Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tragický porod v Bardějově - 2
včera 19:22
Výsledky vyšetřování

Lékaři přetrhli dítěti páteř, tvrdili rodiče! Komise zveřejnila závěry

Slovenskem otřásl případ miminka, které během dramatického porodu zemřelo. Zaseklo se v pánvi, a tak se ho lékaři poušeli dostat ven všemi možnými způsoby. Podle rodičů přetrhli dítěti páteř. To ale odmítla vyšetřovací komise. Zranění prý bylo způsobeno až po smrti.

Jaroslav Barták u soudu - 4
25.04.
soudní řízení

Doktor "Čuně" znovu u soudu! Barták měl plánovat tři vraždy

Lékař Jaroslav Barták ve středu znovu stanul před libereckým soudem. Barták, který si odpykává 12leté vězení za sexuální obtěžování svých asistentek, čelí už několik let další žalobě. Podle kriminalistů totiž plánoval trojnásobnou vraždu. Obětí měl být i bývalý šéf vojenské tajné služby Andor Šándor.

Muž po druhé transplantaci obličeje
23.04.
pokroková operace

Muž má už třetí obličej, bez tváře musel žít dlouhé měsíce

Francouzským lékařům se podařila průlomová operace, jednomu muži už podruhé transplantovali obličej. Operovaný muž, který jako první podstoupil dvě obličejové transplantace, se po třech měsících stále zotavuje v nemocnici, dle svých slov se cítí dobře.

Prásk.tv píše:

Toaletní papír
čtěte o tématu lékaři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Orální sex v autě
aktualizováno 20.04.
nádorové onemocnění

Zákazu orálního sexu se vysmáli, lékař ale všechny vyvedl z omylu

Kontroverzní zákon o zákazu orálního sexu, který prosazuje ugandský prezident, rozvířil vlny i v České republice. Mnoho lidí se zákazem nesouhlasí, někteří se mu vysmívají. Lékař a stomatolog ale varuje, počet nádorů hlavy, krku a dalších obtíží ve spojení s orálním sexem stoupá.

Alfie Evans - 2
aktualizováno 17.04.
Táhlý spor

Rodiče se soudili o život chlapce. Prohráli, odpojí ho od přístrojů!

Příběh malého Brita a jeho rodičů dojal celý svět. Rodina se snažila zvrátit rozhodnutí lékařů, kteří chtěli chlapce odpojit od přístrojů. Soud ale odmítl vydat povolení, aby dvojice mohla syna převézt do Itálie na léčbu.

Lauren Neillyová
14.04.
Nečekaná diagnóza

Žena šla k zubaři s bolestí zubů. Dozvěděla se hrozivou zprávu

Třiadvacetiletá Lauren Neillyová ze skotského Glasgow si myslela, že až na drobnou bolest zubů je zdravá. Když si ale zašla k lékaři, dozvěděla se strašnou diagnózu. Testy u ní odhalili leukémii. Dívka, která se měla příští rok vdávat, teď bojuje o život v nemocnici.

Ekaterina Fedyaeva
12.04.
strašlivá smrt

Selhání lékařů: Zaměnili injekce, ženu (24) nabalzamovali zaživa!

Lékaři v ruském Uljanovsku se dopustili tragického omylu. V nemocnici nešťastně zaměnili injekce a ženě (27), která měla podstoupit rutinní operaci, vstříkli do žil formaldehyd. Ten se používá při balzamování mrtvol. Pacientka následně umírala v krutých bolestech několik dní.

Rakovina
aktualizováno 11.04.
velký úspěch

Máme nový lék na rakovinu, hlásí čeští vědci. A mají úspěch

Tým složený z českých a amerických vědců našel novou metodu, jak bojovat s rakovinou. Spočívá v tom, že se rakovinným buňkám odebere aminokyselina glutamin, která jim slouží jako palivo. Výsledky jsou tak slibné, že další výzkum podpořil zahraniční investor částkou zhruba 800 milionů korun.

Ordinace
aktualizováno 09.04.
nemají zkoušky

Čeští lékaři nechtějí 500 kolegů z Ukrajiny: Ohrozí zdraví lidí, varují

Chybějící personál v nemocnicích a ambulancích by podle ministerstva zdravotnictví mohlo doplnit až 500 odborníků z Ukrajiny ročně. České lékařské komoře ale vadí, že nebudou muset skládat srovnávací zkoušku.

Hospitalizace v nemocnici
aktualizováno 03.04.
Nedostatek lékařů i sester

Nemocnice zavírají oddělení, chybí personál. Vláda má zvláštní řešení

Platy v nemocnicích by se neměly zvyšovat plošně, ale především na pozicích, kde je nedostatek personálu. Tak by se podle ministra zdravotnictví v demisi mohl vyřešit nedostatek lékařů nebo zdravotních sester. Nemocnice se ale obávají, že to může vyvolat spory mezi jednotlivými odděleními.