Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nemocnicím chybí krev, prosí dárce o pomoc
včera 17:02
Zásoby ubývají

V českých nemocnicích chybí krev! Lékaři prosí dárce o pomoc

V plzeňské nemocnici dochází krevní zásoby. Lékaři prosí nové i stávající dárce všech krevních skupin, aby přišli na odběr. Kvůli nouzi už zkrátili intervaly mezi odběry a zrušili další opatření.

Demence - stáří
13.07.
Rady odborníků

Lékaři varují: Počet lidí s demencí se ztrojnásobí! Jak jí předejít?

Různé formy demence mohou ohrozit každého z nás. Odborníci teď varují, že do roku 2050 se počet pacientů trpících tímto onemocněním ztrojnásobí. Dá se mu ale do jisté míry předcházet. Čtěte, jak se nástupu demence bránit.

Richard Harris - 1
aktualizováno 11.07.
Záchrana v Thajsku

Lékař zůstal s chlapci v jeskyni, po záchraně ho postihla tragédie!

Australský lékař Richard Harris hrál v záchraně thajských chlapců zásadní roli. Právě on rozhodl o tom, že ven z jeskyně nejdříve půjdou nejslabší děti. Podle záchranářů jim tím zachránil život. Z úspěšné akce se ale neradoval dlouho.

Prásk.tv píše:

Anestezie
čtěte o tématu lékaři na Prásk.tv
Žena na vyšetření
aktualizováno 10.07.
Velká změna

K lékaři i odpoledne! Ministerstvo chce delší ordinační dobu

Problém odpoledne uzavřených ordinací praktických lékařů se rozhodlo řešit ministerstvo zdravotnictví. Ti praktici, kteří budou mít alespoň jeden den v týdnu otevřeno do šesti večer, dostanou za každého pacienta v registru až šest korun navíc. Opatření má také odbourat zavedenou praxi, že pacienti jdou raději na pohotovost do nemocnice než ke svému obvodnímu lékaři.

Klimatizace v autě
10.07.
nadměrné vysušování

Klimatizace v autě může nevratně poškodit zrak. Dá se ale bránit

Léto s sebou přináší vysoké teploty, které nesnesitelně rozpalují kanceláře, domovy i apartmány na dovolené. Větrání navíc nepomáhá, jelikož se dovnitř řine mnohem teplejší vzduch. Lidé se ochlazují, jak mohou. Ti šťastnější si mohou pustit klimatizaci, to ale nemusí být vždycky výhra.

První čtyři zachránění chlapci
09.07.
Daří se jim dobře

Děti z jeskyně jsou v karanténě! Rodiče neviděly, tohle chtějí k jídlu

Čtyřem chlapcům, které potápěči vyprostili z jeskyně v Thajsku v neděli, se daří dobře. Lékaři je drží v karanténě po dobu 48 hodin. Až poté se mohou setkat s rodiči. Podle thajských médií nemají děti žádné zdravotní komplikace a už si poroučejí, co by si dali k jídlu.

Léky
aktualizováno 05.07.
súkl

Dejte si pozor! Z českého trhu se stahují závadné léky na srdce

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) stahuje z trhu léky s obsahem léčivé látky valsartan. Důvodem je podezření na závadu jakosti, tedy možnou přítomnost nedeklarované nečistoty v léčivé látce.

Smutný lékař
aktualizováno 01.07.
nelegální obchod s léky

Muž se roky vydával za dětského lékaře, došla si pro něj policie!

Policie v Praze zadržela falešného dětského lékaře. Ten měl předstírat, že pracuje v nemocnici na Praze 5. Kriminalisté se na něj zaměřili kvůli padělání receptů a prodeji léků na předpis, které může vydávat jen skutečný lékař. Že muž pracuje v nemocnici tvrdil i svému partnerovi, který ho dokonce zkoušel z otázek na údajnou atestaci.

Stávka lékařů v Chorvatsku
aktualizováno 26.06.
lékaři se bouří

Češi na dovolené v ohrožení? V Chorvatsku stávkují lékaři!

Lékaři po celém Chorvatsku se rozhodli stávkovat. Vybrali si začátek prázdnin, kdy očekávají největší nával turistů. Oblíbená destinace Čechů, tak bude mít díky stávce a možným protestům omezenou lékařskou péči!

Nemocné srdce - 2
24.06.
velký úspěch

Konec srdečním arytmiím! Čeští lékaři testují novou unikátní léčbu

Pražská Nemocnice Na Homolce testuje zatím jako jediná na světě nový typ katetru k odstraňování srdečních arytmií. Zákrok by měl být s jeho pomocí rychlejší a také přesnější. Navíc by se pacient mohl zbavit arytmie i natrvalo.