google ukázal 145 nebezpečných aplikací! Hned je smažte z mobilu

Existují spousty aplikací, které nás mohou šmírovat. Palo Alto Networks, společnost zabývající se bezpečností na síti, zapátralo v Play Storu a našlo jich téměř sto padesát. O případu informoval DailyMail.

Evakuace na letišti ve Frankfurtu
aktualizováno 07.08.
Policejní zásah

Poplach ve Frankfurtu! Letiště evakuovali, rodina šla bez kontroly

Německá policie v úterý částečně evakuovala letiště ve Frankfurtu nad Mohanem. Poplach vyvolala francozská rodina, která prošla bez kontroly do bezpečnostní zóny. Akci policisté ukončili po třech hodinách.

Alergie
05.08.
jak se bránit?

Není ozon jako ozon. Ten letní může lidi dusit, varuje meteorolog

Na několika místech v republice se v posledních dnech potýkají s tzv. přízemním ozonem. Meteorologové před ním dokonce ve Středočeském a Ústeckém kraji vydali výstrahu. V čem je jiný než ten stratosferický a jak nám může škodit?