Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Počasí - ochlazení
aktualizováno 16.08.
změna počasí

Čeká nás zamračený den s bouřkami. Kdy déšť dorazí k vám?

Česko se probudilo do zamračeného rána. Už během dneška meteorologové očekávají na většině území dešťové srážky. Ty se nejprve objeví na západě území, postupně se budou přesouvat na Moravu a do Slezska. Nejchladněji bude o víkendu.

Hurikán Katrina
aktualizováno 07.08.
voda je živel

New Orleans pod vodou! Silné deště místním připomínají Katrinu

Přívalové deště zasáhly město New Orleans v americkém státě Louisiana. Během pár hodin se několik čtvrtí ocitlo pod vodou. Naštěstí se vše obešlo bez vážnějších zranění. Obyvatelé ale kritizují čerpadla, která vodu nezvládla dostatečně rychle odvést.

Němečtí hasiči staví zábrany před povodněmi
aktualizováno 26.07.
intenzivní srážky

Kritický stav v Německu: Hasiči evakuují lidi před povodněmi!

V německém městě Goslar byl vzhledem k neustálému dešti vyhlášen poplach před bleskovými povodněmi. Hasiči evakuovali pečovatelské domy a hotel v centru města. Povodně sužují celé Dolní Sasko, provoz na železnici byl přerušen, uvádí portál Bild.

Prásk.tv píše:

Muž vylil kbelík na chodník
čtěte o tématu déšť na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Kam v srpnu na dovolenou? Žhavým tipem je Bulharsko

Víte, která země je zaslíbená slunci, teplému moři, skvělému jídlu a je dlouhými lety prověřenou destinací českých turistů?

Bouřky
aktualizováno 24.07.
týdenní předpověď

Léto se změní v podzim! Ochladí se o deset stupňů a týden proprší

Letní počasí si dává na nějakou chvíli pauzu. Poslední týden v červenci proprší a přijdou také silné bouřky. Teploty se budou pohybovat jen kolem dvacítky. Oteplit by se mělo až o víkendu.

2020340
aktualizováno 10.07.
Řádění živlů

Monstrózní liják změnil stanici metra v podzemní přístav! VIDEO

Pokaždé, když Prahu zasáhnou povodně, objeví se vtip o tom, jak na druhé nástupiště místo vlaku přijíždí parník ze Štěchovic. Ve španělské metropoli Madridu se ovšem všichni mohli přesvědčit, že je tento vtip realitě blíž, než by se mohlo zdát.

Troubky 2010 - 26
aktualizováno 07.07.
velká voda

Troubky před 20 lety zdevastovala povodeň, ochrana stále chybí

Je to dvacet let, co povodeň zpustošila hanáckou obec Troubky ležící u soutoku řek Moravy a Bečvy na Přerovsku. Právě tato obec se stala v roce 1997 symbolem povodní. O život přišlo 9 lidí, zničeno a poškozeno bylo přes 300 domů. Přivolaná armáda tehdy do bezpečí evakuovala na dva tisíce ohrožených obyvatel. Katastrofa vyvolala obrovskou vlnu solidarity. Na konto přispěli lidé z celé země celkovou částkou kolem osmi set milionů korun.

Sucho
aktualizováno 08.07.
nedostatek srážek

Česko sužuje intenzivní sucho, platí výstraha před požáry

Českou republiku dál sužuje sucho a nejhůře je na tom zejména Morava, kde platí do odvolání výstraha před požáry. Celá řada řek v celé republice je hluboko pod normálním stavem, některé hlásí velmi nízké průtoky, jiné sucho. Navíc podle meteorologů v nejbližších dnech výrazné zlepšení nejspíš nepřijde.

Houbaření
01.07.
kde rostou?

Déšť pomohl, houby rostou jako divé! Kde jich najdete nejvíce?

I když to vypadalo, že po dlouhém vedru a suchu to na houbaření příliš nebude, lidé z lesů nosí plné koše. Pomohlo vlhké počasí a deště posledních dní. Ještě lepší by mohla být situace o víkendu.

Náměstí v Litomyšli
aktualizováno 29.06.
extrémní počasí

Apokalypsa v Litomyšli: Náměstí pod vodou, auta "plavala" ulicemi

Česko už od včerejška sužuje extrémní počasí. Na Moravě si stěžují na tropická horka, v Čechách déšť zaplavuje sklepy i ulice. Extrémní byla ve středu situace například v Litomyšli, kde se pod vodou ocitlo celé náměstí!

Následky deště
aktualizováno 29.06.
výstraha vydatné srážky

Povodně hrozí dál ve třech krajích, už ale téměř neprší. GALERIE

Čechy zasáhl vydatný déšť. Na některých místech kvůli extrémnímu počasí nejezdily vlaky. Na podmáčeném terénu se mohou vyvracet stromy, meteorologové upozorňují také na hrozbu povodní. V pražských Černošicích museli evakuovat školu. Na Moravu by déšť mohl dorazit během odpoledne, bude ale spíš ojedinělý.