Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Cizokrajné sinice
aktualizováno včera 13:13
Pozor na to!

Tropické sinice ohrožují rybníky! Za pár let se možná nevykoupeme

Tropické sinice se podle odborníků objevily v rybníku Svět na Třeboňsku v jižních Čechách. Důvodem jsou prý především dlouho trvající vysoké teploty.

Horko - 1
11.08.
Měsíční předpověď

Čeká nás parný konec léta! Experti řekli, kdy se konečně ochladí

Ani v následujících týdnech se výrazně neochladí. Znovu nás čekají třicítky, teplý bude i začátek září. Také sucho bude pokračovat, v příštích dvou týdnech zaprší jen zřídka. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Zvířátka v zoo se ochlazují
09.08.
zvířata v horku

Ledové zmrzliny a sprchy! Takhle se chladí zvířata v pražské ZOO

Bazén, studená sprcha nebo zmrzlina k letnímu ochlazování bezpochyby patří. A to nejen u lidí! V pražské zoologické zahradě ochlazují zvířata podobně. Kromě klasických bazénů a vodních příkopů je pro některá připraveno i mlžení nebo zmrzlina.

Prásk.tv píše:

Spíte v ponožkách?
čtěte o tématu teplo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportovní výkony bez bolesti a umazaných rukou – Voltaren Emulgel s inovativním aplikátorem

Bezbolestná rekonvalescence zní skoro jako utopie. Zraněné místo vysílá do mozku signály, že není něco v pořádku. Jakmile ale ošetříte poranění, můžete si hned také ulevit od bolesti.

Teploměr - horko - 6
03.08.
Globální oteplování

Vlny veder nekončí! Zvykněte si, bude hůř, varují meteorologové

Meteorologové předvídají, že letošní léto bude nejteplejší v historii. Podobně extrémní teploty, které navíc trvají delší dobu, budou v letních měsících čím dál častější. Loni byla podle zprávy o stavu klimatu rekordní koncentrace skleníkových plynů.

Horko
aktualizováno 02.08.
Tropické dny

Nejtepleji bylo opět u Prahy, přes 37 °C! Rekordy padly i na Moravě

Teplotní maxima v Česku se dnes pohybovala většinou mezi 31 a 35 stupni, místy bylo i přes 36 stupňů. Nejvyšší teplotu opět zaznamenala středočeská stanice Husinec-Řež, kde bylo 37,2 stupně Celsia.

Povodně 2013/ sucho 2018 - potok Brzina
aktualizováno 02.08.
srovnání

FOTO: Před pár lety povodně, teď mnoho řek téměř neteče!

V několika příštích dnech se vedra podle meteorologů jen tak nezbavíme. To ještě více zhorší již tak devastující situaci se suchem, které trápí velkou část našeho území. Napříč celou Českou republikou hlásí mnoho řek sucho nebo velmi nízký průtok, dlouhotrvající nedostatek vláhy se podepisuje také na výši hladin podzemních vod.

Klimatizace - 2
aktualizováno 01.08.
Jak s ní správně zacházet

Klimatizace skrývá nebezpečí. Na toto si dejte pozor, radí odborníci

Pozor na prudké změny teplot, které jsou pro lidský organismus velkou zátěží. Na první pohled vypadá klimatizace jako neškodná výhoda v tropických dnech, ale může způsobit řadu zdravotních problémů.

Horko - 1
aktualizováno 01.08.
Měsíční předpověď

POČASÍ V SRPNU: Tropy budou Česko drtit dál! Kdy se ochladí?

Pokud plánujete dovolenou až v srpnu, nemusíte za teplem jezdit daleko. I v Česku očekávají meteorologové tropy. Mírně se ochladí v druhé polovině měsíce, teploty ale dlouhodobě neklesnou pod 25 stupňů.

Úhyn ryb 1
27.07.
Ryby v ohrožení

Kvůli horku a suchu hynou ryby! Nemají dostatek kyslíku

Meteorologové rozšířili výstrahy před vysokými teplotami a rizikem vzniku požárů o varování před silnými bouřkami. Ty mohou být doprovázeny přívalovým deštěm a krupobitím. Srážky by však mohly zlepšit kvalitu vody v řekách a rybnících, kde už, kvůli nedostatku kyslíku, hynou ryby

Burčák
aktualizováno 23.07.
Rychlé dozrání

Hrozny už dozrály, burčák se ale zatím nesmí prodávat! Co s tím?

Letošní teplé počasí přineslo vinařům nečekaný problém. Hrozny dozrály o tři týdny dříve, ale burčák se podle zákona ještě nesmí prodávat. Vinaři tak bobule zatím nesklízejí a doufají, že slibnou sezónu jim nepokazí špačci. Ročník 2018 ale bude podle znalců výjimečný.