Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Čekárna
19.01.
Pohotovosti o svátcích

Epidemie chřipky se blíží. Přehled míst, kde vás ošetří i o víkendu

Lékařské pohotovosti se připravují na chřipkovou epidemii. Ta si nevybírá a často pacienta sklátí i o víkendu, kdy mají obvodní lékaři zavřeno. Jedinou šancí jsou proto pohotovosti.

Lékař u počítače
18.01.
Zruší povinné erecepty?

Papírový nebo eRecept? Nechte doktory si vybrat, navrhl poslanec

Sněmovna bude při schvalování vládní lékové novely o transfuzích hlasovat i o zrušení povinných elektronických receptů. Pozměňovací návrh podal při dnešním druhém čtení technické předlohy Jaroslav Dvořák (SPD). Sněmovna by mohla o podobě novely rozhodovat příští týden v pátek.

Sinead Smythe trpí endometriózou
14.01.
200x na pohotovosti

Menstruační bolesti, odmítali dívku lékaři. Trpěla vážnou nemocí!

Dvacetiletá Sinead se svěřila s děsivým příběhem. Kvůli křečím v břiše ztratila dvě práce, protože ji stále odváželi na pohotovost. Lékaři ji ale opakovaně posílali domů s tím, že jde jen o menstruační nebo jiné bolesti. Dívka přitom trpěla endometriózou.

Prásk.tv píše:

Sinead Smythe - 1
čtěte o tématu lékaři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Márnice
11.01.
Neuvěřitelné štěstí

Muže prohlásili za mrtvého tři lékaři. Před pitvou začal chrápat!

Zážitek jako z béčkového hororu zažil patolog, který se chystal pitvat zemřelého vězně. Muž, kterého tři lékaři nezávisle na sobě prohlásili za mrtvého, začal na operačním stole chrápat! Neštěstí tak, aniž by to tušil, zabránil na poslední chvíli.

Miloš Zeman na tiskové konferenci ke své kandidatuře - 7
aktualizováno 09.01.
Jak je na tom?

Lékaři promluvili o zdraví Miloše Zemana, oslovili i onkologa

Prezident Miloš Zeman je v dobrém zdravotním stavu, uvedli na tiskové konferenci na Pražském hradě šéf jeho lékařského konzilia a jeho osobní lékař. Vyšetření prezidenta Zemana konzultovali i s onkologem, ani on žádný nález nenašel.

Lékaři a zdravotní sestry natočili zábavné video!
aktualizováno 04.01.
zábavná podívaná

Lékaři a zdravotní sestry natočili taneční klip! Baví celý internet

Lékaři a zdravotní sestry v nemocnici ve Strakonicích ukázali svůj smysl pro humor. Natočili zábavné novoroční video, které teď koluje po internetu a baví diváky.

Hasiči nadělovali dárky v nemocnici
aktualizováno 24.12.
lékaři a sestřičky

Ne všichni mohli na Vánoce domů, slavilo se i v nemocnicích

Bohužel ne každý může prožít vánoční svátky doma se svou rodinou, mnoho lidí musí zůstat například v nemocnicích a v léčebnách. A náš štáb se proto vypravil zjistit, jak tam takový Štědrý den probíhá. Ukážeme vám, jak ho prožívají pacienti i zdravotnický personál.

Adam Vojtěch
15.12.
ministerská výjimka

Velké změny v zavádění e-receptů! Poslanci přijali důležitý návrh

Nový ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se snaží odvrátit krizi, která hrozí kvůli zavedení e-receptů. Ty by měli lékaři začít používat povinně od ledna. A právě kvůli nim v pátek ministr jednal s poslanci o novele zákona, která by měla na jeden rok zrušit pokuty za jejich nepoužívání. A jednání bylo úspěšné. Poslanci ze zdravotního výboru jeho návrh přijali. Změnu vítá i opozice.

Novorozenec - 3
aktualizováno 05.12.
začal se hýbat

Novorozenec zemřel, řekli lékaři. Před kremací se dítě začalo hýbat!

Velmi nepříjemný zážitek se stal rodičům malého chlapce v Novém Dílí. Lékaři jim oznámili, že jejich novorozený chlapec zemřel. Když si však tělo dítěte vezli domů v plastovém pytli, začalo se hýbat.

Krev - ilustrační foto
02.12.
Dvě pětiny lidí ji neznají

Musíte znát svou krevní skupinu? Lékaři uvedli vše na pravou míru

Dvě pětiny Čechů vůbec neznají svou krevní skupinu, většinou jde o muže. Dokazují to poslední průzkumy lékařů. Základní dělení krevních skupin je A, B a nula. Je ale vůbec důležité znát svou krevní skupinu?