Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sníh na podzim
aktualizováno 09.11.
víkendová předpověď

O víkendu se výrazně ochladí a má i sněžit. A to nejen na horách!

Připravte se na chladný a deštivý víkend. V neděli teploty spadnou jen na osm stupňů a nejen na horách se dočkají sněhových přeháněk. A lepší to nebude ani během příštího týdne.

Zima na horách
06.11.
týdenní předpověď

Počasí na týden: Hory zasypal sníh, v nížinách bude zima a déšť

Připravte se na chladný a deštivý týden. Teploty se budou pohybovat maximálně kolem deseti stupňů a na horách se dočkají sněžení. A lépe nebude ani o víkendu.

Sníh
aktualizováno 30.10.
Týdenní předpověď

V Krušných horách napadl sníh! Mrznout a sněžit má i v nížinách

Vichřice přinesla do Česka i sněžení! Několik centimetrů sněhu napadlo v nejvyšších polohách Krušných hor. V noci klesly teploty pod nulu a mohou se znovu objevit sněhové přeháňky. Jak bude ve zbytku týdne?

Prásk.tv píše:

Muž vylil kbelík na chodník
čtěte o tématu déšť na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Tajfun Hato - 2
aktualizováno 23.10.
úchvatné záběry

Přes Japonsko se přehnal silný tajfun. Byl jako černá díra! VIDEO

Silný vítr, prudký déšť a sesuvy půdy - přes Japonsko se v noci na dnešek přehnal silný tajfun Lan. Vyžádal si tři lidské životy a devět desítek zraněných. Podle japonské meteorologické služby už zeslábl ze čtvrtého druhý stupeň.

Počasí na podzim
aktualizováno 21.10.
předpověď počasí

Vytáhněte deštníky a kabáty, v pondělí by mohlo dokonce sněžit

Čeká nás deštivý víkend, v sobotu by ještě někde mohlo vysvitnout slunce, na neděli ale meteorologové slibují zataženou oblohu a déšť. Díky prudkému ochlazení by se v pondělí ve vyšších polohách mohl objevit i sníh.

Ochlazení
aktualizováno 18.10.
výrazná změna

Krásnému počasí dejte sbohem. Prudce se ochladí a bude pršet!

Užívejte si posledních teplých dní, krásné počasí totiž podle meteorologů vydrží jen do čtvrtka. Pak se začne prudce ochlazovat, zatáhne se a bude pršet.

Počasí na podzim
aktualizováno 10.10.
měsíční výhled

Přijede Martin na bílém koni? Experti řekli, jaký bude listopad

Do Česka naplno vtrhnul podzim, a i když se ještě na konci tohoto týdne malinko ohřejeme, v těch dalších už budeme potřebovat teplé kabáty. Počasí do poloviny listopadu bude takové, jak se na předposlední měsíc roku sluší. A dočkáme se i sněhu.

Vítr
aktualizováno 06.10.
mapy větru předpověď počasí

V Česku řádil silný vítr. Stromy padaly i na koleje!

Vítr ve čtvrtek dosáhl na některých místech i rychlosti orkánu, tedy 118 kilometrů v hodině. V noci na pátek se přidalo i sněžení.

Počasí - podzim - 5
aktualizováno 02.10.
týdenní předpověď

Užijte si posledního sluníčka! Přijde déšť i přízemní mrazíky

Po posledním záchvěvu babího léta v uplynulých dnech do Česka naplno vtrhne podzim. Ještě v pondělí si užijeme sluníčka, pak se ale musíme připravit na déšť a dokonce i přízemní mrazíky.

Hurikán
27.09.
Ovlivní počasí

Meteorologové varují: Na Evropu se ženou dva ničivé exhurikány!

Němečtí meteorologové varovali před dvěma hurikány, které z oblasti Karibiku doputují až nad Evropu. Do té doby zeslábnou, i tak ale ovlivní počasí na celém kontinentu.