Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Holčička našla Excalibur
05.09.
legenda ožívá

Dívka (7) našla meč v jezeře, kde podle legend skončil Excalibur

Sedmiletá Matilda Jones se brodila jezerem Dozmary Pool, když narazila na něco nevídaného. Z vody vytáhla 1,2 metru dlouhý meč a to jenom několik okamžiků poté, co jí její dědeček pověděl legendu o králi Artušovi, který ve stejném jezeře údajně ukryl kouzelný Excalibur.

Jeanne Moreau
aktualizováno 31.07.
smutná zpráva

Zemřela legenda francouzského filmu Jeanne Moreauová

Ve věku 89 let zemřela francouzská herečka Jeanne Moreauová. Mrtvá byla nalezena ve svém pařížském domě, oznámila to v pondělí agentura AFP s odvoláním na jejího agenta.

Milujeme Malování
aktualizováno 26.07.
poloviční návrat

Malování je zpět! Stačil jeden den podpory fanoušků na záchranu

Smutná zpráva o konci jedné ze základních aplikací Windows obletěla svět a internetem se velmi rychle začala šířit vlna podpory. Zdá se, že na internetu je 24 hodin velmi dlouhá doba, protože grafický editor MS Paint (Malování) se během chvíle dostal ze seznamu ukončených aplikací a je zpět, i když jen z poloviny.

Prásk.tv píše:

Reklamy
čtěte o tématu legenda na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 1 SKLENIČKA UNESE TUNY !!!

Každý z nás má doma nápojové sklo, které používá na denní bázi jako něco zcela samozřejmého. Každému z nás se stalo, že taková sklenička praskla nebo spadla a rozbila se. Zejména z těchto osobních zkušeností vnímáme tento druh skla jako něco velmi křehkého a naše chování ke sklu je pak tímto ovlivněno. A je to tak správně !

Víkend - Buffalo Bill
19.05.

VÍKEND: Exkluzivní záběry s legendárním Buffalo Billem

Před sto lety zemřel slavný Buffalo Bill. Pro jedny showman, pro druhé zabiják bizonů. Proč ho spisovatel Karel May autor knih o Vinnetouovi neměl rád?

Andrej Babiš - Praotec Čech
aktualizováno 08.03.
anketa vox populi

Babiš chce velké muzeum: Peníze jsou třeba jinde, zlobí se lidé

Andrej Babiš rozvířil společnost i sociální sítě novým nápadem - postavit v Praze "muzeum našeho národa od praotce Čecha". Soudě podle ohlasů na Facebooku se "našemu národu" příliš nezavděčil. Lidé mu otloukli o hlavu Čapí hnízdo i dluhopisy a upozornili ho, že mají jiné problémy a starosti.

VÍKEND: Klon legendárního erka je na světě
aktualizováno 02.02.

VÍKEND: Klon legendárního erka je na světě

Právě uplynulo 40 let od českého úspěchu na slavné Rally Monte Carlo. Škoda 130RS sice tehdy nevyhrála celý závod, ale zvítězila ve své kategorii. Právě závodnímu speciálu a legendárnímu erku vysekl poklonu designér Petr Novague. Jak se mu vůz navazující na to nejlepší z naší karosářské produkce povedl, zjišťoval Josef Kubeš.

Rytíři kulatého stolu
24.12.
anglická historie

Legenda o Artušovi ožívá, historik prý našel proslulý Kamelot

Anglický profesor v důchodu tvrdí, že objevil přesnou lokaci legendárního Kamelotu, kde měl podle legend žít král Artuš, který měl vládnout někdy před 1400 lety. Historikům ani vědcům se ale nepodařilo prokázat, zda král Artuš skutečně existoval.

Zemřel Leonard Norman Cohan
aktualizováno 11.11.
odchod legendy

Zemřel proslulý písničkář Leonard Cohen (†82), autor hitu Hallelujah

Kanadský hudebník a básník Leonard Cohen zemřel ve věku 82 let. Úmrtí všestranného umělce a autora více než dvou desítek alb oznámila nahrávací společnost Sony Music na facebooku.

Hospoda
15.09.

VÍKEND: Divoké večírky v legendární Jedové chýši

Magazín Víkend se vydal do hospod, kudy kráčela česká historie.

Orlosup bradatý se objevil na Slovensku
aktualizováno 31.08.
legendární tvor

Na Slovensku se objevilo zvíře, o kterém kolují hrozivé mýty! VIDEO

Žere malé děti, drtí lebky a krade ovce. I takové strašidelné mýty kolují o majestátním orlosupovi bradatém, který se v posledních dnech nečekaně objevil na Slovensku. Naposledy ho viděli v Belianských Tatrách.

Obchodní sdělení

Vy rozhodujete, my pomáháme