Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Povodně
dnes 05:55
mapa aplikace ČHMÚ

Hrozí u vás povodně? Nová aplikace ukáže aktuální rizika!

Lidé, kteří žijí v povodňových oblastech, určitě ocení novou aplikaci Českého hydrometeorologického ústavu, která zachycuje nasycenost terénu a možné nebezpečí přívalových povodní. Možnost jejich předvídání je totiž velmi silně omezena.

Slunečné počasí
aktualizováno 19.04.
Oslabená ozonová vrstva

Nechoďte na sluníčko, varuje ČHMÚ! Ohrožujete tím svoje zdraví

Meteorologové varují před oslabenou ozonovou vrstvou. V minulých dnech se škodlivé UV záření zvýšilo hned o pětinu! Při pobytu na přímém slunci proto odborníci doporučují používat ochranné prostředky a více dbát na své zdraví.

Ruiny po úderu v Sýrii
aktualizováno 16.04.
napjaté vztahy

Na další útok v Sýrii už odpovíme, varovala ruská diplomacie

Rusko vychází z toho, že Spojené státy a jejich západní spojenci neplánují podniknout nové údery proti Sýrii. Postavila by se však proti jakémukoliv novému útoku, který by také zvětšil odpor mezinárodního společenství. Uvedl to dnes náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Rjabkov.

Prásk.tv píše:

Solární bouře
čtěte o tématu varování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Let
aktualizováno 11.04.
plánujte opatrně

Evropský úřad varuje před lety do Středomoří, hrozí odvetné útoky!

Evropská agentura pro řízení letového provozu Eurocontrol vydala varování leteckým společnostem pro lety ve východním Středomoří. V příštích 72 hodinách by mohly začít údery na Sýrii, které mají potrestat tamní režim za údajný chemický útok na Dúmu.

Spící miminko
08.04.
Výběr jména

Matka varuje všechny rodiče: Neudělejte stejnou chybu jako já!

Vybrat jméno pro dítě je náročný a zodpovědný úkol. Lidé si proto nechávají radit od svých blízkých. A někdy vám rodina nutí svoji radu i přesto, že byste ji raději neslyšeli. O tom se teď rozpovídala jedna maminka.

Nutrie - ilustrační foto - 1
08.04.
Zavlečený druh

Přírodu v Česku ničí tisíce nutrií! Lidé je krmí, přitom tu nemají být

Myslivci varují před obrovským nárůstem počtu nutrií v Česku. Jedná se o zavlečený druh, který nemá v přírodě co dělat, ale lidé si z nich dělají mazlíčky a chodí je přikrmovat. Myslivci jich každý rok zastřelí několik tisíc, ale ani to nestačí.

iPhone 6
05.04.
varování ČTÚ

Pozor na škodlivou zprávu pro iPhony! Telefon shodí jediný odkaz

Jestli používáte iPhone, měli byste si dávat pozor na šířící se škodlivou zprávu, která dokáže shodit jakýkoliv telefon za pomoci jediného odkazu. Český telekomunikační úřad proto před škodlivou zprávou varuje.

Nákup léků přes Eshopy
aktualizováno 04.04.
prodej na internetu

Nelegální lékárny na internetu nabízí neschválené léky! SEZNAM

V Česku se rozmáhá byznys s nelegálním prodejem léků přes internet. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) tak zveřejnil seznam nelegálních internetových prodejen na svém webu. V následujícím článku přinášíme kompletní seznam všech e-shopů s léky, před kterými úřad varuje.

Nebezpečná vajíčka
29.03.
Pozor na to

Odborníci varují: Vajíčka nemyjte, jinak riskujete zdraví! RADY

Na Velikonoce se na sváteční hostině často sejde celá rodina. Asi poslední, co byste chtěli, by bylo jim ublížit - třeba jídlem, které budete podávat. Lékaři proto vydali doporučení, jak zacházet s potravinami, aby byly zdravotně nezávadné.

Úraz dítěte
26.03.
upozornění pro pacienty

Pozor! Úřad varuje před lékem na popáleniny a oděrky, vraťte ho

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) varuje před používáním masti Infadolan. V jednom z balení objevili kontroloři blíže nespecifikované cizorodé částice. Závadnou šarži vraťte do lékárny, dostanete nové nerizikové balení.