Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Úsměv
20.02.
Nebezpečný výrobek

Ministerstvo varuje: Tyto pásky na zuby mohou způsobit rakovinu!

Ministerstvo zdravotnictví varuje před bělícími pásky na zuby Crest 3D White. V kontrolovaných kouscích bylo výrazně překročeno povolené množství peroxidů. A to na úroveň, kdy není bezpečné používat je bez dohledu zubního lékaře. V krajním případu za určitých podmínek totiž toxické účinky peroxidu mohou vést k rakovině dutiny ústní!

Jelen evropský
aktualizováno 20.02.
vysoká zvěř

Mezi jeleny se šíří zombie nemoc! Odborníci připouští přenos na lidi

Ve Spojených státech a v Kanadě se mezi vysokou zvěří šíří zákeřná choroba, která má podobné příznaky jako vzteklina a dělá z paroháčů v podstatě zombie. Odborníci se obávají, že by se mohla přenést i na lidi.

Hacker
aktualizováno 16.02.
intimní záběry

Další vlna podvodných e-mailů! Nic neplaťte, varuje policie

V poslední době se šíří další vlna výhružných e-mailů, které tvrdí, že pisatel získal choulostivé informace uživatelů. Následuje výhružka zveřejnění, kterému se může podle e-mailu uživatel vyhnout zaplacením 250 eur. Policie varuje, aby lidé emaily vůbec neotevírali a nereagovali na ně.

Prásk.tv píše:

Konec světa
čtěte o tématu varování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Huawei
aktualizováno 08.02.
kauza huawei

Vláda řešila varování úřadu pro informační bezpečnost

Už od rána jednal kabinet Andreje Babiše. Vláda projednala některé poslanecké návrhy a debatovalo se i nad dopisem, který zaslala premiérovi čínská firma Huawei. Před používáním jejího hardwaru i softwaru varoval koncem loňského roku úřad pro kybernetickou bezpečnost.

Letecká záchranná služba při cvičení
07.02.
zásah horské služby

Malý lyžař (10) zůstal ležet na svahu, musel pro něj letět vrtulník

Horská služba má během prázdnin plné ruce práce, ve čtvrtek musel do skiareálu na Šumavě dokonce letět vrtulník kvůli zranění teprve desetiletého lyžaře. Ten si s největší pravděpodobností velmi nešťastně zlomil nohu v oblasti bérce. Ani ve středu se záchranáři nenudili, museli do terénu kvůli ztracené běžkařce.

Lesníci varují před vstupem do lesů
aktualizováno 06.02.
lámání stromů

Riziko v lesích! Šumava je nebezpečná, varují lesníci

Lesníci varují před vstupem do lesů na Šumavě. Těžký sníh láme stromy a snadno by tak mohlo dojít k úrazu. Nejen běžkaři by proto měli zvážit, kam se vydají za bílou stopou.

Lékárna - ilustrační
05.02.
nepoužíváte ho?

Lékárny stahují lék na močový měchýř. Může být nebezpečný!

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) v úterý informoval o stahování dvou šarží léku Sentacurin od pacientů. Varoval je, aby lék nepoužívali a vrátili jej zpět do lékárny. Může být totiž zdraví nebezpečný.

Chřipka
aktualizováno 04.02.
nemocných přibývá

Česko trápí chřipková epidemie, zemřel další člověk!

Na Vysočině řeší zdravotníci první úmrtí v souvislosti s chřipkovou epidemií. Na Žďársku zemřel devětasedmdesátiletý muž. Další desítky lidí jsou v souvislosti s touto nemocí hospitalizováni po celém kraji. Vysočina stojí na prahu chřipkové epidemie.

Vítr a ledovka
aktualizováno 01.02.
Meteorologové varují

Nejen vítr, ale také ledovka. ČHMÚ vydal novou výstrahu!

Meteorologové v pátek před polednem rozšířili výstrahu. Kromě už dříve avizovaného silného větru v ní nově přibylo i varování před ledovkou.

Nebezpečná láhev na výrobu šlehačky
29.01.
Policie varuje

Láhev na šlehačku ženu vážně zranila, v oběhu jsou jich tisíce!

Královéhradecká policie varuje vlastníky jednoho typu přístroje na výrobu šlehačky před nebezpečím, které tento "šlehačkovač" představuje. Své o tom ví dvaapadesátiletá žena, která při jeho používání utrpěla vážné zranění hlavy.