Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bouřka v Rumunsku
aktualizováno 18.09.
67 zraněných

Bouřka v Rumunsku zabila osm lidí! Vítr lámal stromy i billboardy

Rumunsko překvapila o víkendu silná bouře, která udeřila na severu a západě země. Bouřka zabila nejméně osm lidí a 67 zranila. Vítr místy dosahoval rychlosti 100 km/h.

U Volyně po sesuvu půdy vykolejil osobní vlak
aktualizováno 28.08.
Řádění počasí

Bouřky se prohnaly jihem Čech, v Rakousku varovali před tornády

Na jih Čech v neděli odpoledne dorazily velmi silné bouřky doprovázené větrem a krupobitím. Kvůli sesuvu půdy na Strakonicku vykolejil osobní vlak, jinde popadaly stromy a ucpaly se kanály.

Blesk
25.08.
nebezpečná povídačka

Muž uvěřil největšímu mýtu o blescích. Málem ho to stálo život

Obrovské štěstí měl muž, který si ze své terasy natáčel blesky během bouřky. Jen pár metrů od něj jeden z nich udeřil. V místě zásahu zbyly třísky, ohořelá prkna a doutnající zem.

Prásk.tv píše:

Blesk
čtěte o tématu bouřka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Vítr strhával střechy na Náchodsku
aktualizováno 12.08.
Výstraha ČHMÚ

Utržené střechy, kroupy a vichr! Bouře udeřila na obec u Náchoda

Silné bouřky, nárazový vítr, až dvoucentimetrové kroupy a přívalový déšť. Před tím vším varuje výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydaná v sobotu velmi brzy ráno. Bouřky do ČR přišly ze Slovenska.

Bouřky udeřily
aktualizováno 11.08.
mapy srážek Kroupy a vichr

Létaly střechy, padaly stromy: Silné bouřky udeřily! GALERIE

Velká vedra a silné bouřky. Takové počasí bude panovat i v dalších hodinách a dnech! Meteorologové před nebezpečnými jevy vydali další výstrahu. Hasiči v Olomouckém kraji hlásí už třicítku výjezdů - a to za jedinou hodinu.

Následky záplav v Rakousku
aktualizováno 06.08.
Vyhlášen stav živelné katastrofy

Rakousko zasáhla bouře, zemřel hasič (13), dvě děti zranil blesk

Jih Rakouska sužují od pátku silné bouřky, které napáchaly velké škody hlavně ve Štýrsku. Tři okresy vyhlásili stav živelné pohromy. Zasáhly je přívalové deště. Ulicemi obcí a měst se valila voda s bahnem. Extrémní počasí si vyžádalo nejméně jeden lidský život.

Na koleje spadl strom
aktualizováno 04.08.
galerie desítky výjezdů

Bouřky trhaly střechy i větve: Jsou zranění, u Ostravy pak boural vlak!

Čtvrteční bouřky zaměstnaly desítky hasičů hlavně v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Silný vítr trhal střechy a lámal stromy, které popadaly na silnice i dráty elektrického vedení. Výjezdy na Olomoucku se neobešly bez zranění, u Ostravy pak narazil do stromu vlak. V tomto případě se nikomu naštěstí nic nestalo.

Bouřka polámala stromy v Mokropsech
aktualizováno 11.07.
Poškozená zeleň

Bouřky lámaly větve a stromy, někde je porost časovaná bomba

Experti v souvislosti s popadanými stromy pro bouřkách mluví o velkém problému s dlouhodobě poškozenými porosty. Ty mohou být časovanou bombou. Pokud takový strom stojí na soukromé zahradě, zodpovídá za něj majitel.

Blesky v Záběhlicích - 4
aktualizováno 07.07.
Tragédie v Praze

První oběť bouřek! Žena, kterou zasáhl blesk, zemřela

Žena, kterou minulou středu zasáhl na pražském Střízkově blesk, svůj boj o život prohrála. Po zásahu bleskem se ženě zastavilo srdce, záchranářům se sice podařilo životní funkce obnovit, žena ale v úterý na následky vážných zranění ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady zemřela.

Bouře v Chorvatsku ohrozila i slovenské jachtaře
aktualizováno 27.06.
Jachtaři v ohrožení

Děsivé VIDEO: Při drsné bouři v Chorvatsku šlo o život i Slovákům!

Silné bouřky, které zasáhly Chorvatsko, mají první oběť. O život přitom šlo i slovenských jachtařům, kteří byli zrovna na moři. Na poslední chvíli stačili zakotvit v přístavu, spoušť pak natočili na video.