Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vanilková zmrzlina
dnes 05:50
Tragédie ve Španělsku

Hororová dovolená: Dívka si dala zmrzlinu, domů se už nevrátí!

Dovolená na španělském Slunečném pobřeží se pro rodinu z Británie změnila o víkendu z pohádky v noční můru poté, co si devítiletá dívenka dala zmrzlinu. Po alergické reakci musela do nemocnice, kde jí bohužel ani lékaři nedokázali pomoct.

Žena si dává parfém
aktualizováno 12.11.
Hrozí alegická reakce

Ženy pozor! Ministerstvo varuje před touto parfémovou vodou

Ministerstvo zdravotnictví varuje před parfémovou vodou pro ženy, která může způsobit dermatitidu.

1. Jessy
aktualizováno 28.10.
Co může jíst?

Jak psům správně upravit jídelníček i zažívání

Stejně jako u lidí, i u psů může docházet k intoleranci lepku, ale například také k alergii na kuřecí maso. To pak vede k problémům se zažíváním nebo nechutenství. Řešením může být holistické krmivo.

Prásk.tv píše:

Petra Janů - 1
čtěte o tématu alergie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Úklid
27.09.
Alergie na roztoče

Po letních alergiích přicházejí ty zimní: Tipy, jak zatočit s roztoči

Podle aktuálních dat vzrostl mezi Čechy počet alergiků až na 40 procent. Alergie se v posledních desetiletích zařadily mezi běžné choroby. Alergici si ale neodpočinou ani na podzim a v zimě. Na topnou sezónu totiž zákeřně vyčkávají roztoči.

2187879
aktualizováno 25.09.
malé lásky

Katčin kluk má alergii na kondomy. V patnácti letech z ní bude máma

Už ve středu večer se můžete těšit na další díl dokureality Malé lásky. Tentokrát uvidíte vůbec nejmaldší maminku z celého pořadu. Je jí teprve patnáct let.

Karan zemřel na alergii - 2
aktualizováno 20.09.
Tragické následky

Chlapci (13) hodil spolužák za tričko sýr. Šikana skončila smrtí!

Soud se začal zabývat případem 13letého chlapce, který zemřel na silnou alergickou reakci. Karan byl alergický na mléčné produkty, stal se ale obětí šikany. Spolužák mu za tričko strčil kousek sýra, mladému Britovi selhalo srdce.

Sadie Bristowová, nadějná tenistka, v devíti letech zemřela
07.09.
obrovský talent

Měla být druhou Serenou. Sadie (†9) zabila závažná alergie

Devítiletá Sadie byla ve Velké Británii jedničkou v tenisovém žebříčku dětí do devíti let. Většího úspěchu se ona ani její rodina už ale nedočkala, malá Sadie totiž náhle zemřela na dovolené kvůli akutním projevům alergie na laktózu.

Bodnutí hmyzem
23.06.
Pozor na alergickou reakci

Alergici mají pohotovost. Nebezpečný hmyz je velmi aktivní

I když v sobotu bylo velmi chladno, nic to nemění na tom, že v tomto období jsou velmi aktivní klíšťata, včely a vosy. Zvláště ti, kteří jsou alergičtí na hmyzí bodnutí by se měli při výletech do přírody chránit. Závažný zánět může způsobit i štípnutí třeba od několika milimetrové muchničky.

Pyl
09.06.
Odstíny bolesti

Počet alergiků roste, trpí třetina obyvatel! Jak se mohou bránit?

V posledních týdnech dával pyl alergikům pěkně zabrat. Kromě zaručených léků z lékáren můžete podpořit svou léčbu i pomocí fytoterapie. Přírodní léčba pomocí bylinek pomáhá nejen na alergie, ale je účinná i na nejrůznější další zdravotní problémy.

Nachlazení a alergie
08.06.
Počasí nepomáhá

Alergiky čekají tři týdny pekla, varují experti! Začaly kvést trávy

Britští meteorologové varují alergiky, že následující tři týdny budou opravdu náročné. Stále dokvétají některé stromy, k tomu se přidá začínající sezóna trav. Ani hezké počasí, kdy téměř neprší, příliš nepomáhá. V Česku už trávy a různé byliny kvetou.