Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Odstávka tepla
30.11.
Havárie potrubí

Lidé v Havířově jsou bez tepla! Nejhorší je to pro malé děti

Od pátečních dvou hodin ranních došlo k přerušení tepla v Havířově v sídlišti Šumbark z důvodu havárie horkovodního potrubí. Odstávka by měla trvat až do večerních hodin. Lidé tak v mrazivém počasí nemohou topit a nemají ani teplou vodu.

Odstávka tepla
24.11.
Porucha potrubí

Bez tepla bylo 10 tisíc domácností! "Nevětrejte," radili seniorům

Už od pátečního večera je v Praze až deset tisíc domácností bez tepla a teplé vody. Důvodem je oprava prasklého potrubí, výpadek by měl trvat až do noci na neděli. Jedná se o část Kobylis, Bohnice a Čimice. Zimou trpí lidé nejen v domácnostech, ale problémy mají i v domově důchodců.

Rozkvetlé stromy
aktualizováno 07.11.
varování odborníků

Morava kvete jako na jaře! Zrají i jahody. Pro přírodu je to rána

Na Moravě probíhá druhé jaro - alespoň tamní vegetace se tak chová. Díky teplému počasí se tam daří stromům i travnímu porostu. Podle meteorologů ale může mít příchod zimy pro přírodu devastující následky.

Prásk.tv píše:

Spíte v ponožkách?
čtěte o tématu teplo na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Teplé podzimní počasí
06.11.

VIDEO: Meteorologové čekají pokoření teplotního rekordu

Meteorologové předpokládají, že by dnes mohly opět padat teplotní rekordy. Na některých místech Česka se očekávají teploty až okolo 20-ti stupňů. Překonán by tak mohl být rekord z roku 1834. Více už Jan Socha.

Topení - 2
01.11.
velké zdražování

Třetinu Čechů čekají krušné časy! Za topení zaplatí nejvíc za 7 let

Cena tepla by mohla v příštím roce stoupnout nejvíce za 7 let. Důvodem je prudký nárůst cen emisních povolenek. Poslanci proto navrhují snížit daň za teplo. Některým teplárnám přesto hrozí krach kvůli vysokým nákladům.

Teplé podzimní počasí
aktualizováno 30.10.
Výkyvy počasí

Extrémní teploty v Česku! Meteorolog vysvětlil změnu počasí

Oproti předchozím dnům, kdy lidé vytahovali zimní kabáty a čepice, si užíváme teplé počasí. Na některých místech republiky se teploty vyšplhaly i na 20 °C. Důvodem je především teplá fronta, která se drží nad východní Evropou. Teploty do 18 °C by mohly vydržet až do příštího týdne.

Klíšťata - ilustrační foto
aktualizováno 22.10.
Může za to teplo

Klíšťatům se letos daří. Bude jich mnohem víc, tvrdí odborníci

I přes ochlazení v Česku pokračuje sezóna klíšťat. Především na jižní Moravě hlásí hygienici výrazný nárůst počtu onemocnění klíšťovou encefalitidou. Oproti loňsku se tam počet nemocných zdvojnásobil. Podle hygieniků za to může dlouhé období tepla a sucha.

Kemp roku 2017 - Autocamp Sedmihorky
18.10.
Levné ubytování

Teplé babí léto táhne Čechy do hotelů i kempů. Všude je narváno

Provozovatelé hotelů a kempů v Česku momentálně zažívají nejlepší podzim za posledních několik let. Díky slunečnému babímu létu mají totiž hlavně o víkendech beznadějně vyprodáno. A výhodné je to i pro nás zákazníky - pobyt můžeme totiž pořídit za mimo sezónní ceny. Tedy levněji.

Vroubenka americká
18.10.
Odborníci radí

Česko zaplavil další hmyz! V zimě se schovává do lidských obydlí

Invazi hmyzu si letos Česká republika opravdu užívá. Po zaplavení domovů čínskými beruškami se lidé začali ptát, co je to za brouka, který se začal objevovat v Česku ve velkém množství. Podle odborníků se však nejedná o brouka, ale o ploštice.

Rozkvetlý strom na Znojemsku
11.10.
Nejteplejší půlrok

Teplý podzim mate přírodu! Znovu rozkvetly jabloně a třešně

Počasí letos nepřestává lámat jeden rekord za druhým. Podle statistik jsme zažili nejteplejší půlrok od začátku měření, tedy za posledních 243 let. Podzim je tak teplý, že na Znojemsku začaly kvést jabloně a třešně.