Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Povodně v Tatrách - 5
včera 11:16
Horská evakuace

Bleskové povodně v Tatrách. Prchali místní i turisté! VIDEO

Pořádně divokou noc za sebou mají obyvatelé i návštěvníci části Vysokých Tater.Intenzivní lijáky se prohnaly například obcí Stará Lesná, odkud vyhnaly přes 200 lidí.

Počasí - koupání
aktualizováno včera 13:15
předpověď počasí

V Česku bude horko jako u moře! Pozor, někde ale dál hrozí povodně

Česko v následujících dnech zasáhne vlna veder, už v pátek by se teploty mohly vyšplhat nad hranici tropických 30 °C. Pro čtyři kraje zároveň ale dál platí výstraha před silnými lijáky, meteorologové varují, že místy může stále ještě napršet i 50 milimetrů srážek.

Následky bouřek
aktualizováno včera 20:28
Řádění živlů

Voda zaplavila domy, hladiny řek stouply! ČHMÚ upravil výstrahu

Na Moravě a ve Slezsku stále vydatně prší. Český hydrometeorologický ústav vydal upravenou výstrahu před silným deštěm. Platí pro východní část republiky nejméně do čtvrtka večer. Hladiny některých toků už začaly stoupat.

Prásk.tv píše:

Muž vylil kbelík na chodník
čtěte o tématu déšť na Prásk.tv
Ex-hurikán Ophelia se prohnal přes Britské ostrovy
aktualizováno 18.07.
chris a beryl

K Evropě se přihnaly dva hurikány. Ovlivní i počasí, co čeká Česko?

Sezóna hurikánů nad Atlantikem začala. Vůbec první letošní hurikán se zformoval v prvním červencovém týdnu a dostal jméno Beryl. Další na sebe nenechal dlouho čekat, tropická bouře Chris zesílila na hurikán. Oba teď ovlivňují počasí v Evropě.

Déšť - 2
aktualizováno 17.07.
Výstraha ČHMÚ

Do Česka se přihnal silný déšť! Naprší až 120 mm, hrozí i povodně

Sever a severovýchod Česka zasáhly lijáky. Meteorologové vydali výstrahu před silným deštěm, která platí až do čtvrtečního večera. Na některých tocích v Beskydech a Jeseníkách hrozí povodně.

Jak se vyhnout dešti na dovolené
aktualizováno 16.07.
rady meteoroložky

Užijte si na dovolené slunce! Tipy, kam vyrazit i jak vyzrát na déšť

Zařídit si slunečné počasí po dobu dovolené se může zdát být nemožné, podle meteoroložky Dagmar Honsové ale existují způsoby, díky kterým můžete dokonce i na počasí z velké části vyzrát. Důležité je vybrat vhodnou lokalitu a prázdniny si správně načasovat.

Sucho
13.07.
úhrn srážek

Skutečně Česko trápí sucho? Unikátní mapy ukazují, jak to je

Sucho i dál trápí velkou část České republiky, což potvrzují i měření z mnoha hydrologických stanic Českého hydrometeorologického ústavu. Ten nyní zveřejnil orientační vyhodnocení srážkového úhrnu za poslední roky, podle kterého se dá říct, že na některých místech skutečně spadlo výrazně méně srážek, k suchu navíc přispívají výrazně nadprůměrné, mnohdy až extrémní teploty vzduchu.

Následky povodní v Japonsku
aktualizováno 10.07.
extrémní povodně

Záplavy v Japonsku si vyžádaly přes 120 životů! Hrozí další déšť

Japonsko se vypořádává s děsivými záplavami, při kterých zemřelo už více než 120 lidí, 27 dalších se pohřešuje. Přibližně dva miliony lidí musely opustit své domovy, když se řeky vylily ze svých břehů.

Kolena
08.07.
Pravda, nebo pověra?

Bolí mě klouby, bude pršet. Vědci řekli, jestli počasí s bolestí souvisí

"Bolí mě koleno, bude pršet." Kolikrát jste slyšeli tuhle větu od prarodičů nebo jiných seniorů? Přitom neexistuje žádný důvod, proč by tomu tak mělo být. Teď vědci dokonce přišli se studií, která dokazuje, že bolest s počasím nemá žádnou souvislost.

Záchranáři vytahují děti z jeskyně v Thajsku
aktualizováno 08.07.
Operace v Thajsku

Z jeskyně zachránili čtyři chlapce! Další musí počkat do rána

Čtyři chlapce, kteří byli dva týdny uvězněni v jeskyni v Thajsku, už se záchranářům podařilo dostat ven. Cestu zvládli nad očekávání rychle, bude ale potřeba doplnit zásoby kyslíku v jeskyni. Z tohoto důvodu se pro dalších osm dětí a jejich trenéra vydají záchranáři nejdříve ve dvě hodiny ráno našeho času. Počasí hraje proti nim, opět začalo vydatně pršet.