Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bolest
včera 19:47
Nebezpečná miska

Bolesti hlavy a zánět: Hygienici varují před jedovatou miskou

Je libo něco dobrého na zub? Rozhodně ale ne z misky, kterou nově odhalila kontrola. Podle hygieniků obsahuje dvojnásob formaldehydu, než jaká je povolená hranice. To může způsobit bolesti hlavy a zánět nosní sliznice.

Muž se ztratil v lese plném medvědů
08.10.
Zmatený Slovák

Zraněný muž se ztratil v lese. Kolem se toulali medvědi! VIDEO

Hororové chvíle zažil 43letý Slovák, který se ztratil v lese na hřebenu Velké Fatry. Neměl potřebné vybavení, kolem navíc byla tma a utrpěl zranění. Kamery v oblasti navíc zachytily medvědy. Záchranářům a policistům se naštěstí podařilo muže zachránit.

Facebook
28.09.
Bezpečnostní díra

Padesát milionů účtů v ohrožení! Na Facebook udeřili hackeři

Společnost Facebook v pátek oznámila, že v tomto týdnu odhalila prolomení bezpečnosti, které se týká téměř 50 milionů uživatelských účtů. Průlom, který umožňoval hackerům krást účty, je už opravený.

Prásk.tv píše:

Filmaře smetla lavina
čtěte o tématu nebezpečí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Medvěd na Vsetínsku
18.09.
Objevil se u Zlína

Medvěd děsí obyvatele Valašska dál. Toulá se i u rušných silnic

Medvěd, který se už od minulého týdne prochází Valašskem, se v pondělí objevil nedaleko Zlína. Televizi Nova se ozval muž, který ho tam viděl u frekventované silnice. Nejen tamní obyvatelé, ale i řidiči by se měli mít na pozoru.

Jakub Frydrych
aktualizováno 13.09.
varování odborníků

Zombie droga může zničit zdraví kdykoliv, nikdo nezná koncentraci

Česko obchází strašlivá hrozba, která už si vyžádala jeden lidský život. Novou syntetickou drogou se intoxikovalo už 19 lidí a případů stále přibývá. Riziko spojené s drogou je podle šéfa Národní protidrogové centrály proměnlivé, protože se neustále mění chemická skladba i koncentrace. Uživatel si tak nikdy nemůže být jistý, kdy mu půjde o život.

Bakiba - 3
aktualizováno 12.09.
Nebezpečná droga

Zombie droga se na Ostravsku rychle šíří! Otrávených je už 18!

Na Ostravsku se rychle šíří tzv. zombie droga. Během dvou dnů si vyžádala až 18 případů otravy, z nichž jeden skončil smrtí. V oběhu může být až několik tisíc dávek. Čtyři lidé byli zadrženi.

Jaderná elektrárna Temelín - 3
aktualizováno 10.09.
chyba pracovníků

Poplach v Temelíně: Aktivní voda se dostala do špatné nádrže!

V jaderné elektrárně Temelín přepustili pracovníci 7. září vodu do jiné nádrže, než kam měla voda natéci. Vše zůstalo v uzavřené technologii a událost tak neovlivnila výrobu elektřiny, bezpečnost, zaměstnance ani životní prostředí. ČTK to dnes řekl temelínský mluvčí Marek Sviták.

Jelení výběh
aktualizováno 07.09.
Nebezpečné období

Začíná jelení říje. Výběh na Kvildě je dočasně uzavřen

Národní park Šumava pro veřejnost dočasně uzavírá jelení výběh na Kvildě. Začíná totiž období jelení říje a zvířata by mohla být pro návštěvníky nebezpečná.

Nejnebezpečnější letiště světa - Toncontín, Honduras
aktualizováno 02.09.
nebezpečná letiště

Na těchto letištích jde o život! Nechystáte se tam na dovolenou?

Jsou to místa, kde musí piloti odvádět velmi nadstandardní práci a být v permanentní pohotovosti. Kombinace nadmořské výšky s nevyzpytatelnými bočními větry nebo třeba i krátké přistávací dráhy tady dokážou posádky letounů často nepříjemně překvapit. Která letiště patří mezi nejnebezpečnější na světě?

Řidič autobusu vjel na přejezd i když blikala výstražná světla
aktualizováno 30.08.
riskantní jízda

VIDEO: Řidič vjel na přejezd, i když blikala výstražná světla!

Televizi Nova se podařilo získat video, na kterém je vidět, jak řidič linkového autobusu v Liberci hazarduje se životy cestujících. Palubní kamera natočila, že nerespektuje výstražná světla na přejezdu a vjíždí na něj. Řidič je ale přesvědčený, že červená začala blikat těsně předtím, než na přejezd vjel, on pak musel pokračovat v jízdě.