Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bolest
včera 19:47
Nebezpečná miska

Bolesti hlavy a zánět: Hygienici varují před jedovatou miskou

Je libo něco dobrého na zub? Rozhodně ale ne z misky, kterou nově odhalila kontrola. Podle hygieniků obsahuje dvojnásob formaldehydu, než jaká je povolená hranice. To může způsobit bolesti hlavy a zánět nosní sliznice.

Spadlý strom přes silnici
aktualizováno 14.10.
Výstraha ČHMÚ

Vítr zastavil lanovky, láme stromy! Výstraha platí pro tyto kraje

Část Česka zasáhne v noci na pondělí silný vítr. Na horách začalo foukat už v neděli odpoledne, musel být zastaven provoz lanovky na Ještěd i na Sněžku. Výstraha meteorologů platí až do pondělního poledne.

Konec světa
aktualizováno 09.10.
Globální oteplování

12 let do katastrofy! Zemi hrozí zkáza, varují vědci z celého světa

Globální oteplování postupuje extrémně rychle a kritické hranice dosáhne už za dvanáct let, v roce 2030. A vlády celého světa musí podle vědců přijmout "dalekosáhlá, celospolečenská opatření", aby odvrátily katastrofu.

Prásk.tv píše:

Kokosový olej
čtěte o tématu varování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Hacker
aktualizováno 08.10.
Konta v ohrožení

Nový útok hackerů na účty České spořitelny! Zákeřnější než kdy dřív

Počítačoví hackeři jsou čím dál tím vynalézavější! Česká spořitelna varuje své klienty před podvodnými emaily. Ty se snaží vypadat, jako by byly odeslány právě Spořitelnou. Jde však o nový způsob útoku počítačových pirátů.

žralok bílý
26.09.
Útok žraloka

"Nechoď na pláž, jsou tam žraloci," varovala teta. Marně

"Nechoď na pláž ke Cape Cod," prosila Marisa Mediciová svého synovce, jenže on se jejím obavám jen smál. "Žraloci mě nedostanou! Jsem superman," tvrdil podle Mediciové sebevědomě mladík.

Vítr
aktualizováno 22.09.
varování ČHMÚ

VÝSTRAHA: Do Česka se přižene orkán! Na horách může i sněžit

Do České republiky se žene velmi silný vítr, který může na horách dosahovat i síly orkánu. Meteorologové kvůli tomu vydali výstrahu před velmi silným větrem pro celou zemi, která platí od nedělního večera až do pozdního pondělí.

Jakub Frydrych
aktualizováno 13.09.
varování odborníků

Zombie droga může zničit zdraví kdykoliv, nikdo nezná koncentraci

Česko obchází strašlivá hrozba, která už si vyžádala jeden lidský život. Novou syntetickou drogou se intoxikovalo už 19 lidí a případů stále přibývá. Riziko spojené s drogou je podle šéfa Národní protidrogové centrály proměnlivé, protože se neustále mění chemická skladba i koncentrace. Uživatel si tak nikdy nemůže být jistý, kdy mu půjde o život.

Nebezpečná koloběžka
11.09.
Závadný výrobek

Inspekce varuje: Tato koloběžka je pro vaše děti nebezpečná!

Česká obchodní inspekce vydala v úterý varování před dětskou koloběžkou, která nesplňuje bezpečnostní normy. Výrobci zakázala produkt prodávat a nechala jej zařadit i do evropské databáze RAPEX, aby před ní byli varováni i spotřebitelé v ostatních evropských státech.

Hurikán Florence z Mezinárodní vesmírné stanice - 6. 9. 2018
aktualizováno 10.09.
hrozící nebezpečí

V Atlantiku rychle sílí hned tři hurikány, lidé se připravují na úder

V Atlantiku aktuálně běsní hned tři hurikány, v současné chvíli nejsilnější dosáhl druhé kategorie a podle meteorologů bude i nadále sílit, před dopadem na pobřeží Spojených států by mohl dosáhnout i nejsilnější kategorie. Lidé se připravují na záplavy a ničivý vítr. Podobná situace panuje i v pacifiku, kde zuří další tři silné bouře.

Zika
05.09.
Západonilská horečka

Smrtelný virus se blíží k hranicím! Není na něj lék, varují čeští lékaři

Evropou se šíří nebezpečná nemoc, potencionálně smrtelná Západonilská horečka. Čeští lékaři varují, že tato nákaza je doslova už za hranicemi. Na nemoc neexistuje žádný lék. První úmrtí na virus zaznamenalo Chorvatsko. Od začátku roku se v zemích EU objevilo 710 případů nákazy. Nemoc přenášejí komáři.