Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Studentky
12.01.
Zápřah pro mozek

Zkouškové začalo, studenti se biflují. Fígle, jak se učit správně!

Zkouškové období na vysokých školách je v plném proudu a tak se studenti snaží na poslední chvíli co nejrychleji nabiflovat obrovské množství učiva. Jenže někteří vůbec netuší, jak by se měli správně učit.

Vysoká škola ekonomická v Praze
aktualizováno 26.11.
Další výhružka

Odpoledne vybuchne bomba, tvrdil anonym! Evakuovali VŠE

Budovy Vysoké školy ekonomické (VŠE) na pražském Žižkově a Jižním Městě od pondělního rána evakuovali. Důvodem byla nahlášená bomba, kterou nahlásil neznámý pachatel. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.

Ministr obrany Lubomír Metnar
24.07.
Do třetice

Další podivná diplomka: Problémy má i ministr obrany Metnar!

Kvůli opisování vysokoškolských závěrečných prací museli skončit už dva ministři nové vlády. A teď hrozí konec třetího člena kabinetu. Po ministryni spravedlnosti Taťáně Malé a ministru práce Petru Krčálovi je nyní na ráně ministr obrany Lubomír Metnar.

Prásk.tv píše:

Joana Burns zemřela po požití extáze
čtěte o tématu vysoká škola na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Napadení
16.05.
Agrese v laboratoři

Žena naběhla na bývalé spolužáky nejdřív s tyčí, pak s cihlou!

Pořádně horko bylo v úterý ve vysokoškolských laboratořích v pražských Dejvicích. Sedmadvacetiletá žena si tam s bývalými spolužáky přišla "popovídat". Jenže v ruce držela nejdřív dlouhou železnou tyč, později ještě cihlu.

Ohlášení bomby v areálu Vysoké školy ekonomické v Praze - 1
aktualizováno 16.05.
Další výhrůžka

Areály VŠE v Praze se evakuují, anonym tam ohlásil bombu

Areály Vysoké školy ekonomické (VŠE) na pražském Žižkově a Jižním Městě se evakuují. Anonym tam totiž ohlásil uložení bomby. V krátké době jde už o druhý případ.

Nahlášení bomby na VŠE v Praze - 1
aktualizováno 04.04.
zásah pyrotechnika

Poplach na VŠE: Anonym hrozil výbuchem, studenti se evakuovali

Kvůli poplachu na Vysoké škole ekonomické v Praze museli policisté a hasiči evakuovat velké množství studentů a pracovníků školy z celého areálu. Anonym vyhrožoval, že na pozemcích školy odpálí bombu. Na místě pátrali policisté společně s pyrotechnikem a speciálně vycvičeným psem. Asistovali jim také hasiči. V půt třetí odpoledne se mohli studenti vrátit k výuce.

Prezident Zeman na oslavách 100 let Československa
aktualizováno 29.01.
Vysoké školy

Zeman jmenoval 12 rektorů. Ceremoniál ale bude bez něj

Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval do funkce 12 rektorů veřejných vysokých škol a univerzit, kteří mají nastoupit do úřadu v únoru a v dubnu. V tiskové zprávě o tom informoval jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Jmenování neprovázel ceremoniál, který se v minulosti u těchto příležitostí obvykle konal na Hradě.

Diplomová práce Ilustrační foto
28.05.
Drzost nebo realita?

Nejupřímnější "diplomka": Je fuk, co bude, vrátím se na úřad práce

Zatímco drtivá většina vysokoškoláků ve svých diplomových pracech rozvíjí komplikované hypotézy a pátrá po smyslu vesmíru a života, najdou se i tací, kteří svou upřímností a otevřeností vyrážejí dech

Protesty v Maďarsku
aktualizováno 22.05.
boj za spravedlnost

V Maďarsku to vře! Zakázali univerzitu, tisíce lidí vyšly do ulic

Protivládní protesty v Maďarsku nabírají na obrátkách. Demonstranti už dva měsíce vyrážejí do ulic, aby vyjádřili nesouhlas se zákonem o vysokých školách, který zakazuje působení univerzity založené americkým miliardářem. Počet nespokojených stále roste, Budapeští pochodovalo deset tisíc lidí.

Zdravotní sestra
26.04.
novela zákona

Zdravotní sestry nepotřebují mít vysokou školu, schválili poslanci

Zdravotní sestry zřejmě nebudou potřebovat vysokoškolské vzdělání, bude jim stačit střední zdravotnická škola a rok vyšší odborné školy. Změnu předpokládá novela zákona o nelékařských povoláních, kterou dnes schválila Sněmovna. Normu ještě musejí posoudit senátoři a podepsat prezident.