Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bouřky
aktualizováno 13.08.
týdenní předpověď

Po vedrech dorazily do ČR bouřky! Meteorologové: Extrémy nekončí

Pondělí má být sice podle meteorologů nejteplejším dnem celého týdne, odpoledne ale vtrhly do Česka první bouřky, které místy doprovází krupobití a přívalový déšť. Spolu s nimi má přijít i prudké ochlazení, odborníci na počasí varují před dalšími extrémy.

Bouřky
aktualizováno 09.08.
předpověď na víkend

Máme za sebou nejteplejší den! Vedra ukončí silné bouřky

Čtvrtek byl zřejmě v průměru nejteplejším dnem. Rekordy padly na šestině meteorologických stanic. Nejvíce bylo v Hradci Králové a Tuhani - 37,1 stupně. Přesto meteorologové varují před silnými bouřkami, a to až do zítřejšího večera. O víkendu se ochladí, a to o více než deset stupňů.

Dítě se opaluje
aktualizováno 06.08.
týdenní předpověď

Platí výstraha před tropy i požáry! O víkendu se ochladí o 10 stupňů

Tropické počasí vydrží i tento týden. Připravit se musíme na teploty dosahující až 38 stupňů. Ochladí se teprve o víkendu, a to o více než 10 stupňů.

Prásk.tv píše:

Jitka Čvančarová
čtěte o tématu tropy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Alergie
05.08.
jak se bránit?

Není ozon jako ozon. Ten letní může lidi dusit, varuje meteorolog

Na několika místech v republice se v posledních dnech potýkají s tzv. přízemním ozonem. Meteorologové před ním dokonce ve Středočeském a Ústeckém kraji vydali výstrahu. V čem je jiný než ten stratosferický a jak nám může škodit?

V Čechách zima, tropy na Moravě
05.08.
krátké ochlazení

Čechy zchladily bouřky a déšť, na Moravě dál panují tropy!

Přechod studené fronty výrazně rozdělil republiku. Zatímco západní polovinu od rána skrápěl déšť a teploty klesly k 15 stupňům Celsia, jihovýchod Moravy dál trápí tropické teploty vysoko nad 30 stupňů. Po krátkém ochlazení se ale teploty postupně vrátí na celém území k třicítkám.

Teploměr - horko - 6
03.08.
Globální oteplování

Vlny veder nekončí! Zvykněte si, bude hůř, varují meteorologové

Meteorologové předvídají, že letošní léto bude nejteplejší v historii. Podobně extrémní teploty, které navíc trvají delší dobu, budou v letních měsících čím dál častější. Loni byla podle zprávy o stavu klimatu rekordní koncentrace skleníkových plynů.

Horko
aktualizováno 02.08.
Tropické dny

Nejtepleji bylo opět u Prahy, přes 37 °C! Rekordy padly i na Moravě

Teplotní maxima v Česku se dnes pohybovala většinou mezi 31 a 35 stupni, místy bylo i přes 36 stupňů. Nejvyšší teplotu opět zaznamenala středočeská stanice Husinec-Řež, kde bylo 37,2 stupně Celsia.

Horko
aktualizováno 01.08.
Nejvíce bylo u Prahy

Máme za sebou nejteplejší den! Padaly rekordy, bylo až 38 stupňů

Dnešek byl v Česku nejteplejším dnem od začátku roku. Na několika měřicích stanicích vystoupaly maximální teploty nad 37 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo, stejně jako v předchozích dnech, v Řeži u Prahy, kde meteorologové naměřili 38 stupňů.

Horko - 1
aktualizováno 01.08.
Měsíční předpověď

POČASÍ V SRPNU: Tropy budou Česko drtit dál! Kdy se ochladí?

Pokud plánujete dovolenou až v srpnu, nemusíte za teplem jezdit daleko. I v Česku očekávají meteorologové tropy. Mírně se ochladí v druhé polovině měsíce, teploty ale dlouhodobě neklesnou pod 25 stupňů.

Slunečné počasí
aktualizováno 31.07.
Extrémní počasí

Vlna veder nekončí! Výstraha před požáry a tropy platí pro víc krajů

Meteorologové znovu varují před velmi vysokými teplotami a požáry. Výstraha před vedry platí pro většinu Česka od úterního poledne až do odvolání. Odborníci upozorňují na vysoký stupeň nebezpečí.