Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Žena s telefonem
aktualizováno včera 14:36
podvodníci útočí

Máte zmeškaný hovor? Může jít o fintu, která vás připraví o peníze

Podvodníci vymýšlejí stále nové triky, jakými se snaží lidi připravit o peníze. Tentokrát se zaměřili na mobilní telefony. Doufají, že si díky nepozornosti telefonujících přijdou na balík.

Kolona na dálnici D1
aktualizováno 12.12.
doprava kolabuje

V koloně na D1 se vzpříčil kamion, dálnice dvě hodiny opět stála!

Dopravu v Česku zkomplikovalo husté sněžení. Nejhorší situace byla na Vysočině, kde na dálnici D1 zkolabovala doprava kvůli zapadlým kamionům. Kolona ve směru na Brno měla až 35 kilometrů, na Prahu pak 20 kilometrů. Sypače nemohly kvůli stojícím autům projet, po dlouhých hodinách se podařilo zprovoznit směr na Brno, ten se však po chvíli opět zastavil, jelikož se na dálnici vzpříčil kamion.

Sníh na silnicích - 1
aktualizováno 12.12.
výstraha meteorologů

Kolona na D1 se konečně rozjela, policie nabádá k opatrnosti

V Česku bude až do zítřejšího rána vydatně chumelit. Na některých místech může napadnout až 20 centimetrů sněhu. Od úterního večera se také tvoří náledí. Velmi špatné podmínky na silnicích už v úterý večer výrazně zkomplikovaly provoz na dálnici D1, kde se kolem 130. kilometru vytvořila kolona stojících a pomalu popojíždějících vozidel dlouhá skoro dvacet kilometrů. Policie musela kvůli nájezdu sypačů dálnici dočasně uzavřít. Dopravu sníh komplikuje ve velké části republiky.

Prásk.tv píše:

Facebook
čtěte o tématu varování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Operační středisko HZS - Ilustrační foto
aktualizováno 06.12.
Sirény mají doplnit SMSky

"Hoří, utečte!" Hasiči chtějí posílat lidem varovné SMS zprávy

Od příštího roku by v České republice mohly začít fungovat varovné SMS zprávy. Lidem by přišly v případě nebezpečí, jako jsou blížící se povodně nebo požár v okolí. Podle hasičů, kteří se na projektu podílejí, to neznamená, že už nebudou sirény. Je to služba navíc.

Aljaškou otřáslo silné zemětřesení
aktualizováno 30.11.
Zemětřesení na Aljašce

Na Aljašce se otřásala země! Úřady varovaly před tsunami

Aljašku zasáhlo v pátek ráno silné zemětřesení o síle 7 Richterovy stupnice. Otřásaly se obchody a praskaly silnice. Americké úřady vydaly také varování před tsunami.

Kapsář - ilustrační foto
27.11.
Krádeže v Olomouci

Jen chvilka nepozornosti a dvě seniorky přišly o peníze i doklady

Tak jako každý rok před Vánocemi, se i letos množí kapesní krádeže, a to především v nákupních centrech. Stačí jen krátká chvíle a trocha nepozornosti, aby vám odcizili peněženku, nebo rovnou celou kabelku. Své o tom vědí i dvě seniorky z Olomouce.

Konec světa
27.11.
Hrozba pro lidstvo

K Zemi se řítí obří asteroid. Srážka hrozí už za pět let, varuje NASA

Ani ne za pět let hrozí Zemi srážka s obrovským asteroidem. Škody by byly tak velké, jako po výbuchu nejsilnější vodíkové bomby, jakou kdy lidstvo vytvořilo. Informuje o tom americká NASA.

E-shop
aktualizováno 27.11.
VAROVÁNÍ před vánoci

Nakupujete přes e-shopy? Těmto se obloukem vyhněte, varuje ČOI

Chcete koupit svým bližním na svátky něco pěkného? Dávejte si pozor, ze kterých webových stránek objednáváte! Česká obchodní inspekce (ČOI) neustále aktualizuje seznam rizikových e-shopů, které vás mohou připravit o peníze.

Okradený důchodce
23.11.
Falešné pracovnice

Ženy vylákaly ze seniorů přes 100 tisíc, policie před nimi varuje

Policie varuje před falešnými sociálními pracovnicemi, které se v minulých dnech objevily v Jindřichově Hradci. Oslovují především seniory, ze kterých už vylákaly přes 100 tisíc korun.

Ledovka, náledí - Ilustrační foto
aktualizováno 22.11.
Varování pro řidiče

Jezděte opatrně! Na Moravě a na Chomutovsku se tvoří ledovka

Na některých místech České republiky se tvoří ledovka. Platí to hlavně pro Olomoucko, Opavsko a Chomutovsko. Silničáři silnice solí, přesto by řidiči měli jezdit opatrně.