Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Gumové bodáky proti přebíhání
16.11.
Hazard se životem

Při přebíhání kolejí umírají stovky lidí, pomoct mají gumové bodáky

Nebezpečné přebíhání kolejí si letos už vyžádalo téměř dvě stě lidských životů a další desítky lidí byly zraněny. V Praze teď testují speciální gumové pásy, které by prý měly tomuto nesmyslnému riskování se životem zabránit.

Řidič kamionu zastavil před dítětem na poslední chvíli
aktualizováno 13.11.
rychlé reflexy

Brzdi! Rozjetému kamionu vběhlo dítě přímo do cesty. VIDEO

Při sledování děsivých záběrů, na kterých díky okamžité reakci řidiče kamionu jen těsně jedno z dětí unikne smrti, vstávají vlasy na hlavě. Dítě mělo štěstí, že ohromný kolos zvládl včas zastavit. Řidič v protijedoucím voze zveřejnil video, aby varoval další lidi před nebezpečím číhajícím u frekventovaných silnic.

Simulace průletu asteroidu 2012 TC4
12.11.
mezinárodní cvičení

Vědci po celém světě spojili síly před nebezpečím z vesmíru

Nebezpečí z vesmíru by se nemělo podceňovat a vědci jsou si toho dobře vědomi. Při nedávném průletu menšího asteroidu proto uspořádali mezinárodní cvičení, které mělo ukázat, jak jsme na identifikaci hrozby připraveni. Během cvičení se vědci dozvěděli skutečně mnoho.

Prásk.tv píše:

TanaLeeOliver
čtěte o tématu nebezpečí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Z prodavače obchodním ředitelem. Jak na to?

Měl v plánu jet pracovat do Anglie, hledal si práci „jen na chvíli“. Z té chvíle je skvělých 11 let.

Očkování
10.11.
Nemocných přibývá

Pozor na pneumokoky! Zabíjí desítky Čechů, hlavně na podzim

Zákeřný pneumokok u nás ročně zabije desítky lidí. Nejnebezpečnější je pro malé děti a seniory. A právě v tomto období začíná rychle stoupat počet nemocných. Bakterie využívají toho, že řádí podzimní virózy a oslabený organismus se jim hůř ubrání.

Záchranáři u lesa, kde padající strom zabil ženu
03.11.
zrádné lokality

Pozor, v některých lesích teď není bezpečno! Sem raději nechoďte

Nejméně několik týdnů bude kvůli vichřici, která o víkendu řádila v Česku, zakázáno vstupovat do některých lesů. Hrozí tam pády stromů i větví. Jde například o lesy v okolí severočeského Rumburku, Blanska nebo Zlínska. Vstupovat do lesa nedoporučují ani správy národních parků například na Šumavě nebo v Krkonoších.

Kim Čong-un hrozí válkou
aktualizováno 27.10.
"mění slova v akci"

Vodíkovou bombu berte vážně, varuje diplomat před válkou!

Severokorejský diplomat Ri Jong-pil varuje západní země před jadernou "akcí" ze strany KLDR. Hrozbu vodíkové bomby by podle něj světoví lídři měli brát vážně. Země mění svá slova v činy, upozorňuje.

Dopravní nehoda u Hostivice - 4
aktualizováno 26.10.
Vážná nehoda

Zpřelámané kosti, bezvědomí: To jsou hrozivé následky 2 nehod!

Ve čtvrtek ráno se staly ve Středočeském kraji hned dvě těžké dopravní nehody. Krátce před 8. hodinou se střetl nákladní automobil s osobním vozidlem na silnici číslo 12 u Kolína, o několik minut později bouralo osobní auto v Hostivici, kde se srazilo s domíchávačem betonu.

Semafor
20.10.
nebezpečný vtip

Gauner ve Zlíně otočil semafor. Řidiči v křižovatce riskovali život

Zlínští policisté pátrají po člověku, který na rušné silnici pootočil semafor tak, že řidiči přijíždějící do křižovatky neviděli, jestli do ní vůbec mohou vjet. Ohrozil tím plynulost dopravy i životy lidí. Kvůli řádění vandala se signalizační zařízení na třídě Tomáše Bati neopravovalo poprvé.

Žízeň
18.10.
varování hygieniků

Pijete opakovaně z jedné plastové lahve? Děláte osudovou chybu!

Co uděláte s plastovou lahví, když ji celou vypijete? Vyhodíte ji, nebo si do ní nalijete další nápoj? Pokud plastovou lahev používáte opakovaně, ohrožujete své zdraví, varují hygienici.

Tauridy v noci ozáří oblohu
14.10.
nebezpečná větev

Tauridy jsou tu! Roj vykouzlí na nebi divadlo, může přinést zkázu

Na noční obloze se odehrává úžasná podívaná v podobě padajících hvězd, Země totiž prolétá meteorickým rojem Tauridy. I když roj nenabídne vysokou frekvenci průletů, ohnivé koule na obloze bývají velmi jasné a pomalé, díky tomu rozzáří celou noční oblohu. Vědci ale odhalili novou větev, ve které se mohou ukrývat ohromné objekty, jejichž náraz by měl katastrofické následky.