Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Oteplení
11.01.
Zima nezima

Teplý leden ještě neznačí jaro. Tuhé mrazy mohou přijít už brzy!

Pokud patříte mezi ty, kterým se nezamlouvá, že venku panuje spíše podzimní nebo jarní počasí, nemusíte zoufat. Velmi snadno se totiž může stát, že se ještě dočkáme spousty sněhu a tuhých mrazů.

Duha nad Prahou v lednu
aktualizováno 03.01.
v lednu voda, věčná škoda

Vichřice, sníh, bouřka a duha! Podle pranostik je to zlé znamení

Počasí ve středu na mnoha místech připomínalo spíš duben, než leden. Chvíli svítilo slunce, chvíli sněžilo a odpoledne se dokonce přidala bouřka. Na některých místech dokonce lidé letos poprvé slyšeli hromy, jinde zase viděli duhu.

Oteplení - 3
aktualizováno 31.12.
"Jarní" silvestr

Obleva zaskočila (nejen) lyžaře, teploty překročily 14 stupňů!

Turisty a lyžaře v horských střediscích zaskočila výrazná obleva. Některé areály přitom ještě včera hlásily absolutní rekordy v návštěvnosti, dnes ale pršelo i ve vyšších polohách Krkonoš a teploty se vyšplhaly nad nulu.

Prásk.tv píše:

Jak usnout při parném létu
čtěte o tématu teplo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Elaine Morrall
aktualizováno 09.11.
Smutný příběh

Matce čtyř dětí vzali dávky, neměla ani na topení. V bytě umrzla!

Matku čtyř dětí z anglického Runcornu našli doma mrtvou! Podle rodiny umrzla, topení totiž zapínala jen na dobu, kdy děti dorazily ze školy. Kvůli nemoci nemohla najít práci a sociální dávky jí přestaly úřady vyplácet. Právě stát viní rodina z Elaininy smrti.

Letní a zimní dovolená
07.11.
experti bijí na poplach

Počasí letos šílí! Rok 2017 bude rekordní, varují meteorologové

Letošní rok bude podle klimatologů patřit mezi rekordní. Bude totiž zřejmě jedním z nejteplejších v historii. V pondělí to na zahájení konference o klimatu v německém Bonnu sdělila Světová meteorologická organizace.

Topení - 1
04.11.
topná sezóna

Hodně tepla za málo peněz: Rady, jak ušetříte až polovinu nákladů!

Topná sezóna je v plném proudu a majitelé domů přemýšlejí, jak zaplatit za vytápění co nejméně. Podle odborníků přitom ušetříme až polovinu nákladů na topení, pokud dům nebo byt dobře zateplíme.

Podzim
aktualizováno 15.10.
počasí v říjnu

V příštím týdnu bude i 20 °C, už brzy ale udeří zima! PŘEDPOVĚĎ

Počasí se v následujícím týdnu opět umoudří, čeká nás oteplení a dokonce ani pršet příliš nebude. Se začátkem nového měsíce ale dorazí do Česka zima, první listopadový týden zůstanou teploty na desítce.

Popálená žena
03.10.
nešťastná náhoda

Žena si chtěla jen zatopit v kamnech, ohořela jí polovina těla!

Ve velmi vážném stavu záchranáři převezli v úterý ráno do nemocnice asi třicetiletou ženu z Hýskova na Berounsku, která se popálila při zatápění v kamnech. Má popáleniny druhého a třetího stupně a to na 45 procentech těla. Musela být připojena na umělolu plicní ventilaci.

Topení - 1
aktualizováno 16.09.
video zvládnete to i sami

Začíná topná sezona: Připravte topení, bude pak fungovat správně

Topná sezona letos přišla brzy. Už na jejím začátku je dobré zkontrolovat, jestli topení nebo trubky někde netečou. Aby topení topilo správně, potřebuje v některých případech odvzdušnit.

Houbaření - ilustrační foto
08.09.
Kde rostou

Houbaři jásají! Víkend bude ideální, vrchol sezony se blíží!

Nadcházející víkend by mohl být ideální pro houbaře. Podle meteorologů by mělo být teplo a mohlo by i zapršet. Právě tohle jsou ty správné podmínky pro růst hub.