Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kontaktní čočky
Aktualizováno 18.7. 2017 16:56
namodralá masa

Hrůzný nález: Doktoři vyndali pacientce z jednoho oka 27 čoček!

Ti, kteří nosí kontaktní čočky, určitě slyšeli o nebezpečích, která se mohou stát, když si nechají čočky příliš dlouhou dobu na očích, ale případ, který popsal Britský lékařský magazín (BMJ), ukázal skutečný extrém. Doktoři totiž museli pacientce z oka odstranit neuvěřitelných 27 čoček.

Tipy lékařů

Spálení od sluníčka: Tohle jsou nejlepší léky na poškozenou kůži

Zahraniční lékaři přišli s účinnými radami, co dělat, když se spálíme na slunci. Praktický lékař Paul Stillman z Crawley a newyorská dermatoložka Erin Gilbertová přišli s obecnými radami, ale i s domácími recepty.

Revoluce ve zdravotnictví

Budoucnost bez jehel: Jejich funkci zastanou speciální náplasti

Vědci z Emory University v americké Georgii přišli s převratným objevem. Stejnou funkci, jakou měla v medicíně jehla, nyní zastane speciální náplast s mikrojehlami. Očkování tak bude bezbolestné.

Prásk.tv píše:

Těhotná holčička
čtěte o tématu lékaři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

166 milionů korun uspořených za elektřinu

Tolik ročně ušetří Bohemia Energy svým zákazníkům díky milionu rozdaných LED žárovek.

Chey Alvarezová přišla o nohu
Aktualizováno 13.7. 2017 08:22
vážné následky

Mladou ženu kousl pavouk! Z kómatu se probudila bez nohy

Jednadvacetiletá žena dostala vážnou infekci poté, co ji kousl nebezpečný pavouk. Po probuzení z kómatu mladou studentku čekal šok - neměla jednu nohu.

používání klimatizací

Ambulance plní nemocní, na vině jsou klimatizace a výkyvy teplot

Ordinace lékařů jsou i teď přes léto plné nemocných a na vině jsou prý teplotní výkyvy a používání klimatizací doma i v autech. Podle odborníků zažívá v klimatizovaném prostředí naše tělo teplotní šok a ten špatně snášejí sliznice a pak jsou mnohem náchylnější k různým infekcím.

Dětské úrazy
Aktualizováno 4.7. 2017 22:04
zraněné děti

Nejvíc dětí u nás umírá na úraz, nemocnice o prázdninách nestíhají

Teprve před pár dny začaly prázdniny a úrazové ambulance i oddělení nemocnic se už začínají plnit zraněnými dětmi. V průměru u nás každý den skončí kvůli vážnému úrazu v nemocnici 87 dětí. Dvouměsíční letní prázdniny patří vždycky k těm nejkritičtějším obdobím v roce.

Lékařský předpis
Aktualizováno 28.6. 2017 15:15
anketa Už od ledna

Revoluce ve zdravotnictví: Papírové recepty úplně skončí!

Už za půl roku budou lidé u lékaře dostávat elektronické předpisy místo těch papírových. Jde o velkou revoluci ve zdravotnictví, kterou stát připravoval několik let. I přesto o nových eReceptech pacienti příliš nevědí. Podívejte se, co všechno se pro vás změní.

Kauza bobtná

Uplácení doktorů od prodejců léků? Policie obvinila už 180 lidí!

Policie v kauze údajného uplácení lékařů ze strany distributorů léků stíhá už 180 lidí. Zástupci dvou farmaceutických společností dávali peníze lékařům a podle Národní centrály proti organizovanému zločinu to byly úplatky za předepisování léků.

anketa prezidentovo zdraví

Zemanův zdravotní stav dělá starosti lékařům. Radí mu klid

Prezident Miloš Zeman nevypadá dobře. To, co přetřásá veřejnost i média nejpozději od Zemanovy návštěvy v Číně, teď potvrdil i prezidentův osobní lékař. Doporučuje mu raději volno a klid, ale zřejmě marně, píší dnešní Hospodářské noviny.

GALERIE ZÁZRAK!

Nejmenší dítě na světě přežilo operaci srdce. Bylo velké jako dlaň

Lékaři zvládli operaci srdce u teprve 15denního chlapečka, který se narodil předčasně. Dítě při zákroku vážilo pouze 470 gramů a bylo velké jako dlaň - je nejmenším novorozencem, který kdy podobnou operaci přežil.