Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bouřky
aktualizováno 01.09.
Suma srážek víkendová předpověď

Bouřky v Německu lámaly stromy. V Čechách vydatně prší. MAPY

Od západu přišly ve čtvrtek do České republiky bouřky, i když se na Moravu a do Slezska dostanou až v pátek, déšť by se měl podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) objevovat na našem území přes celý víkend.

Počasí - koupaliště
aktualizováno 25.08.
udeří tropy

Meteorologové vydali výstrahu: O víkendu nás čekají extrémní vedra

Do Česka se o víkendu vrátí tropické počasí. Meteorologové před vysokými teplotami dokonce vydali výstrahu. Ta začne platit od zítřejšího poledne a na některých místech v republice potrvá až do nedělního podvečera.

Počasí - léto - 2
24.08.
předpověď na víkend

O víkendu se vrátí tropické počasí! Objevit se ale mohou také bouřky

Po chladnějším pracovním týdnu se o víkendu konečně dočkáme oteplení. Na Moravě dokonce mohou teploty stoupat až k 34 stupňům. Už dnes mohou do Čech dorazit přeháňky a bouřky.

Prásk.tv píše:

Jitka Čvančarová
čtěte o tématu tropy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Déšť
aktualizováno 19.08.
Výstraha ČHMÚ

Do Česka dorazily v noci bouřky, doprovázel je velmi silný vítr

Meteorologové varují před vlnou silných bouřek, která večer udeřily hlavně na západě Čech. Doprovodí je přívalový déšť, který může zvedat hladiny menších toků. Pro východ republiky platí výstraha před vysokými teplotami.

Bouřky a horko
aktualizováno 14.08.
POČASÍ

Do Česka se vrátí tropy, pak přijde ochlazení! TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ

Tento týden nás čekají opět letní teploty, které by měly vydržet do víkendu, kdy se mírně ochladí. Vysoké teploty budou doprovázeny přeháňkami a bouřkami. Ve středu a ve čtvrtek by teploměry měly vyšplhat až na 31 °C.

Počasí v zahraničí
aktualizováno 07.08.
Extrémní počasí

Apokalypsa na jihu Evropy! Padaly kroupy jako meruňky, 5 mrtvých!

Obrovské kroupy, lokální záplavy a popadané stromy. Tropické teploty ve střední a jižní Evropy vystřídal další extrém. Kvůli prudkým bouřkám a silnému větru zemřelo nejméně pět lidí.

Počasí - horko/bouřky
aktualizováno 07.08.
Týdenní předpověď

POČASÍ: Ochlazení je tady! Tropy postupně vystřídá déšť

Do Česka dorazilo vytoužené ochlazení. Na začátku týdne si ještě užijeme sluníčka, postupně se ale přidá déšť. Ve čtvrtek pak teploměr v Čechách ukáže 20 stupňů, zatímco na Moravě může být až 35 stupňů.

Počasí - bouřky_tropy
05.08.
Počasí na srpen

Vrátí se tropy? Meteorologové řekli, jaký bude konec prázdnin

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali v sobotu výhled na nadcházející čtyři týdny. Teploty by podle jejich modelu měly být spíše průměrné, tropy by si měli užít jen příští týden a jen na východě republiky. Na konci srpna by se mělo ochladit.

Počasí - ochlazení
aktualizováno 13.07.
předpověď na víkend

V Česku se ochladilo o víc než 10 stupňů! Kdy se znovu vrátí tropy?

Ještě ve středu to bylo na letní šaty, dnes ráno už bylo potřeba vytáhnout svetry a bundy. Teploty v Česku klesly o více než deset stupňů, během noci na dnešek dokonce až k 9 stupňům. Oteplovat by se znovu mělo začít už na konci týdne.

Počasí - koupání
aktualizováno 01.07.
počasí na měsíc

V červenci tropy příliš nečekejte! Kdy bude nejtepleji? PŘEDPOVĚĎ

Zatímco v červnu padaly teplotní rekordy, následující měsíc příliš tropický nebude. Meteorologové očekávají průměrné teploty kolem 23 - 28 °C, nejchladnější má být první týden v červenci.