Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vítr strhával střechy na Náchodsku
aktualizováno 12.08.
Výstraha ČHMÚ

Utržené střechy, kroupy a vichr! Bouře udeřila na obec u Náchoda

Silné bouřky, nárazový vítr, až dvoucentimetrové kroupy a přívalový déšť. Před tím vším varuje výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydaná v sobotu velmi brzy ráno. Bouřky do ČR přišly ze Slovenska.

Bouřky udeřily
aktualizováno 11.08.
mapy srážek Kroupy a vichr

Létaly střechy, padaly stromy: Silné bouřky udeřily! GALERIE

Velká vedra a silné bouřky. Takové počasí bude panovat i v dalších hodinách a dnech! Meteorologové před nebezpečnými jevy vydali další výstrahu. Hasiči v Olomouckém kraji hlásí už třicítku výjezdů - a to za jedinou hodinu.

Následky záplav v Rakousku
aktualizováno 06.08.
Vyhlášen stav živelné katastrofy

Rakousko zasáhla bouře, zemřel hasič (13), dvě děti zranil blesk

Jih Rakouska sužují od pátku silné bouřky, které napáchaly velké škody hlavně ve Štýrsku. Tři okresy vyhlásili stav živelné pohromy. Zasáhly je přívalové deště. Ulicemi obcí a měst se valila voda s bahnem. Extrémní počasí si vyžádalo nejméně jeden lidský život.

Prásk.tv píše:

Blesk
čtěte o tématu bouřka na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Na koleje spadl strom
aktualizováno 04.08.
galerie desítky výjezdů

Bouřky trhaly střechy i větve: Jsou zranění, u Ostravy pak boural vlak!

Čtvrteční bouřky zaměstnaly desítky hasičů hlavně v Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Silný vítr trhal střechy a lámal stromy, které popadaly na silnice i dráty elektrického vedení. Výjezdy na Olomoucku se neobešly bez zranění, u Ostravy pak narazil do stromu vlak. V tomto případě se nikomu naštěstí nic nestalo.

Bouřka polámala stromy v Mokropsech
aktualizováno 11.07.
Poškozená zeleň

Bouřky lámaly větve a stromy, někde je porost časovaná bomba

Experti v souvislosti s popadanými stromy pro bouřkách mluví o velkém problému s dlouhodobě poškozenými porosty. Ty mohou být časovanou bombou. Pokud takový strom stojí na soukromé zahradě, zodpovídá za něj majitel.

Blesky v Záběhlicích - 4
aktualizováno 07.07.
Tragédie v Praze

První oběť bouřek! Žena, kterou zasáhl blesk, zemřela

Žena, kterou minulou středu zasáhl na pražském Střízkově blesk, svůj boj o život prohrála. Po zásahu bleskem se ženě zastavilo srdce, záchranářům se sice podařilo životní funkce obnovit, žena ale v úterý na následky vážných zranění ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady zemřela.

Bouře v Chorvatsku ohrozila i slovenské jachtaře
aktualizováno 27.06.
Jachtaři v ohrožení

Děsivé VIDEO: Při drsné bouři v Chorvatsku šlo o život i Slovákům!

Silné bouřky, které zasáhly Chorvatsko, mají první oběť. O život přitom šlo i slovenských jachtařům, kteří byli zrovna na moři. Na poslední chvíli stačili zakotvit v přístavu, spoušť pak natočili na video.

Čápi přežili
aktualizováno 27.06.
zabila je bouře

Obrovská tragédie v čapí rodince. Letos jim zemřelo už šest mláďat

Obrovskou smůlu letos prožívá čapí pár, který hnízdí na střeše kostela v Dubném u Českých Budějovic. Kvůli počasí přišel už o šest mláďat. Čtyři zahynula v půlce dubna a další dvě nepřežila minulý čtvrtek silnou bouřku.

Bouřky na severu Čech - 2
aktualizováno 22.06.
Sledujeme on-line Ničivé počasí

Silné bouřky v Německu zabíjely, napáchaly škody i v Česku!

Přes Evropu postupuje mohutné bouřkové pásmo, které přesně podle předpovědi navečer dorazilo i do Česka. Na mnoha místech popadaly stromy a zkomplikovaly tak silniční i železniční dopravu.

Bouřky
aktualizováno 18.05.
Mapa srážek

O víkendu přijdou lijáky, bouřky a prudké ochlazení! MAPY DEŠTĚ

Teplé počasí o víkendu vystřídá studená fronta a déšť s bouřkami. V sobotu teploty podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu klesnou až na 10 °C.