Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Městečko Sambuca na Sicílii - 5
včera 05:45
Malebný venkov

Sicilské městečko shání nové obyvatele. Domy prodává za euro!

Malebné městečko na Sicílii chce oživit svou komunitu, proto nabízí domy za pouhé jedno euro (asi 26 korun). Pokud vás láká slunný venkov s vinicí za humny, byla by to ideální koupě. Má to ale háček - budete muset investovat mnohem víc.

Bydlení
15.01.
nová zelená úsporám

Dotace až půl milionu na bydlení? Žádný problém! Návod, jak na to

Přes půl milionu korun vám může přispět stát na zlepšení bydlení. V rámci programu Nová zelená úsporám můžete žádat o dotace na výstavbu nebo třeba zateplení domu. Příspěvek lze získat jak na rodinný, tak na bytový dům.

Prodej luxusní vily - 1
10.01.
Bydlení na Slovensku

Nejbohatší klan prodává sídlo! Nechybí v něm zlato ani Versace

Na prodej je od tohoto týdne vila po ocelářském magnátovi a slovenském ministrovi dopravy Alexanderu Rezešovi, který zemřel v roce 2002. Ve vile žila jeho manželka Eva Rezešová. Interiér nabízí opravdu luxusní bydlení. Koberce jsou od návrháře Gianniho Versaciho, kamna obložené zlatem nebo stropy s benátským štukem.

Prásk.tv píše:

Mise nový domov - Rodina Beránkových
čtěte o tématu bydlení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová
03.01.
Zdlouhavé řízení

Získat stavební povolení trvá v ČR 246 dní! Vláda chce změnu zákona

Ministerstvo pro místní rozvoj chce vytvořit úplně nové stavební právo, které by mělo vyřizování stavebního povolení výrazně zrychlit a zpohodlnit. V současnosti je totiž stavební řízení kvůli komplikovaným zákonům extrémně zdlouhavé, podle některých patří k nejsložitějším na světě.

Ukradená chata
21.12.
To se jen tak nevidí

Slovák se vrátil do vlasti a nestačil zírat: Zmizela mu chata i s plotem

Tomáš Kelemen žije a pracuje za "velkou louží". Když se po delší době vrátil domů na Slovensko, zažil obrovský šok. Zjistil totiž, že mu doslova zmizela jeho zahradní chata i s příslušenstvím! Nezvyklý případ už řeší policie.

Mise nový domov: Roman přemýšlel o sebevraždě! - 2
19.12.
jak dnes žijí Mise Nový domov

Romanovi z Mise se po vysílání ozvala matka. Takhle to dopadlo

Mise Nový domov dnes večer přiblížila život mladého muže, který se rozhodl převzít velkou zodpovědnost. Romanovým sourozencům totiž hrozilo, že skončí v dětském domově. Neváhal a dva bratry a sestru si vzal k sobě. Jak žijí dnes?

Mise nový domov: Roman přemýšlel o sebevraždě! - 1
aktualizováno 17.12.
mise nový domov

Matka dala přednost alkoholu, děti se o sebe musely postarat samy

Už ve středu večer budete moci sledovat další silný příběh pořadu Mise nový domov. Tentokrát se Tereza Pergnerová a její tým vydají do malé obce Práče, aby pomohli Romanovi, který se stará o tři sourozence.

Prohlídka bytu Jaroslava Foglara
aktualizováno 17.12.
legendární komiks

Rychlé šípy slaví 80 let. Google odhalil byt Jaroslava Foglara

Právě před 80 lety vyšel první díl kresleného komiksu spisovatele Jaroslava Foglara a kreslíře Jana Fischera Rychlé šípy. Výročí připomněl i světový internetový vyhledávač Google. Na své úvodní obrazovce zobrazuje pětici komiksových hrdinů Mirka Dušína, Jarku Metelku, Červenáčka, Jindru Hojera a Rychlonožku. A v odkazu nabízí virtuální prohlídku bytu Jaroslava Foglara, kde legendární příběhy vznikaly.

Stavba domu
16.12.
dražší domy

Poslední rok stavby neúsporných domů, pak přijde tvrdé zpřísnění

Příští rok bude posledním, kdy si mohou lidé postavit rodinný dům bez ohledu na jeho energetickou náročnost. Nová pravidla Evropské unie nařizují, že se od roku 2020 mohou stavět pouze energeticky výrazně úsporné domy. Podle ekonomů to přinese zdražení domů minimálně o deset procent.

Štěnice
15.12.
Prý je to normální

Koleje zamořily štěnice! Studenti na nich dál bydlí, na byt nemají

Studenti se opět vracejí na koleje. Vysoké ceny bytů je donutily zvolit levnější variantu. Asi o polovinu nižší nájem je ale často na úkor pohodlí. Některé pokoje vypadají už desítky let stejně a někde jsou dokonce štěnice. Aktuálně třeba na pražských kolejích Blanice nebo Strahov, potýkají se s nimi ale také v Brně, Liberci nebo Hradci Králové.