Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

medicane
dnes 05:45
příbuzný hurikánu

Nad Itálií se tvoří medikán! Přinese extrémní počasí a napáchá škody

U Středozemního moře se schyluje k extrémnímu počasí. Podle meteorologů se zde tvoří tzv. medikán, tedy výrazná tlaková níže, která bude připomínat hurikán. Napáchat může výrazné škody.

Ochlazení
aktualizováno včera 17:44
Dorazí i déšť

Tropy vystřídá podzim! Brzy se ochladí o 15 stupňů, varují experti

Ačkoliv se ráno nad některými místy v Česku přehnaly bouřky, odpoledne už bylo většinou jasno a teploty se vyšplhaly až ke 30 stupňům. Slunečné počasí by ale mělo vydržet jen do pátku, pak přijde prudké ochlazení.

Bouře Ali
aktualizováno včera 22:23
extrémní počasí

Superbouře Ali má v Evropě už 2 oběti. Hráči o vlásek unikli smrti!

Prudký vítr, vyvrácené stromy, záplavy - do Británie dorazila ničivá bouře Ali. Už v úterý se ostrovy musely potýkat s následky exhurikánu Helene. Řádění bouře Ali by ale podle meteorologů mělo být ještě horší. Podle záchranářů už má dvě oběti.

Prásk.tv píše:

Muž vylil kbelík na chodník
čtěte o tématu déšť na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE NAŠÍ SOUTĚŽE!!! Vyhrajte celozrnné sušenky na rok zdarma!

Pokud si nedokážete představit snídani, svačinu nebo odpolední kávu bez dobré sušenky, soutěžte s námi a vyhrajte zásobu sušenek na rok zdarma.

Déšť
aktualizováno 13.09.
počasí na víkend

Deštníky s sebou! Ochladí se o deset stupňů a bude vydatně pršet

Zatímco ve středu jsme si užívali tropických teplot, následující dva dny už budou připomínat spíše podzim. Ve čtvrtek se začne postupně ochlazovat, v pátek už teploty klesnou k 18 stupňům a přidá se vydatný déšť.

Tropy vystřídají bouřky
aktualizováno 04.09.
Předpověď počasí

Letní teploty se opět vrátily! Čekají nás ale i přeháňky a bouřky

Léto se ještě nevzdává - ochlazení, které přišlo na konci prázdnin, dnes vystřídaly příjemné teploty okolo 25 stupňů. Někde ale přeci jen ještě převládala studená fronta s přívalovými dešti.

Bouřka
aktualizováno 03.09.
týdenní předpověď

Česko zasáhly bouřky se silným deštěm a kroupami! Hrozí záplavy

V části republiky se lidé museli během pondělí připravit na velmi silné bouřky s přívalovými srážkami, kroupami a nárazy větru. Přesto se ale teploty v tomto týdnu budou pohybovat kolem příjemných 25 stupňů. V polovině týdne bude deště postupně ubývat.

Tajfun Jebi se řítí na Japonsko
aktualizováno 02.09.
super tajfun

Na Japonsko se řítí tajfun Jebi, lidé se připravují na strašlivý úder

Obyvatelé japonských ostrovů Šikoku, Honšú a Hokkaidó se připravují na úder strašlivého tajfunu Jebi, který již dosáhl nejvyšší kategorie. Očekává se, že s sebou tajfun kromě ničivého větru přinese také ohromné množství srážek, které by mohly způsobit lokální povodně.

Bouřky v Česku
aktualizováno 02.09.
Následky bouřek

Bouřky v ČR řádily, voda vyplavila i školku! Udeří další, varuje ČHMÚ

Silné bouřky s přívalovým deštěm zasáhly v sobotu především východ Česka. Pršelo ale na většině území. Nejčastěji k následkům špatného počasí vyjížděli hasiči na Moravě. Výstraha před vydatným deštěm platí až do pondelního večera.

Počasí - bouřky
aktualizováno 30.08.
předpověď na víkend

Léto si dává pauzu. Ochladí se o 10 stupňů, přijdou i bouřky

Závěr prázdnin příliš letní nebude. Poslední srpnový víkend se ponese ve znamení přeháněk a místy i bouřek. Posledním skutečně teplým dnem tohoto týdne bude čtvrtek, kdy mohou teploty stoupat až k 29 stupňům.

Rozvodněná řeka na Havaji kvůli hurikánu Lane
aktualizováno 24.08.
doporučení před cestou

Hrozba na Havaji! Před hurikánem varuje i české ministerstvo

Lidé na Havajských ostrovech se připravují na úder hurikánu Lane. Ten sice o něco zeslábl, i tak by byl ale přímý dopad na hustě obydlenou oblast katastrofální. Kvůli zhoršující se předpovědi už před nepříznivou situací varuje i Ministerstvo zahraničních věcí České republiky.