Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Déšť
aktualizováno včera 22:26
Výstraha ČHMÚ

Do Česka dorazily v noci bouřky, doprovázel je velmi silný vítr

Meteorologové varují před vlnou silných bouřek, která večer udeřily hlavně na západě Čech. Doprovodí je přívalový déšť, který může zvedat hladiny menších toků. Pro východ republiky platí výstraha před vysokými teplotami.

Bouřky a horko
aktualizováno 14.08.
POČASÍ

Do Česka se vrátí tropy, pak přijde ochlazení! TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ

Tento týden nás čekají opět letní teploty, které by měly vydržet do víkendu, kdy se mírně ochladí. Vysoké teploty budou doprovázeny přeháňkami a bouřkami. Ve středu a ve čtvrtek by teploměry měly vyšplhat až na 31 °C.

Počasí v zahraničí
aktualizováno 07.08.
Extrémní počasí

Apokalypsa na jihu Evropy! Padaly kroupy jako meruňky, 5 mrtvých!

Obrovské kroupy, lokální záplavy a popadané stromy. Tropické teploty ve střední a jižní Evropy vystřídal další extrém. Kvůli prudkým bouřkám a silnému větru zemřelo nejméně pět lidí.

Prásk.tv píše:

Jitka Čvančarová
čtěte o tématu tropy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Počasí - horko/bouřky
aktualizováno 07.08.
Týdenní předpověď

POČASÍ: Ochlazení je tady! Tropy postupně vystřídá déšť

Do Česka dorazilo vytoužené ochlazení. Na začátku týdne si ještě užijeme sluníčka, postupně se ale přidá déšť. Ve čtvrtek pak teploměr v Čechách ukáže 20 stupňů, zatímco na Moravě může být až 35 stupňů.

Počasí - bouřky_tropy
05.08.
Počasí na srpen

Vrátí se tropy? Meteorologové řekli, jaký bude konec prázdnin

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu vydali v sobotu výhled na nadcházející čtyři týdny. Teploty by podle jejich modelu měly být spíše průměrné, tropy by si měli užít jen příští týden a jen na východě republiky. Na konci srpna by se mělo ochladit.

Počasí - ochlazení
aktualizováno 13.07.
předpověď na víkend

V Česku se ochladilo o víc než 10 stupňů! Kdy se znovu vrátí tropy?

Ještě ve středu to bylo na letní šaty, dnes ráno už bylo potřeba vytáhnout svetry a bundy. Teploty v Česku klesly o více než deset stupňů, během noci na dnešek dokonce až k 9 stupňům. Oteplovat by se znovu mělo začít už na konci týdne.

Počasí - koupání
aktualizováno 01.07.
počasí na měsíc

V červenci tropy příliš nečekejte! Kdy bude nejtepleji? PŘEDPOVĚĎ

Zatímco v červnu padaly teplotní rekordy, následující měsíc příliš tropický nebude. Meteorologové očekávají průměrné teploty kolem 23 - 28 °C, nejchladnější má být první týden v červenci.

Pohlavní choroby
aktualizováno 30.06.
Lymphogranuloma venerum

Českem se šíří strašlivá pohlavní choroba z tropů! PŘÍZNAKY

Lékaři varují před novou pohlavní chorobou, která se rychle šíří po České republice. Lymphogranuloma venerum (LGV) je známá hlavně v Jižní Americe, Africe a na severovýchodě Asie. Stovky pacientů už jsou ale i v Evropě.

Mlha
aktualizováno 28.06.
Chladné ráno

Meteorologové slibovali tropy, přišel 'podzim'! Co může za mlhu?

Česko se probudilo do mlhavého rána, které připomíná spíše podzim než tropické léto. Na středu přitom meteorologové předpovídají slunečno a teploty až 35 stupňů.

Teploměr - horko - 6
aktualizováno 26.06.
Týdenní předpověď

Tropy v Česku nekončí, teploměr ukáže až 35 °C! Kdy se ochladí?

Konec června bude pořádně horký. Až v pátek klesnou teploty pod tropickou třicítku a přidá se déšť. S přeháňkami a bouřkami by měli lidé počítat i přes týden.