Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Déšť/ slunce
aktualizováno 09.03.
víkendová předpověď

Teploty o víkendu vystoupají až k 16 °C! Nezapomeňte deštníky

Jaro se nezadržitelně blíží a tomu bude odpovídat i počasí o víkendu. Po krutých mrazech přichází velmi výrazné oteplení, v neděli by mohlo být podle meteorologů dokonce až 16 °C, v noci ale může teplota stále klesat k nule. Teplý vzduch s sebou přinese oblačnost a srážky, upozorňují meteorologové.

Silničáři - ilustrační
aktualizováno 15.02.
předpověď počasí

Čeká nás skutečná zima? Podle meteorologů přijde změna

U našich sousedů napadlo několik metrů, Česká republika ale na čerstvou sněhovou nadílku stále čeká a předpověď je pro milovníky zimy stále dost nepřesvědčivá. Podle meteorologů by ale mohla změna přijít už v příštím týdnu a my bychom se tak mohli dočkat sněhu i v nížinách.

Zima - ochlazení
aktualizováno 27.01.
měsíční předpověď

Konec ledna bude teplý a deštivý. Meteorologové: Zima ještě udeří!

Zatímco v pondělí budou teploty přes den i 13 °C, s nástupem února přijde do Česka mírné ochlazení. A v druhé polovině měsíce se zima vrátí v plné síle. Teploty se budou pohybovat kolem nuly, v noci se budou držet pod bodem mrazu.

Prásk.tv píše:

Muž vylil kbelík na chodník
čtěte o tématu déšť na Prásk.tv
Obchodní sdělení

SOUTĚŽ + matrace s 54% slevou od Matrace za hubičku.cz

Slevové akce a výprodeje už nejsou jen výsadou supermarketů a obchodů s oblečením.

Zima na horách - 2
aktualizováno 26.01.
předpověď počasí

Dočkáme se o víkendu sněhu? Na horách hlásí víc než půl metru

Zatímco ve čtvrtek se teploty na některých místech šplhaly i přes deset stupňů, od pátku se mírně ochladí. Víkend bude zakaboněný a přidá se také déšť. Na horách by mělo sněžit.

Povodně v Paříži
aktualizováno 25.01.
Povodně ve Francii

Paříž dál děsí velká voda! Úřady nařídily evakuaci, Louvre zavírá

Pařížané se začali evakuovat z oblastí ohrožených povodní. Úřady už vyhlásily druhý nejvyšší stupeň pohotovosti. Podle meteorologů může hladina řeky Seiny o víkendu vystoupat až na šest metrů. Vzácné exponáty bude evakuovat Louvre i muzeum Orsay.

Muž v jeskyni
25.01.
Muži pod zemí

Turisté uvízli v jeskyni v Alpách! Na záchranu si týden počkají

Sedm turistů uvízlo kvůli zvýšení vodní hladiny v jeskynním systému ve švýcarských Alpách. Pod zemí čekají na záchranu už od soboty, ven se dostanou nejdříve o víkendu. Dostávají jídlo i balíčky od příbuzných.

palma ve sněhu
aktualizováno 19.01.

VÍKEND: Extrémní výkyvy počasí

Extrémní výkyvy počasí nás trápí čím dál častěji a podle klimatologů je to jen začátek. Jan Boublík zjišťoval, zda jednou přijde leden, který strávíme v kraťasech a co všechno teplotní extrémy způsobují v našich zeměpisných šířkách.

Záplavy a masivní sesuvy bahna v Kalifornii
aktualizováno 11.01.
Řádění živlů

Záplavy a sesuvy zdecimovaly Kalifornii, mrtvých je už sedmnáct!

Nejméně 17 lidí zemřelo v americké Kalifornii po úterních záplavách a sesuvech bahna a kamení, které vyvolaly prudké lijáky. Úřady hlásí okolo dvou stovek zraněných. Jen v Santa Barbaře muselo být ošetřeno 28 lidí a nejméně 10 se stále pohřešuje. Živel tam napáchal rozsáhlé škody.

Počasí - sníh na Sahaře u nás déšť
aktualizováno 08.01.
týdenní předpověď

Proč v Česku není sníh? Mají ho na Sahaře! Nás čeká teplo a déšť

Zatímco v Česku panuje spíše jarní počasí, Saharu v Alžírsku pokryl sníh. U nás budou i v následujících dnech převládat nadprůměrné teploty, mírně ochladit by se mohlo ve středu. Od čtvrtka by ve vyšších polohách mohlo začít i sněžit.

Déšť - 1
aktualizováno 04.01.
víkendová předpověď

V sobotu bude až 10 °C, řidiče o víkendu potrápí ranní mlhy

Všechny překvapilo aprílové počasí a i ve čtvrtek se to bude rychle střídat. Polojasnou oblohu odpoledne vystřídají mraky, které od severozápadu přinesou také vydatnější srážky. Déšť a teploty nad nulou by měly vydržet i několik následujících dní, o víkendu by se měli řidiči připravit na ranní mlhy.