Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

2246718
18.02.
dívence bylo 14 let

Rodiče postiženou dceru odmítli. Až do smrti o ni pečovali prarodiče

Babička s dědečkem se o postiženou vnučku Leničku starali 14 let, když ji její vlastní rodiče po porodu zavrhli. Když pak děvčátko zemřelo, s její smrtí se nemohli smířit. Nyní za svůj čin obdrželi ocenění a rozhodli se pomáhat podobně postiženým dětem.

Zlatý globus 2019
aktualizováno 07.01.
předskokani oscarů

Film o kapele Queen ovládl Zlaté glóby. PŘEHLED všech vítězů

Zlatý glóbus v kategorii nejlepší film (drama) vyhrál snímek Bohemian Rhapsody. Rami Malek, který ztvárnil hlavní postavu snímku o zpěvákovi skupiny Queen Freddiem Mercurym, si odnesl zlatou sošku glóbu pro nejlepšího herce.

Zavražděný novinář se svojí přítelkyní na Slovensku
aktualizováno 05.11.
In memoriam

Zavražděný novinář Kuciak dostal posmrtně mediální cenu

Zavražděný slovenský novinář Ján Kuciak v pondělí v Berlíně posmrtně obdržel německou mediální cenu Zlatá Viktorie v kategorii svoboda tisku.

Prásk.tv píše:

Jan Bendig - 1
čtěte o tématu ocenění na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Šimon Pánek, Marta Kubišová, Jan Kačer
aktualizováno 26.10.
státní vyznamenání

David, Krampol, Vyskočil. Takhle Zemanův výběr vidí dříve ocenění

Už 28. října vyznamená prezident Miloš Zeman na Hradě řadu osobností. Mezi jmény, která zatím pronikla na veřejnost, je řada jeho podporovatelů. Jak na nové kandidáty koukají ti, kteří ocenění dostali od předchozích prezidentů?

Ceny Michala Velíška: Daniel Vepřek, Jiří Hájek, Josef Červenka
aktualizováno 21.10.
Vybírejte!

HLASUJTE, který hrdina si letos zaslouží Cenu Michala Velíška!

Už potřinácté dostane letos hrdina "z lidu" Cenu Michala Velíška. O tom, kdo to bude, rozhodujete vy. Z trojice finalistů můžete vybírat odteď až do 28. října. Pojďme si stručně představit nominované.

Zdeněk Ondráček 2018
20.10.
Kontroverzní ocenění

Poslanec Ondráček mlátil lidi, teď dostal medaili za svobodu!

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček, který je nechvalně známý jako mlátička z roku 1989, dostal od Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) pamětní medaili s heslem Za vlast a za svobodu.

David Stypka
19.10.

VÍKEND: Držitel Anděla za nejlepšího mužského interpreta

Zpěvák, textař, grafik, výrobce šperků, otec 3 dětí a také držitel posledního Anděla za nejlepšího mužského interpreta. Respekt si získal i tím, že dokáže napsat výtečnou hudbu a text nejen pro puberťáky.

Nobelova cena za mír 2018 - Denis Mukwege, Nadja Murad
aktualizováno 05.10.
Boj proti sexuálnímu násilí

Dívku zotročil IS, teď dostala nobelovku za mír. Spolu s lékařem

Nobelovu cenu za mír pro rok 2018 získali konžský lékař Denis Mukwege a aktivistka irácké komunity jezídů Nadja Muradová. Oznámil to dnes norský Nobelův výbor. Dvojice prestižní ocenění dostala za boj proti sexuálnímu násilí jako zbrani ve válkách, upřesnil výbor.

Policistky hrdinkami: Zachránily sebevraha!
02.10.
Hrdinské činy

To jsou hrdinové! Strážníci z Ústí zachraňují životy skoro na počkání

Čtrnáct strážníků z Ústí nad Labem dnes dostalo ocenění za záchranu života. Každý z nich pomohl v minulých měsících člověku, kterému přestalo bít srdce. Policistky z Teplic zase zabránily sebevrahovi ve skoku z okna.

Policista zachránil život sousedce, teď dostal ocenění
25.09.
Pomohl sousedce

Žena dostala infarkt, život jí zachránil policista. Teď ho ocenili

Na konci srpna policista Stanislav Sochor uprostřed noci náhle slyšel, jak venku někdo chroptí. Vzápětí zjistil, že jeho sousedka má vážné zdravotní potíže. Vyběhl jí na pomoc a tím jí s největší pravděpodobností zachránil život. Teď se muž zákona sloužící ve Žďáru nad Sázavou dočkal ocenění.