Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bolševník velkolepý
dnes 05:45
nebezpečná rostlina

Obří květina vyrůstá u břehů řek! Způsobuje popáleniny i slepotu

Bolestivé puchýře, vážné popáleniny a v krajním případě i slepota – takové následky může mít setkání s bolševníkem velkolepým. Tuto impozantní rostlinu najdete i v Česku a není vůbec lehké se jí zbavit. Na pozoru byste se měli mít právě v těchto dnech, kdy je koncentrace nebezpečných látek v její dužině na maximu.

Záchrana malého dítěte z auta
aktualizováno včera 07:40
To už není možné!

Další případ! Matka nechala malé dítě v autě a šla nakoupit do Lidlu

Ani smrt malé holčičky v rozpáleném autě zřejmě Slováky dostatečně nevarovala. Bezpečnostní sbory řešily už čtvrtý případ za dva týdny, kdy rodiče nechali malé dítě v rozpáleném autě. Tentokrát z auta vytahovali dítě strážníci z města Svit.

Děti nechané v autě - 2
aktualizováno 19.06.
Případů přibývá

Lidé se nepoučí! Chlapce nechali v autě, otevřené okýnko nepomohlo

Několikrát týdně vyrážejí hasiči k dětem, které rodiče nebo jiní blízcí nechají v autě. Zatímco někteří jsou prostě nezodpovědní a odejdou klidně nakoupit, jiní potomka zabouchnou omylem. To se teď stalo babičce ze Zlína, která okamžitě zavolala pomoc.

Prásk.tv píše:

Optická hádanka - 1
čtěte o tématu nebezpečí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Bolest břicha
18.06.
zákeřná nákaza

Češi na dovolené riskují zdraví: Sahají na věc špinavější než WC

Zdravotní obtíže nejsou při cestách ničím výjimečným. Lehčí komplikace musel už během letní dovolené řešit každý třetí Čech. Často se přitom nakazí úplně zbytečně, sahají totiž na věc, která je mnohonásobně špinavější než záchodové prkénko.

Rodiče nechali v Trenčíně v autě dítě
17.06.
Další případ

Malého Pavlíka (1,5) nechali v autě půl hodiny. Už sotva dýchal

Slovenskem stále otřásá hrozná tragédie, kdy malá holčička zemřela v zaparkovaném autě, a už je tu podobný případ. Rodiče nechali rok a půl starého Paľka na parkovišti před obchodním domem v Trenčíně. Dítě, které bylo celé rozpálené a slabě dýchalo, z vozu dostali hasiči a policisté.

Pláž Pescadores - 3
13.06.
Tragédie

Vražedné selfie: Turisti se fotili a spadli z 30metrové stěny!

Britská turistka a její australský přítel si chtěli vyfotit selfie na populární turistické pláži Pescadores v Portugalsku, kterou obklopuje 30metrová kamenná stěna. To se jim však stalo osudným. Pár ztratil rovnováhu a oba spadli dolů. Policie uvedla, že pád ani jeden z nich nepřežil.

Geocaching
aktualizováno 11.06.
Pozor na to

Hledání kešek Čechy baví, ale může jít i o život! Jak se jistit?

Geocaching (geokešing) neboli sbírání ukrytých schránek se v posledních letech stalo koníčkem pro spoustu Čechů. Lidé si za pomocí navigace a speciální aplikace zpestřují turistiku. Jenže některé z kešek mohou být schovány na nebezpečných místech.

Otrava houbami
11.06.
Houbaři, pozor

Otrávit se můžete i jedlými houbami! Tohle s nimi nedělejte

I přes dlouhotrvající sucho nosí houbaři z lesa krásné úlovky. Jenže i v případě, že dobře rozpoznáte jedlé houby a sbíráte jen ty, se můžete přiotrávit. Jak je to možné?

Řidiči dodávek hazardují na dálnici
03.06.
nebezpečné chování

Obří hazard! Podívejte, co dělali řidiči dodávek za plného provozu

Bezpečnostní kamery v autech řidičů už natočily hodně zvláštních situací. Tentokrát pozornosti diváka TV Nova neušly tři dodávky, které si na rychlostní silnici u Pardubic mezi sebou prudce vyměňovaly místa. Vše se dělo za plného provozu a podle odborníků šlo o velký hazard.

Koupání
aktualizováno 31.05.
kam na koupaliště

Koupání v ČR: Hygienici kontrolují kvalitu vody dřív, sem nejezděte!

Na některých místech Česka se sice opět objevily prudké bouřky, jinak ale meteorologové předvídají slunečné počasí a teploty, které budou atakovat tropické třicítky. kvůli tomu už hygienici dříve než v minulých letech začaly s kontrolami čistot přírodních vodních ploch.