Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hořící pračka
aktualizováno včera 21:09
Požáry spotřebičů

Pustíte pračku a odejdete z domova? Děláte velkou chybu!

Pokud vaše pračka pere prádlo i když nejste doma, riskujete tím velký problém. Hasiči stále častěji řeší požáry způsobené právě praním bez dozoru. Motor pračky je sice velmi odolný, ale pokud dojde ke zkratu a jiskra někam přeskočí, otáčení bubnu pak plameny jen posiluje. A často pak vyhoří celý byt.

Konec světa
18.11.
Apokalyptická předpověď

Lidstvo ničí a mrzačí Zemi, varuje 15 tisíc vědců v mrazivém dopise!

Patnáct tisíc vědců z celého světa podepsalo otevřený dopis, v němž experti varují, že lidstvo má mírně řečeno neblahý vliv na kondici naší planety. Myslitelé varují, že ničení životního prostředí člověkem povede k "nevratně zmrzačené planetě".

Záplavy v Řecku
16.11.
bleskové povodně

Řecko hlásí 16 obětí povodní. Silné lijáky budou trvat nadále

Počet obětí bleskových povodní, které zasáhly Řecko, stoupl na 16. Dalších 40 lidí je v nemocnici a několik se jich stále pohřešuje. Záplavy způsobily prudké lijáky. Meteorologové navíc varují, že špatné počasí bude v Řecku i nadále.

Prásk.tv píše:

Veřejné záchody. Ilustrační foto
čtěte o tématu varování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NADBYTEK VODY V TĚLE MŮŽE ŠKODIT.

JAK SE JÍ ZBAVIT?

Mor na Madagaskaru
13.11.
Mrazivá předpověď

Vědci varují: Smrtící mor se rozšíří z Afriky i do Evropy a Ameriky!

Masivní epidemie moru, která na Madagaskaru zabila minimálně 165 lidí a další dvě tisícovky nakazila, se šíří. Momentálně se nákazy obávajjí země pevninské Afriky, podle expertů existuje ovšem reálná možnost, že se smrtící nemoc rozšíří i do Evropy a Ameriky.

Dopravu komplikují sněhové jazyky
aktualizováno 13.11.
řidiči pozor

Hrozí sněhové jazyky a náledí! Kdy bude sněžit u vás? MAPY SRÁŽEK

Před novou sněhovou pokrývkou a náledím varují meteorologové. Sněžit by na některých místech mělo sněžit do pondělních 22 hodin, náledí se bude tvořit v noci na úterý. Povrchy budou namrzat především v oblastech nad 500 metrů nad mořem. Na zbytku území pak pouze ojediněle. Uvedl to Český hydrometeorologický ústav.

V Aši napadl sníh
aktualizováno 13.11.
počasí

Nejen na horách napadl sníh, meteorologové varují před náledím

V neděli večer a v noci na pondělí v Česku sněžilo. Sníh začal v nižších polohách rychle roztávat a na mokrých silnicích hrozí v případě mrazu náledí. Na pozoru by měli být především řidiči cestující na západě země v nižších polohách.

Řidič kamionu zastavil před dítětem na poslední chvíli
aktualizováno 13.11.
rychlé reflexy

Brzdi! Rozjetému kamionu vběhlo dítě přímo do cesty. VIDEO

Při sledování děsivých záběrů, na kterých díky okamžité reakci řidiče kamionu jen těsně jedno z dětí unikne smrti, vstávají vlasy na hlavě. Dítě mělo štěstí, že ohromný kolos zvládl včas zastavit. Řidič v protijedoucím voze zveřejnil video, aby varoval další lidi před nebezpečím číhajícím u frekventovaných silnic.

Dítě v zimě
aktualizováno 13.11.
galerie Výstraha ČHMÚ

Na západě Čech hustě sněžilo. V týdnu bude sněžit i na horách!

Meteorologové vydali výstrahu před silným sněžením, sněhovou pokrývkou a náledím. Na západ Čech dorazil sníh už v neděli odpoledne, v noci na pondělí by mělo sněžit i v nížinách. Během týdne pak bude vytrvaleji sněžit na horách.

Muž s reflexní páskou - 2
11.11.
test viditelnosti reflexní prvky

Sražených chodců přibývá! Podívejte se, jak jste v noci vidět

Náledí spolu se sníženou viditelností jsou nejčastějšími příčinami střetů aut s chodci. Třeba jen na Liberecku stoupnul v posledních dnech počet těchto nehod sedminásobně. Vina bývá na obou stranách. Co ale může chodcům třeba i zachránit život, jsou reflexní pomůcky. Dokazuje to i náš malý noční test.

Nehoda na přechodu
aktualizováno 10.11.
Nárůst nehod

Sražených chodců přibývá, varují záchranáři! Vyjíždějí k nim denně

Počty chodců sražených auty se dramaticky zvýšily. Například liberečtí záchranáři hovoří o nárůstu takových případů o 700 procent. K nehodám aut s chodci vyjíždějí denně - a výjimkou nebylo ani páteční ráno.