Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Počasí - ochlazení
aktualizováno 18.06.
týdenní předpověď

Přes týden nás čekají i třicítky, pak ale přijde výrazné ochlazení

V nejbližších dnech si ještě užijeme teplot kolem tropické třicítky, v závěru týdne ale meteorologové varují před ochlazením díky vlhčímu a chladnějšímu vzduchu, který k nám začne proudit ze severozápadu.Teploty by mohly klesnout až o devět stupňů.

Nebezpeční komáři
aktualizováno 15.06.
virus z jihu

Nebezpečný hmyz! Na jihu Moravy se objevila západonilská horečka

Kvůli oteplování klimatu se na Jihu Moravy objevují nové druhy komárů a hygienici varují, že mohou přenášet tropické choroby. Testy totiž potvrdily, že v těle mohou mít virus západonilské horečky. Ta může být smrtelně nebezpečná.

Horko
15.06.
Předpověď na víkend

Letní teploty se vracejí, v neděli ale pozor na bouřky a kroupy!

Po krátkém ochlazení nás opět čeká hodně teplý víkend. Pokud ale plánujete výlet, zkuste ho stihnout už v sobotu - v neděli by vám totiž pobyt venku mohly překazit silné bouřky.

Prásk.tv píše:

Jak usnout při parném létu
čtěte o tématu teplo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

2151431
11.06.

Střepiny 10. 6. 2018

Desítky otrávených lidí z jednoho stánku s rychlým občerstvením. Před čím nás hygienici varují a co nás může v létě stát i život? Válka žlutých proti zeleným, aneb cenová kouzla autobusových dopravců. Vyhraje zákazník? A hokejový bohatýr Ovečkin a jeho splněný sen. Stanly Cup konečně v rukou milovaného i proklínaného velikána.

Letní teploty
aktualizováno 09.06.
Měsíční předpověď

Vydrží teplo a sucho? Odborníci řekli, jaký bude začátek prázdnin

Teplé počasí v Česku vydrží i v následujících čtyřech týdnech. Nebude už ale tak extrémní, jako dosud. Teploty se budou pohybovat kolem 26 stupňů, příliš srážek meteorologové nečekají.

Bouřka
aktualizováno 04.06.
Týdenní předpověď

Týden bude horký! Meteorologové varovali před silnými bouřkami

Mimořádně teplé počasí vydrží i tento týden. Teploty budou atakovat tropickou třicítku, meteorologové také varují před silnými bouřkami. Výstraha platila pro téměř celé pondělí především na východě republiky.

Zatopené sklepy ve Štarnově - 9
aktualizováno 28.05.
Výstraha meteorologů

Česko zasáhly bouřky. Hasiči vyčerpávali vytopené sklepy

Česko zasáhly v pondělí odpoledne bouřky. Hasiči museli vyrážet vyčerpávat ze zatopených sklepů vodu. Podle meteorologů nás čeká až do pátku teplé počasí s teplotami atakujícími třicítky, které budou narušovat přeháňky a bouřky.

Počasí - jarní bouřky
aktualizováno 21.05.
týdenní předpověď

Letní teploty v Česku zůstanou, někde však hrozí bouřky! POČASÍ

Na území Česka bude celý týden panovat letní počasí s teplotami kolem 25 °C. Už během úterý se však v některých částech republiky zatáhne, hlavně na Moravě meteorologové varují před deštěm a bouřkami. Rozsáhlá studená fronta se však Česku vyhne a užijeme si tak teplý týden.

Horko a bouřky
17.05.
Obrovské výkyvy

Extrémní počasí trápí Evropu! Experti řekli, proč je vše obráceně

Počasí, které momentálně panuje nad Evropou, překvapuje nejen odborníky. U nás je extrémní sucho, v Rusku se opalují, Británie zažila nezvyklá vedra a Skandinávci si užívají teploty typické pro Chorvatsko. Jih Evropy naopak zasáhly deště a povodně. A v Německu dokonce řádilo tornádo.

Bouřky
aktualizováno 13.05.
prudký déšť

Česko zasáhly silné bouřky, na Třinecku blesk zapálil dům!

Většinu území Česka v sobotu odpoledne zasáhly silné bouřky, které místy doprovázelo i krupobití. Ve Vedryni na Třinecku dokonce zásah blesku zapálil rodinný dům. K večeru však začaly bouřky ustávat. V neděli se pak do Česka vrátí slunné počasí, teplota má vyšplhat až ke 27 °C.