Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Odklízení sněhu po lavině mezi městy Taesch a Zermatt
aktualizováno 12.01.
kuriozity

V Kazachstánu lidi vyděsil černý sníh! V Alpách hrozí laviny

Zatímco Česko v posledních dnech zažívalo spíše jarní počasí, v Alpách neustále připadává další a další sníh. Kvůli tomu platí v nižších polohách až třetí stupeň lavinového nebezpečí, v rámci kterého už mohou padat velmi velké laviny zejména v prudších kopcích. Na vrcholcích je to stále nejvyšší stupeň.

Tornádo - ilustrační foto
11.01.
Globální oteplování

Evropu loni drtily stovky tornád. A bude hůř, varují meteorologové!

V Evropě se loni vyskytlo přes šest set tornád. Průměrně se přitom podle meteorologů objeví kolem tří set těchto jevů ročně. Na rostoucí počet tornád si ale kvůli globálnímu oteplování budeme muset zvykat, říkají odborníci.

Útok medvěda
aktualizováno 11.01.
nebezpečné setkání

Muž z Floridy mluví o štěstí, po útoku medvěda má "jen" 41 stehů

O ohromné smůle i štěstí může mluvit Andy Meunier z Floridy. Od smrti ho dělil skutečně jen kousek, když se zapletl do souboje s medvědem, na kterého narazil jen několik kroků od vlastního domu. Ve rvačce s mohutným zvířetem sice neměl šanci, podařilo se mu ale odplazit se zpátky do domu. Z incidentu vyvázl se 41 stehy na obličeji. Sám mluví o tom, že měl ohromné štěstí a nezemřel.

Prásk.tv píše:

Na chlapce útočili žraloci
čtěte o tématu nebezpečí na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Nevyhovující dětský příkrm
09.01.
dm drogerie

Rodiče, pozor: V přesnídávce našli čisticí prostředek! Nemáte ji?

Před nebezpečnou přesnídávkou varuje zákazníky DM drogerie. Mohou v ní totiž být zbytky čisticího prostředku s obsahem chlóru.

Branná výchova
07.01.
bezpečnost v ČR

ANKETA: Děti se neumí bránit, lidé by zavedli brannou výchovu

I když se podle průzkumu většina lidí cítí v bezpečí, spoustu jich má pocit, že české děti nejsou dostatečně připravené ke zvládání potenciálních krizových situací. Velká většina dotazovaných by zavedla brannou výchovu do škol.

Hrozivé uklouznutí na ledu
aktualizováno 29.12.
celkem 85 zásahů

Tatry jako smrtící ledová past: Kdo uklouzne, nemá šanci! VIDEO

Z nejvyššího slovenského pohoří se stalo jedno velké kluziště. Co riskuje člověk při vstupu do Vysokých Tater, ukazuje video, které se dostalo do rukou horské službě. Povrch je tak namrzlý, že lehce ztratíte půdu pod nohama a už se řítíte z kopce jako na ledovém tobogánu. A tento pohled není vůbec ojedinělý.

Krmelec
28.12.
Smrtící přilepšení

Nekrmte v lese zvířata, prosí experti. Zabít může i rohlík!

Lidé nechtěně ubližují lesním zvířatům. V dobré víře jim nosí potraviny, kvůli kterým ale zvířata mohou i uhynout. Jde například o měkké nebo plesnivé pečivo. V Praze už takhle lidé nechtěně připravili o život tři zvířata.

Nebezpečná pyrotechnika
27.12.
Nebezpečná pyrotechnika

Obří petardy a rachejtle Čechy lákají, mohou ale i zabít!

Na tržnicích se dá stále koupit zakázaná pyrotechnika. Štáb televize Nova koupil v pražské Libuši pumu a petardu kategorie čtyři, se kterými může manipulovat jen speciálně proškolený odborník. Právě odborníci před takovou pyrotechnikou varují - v rukou laika by mohla způsobit i smrtelný úraz.

Demonstrace nacionalistů ve Varšavě
aktualizováno 20.12.
Porušení vlády práva

Polsko v problémech! Evropská komise aktivovala článek 7

Evropská komise dnes došla k závěru, že v Polsku hrozí jasné riziko závažného porušení vlády práva. Novinářům v Bruselu to dnes řekl první místopředseda komise Frans Timmermans. Poláci se brání, že rozhodnutí komise je politicky motivované.

Ledovka
aktualizováno 20.12.
PŘEHLED VÝSTRAH

VAROVÁNÍ: Česko sevře ledovka! Kdy to bude klouzat u vás?

Zatímco ještě dnes se budou teploty v maximech pohybovat jen kolem dvou stupňů, už zítra by do Česka mělo dorazit oteplení. Sněhové vločky na mnoha místech vystřídá déšť, který bude namrzat. Meteorologové proto varují před ledovkou.