Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ordinace
aktualizováno dnes 06:52
světový průzkum

Stěžujete si na naše zdravotnictví? Chyba, patří totiž mezi nejlepší!

Pokud si často říkáte, že u lékaře čekáte dlouho nebo se vám nelíbí, že musíte doplácet za léky, možná vás bude zajímat fakt, že český zdravotní systém patří ve světovém měřítku k těm nejlepším. Publikace OECD Health at a Glance 2017, kterou vydala Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj, zkoumala různé aspekty zdravotnictví.

Lékař Ilustrační snímek
aktualizováno 18.11.
E-recepty

Skončíme, varují lékaři. Vadí jim povinné elektronické recepty!

Česko se už teď potýká s velkým nedostatkem lékařů a vypadá to, že brzy jich bude ještě méně. Spousta z nich se chystá zavřít ordinace kvůli plánovanému zavedení e- receptů, které mají být povinné už od příštího roku. Jde většinou o starší a zkušené lékaře, kteří neumí, nebo nechtějí pracovat s počítačem.

Lékař odmítl některé pacienty, sklízí za to kritiku
12.11.
selekce pacientů

Doktor nevhodně odmítl určité pacienty, sklízí za to ostrou kritiku

Praktický lékař z Počátek na Pelhřimovsku na svou sociální síť umístil velmi necitlivou výzvu, ve které oznamuje, že je ochoten zaregistrovat pouze vybrané pacienty. Mimo jiné třeba uvádí, že nebude přijímat simulanty a lidi nad 65 let. Věcí se už začala zabývat Česká lékařská komora.

Prásk.tv píše:

Jiří Pomeje - 1
čtěte o tématu lékaři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NADBYTEK VODY V TĚLE MŮŽE ŠKODIT.

JAK SE JÍ ZBAVIT?

Dojemné setkání
11.11.
Úspěšná transplantace

Žena opět viděla mrtvého manžela. Potkala muže, který nosí jeho tvář

V americké Minnesotě se odehrálo naprosto unikátní a mimořádně emotivní setkání. Z jedné strany přišel muž, kterému tamní lékaři transplantovali tvář. A z druhé žena, která tuto tvář léta vídala na svém, dnes už zesnulém manželovi. Přestože oba měli ze schůzky obavy, jsou teď nadšení, že s ní souhlasili.

Lékařský předpis
aktualizováno 07.11.
Už od ledna

Lékaři budou psát jen elektronické recepty! Hrozí jim pokuta 2 miliony

Systém elektronických receptů je připraven, oznámil na tiskové konferenci ministr zdravotnictví. Od 1. ledna totiž končí éra papírových receptů a všichni lékaři musejí pacientům povinně vypisovat jen ty elektronické. Jinak jim hrozí vysoká pokuta.

KOŘENÍ: Genetikou proti rakovině
05.11.

KOŘENÍ: Genetikou proti rakovině

Jedním z největších nepřátel lidstva je rakovina. Každý rok zabije přes 8 milionů lidí. Celá třetina z nich si přitom svou smrt přivodí sama, a to kouřením.

Porod
19.10.
Při porodu

Marta začala na porodním sále hořet! Lékař řekl, jak je to možné

Porod císařským řezem se rychle změnil v tragédii. Pod Martou S. začalo na porodním sále v trebišovské nemocnici hořet lůžko! Podle prvotních informací vzplála zřejmě dezinfekce. Lékař popsal, jak je to vůbec možné.

Lékaři vyhlásili protest
aktualizováno 18.10.
přehled po krajích

Velký přehled: Lékaři začali stávkovat, tady vás neošetří!

Několik tisíc praktických a dětských lékařů a ambulantních specialistů se dnes zapojilo do stávky proti nárůstu byrokracie, podfinancovaným praxím i zavedení elektronického receptu od ledna příštího roku. Mimo provoz bylo od 10:30 do 11:00 také asi 400 lékáren. Několik stávkujících lékařů ale ošetřuje alespoň akutní případy. Někteří další sice stávku podporují, ale ordinace mají otevřené v běžném režimu, zjistila ČTK.

Lékař Ilustrační snímek
aktualizováno 18.10.
Rozsáhlý protest

Tisíce lékařů zavírají ordinace, přidají se i některé lékárny

Pokud dnes potřebujete navštívit svého praktického lékaře, nejprve si ověřte, zda vůbec ordinuje. Právě dnešek je totiž dnem rozsáhlého protestu "praktiků", kteří si stěžují, že se jim ministerstvo zdravotnictví dostatečně nevěnuje.

Postižená Lucinka z Olomouce
17.10.
Odvolací soud

Lékaři použili zakázanou metodu, dítě je postižené! Chybu odmítají

Odvolací soud v Olomouci začal projednávat dlouholetý spor, který vedou rodiče postiženého dítěte s tamní nemocnicí. Chtějí od ní 17 milionů korun za to, že lékaři podle obžaloby použili při porodu zakázanou metodu, a tím děvčátko utrpělo těžké poškození mozku.