Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dítě v zimě
aktualizováno 08.11.
předpověď na víkend

Martin na bílém koni nepřijede. Kdy se konečně dočkáme sněhu?

Ačkoli by podle pranostik mělo na svatého Martina sněžit, ani letos se bílé nadílky nedočkáme. Až do neděle bude maximálně pršet. A podle meteorologů to na výraznější ochlazení v následujících týdnech nevypadá.

Sníh na podzim
05.11.
týdenní předpověď

Přijede letos Martin na bílém koni? Následující týden bude rekordní

Na bílém koni letos svatý Martin nepřijede. Celý týden se budou teploty pohybovat kolem 15 stupňů a spíše než sněhu se dočkáme občasného deště. Mírně ochladit by se mělo ve čtvrtek.

Sníh překvapil Evropu
aktualizováno 31.10.
extrémní počasí

Příroda v Evropě se zlobí: Záplavy, tornádo i sněhová kalamita!

Počasí v posledních dnech zaskočilo některé evropské země. Sněhová kalamita zasáhla v úterý jih Francie, kde místy napadlo až půl metru sněhu. Bez elektřiny byly tisíce domácností, někteří lidé museli být evakuováni. Sníh napadl i ve Španělsku. Pro změnu silné deště způsobily záplavy v Itálii, v Rakousku a ve Slovinsku.

Prásk.tv píše:

Muž vylil kbelík na chodník
čtěte o tématu déšť na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

Benátky pod vodou
aktualizováno 30.10.
Benátky pod vodou

Bouřky a záplavy trápí Itálii, Francii sněžení! Nejméně 9 obětí

Bouře v Itálii už připravily o život nejméně devět lidí. Historické centrum Benátek je pod vodou a na některých místech dosahuje vítr až 180 km/h. Extrémní počasí ale trápí celou Evropu, především Francii, kde sníh na silnicích odříznul tisícovku řidičů od světa.

Auta u Kraslic narazila do stromu - 4
aktualizováno 24.10.
Výstraha ČHMÚ

Vítr dosáhl síly orkánu, foukal až 160 km/h! Tisíce lidí nemají proud

Silný vítr, který v noci udeřil na Česko, zastavil železniční dopravu na několika místech. Hasiči vyjížděli především k popadaným stromům a zatopeným sklepům. Asi 7000 domácností zůstává bez proudu.

Vítr
21.10.
Týdenní předpověď

Na Česko se žene větrná smršť! Hřebeny hor zasype sníh

Příjemné teploty, kterých jsme si v posledních dnech užívali, pomalu končí. Do Česka dorazí i mráz a teploty budou dosahovat maximálně 17 °C. Slunce vystřídají srážky, na horách pak můžeme očekávat i sníh. Meteorologové také varují před silným větrem, který by měl udeřit z úterka na středu.

Ochlazení
20.10.
Měsíční předpověď

Výhled počasí: Babí léto končí, přijde prudké ochlazení a déšť!

Teplé a slunečné počasí, které v uplynulých dnech zlomilo řadu letitých teplotních rekordů, se velmi rychle chýlí ke konci. Už příští týden se výrazně ochladí a po několika suchých měsících také přibude srážek.

Podzimní počasí
aktualizováno 18.10.
Předpověď na víkend

Konec babího léta! O víkendu se ochladí, přijde dokonce i mráz

Babí léto se s námi ve čtvrtek definitivně rozloučí - od pátku budou podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) teploty postupně klesat. O víkendu bude zataženo, a příští týden dokonce budeme potřebovat deštníky a teplé oblečení.

Medikán Zorba dorazil do Řecka
aktualizováno 30.09.
Zorba

Medikán udeřil v Řecku! Povodně i tornáda zasáhly Peloponés

Do Řecka dorazil medikán Zorba, který zasáhl poloostrov Peloponés, kde napáchal obrovské škody. Silný vítr, povodně i tornádo se přehnaly přes území. Lidé byli evakuováni, někteří zůstali uvěznění se svými auty v zatopených ulicích a záchranáři je museli vyprošťovat. Medikán by se měl v neděli přesunout přes Egejské moře a dorazit do Turecka.

Medikán Zorbas - oko
aktualizováno 29.09.
zorba útočí

Kréta i Atény v ohrožení. Záplavy, vichřice a sedmimetrové vlny

Řecko je v pohotovosti, řítí se na něj medikán Zorba. Očekává se, že dnes dorazí na pobřeží Kréty a poloostrova Pelopones, Egejské moře a bude postupovat k Turecku. Hrozí silný vítr a nadměrné dešťové srážky. Vítr by měl dosáhnout až 200 km/h.