Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Opalování
Aktualizováno Včera 13:11
Nebezpečné UV záření

O víkendu pozor na sluníčko! Nad Českem zeslábne ozonová vrstva

Čeká nás slunečný víkend s letními teplotami, které se budou šplhat až k tropické třicítce. Letní počasí vydrží až do příštího týdne. Nadále ovšem platí výstraha před extrémně nízkým ozónem a tím pádem vysokou intenzitou UV záření.

Podvodný prodej

Úřad varuje: Těmto obchodům s léky se vyhněte! Šidí vás

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) důrazně varuje před nákupem léků po internetu z podivných a neprověřených e-shopů. Tyto stránky podle SÚKL často nabízejí přípravky, u nichž není jasné, co obsahují a kdo je vyrábí.

Bouřky
Aktualizováno 23.5. 2017 11:42
Výstraha ČHMÚ

Východ ČR zasáhnou bouřky, přívalové deště a krupobití!

Český hydrometeorologický ústav vydal pro velkou část území ČR výstrahu před silnými bouřkami, přívalovým deštěm a krupobitím. Varování se týká východní části republiky.

Prásk.tv píše:

Cloe Jordan - 1
čtěte o tématu varování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlicí gramotnost: Chystáte se kupovat nemovitost? Finance plánujte s předstihem

Bydlet ve svém a dostatečně zabezpečit do budoucna sebe a své děti je takovým životním evergreenem.

Čaj
Aktualizováno 19.5. 2017 15:43
nemáte ho doma?

Varování! V obchodě prodávali čaj s nebezpečným množstvím THC

Před nebezpečným čajem varuje Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Podle kontrolorů obsahuje nebezpečné množství tetrahydrocanabinolu (THC).

Smrtící opiát

Stačí jeden dotek a je po vás! Nová děsivá droga už se šíří

Americká policie veřejně varuje obyvatele před neuvěřitelně silnou drogou, která může člověka zabít jen tím, že se jí dotkne. Jde o velmi silný syntetický opiát.

stovky obětí

Dívka (15) propadla Modré velrybě, rodiče zasáhli v poslední chvíli!

Skokem pod vlak se chtěla zabít teprve 15letá Španělka, která propadla zlověstnému kouzlu Modré velryby. K sebevraždě se rozhodla jen několik dní poté, co se hra objevila na škole v anglickém Essexu. Dívku od smrti uchránil její dobrý vztah s rodiči, skončila ale na psychiatrii.

Seismograf zaznamenává zemětřesení
Aktualizováno 25.4. 2017 11:28
Kruh ohně

Silné zemětřesení zasáhlo Chile, lidé utíkali před tsunami do kopců

Západní pobřeží Chile zasáhlo v pondělí velmi silné zemětřesení, které dosáhlo síly 6,9 stupňů Richterovy škály. V hlavním městě se budovy otřásaly dlouhé desítky sekund. Oblast kousek do Santiaga postihla také celá řada následných otřesů, z nichž některé přesáhly sílu 5 stupňů. Lidé v obavách před ničivou tsunami prchali do kopců.

Žena s mobilem - 2
Aktualizováno 21.4. 2017 21:32
Hrozba

Pozor! Podvodná mobilní aplikace vás může připravit o tisíce

V Česku se šíří mobilní aplikace, která může uživatele připravit o několik tisíc korun. Poškozených jsou v Česku minimálně desítky. Aplikace se tváří jako hra, ale v okamžiku, kdy není v mobilu využívaná, si sama vytočí číslo a potom uskutečňuje hovory na linky zpoplatněné vysokou sazbou.

nevratná etapa

V případě útoku zpustošíme USA, hrozí KLDR. Čína vyzývá ke klidu

Čína v pátek varovala před hrozícím konfliktem mezi USA a KLDR. Čínský ministr zahraničí Wang Yi na konferenci uvedl, že je nutné situaci začít řešit dialogem, než se dostane do nevratné a nezvládnutelné fáze. Situace mezi KLDR a USA se neustále přiostřuje, severokorejská armáda podle Reuters pohrozila, že nemilosrdně zpustoší Spojené státy, pokud dojde k útoku na KLDR.

varování pro rodiče

Děti základní školy v ohrožení: Někdo je láká do červeného auta!

Základní školu v pražských Lipencích obchází strach. Školáky i rodiče děsí posádka červeného auta, která láká děti, aby nastoupily do vozu. Poslední obětí měl být chlapec, podle vedení školy se jedná o třetí případ za poslední půlrok.