Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ikea - miska
Aktualizováno 20.6. 2017 15:43
nečekané riziko

Mísa z IKEA může zapalovat předměty! Muže vyděsila k smrti

Švédská firma IKEA řeší závažný problém. Jeden ze zákazníků upozornil na to, že kovová mísa na slunci může představovat vysoké zdravotní riziko. Její povrch má vlastnosti, které dokážou zapálit jídlo uvnitř. Firma nyní výrobek testuje.

Díte na internetu
Aktualizováno 17.6. 2017 21:58
škodlivý obsah

MANUÁL: Takhle ochraníte své děti před nebezpečím na internetu

Dnešní děti se s internetem setkávají už od útlého věku a využívají ho mnohdy velice zdatně, než vůbec začnou chodit do školy. Díky jejich zvídavosti se snaží vyzkoušet všechny nové věci, hledají informace i nové přátelé. Na některých stránkách na ně ale můžou číhat různé nástrahy, proto je důležité, aby rodiče tato rizika znali, dětem je vysvětlili a zamezili přístupu na "škodlivé" stránky.

Výstraha před požáry

Hasiči se děsí lesních požárů! ČHMÚ kvůli suchu a horku varuje

Kvůli suchu a horku varují meteorologové i hasiči před nebezpečím vzniku požárů. Výstraha platí zejména pro Ústecký a Jihomoravský kraj. Právě v oblasti Moravské Sahary zuřil před pěti lety jeden z nejrozsáhlejších lesních požárů za posledních 20 let.

Prásk.tv píše:

Muž dal krokodýlovi hlavu do tlamy
čtěte o tématu nebezpečí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Přístav Charleston
Aktualizováno 15.6. 2017 10:24
hrozba v usa

Evakuace přístavu v Charlestonu: Na lodi měla být radioaktivní zbraň

Kvůli podezření, že na lodi Maersk Memphis může být tzv. špinavá bomba s radioaktivním materiálem, evakuovala americká pobřežní stráž přístav v Charlestonu v Jižní Karolíně. Hrozba se ale nakonec nepotvrdila.

Fidget Spinner - 2
Aktualizováno 15.6. 2017 14:54
Fidget spinner

Vědci varují před hračkou, která pobláznila svět: Jsou v ní jedy!

Drobná hračka pobláznila celý svět, včetně Česka. Fidget spinneru propadly hlavně děti, zabaví se s ním ale i mnozí dospělí. Jenže tenhle malý zázrak je podle odborníků nebezpečný! Obsahuje prý jedovaté látky až ve smrtelných dávkách.

ROZHOVOR S ODBORNÍKEM

Selfie, jako hazard se životem!

Fenomén selfie, tedy vyfotografování sebe sama, je velice oblíbený způsob autoportrétu. Zejména mladí lidé právě při focení selfie ale čím dál častěji riskují životy.

policejní honička

Muž bez řidičáku ujížděl do protisměru! Jízdou ohrožoval okolí

Policie v Hradci Králové honila desítky minut muže, který nebezpečnou jízdou bez řidičského oprávnění ohrožoval okolí. Před strážníky ujížděl ve voze, který si zapůjčil bez vědomí majitelky.

Pomozte s pátráním

Policie hledá nemocnou stařenku, jde jí o život! Nepřišla od doktora

Pražská policie hledá 84letou diabetičku trpící Alzheimerovou chorobou, která se ztratila během cesty k lékaři. Na policejním webu to oznámila mluvčí policie Andrea Zoulová. Podle policie může být Rauza Karpíšková ohrožena na životě, pokud si v nejbližších hodinách nevezme léky.

Vlaky jely proti sobě u Českého Brodu - 4
Aktualizováno 12.6. 2017 21:39
dlouhé zpoždění

Cestující v ohrožení: Dva vlaky se znovu potkaly na jedné koleji!

Vlakovou dopravu mezi Prahou a Kolínem výrazně zkomplikovala situace, při které vyrazil na jedné koleji osobní vlak proti vlaku Leo Express. I když se podařilo omyl včas napravit, vlaky na frekventovaném úseku nabírají desítky minut zpoždění.

pozor na infekce

Hygienici varují před pedikúrou rybičkami: Můžete chytnou i HIV!

Nechat si malými rybičkami odstranit odumřelou kůži z nohou, se poslední dobou stává hitem. Jenže hygienici z tohoto trendu příliš nadšení nejsou, hrozí totiž přenos nebezpečných infekcí a v krajních případech i HIV.