Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Seismograf zaznamenává zemětřesení
Aktualizováno Včera 11:28
Kruh ohně

Silné zemětřesení zasáhlo Chile, lidé utíkali před tsunami do kopců

Západní pobřeží Chile zasáhlo v pondělí velmi silné zemětřesení, které dosáhlo síly 6,9 stupňů Richterovy škály. V hlavním městě se budovy otřásaly dlouhé desítky sekund. Oblast kousek do Santiaga postihla také celá řada následných otřesů, z nichž některé přesáhly sílu 5 stupňů. Lidé v obavách před ničivou tsunami prchali do kopců.

Žena s mobilem - 2
Aktualizováno 21.4. 2017 21:32
Hrozba

Pozor! Podvodná mobilní aplikace vás může připravit o tisíce

V Česku se šíří mobilní aplikace, která může uživatele připravit o několik tisíc korun. Poškozených jsou v Česku minimálně desítky. Aplikace se tváří jako hra, ale v okamžiku, kdy není v mobilu využívaná, si sama vytočí číslo a potom uskutečňuje hovory na linky zpoplatněné vysokou sazbou.

nevratná etapa

V případě útoku zpustošíme USA, hrozí KLDR. Čína vyzývá ke klidu

Čína v pátek varovala před hrozícím konfliktem mezi USA a KLDR. Čínský ministr zahraničí Wang Yi na konferenci uvedl, že je nutné situaci začít řešit dialogem, než se dostane do nevratné a nezvládnutelné fáze. Situace mezi KLDR a USA se neustále přiostřuje, severokorejská armáda podle Reuters pohrozila, že nemilosrdně zpustoší Spojené státy, pokud dojde k útoku na KLDR.

Prásk.tv píše:

Cloe Jordan - 1
čtěte o tématu varování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

varování pro rodiče

Děti základní školy v ohrožení: Někdo je láká do červeného auta!

Základní školu v pražských Lipencích obchází strach. Školáky i rodiče děsí posádka červeného auta, která láká děti, aby nastoupily do vozu. Poslední obětí měl být chlapec, podle vedení školy se jedná o třetí případ za poslední půlrok.

Ovoce
Aktualizováno 31.3. 2017 20:30
zahrady v ohrožení

Zabiják rostlin a stromů je zřejmě v ČR! Na smrtící bakterii není lék

Nejobávanější zabiják okrasných rostlin i ovocných stromků se zřejmě dostal až do Česka! Bakterie Xylella fastidiosa se šíří jako mor a neexistuje proti ní žádná obrana. V Evropě kvůli pohromě, kterou bakterie už napáchala, platí přísná bezpečnostní opatření.

Nemáte ho doma?

Ledový čaj se kazí a je cítit chemií, varuje potravinářská inspekce!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila v obchodech závadný ledový čaj s citronovou příchutí. Nápoj je výrazně cítit nepřirozenou chemickou vůní a testy ukázaly, že je zkažený.

co (ne)dělat?

Nebezpečné pálení trávy a klestí: Zemřeli už dva lidé! VAROVÁNÍ

Nejméně dva lidské životy si vyžádaly březnové úklidy pozemků. Lidé jsou totiž při pálení trávy a klestí často nepozorní, jde přitom o činnost, která se lehce může vymknout kontrole. Za vypalování porostů pak navíc hrozí pokuta - a to až do výše 25 tisíc korun.

názor lékaře

Chrápání jako důležité varování před smrtí: Kdy je důvod se bát?

Chrápání pouze neruší ostatní v jejich klidném rozjímání, ale často je také příznakem nejrůznějších chorob. Kromě rýmy a vysokého krevního tlaku může provázet i spánkovou apnoi, se kterou jsou spojena vysoká zdravotní rizika.

galerie bolestná ztráta

Srdceryvný moment: FOTO dcery před smrtí má všechny varovat!

Ačkoliv měsíce čelil svému strachu a odmítal se podívat na poslední fotografie své dcery těsně před smrtí, potřeba varovat a chránit ostatní zlatého paralympionika donutila snímky zveřejnit. Adrian Derbyshire tak udělal po téměř dvou letech od bolestné ztráty. A má k tomu velmi dobrý důvod.

Úřady varují

Nepoctiví prodejci mají nové finty! Inspekce vydala SEZNAM ŠMEJDŮ

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje před nekalými praktikami některých společností, které využívají takzvaný přímý marketing a své výrobky nabízejí na internetu, v tisku, poštou, e-mailem nebo po telefonu. Jejich přehled vydala na svých stránkách.