Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

asteroid
aktualizováno 19.04.
nebezpečí z vesmíru

Ohromný asteroid minul Zemi, vědci ho našli v poslední chvíli

Zemi o víkendu těsně minul ohromný asteroid, který vědci zaznamenali jen několik hodin před jeho průletem. Asteroid kolem nás proletěl ve vzdálenosti 192 tisíc kilometrů, což je zhruba polovina vzdálenosti od Měsíce. Vesmírné těleso bylo větší než Čeljabinský meteor, při jehož výbuchu se zranilo na 1500 lidí.

Hasiči zachránili z hořícího domu člověka
19.04.
dramatické záběry

VIDEO: Hasiči po ohnivém infernu vytáhli z domu živého muže!

Dramatickou záchranu za sebou mají hasiči z Virginie, kteří vběhli do domu plného toxického dýmu, aby zachránili život muži uvnitř budovy. Celý zásah zaznamenala kamera na přilbě jednoho z odvážných hasičů.

Nebezpečné dívčí plavky
18.04.
Stažení z prodeje

Pozor na tyto plavky pro malé děti! Mohou si v nich ublížit, varuje ČOI

Inspektoři odhalili nebezpečné dívčí plavky, které se v Česku prodávaly. Vrchní díl bikin se měl přivázat šňůrkami, ty ale na dětském oblečení vůbec nesmí být. Hrozí totiž, že by si jimi děti mohly ublížit.

Prásk.tv píše:

Had v pokojíčku - 1
čtěte o tématu nebezpečí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Nebezpečí při geocachingu
16.04.
zbytečný hazard

Nebezpečná hra v pražské zoo: Hledači kešek riskují mezi zvířaty!

Pražská zoo řeší nebezpečný problém. Někteří lidé se totiž v areálu zoo pohybují mimo prostory určené pro návštěvníky, někdy dokonce v blízkosti výběhů nebezpečných zvířat. Jedná se o tzv. "geocachery", kteří v areálu pátrají po skrytých schránkách.

Řepka, těhotná žena
14.04.
chemické nebezpečí

Postřik řepky ohrožuje ženy a děti, varuje vědec. Degeneruje mozek

Každé jaro se Česká republika zbarvuje do žluta. Česko patří v pěstování řepky k evropským špičkám. Pro zemědělce je jednou z nejekonomičtějších plodin – využívají ji jak na potravinářské účely, tak pro výrobu biopaliv. Mnozí ale kritizují rizika spojená s chemickým ošetřováním rostliny.

Sociální sítě
aktualizováno 06.04.

VÍKEND: Co všechno o nás vědí sociální sítě?

Kdo nemá profil na sociální síti jako by nebyl. Facebook, instagram nebo twitter se už dávno staly součástí našich životů. Platí to ale i naopak.

Kraslice
31.03.
Velikonoce za dveřmi

Pozor při vyfukování vajec! Hrozí vám nebezpečné choroby

Patříte k milovníkům velikonočních kraslic? Pokud ano, dejte si pozor při vyfukování vajec. V internetových diskuzích se začaly šířit obavy z nákazy salmonelou. Ale můžete se skutečně touto nemocí nakazit, když vejce vyfukujete? Odborník prozradil, jak to je.

Dítě s flaškou
aktualizováno 30.03.
ostrá kritika

Příručka ministerstva ohrožuje děti, tvrdí sociálka! Tohle v ní je

Kurátoři z orgánů sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) už přes rok marně kritizují metodickou příručku ministerstva práce a sociálních věcí, která podle nich ohrožuje děti nad 15 let. Dává jim totiž mnohem větší práva - třeba nestudovat nebo experimentovat s návykovými látkami. Podle příručky jim nelze vnucovat opatření, která je mají chránit. Ministerstvo tvrdí, že jde o nepochopení smyslu příručky.

Hasiči a uzavřený prostor - Ilustrační foto
30.03.
tragický požár

Neopatrnost při kouření stála ženu život, vzplálo na ní oblečení

Páteční ráno poznamenala tragédie, při které uhořela seniorka (†81) ve svém bytě. Vyšetřování ukázalo, že jí při kouření vzplálo oblečení, volání o pomoc zaslechli její sousedé, už jí ale nemohli nijak pomoci.

Záchranáři u lesa, kde padající strom zabil ženu
aktualizováno 29.03.
následky vichřice

Pozor! V lesích není bezpečno. Někde zakázali vstup až do června

V lesích Olomouckého kraje stále není bezpečno, a to ani dva týdny po ničivé vichřici, která se tu prohnala v polovině března. Stále sem platí zákaz vstupu. Za jeho porušení hrozí lidem pokuty. Ve šternberských lesích budou dělníci kácet a odklízet stromy až do dvacátého druhého června.