Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Moře vyplavilo mrtvé ryby
08.08.
Stav nouze

Moře vyplavilo tisíce mrtvých ryb! Může za to zvláštní rudý příliv

Pláže na Floridě ve Spojených státech zaplavila hejna mrtvých ryb. Tzv. rudý příliv, způsobený přemnožením mikroorganismů, tam problémy způsobuje už několik dní. Toxiny z nich jsou schopné zabíjet ryby, ale vážné zdravotní problémy mohou způsobit i lidem. Úřady vyhlásily stav nouze.

Zdeněk Ondráček
aktualizováno 06.06.
popleta

Komunista Ondráček je pro smích. Do zkaženého kebabu prý dali jed

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se velmi rázně vložil do kauzy otravy z jídla, která postihla na 60 zákazníků jednoho hradeckého bistra. Tvrdí, že do jídla mohl někdo nasypat jed!

Bistro v Hradci Králové
aktualizováno 06.06.
Potíže v Hradci

Masem z bistra se přiotrávilo 70 lidí! Kolabovali, řeší to i policie

Téměř 60 lidí v nemocnici a další, možná desítky s potížemi doma. Ti všichni měli, nebo stále ještě mají, velké zažívací problémy poté, co ve stánku s gyrosem v Hradci Králové snědli kuřecí maso, které bylo zřejmě plné toxinů. Několik pacientů dokonce zkolabovalo.

Prásk.tv píše:

Jak zmrazit houby? - 1
čtěte o tématu toxiny na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Milionářka Petra: V Sazka Hrách vložila pětistovku a vyhrála 1 500 000 Kč!

Životní a triumfální jízdu zažila v minulých dnech hráčka Petra. Na svůj účet v online Sazka Hrách vložila pět set korun a během několika dní peníze rozmnožila na neuvěřitelných 1 500 000 Kč!

Fíky s toxiny
16.05.
Varování SZPI

V Česku se objevily toxické fíky. Inspekce nařídila jejich stažení

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) objevili závadné balení fíků, které obsahují výrazné nadlimitní množství alfatoxinů. Ty vznikají jako produkt metabolismu plísní a mají negativní účinky na lidské zdraví. Inspektoři mají podezření, že závadných fíků mohlo být do Česka dovezeno až 12 tun.

Z továrny stále unikají chemikálie, sanace vyjde na stovky milionů
aktualizováno 13.07.
Brněnec na Svitavsku

Nebezpečné chemikálie unikají dál! Mohou otrávit tisíce lidí

Stovky milionů korun bude stát sanace bývalé Schindlerovy továrny v Brněnci na Svitavsku. Je tam mnohem víc chemikálií, než se předpokládalo. Sanace, při níž se podařilo z areálu odvézt asi 30 tun nebezpečných látek, stála zatím 1 milion korun. Víc by měla napovědět až takzvaná analýza rizik.

Kouření
13.07.
Škodlivé látky

Většina kuřáků netuší, čím si ničí zdraví! Vědí jen o nikotinu

Miliony lidí po celém světě kouří, přestože znají zdravotní rizika. Nejnovější výzkum ale odhalil, že naprostá většina kuřáků nemá ani ponětí, jaké škodliviny vdechuje.

Plastové krabičky
aktualizováno 27.07.
které jsou nebezpečné?

Plastové krabičky na jídlo ohrožují zdraví! Uvolňují se z nich toxiny

Plastové krabičky nebo polystyrenové menuboxy mohou být nebezpečné pro naše zdraví. Některé z nich totiž uvolňují škodlivé toxiny. Neměli bychom je používat déle než čtyři hodiny.