Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nemáte ho doma?

Ledový čaj se kazí a je cítit chemií, varuje potravinářská inspekce!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila v obchodech závadný ledový čaj s citronovou příchutí. Nápoj je výrazně cítit nepřirozenou chemickou vůní a testy ukázaly, že je zkažený.

co (ne)dělat?

Nebezpečné pálení trávy a klestí: Zemřeli už dva lidé! VAROVÁNÍ

Nejméně dva lidské životy si vyžádaly březnové úklidy pozemků. Lidé jsou totiž při pálení trávy a klestí často nepozorní, jde přitom o činnost, která se lehce může vymknout kontrole. Za vypalování porostů pak navíc hrozí pokuta - a to až do výše 25 tisíc korun.

názor lékaře

Chrápání jako důležité varování před smrtí: Kdy je důvod se bát?

Chrápání pouze neruší ostatní v jejich klidném rozjímání, ale často je také příznakem nejrůznějších chorob. Kromě rýmy a vysokého krevního tlaku může provázet i spánkovou apnoi, se kterou jsou spojena vysoká zdravotní rizika.

Prásk.tv píše:

Collin - 1
čtěte o tématu varování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořádná velikonoční nadílka čeká v Albertu na 35 šťastlivců

Velikonoce už klepou na dveře. A v obchodním řetězci Albert vědí, jak vám je pořádně zpříjemnit.

galerie bolestná ztráta

Srdceryvný moment: FOTO dcery před smrtí má všechny varovat!

Ačkoliv měsíce čelil svému strachu a odmítal se podívat na poslední fotografie své dcery těsně před smrtí, potřeba varovat a chránit ostatní zlatého paralympionika donutila snímky zveřejnit. Adrian Derbyshire tak udělal po téměř dvou letech od bolestné ztráty. A má k tomu velmi dobrý důvod.

Úřady varují

Nepoctiví prodejci mají nové finty! Inspekce vydala SEZNAM ŠMEJDŮ

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje před nekalými praktikami některých společností, které využívají takzvaný přímý marketing a své výrobky nabízejí na internetu, v tisku, poštou, e-mailem nebo po telefonu. Jejich přehled vydala na svých stránkách.

Počasí - vítr
Aktualizováno 1.3. 2017 21:25
silný vítr

Zima neřekla poslední slovo, do Česka přijde vichřice a nový sníh

Zima ještě neřekla poslední slovo, zítra se ve vyšších polohách opět řidiči budou trápit se sněhovými jazyky, turistům a lyžařům bude jejich radovánky komplikovat vichřice a nový sníh. Horská střediska tak letos nebudou mít problémy udržet provoz až do dubna.

šlo jim o život!

Hasiče v Poličce nevarovali: Když jsme to chystali, došlo k výbuchu!

Záchranáři mluví o tom, že zásah v Poličce byl nejnebezpečnější akcí v jejich životě. Po čtvrtečních explozích v areálu tamních strojíren je 20 lidí zraněných, z toho pět hasičů. Následky ale mohly být ještě horší.

Potraviny - zelený čaj, citron
Aktualizováno 24.2. 2017 22:38
inspekce varuje

POZOR: V čaji známého výrobce našli jedovaté halucinogeny!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v jedné ze šarží sáčkového čaje Babička Růženka Sedmero bylin s echinaceou tropanové alkaloidy atropin a skopolamin. Jde o halucinogenní látky, které mají negativní dopad na lidské zdraví.

Povodně
Aktualizováno 23.2. 2017 08:41
řeky se vylévají

Hladiny řek nebezpečně stoupají, k tomu se přidal vydatný déšť

Extrémní stupeň ohrožení, povodňovou pohotovost, bdělost a varování před silným větrem a vydatným deštěm - to všechno jako výstrahu obyvatelům i úřadům zveřejnil ve středu Český hydrometeorologický úřad (ČHMÚ). Výstraha platí od poledne pro celou zemi a to do odvolání. Ve středu večer se do Česka vrátily srážky, které zejména na horách byly trvalejší a vydatnější.

Povodně na Zlínsku - 2
Aktualizováno 22.2. 2017 11:42
Obleva a déšť

Povodňová pohotovost: Hladiny řek dál stoupají, hrozí záplavy!

Déšť a tající sníh dál zvedají hladiny řek. Ve středu dopoledne vystoupala Svratka v Dalečíně na 3. povodňový stupeň, stanice Veverská Bítýška hlásí povodňovou pohotovost. Meteorologové pro některé kraje vyhlásili extrémní stupeň nebezpečí povodní.