Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Žloutenka
aktualizováno dnes 18:09
Skrytá nemoc

Tisíce Čechů nevědí, že mají žloutenku! Takhle ji poznáte

Hygienici varují před žloutenkou typu C, kterou se v Česku nedaří vymýtit. Podle odhadů ji má až padesát tisíc Čechů, kteří vůbec netuší, že jsou nakažení. Každoročně se nemoc projeví u zhruba tisícovky lidí.

Karel Gott
aktualizováno dnes 09:54
Zdravotní komplikace

Karel Gott je znovu v nemocnici! Zrušil koncerty, drží ho v izolaci

Zpěvák Karel Gott (79) má další zdravotní problémy. Od čtvrtka leží ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí se zánětem dýchacích cest. Zlatý Slavík musel být okamžitě uveden do karantény, jelikož má velmi slabou imunitu a jeho stav by se mohl zhoršit. Musely být také zrušeny koncerty, které měl Gott naplánované.

Vakcína tetanus
aktualizováno 11.11.
Nedostupné očkování

Nemáme! Lékařům i nemocnicím chybí vakcíny proti tetanu

Lékařům po celé republice chybí vakcína proti tetanu, respektive ta, kterou plně hradí pojišťovny. Chyba je na straně dodavatele. Ministerstvo zdravotnictví slíbilo, že náprava přijde během několika týdnů.

Prásk.tv píše:

Anwar Nyanzi - 1
čtěte o tématu lékaři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tahle žena ví, jak zajistit podnikatelům úspěch

Networkerka Gabriela Mrkvicová se podělila o své zkušenosti z podnikatelského světa.

Lékař
aktualizováno 05.11.
Zubaři i praktici

V Česku chybí tisíce lékařů. Nejvíc trpí vesnice, lidé musejí dojíždět!

V České republice chybějí tisíce lékařů. Hlavně na venkově nejsou praktici ani zubaři. Společnost všeobecného lékařství zjišťovala, za jakých podmínek by mladí absolventi šli pracovat na vesnici a zjistila, že je pro ně důležité, aby tam měli pracovní uplatnění i jejich partneři.

Alergie na zimu
04.11.
Záněty i zlomeniny

Špatné smrkání může způsobit vážné nemoci! Tak je to správně

S příchodem podzimu tradičně přibývá lidí, kteří trpí rýmou a nachlazením. Věděli jste ale, že nesprávné smrkání může způsobit mnohem vážnější onemocnění? Přečtěte si, co doporučují lékaři.

Neschopenka
02.11.
odloženo

Poslanci řešili e-neschopenky! Měly být spuštěny příští rok

Sněmovna v prvním kole projednávání podpořila odklad projektu elektronické neschopenky. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) by měl být nově spuštěn nejdříve od roku 2020. Zrušení startu projektu od příštího roku má přinést novela zákona o pojistném na sociální zabezpečení, kterou dnes dolní komora poslala k posouzení svému sociálnímu výboru.

Lékař hledá mrtvé na Facebooku
28.10.
Náročná práce

Tajemství lékařů: Řekli, co dělají, než oznámí rodině smrt blízkého

Jak se lékaři vyrovnávají s psychicky velmi náročným úkolem, kdy musí pozůstalým oznámit, že jejich blízký zemřel, prozradil dlouholetý chirurg z pohotovosti v nemocnici v Indianapolisu. Než rodině tuto zprávu oznámí, podívá se na facebookový profil zesnulého. V emotivní zpovědi vysvětlil, proč to dělá právě takto.

Adam Vojtěch
aktualizováno 10.10.
registr

Lékaři budou sdílet záznamy, jaké léky užíváme, schválila vláda

Lékaři a lékárníci by měli mít v budoucnu přehled o všech lécích, které má pacient předepsané. Počítá s tím návrh novely zákona o léčivech, který dnes schválila vláda. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) novinářům po jednání kabinetu řekl, že možnost sdílet informace mezi poskytovateli zdravotní péče zajistí bezpečnější a kvalitnější předepisování léků.

Kristýna Třešňáková utrpěla popáleniny při kulinářské show
01.10.
vážné popáleniny

Osudný den! Lékaři rozhodnou, co bude s popálenou youtuberkou

S popáleninami na 35 procentech těla skončila v nemocnici v Istanbulu známá česká youtuberka Kristýna Třešňáková, která vystupuje pod jménem Týnuš Třešničková. Vážná zranění utrpěla při kuchařské show v luxusní restauraci. Dnes se rozhodne o tom, zda v Turecku zůstane.

Karel Gott slaví 79. narozeniny - 2
01.10.
Lékaři ho šokovali

"Připravil jsem se na smrt!" svěřil se poprvé Gott. Neměl moc nadějí

Zpěvák Karel Gott po třech letech promluvil o chvíli, kdy mu lékaři oznámili krutou diagnózu. Poprvé se svěřil s tím, že na začátku léčby rakoviny neměl velké naděje a doktoři ho dokonce připravovali na nejhorší.