Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nebezpečí salmonely
aktualizováno včera 14:26
na co dát pozor?

VAROVÁNÍ: Kojenecké výživy se salmonelou můžete mít doma!

Dětské výživy, které se začaly na konci roku stahovat z trhu kvůli podezření na kontaminaci salmonelou, stále můžete mít doma. V úterý na to upozornil Státní zdravotní ústav. Jedná se o několik šarží výrobků Amilk, žádnou z nich byste rozhodně neměli používat!

Challenge
včera 10:45
VIDEO

Tady hrozí smrt! Internetové výzvy, které opravdu nesmíte vyzkoušet

Zábavu na internetu denně nachází miliony lidí. Ve snaze upoutat jejich pozornost a pobavit ale nespočet lidí hazarduje se svým životem.

Ledovka a mráz
aktualizováno 22.01.
počasí

Řidiči, pozor! Meteorologové vydali výstrahu před ledovkou!

Meteorologové vydali výstrahu před ledovkou. Výstraha platí od pondělních 17:00 do úterních 9:00.

Prásk.tv píše:

Muž s mobilem
čtěte o tématu varování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Požár bytu v Praze - 1
20.01.
Varování hasičů

Lidé podceňují revize komínů, vloni tak vzniklo 900 požárů

Nevyčištěné komíny od sazí, neodborná manipulace s topidly nebo chybějící revize - přesně takové jsou podle hasičů nejčastější příčiny vzniku požárů během topné sezóny. Jen během loňského roku hasiči vyjížděli k více než 900 požárům způsobených právě vadnými komíny. Škoda byla za téměř 50 milionů korun.

Kapsle s tekutým pracím prostředkem Ilustrační foto
19.01.
Nebezpečná zábava

Šíří se nová šílená móda: Děti polykají gelové prací kapsle!

Odborníci důrazně varují před novou módou, která v posledních dnech bují na sociálních sítích. Podstatou výzvy je pozření obsahu gelových kapslí, které slouží k praní prádla. Asi netřeba říkat, že tekutiny uvnitř tělu opravdu neprospějí.

Počasí - sníh a vítr
aktualizováno 19.01.
ničivé živly

Silný vítr lámal stromy a trhal střechy! Bez proudu jsou tisíce lidí

Bouře Frederik do Česka přinesla husté sněžení a silný vítr, který v noci lámal stromy. Hasiči hlásí desítky výjezdů. Plné ruce práce mají i energetici, tisíce lidí bylo bez elektřiny.

Seismograf zaznamenává zemětřesení
aktualizováno 14.01.
hrozící nebezpečí

Hrozba tsunami: Po otřesech strašila Pacifik smrtící vlna

U pobřeží Peru se země otřásla strašlivou silou, po silném zemětřesení, které dosáhlo síly 7,1 stupně, vydaly agentury výstrahu před možnou vlnou tsunami, naštěstí se smrtící vlna neobjevila.

Varování: Na Havaj letí střela
aktualizováno 14.01.
Panika na ostrovech

"Na Havaj letí raketa, ukryjte se!" varovaly úřady. Planý poplach

Havajské úřady omylem rozeslaly občanům varovnou zprávu, že na ostrovy letí balistická střela. Na ostrovech okamžitě vypukla panika, úřady výstrahu dementovaly až po dvaceti minutách.

Seismograf zaznamenává zemětřesení
aktualizováno 10.01.
Noční zemětřesení

Silné otřesy zasáhly Karibik, úřady varovaly před tsunami

Jedno z nejsilnějších zemětřesení za poslední roky zasáhlo v úterý pozdě večer místního času Karibik a střední Ameriku. Otřesy o síle 7,6 byly cítit v Hondurasu, Mexiku i na některých karibských ostrovech.

Úroda jablek
aktualizováno 05.01.
kontrola SZPI

POZOR: Do Česka opět dorazila polská jablka obsahující pesticidy

Česko opět řeší problém s polskými jablky, u jedné šarže Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila přítomnost pesticidu, testovaný vzorek překročil limit více než sedmkrát. Informace už se dostala také do systému rychlého varování.