Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ochlazení
aktualizováno 27.12.
víkendová předpověď

Do konce roku mráz nečekejte, sněžit bude jen na horách

Do konce letošního roku už se mrazů přes den podle předpovědi meteorologů zřejmě nedočkáme. Teploty budou stoupat ke zhruba 2 až 6 °C, sněžit tak bude jen ojediněle ve vyšších polohách. Konec letošního roku tak bude velmi teplý a spíše zatažený. Meteorologové upozorňují, že v neděli dorazí velmi silný vítr, ten na hřebenech hor může v nárazech dosahovat rychlosti až 90 kilometrů v hodině.

Počasí
aktualizováno 24.12.
týdenní předpověď

Vydatný déšť a tání sněhu, na jihu Čech hrozí povodně! POČASÍ

Štědrý den přinesl do Česka srážky. Meteorologové na pondělí vyhlásili na jihu Čech povodňovou bdělost, už brzy ráno na několika řekách vystoupala hladina na první stupeň povodňové aktivity, na Otavě platí dokonce druhý stupeň.

Sníh 21.12.2018
aktualizováno 21.12.
Meteorologická výstraha

Silné sněžení a vydatný déšť! ČHMÚ vydal varování na další dny

Sníh, déšť a vítr. Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali varování pro pátek i celý víkend. Na dopravní problémy se v souvislosti se sněžením připravují například v horských oblastech na Liberecku. Silničáři zde vydali varování, že komunikace mohou být sjízdné velmi obtížně a možná i zcela neprůjezdné.

Prásk.tv píše:

Muž vylil kbelík na chodník
čtěte o tématu déšť na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Ochlazení - 1
aktualizováno 13.12.
Studený víkend

O víkendu přijdou pořádné mrazy! Bude sněžit, hrozí i ledovka

Do konce týdne nás čekají pořádné mrazy a náledí. Převážně bude zataženo až oblačno se sněžením, které bude přecházet v mrznoucí déšť. O víkendu se budou teploty pohybovat kolem -5°C, v noci klesnou až na -9 °C.

Vánoce bez sněhu
aktualizováno 12.12.
jak bude?

Vánoce na sněhu, nebo na blátě? Předpověď do konce roku!

Vánoce se rychle blíží a většina lidí doufá, že bude letos hromada sněhu. Podle meteoroložky Dagmar Honsové se ho však v nížinách nedočkáme. Sněžit totiž bude jen na horách. Na Štědrý den by měly teploty dokonce vystoupat až na 5 °C.

Bouřka, kroupy
11.12.
Přírodní živel

Extrémní počasí drtí svět! Itálii zasypaly blesky, Argentinu kroupy

V pondělí zasáhla silná bouře město Santa Rosa v Argentině. Déšť, který zaplavil ulice měst, byl doprovázen krupobitím. Z nebe padaly kroupy o velikosti pingpongových míčků. Počasí trápilo také Itálii, kde bylo během dvanácti hodin zaznamenáno 18 tisíc blesků a několik vodních smrští.

Zima - 2
aktualizováno 10.12.
Týdenní předpověď

Česko zasáhnou opět mrazy! Bude sněžit, místy zahrozí i ledovka

V týdnu si hezkého a slunného počasí moc neužijeme. Čekají nás převážně sněhové, ale i dešťové přeháňky. V pondělí se ještě dočkáme teplot kolem 6 °C, poté začnou teploty klesat, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Vítr
aktualizováno 07.12.
výstraha meteorologů

Večer se přižene silný vichr! Nejvíc bude foukat na těchto místech

Ledovka ráno komplikovala dopravu na jihu Moravy. Na Blanensku kvůli namrzlé silnici skončilo v příkopu několik aut. Večer pak meteorologové varují před silným větrem.

Namrzlá silnice
aktualizováno 05.12.
Mrznoucí déšť

Další výstraha před ledovkou! Klouzat to bude v celém Česku

Česko ve čtvrtek znovu sevře ledovka, tvořit se bude v celé republice. V Čechách od rána až do odpoledne, na Moravě a ve Slezsku až do pátečního rána. Před ledovkou varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Zima - 4
03.12.
Týdenní předpověď

Ledovka znovu udeří, varují meteorologové! Začne také sněžit

Ledovka a mrznoucí déšť potrápí Česko i v nadcházejícím týdnu.