Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nevyhovující potraviny
09.12.
nebezpečné potraviny

Tohle chtěli, ať jíme? V obchodech nabízeli pěkné hnusy! Nemáte je?

Seznam bezmála stovky nebezpečných potravin zveřejnila v uplynulých dvou měsících Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Kdyby se nám dostaly na stůl, mohly by nám způsobit i zdravotní problémy.

Úraz ruky
06.12.
Nebezpečná pyrotechnika

Mladík si chtěl zpříjemnit mikulášský večer, přišel o prsty!

O několik prstů přišel kvůli nebezpečné pyrotechnice 18letý muž z Českých Budějovic. S petardami si chtěl užít mikulášský večer, místo toho ho ale strávil v nemocnici. Podobných případů podle policie ke konci roku přibývá.

Muž zaútočil nožem na prodavačku
aktualizováno 03.12.
Nebezpečné profese

Prodavačky, taxikáři, záchranáři: U těchto povolání jde často o život!

Prodavač v provozovnách, které jsou otevřené v noci, patří k nejrizikovějším zaměstnáním u nás. Na vrcholu žebříčku jsou ale i taxikáři nebo záchranáři.

Prásk.tv píše:

Rogalo
čtěte o tématu nebezpečí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěž o 1+1 kompletní dioptrické brýle, které jinde nekoupíte a konzultaci odborníka

Vyberte si nové brýle v klidu domova a za pomoci vašich nejbližších. Kromě webu a kamenných prodejen můžete vybírat i doma. OptikDoDomu dodal již více než 100 tisíc brýlí a vy nyní můžete vyhrát 1+1 dioptrické brýle v rámci jednoduché soutěže.

Potravinářská inspekce uzavřela nelegální „domácí“ výrobnu mungo klíčků
aktualizováno 03.12.
Nelegální výroba

Zdravá strava klíčila v otřesných podmínkách. Hrozila smrtící nemoc

Kdo zatoužil po zdravé stravě, mohl v Praze pěkně naletět. Inspektoři odhalili nebezpečnou výrobnu mungo klíčků uskladněných v odpudivých podmínkách, které byly doslova semeništěm střevních chorob.

Ledovka lámala stromy a zastavila vlaky
aktualizováno 03.12.
Nebezpečí na silnicích

Ledovka v Česku! Mráz udeřil, vlaky nabíraly dlouhá zpoždění

Sníh a ledovka výrazně trápily velkou část České republiky. Už od nedělního večera byl ochromený hlavní železniční koridor mezi Čechy a Moravou, lidé museli počítat s dlouhým zpožděním. Provoz byl obnoven až v pondělí v poledne. Nejhorší situace panovala v Olomouckém Kraji a na Vysočině.

Náklaďáku za jízdy ulétlo kolo, zdemolovalo vůz v protisměru
27.11.
Nepříjemné překvapení

Utržené kolo jim zničilo auto! Zrovna když vezla dceru do školky

Neobvyklá nehoda se stala v úterý ráno v Drásově na Brněnsku. Nákladnímu autu se tam za jízdy uvolnilo kolo a zasáhlo vozidlo v protisměru. V autě cestovala řidička s malým dítětem a jen zázrakem se jim nic nestalo.

Ikea
aktualizováno 27.11.
máte ho doma?

Může se zřítit! IKEA stahuje z prodeje nebezpečný nábytek

Před nebezpečným jídelním stolem varuje zákazníky IKEA. Společnost ho stahuje z prodeje, ti, kteří si ho koupili, by ho měli přestat používat a vrátit do obchodního domu. Zpátky dostanou buď peníze, nebo si budou moci vybrat jiné zboží.

Konec světa
27.11.
Hrozba pro lidstvo

K Zemi se řítí obří asteroid. Srážka hrozí už za pět let, varuje NASA

Ani ne za pět let hrozí Zemi srážka s obrovským asteroidem. Škody by byly tak velké, jako po výbuchu nejsilnější vodíkové bomby, jakou kdy lidstvo vytvořilo. Informuje o tom americká NASA.

Otravy oxidem uhelnatým
24.11.
Otrava plynem

Oxid uhelnatý je tichý zabiják. Na tohle si dejte pozor! PŘÍZNAKY

Takzvaný tichý zabiják, oxid uhelnatý, si málem vyžádal další oběti. Na Královéhradecku přiotrávil tři ženy. Všechny přežily jen díky rychlému zásahu záchranářů, které na přítomnost oxidu uhelnatého upozornily alarmy.

Následky požáru v Kalifornii
aktualizováno 22.11.
Příroda se zlobí

Plameny v Kalifornii zabily desítky lidí, teď se žene další živel!

Hasiči v Kalifornii dostali 90 procent ničivého požáru pod kontrolu. Počet obětí se pohybuje v desítkách, přesná bilance zatím není známa. Oblast teď zasáhly dlouhé deště, které pomůžou oheň uhasit, jenže přináší další nebezpečí - záplavy.