Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Čím topíte - ilustrační
23.02.
Nové podmínky

Stát dá na výměnu kotlů miliardu. Peníze pošle na sever Moravy

Další miliarda korun poputuje ze státního rozpočtu do Moravskoslezského kraje na zlepšení kvality ovzduší. Většina peněz je určena na podporu kotlíkových dotací. Nově si ale žadatelé nemusejí nejdřív zaplatit kotel sami a pak čekat na proplacení - peníze dostanou rovnou.

Bydlení
aktualizováno 21.01.
lepší bydlení

Nepropásněte příspěvek od státu, rozdá miliardy! PŘEHLED DOTACÍ

I v letošním roce rozdělí stát mezi lidi stamiliony korun prostřednictvím dotací na nové bydlení nebo na rekonstrukci toho stávajícího. Těšit se ale mohou i na kotlíkové dotace a stále je možné žádat o příspěvek v programu Dešťovka.

Rekonstrukce
04.09.
jak na to?

Získejte statisíce na zlepšení bydlení. Stát spustil nové dotace!

Dotaci ve výši až několik stovek tisíc korun mohou dostat ti, kteří se zapojí do programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Ten startuje právě dnes. Pokud jej navíc zkombinují s kotlíkovou dotací, dostanou od státu bonus 40 tisíc korun.

Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Bydlení
13.06.
Jak je získat?

Stát láká: Dáme vám dotaci na bydlení a navrch 40 tisíc! NÁVOD

Zateplete si dům nebo vyměňte okna, k tomu si pořiďte nový kotel a stát vám jako bonus přidá 40 tisíc. Takový je plán ministerstva životního prostředí, které vyhlašuje další výzvu v programu Nová zelená úsporám (NZÚ). O bonus bude možné žádat od září.

Kotlíkové dotace
aktualizováno 21.04.
Středočeský kraj

Rozdávání kotlíkových dotací: Fronty a kupčení s pořadím

Přidělování kotlíkových dotací se ve Středočeském kraji zvrhlo ve skandál obřích rozměrů. Na místě se údajně kupčilo s pořadovými lístky. Případ už vyšetřuje policie.

Kotel
aktualizováno 21.04.
přehled po krajích

Kotlíkové dotace: Lidé se hádali ve frontě! NÁVOD, JAK ŽÁDAT

Ministerstvo životního prostředí rozdělí další peníze na výměnu neekologických kotlů. Právě v dubnu startuje příjem žádostí v mnoha krajích. Kdy můžete žádat o příspěvek na nový kotel u vás, se podívejte v přehledu.

Kotlíková dotace
03.03.
VÝMĚNA KOTLŮ

Kotlíkové dotace: Kola přihlášek se blíží! PŘEHLED PO KRAJÍCH

Ministerstvo životního prostředí České republiky rozdělí další peníze na výměnu neekologických kotlů. V některých krajích ještě probíhá doplňkový program prvního kola. Jaká je situace ve vašem kraji?

Smog
aktualizováno 25.01.
plán vlády

Česko proti smogu: dotace na kotle, elektromobily a zóny zákazu

Jak na smog? S pomocí evropských peněz chce vláda podpořit používání elektromobilů i výměnu kotlů. Automobilismus a lokální vytápění patří totiž mezi největší původce smogu. Ekologické organizace ve společném prohlášení vládu varovaly, že smogové situace se budou opakovat, dokud nepřijmeme účinná opatření a nové zákony.

Čím topíte - ilustrační
aktualizováno 14.12.
Kotle na tuhá paliva

VŠE O REVIZÍCH KOTLŮ: Koho se týkají a kde seženete technika

Už jen pár pracovních dní zbývá do chvíle, kdy všechny kotle na tuhá paliva v České republice budou muset mít provedenu povinnou revizi. Ti, kteří to nechávají na poslední chvíli, teď riskují, že jejich kotel nestihne technik včas zkontrolovat. Podle zákona by pak mohli dostat pokutu až 20 tisíc korun!

Kotlíková dotace
18.08.
Peníze z EU

Na kotle půjde dalších 300 milionů! Česko vyjednalo nové dotace

Kraje získají dalších 300 milionů korun na výměny neekologických zdrojů tepla v rámci kotlíkových dotací. Ministerstvu životního prostředí se totiž podařilo u Evropské komise vyjednat navýšení třímiliardové alokace o dalších 10 %.