Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Žena v burce
aktualizováno 05.06.
Řidičské průkazy

Saúdky mohou řídit auta. Ženy, které to prosadily, sedí ve vězení

Saudská Arábie začala od pondělí vydávat ženám první řidičské průkazy. Vyjet s automobilem na silnice však mohou teprve od 24. června. Čtyři aktivistky, které bojovaly za právo řídit, jsou však stále ve vazbě. Informovala o tom agentura AFP.

2112305
05.03.
Neuvěřitelná záchrana

Jízda o život: Závod s povodní vyhrál řidič o pár metrů! VIDEO

Obrovské štěstí měl řidič v Saudské Arábii, kterému se podařilo na poslední chvíli ujet před rychlou povodní. Video, které zachytilo nebezpečnou situaci, obletělo celý svět.

2090336
aktualizováno 06.01.
smutný pohled

Děsivé video: Sestra krutě zachází s hlavou dítěte! Další se směje

Děsivé video, na kterém zdravotní sestra surově manipuluje s hlavou novorozence, bylo pořízeno v nemocnici v Saúdské Arábii. Krátce poté, co se záznam dostal na veřejnost, byly aktérky propuštěny.

Prásk.tv píše:

Zdravotní sestry si dělají srandu z miminka
čtěte o tématu Saúdská Arábie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Aukce obrazu Leonarda Da Vinciho skončila rekordem
aktualizováno 07.12.
rekordní částka

Da Vinciho obraz se prodal za miliardy. Záhadný kupec odhalen!

Obraz Salvator Mundi (Spasitel světa) italského malíře Leonarda da Vinciho se prodal za 450,3 milionu dolarů (9,8 miliardy korun). Záhada okolo kupce byla nyní objasněna. Zakoupil ho princ Bader ze saúdskoarabské královské rodiny.

Podpora Íránu a Hizballáhů v Libanonu
07.11.
Sud s prachem

V arabském světě to vře. Libanon nám vyhlásil válku, tvrdí Saúdové

Napětí na Blízkém východě stoupá. Saudská Arábie varovala Libanon, že jestli nezakročí proti militantnímu hnutí Hizballáh, budou na něj Saúdové pohlížet jako na nepřátelský stát. O víkendu přitom rezignoval libanonský premiér Hariri, který byl saúdským spojencem.

Zřícený vrtulník u hranic s KLDR - 2
aktualizováno 05.11.
smrt v královské rodině

Helikoptéra saúdského prince se zřítila! Nehodu u Jemenu nepřežil

Helikoptéra saúdského prince Mansoura bin Muqrina v neděli havarovala nedaleko hranic s Jemenem. Člen královské rodiny zemřel společně s několika dalšími státníky.

Balistická střela
04.11.
vyostřený konflikt

Na letiště Rijád vystřelili z Jemenu raketu! Zničili ji na poslední chvíli

Nedaleko saúdskoarabského letiště u Rijádu se v sobotu ozval mohutný výbuch. Podle tamní státní televize zničila vzdušná obrana raketu dlouhého doletu vystřelenou z Jemenu. Má jít o střelu menšího rozměru, nikdo se nezranil.

Robot Sophia - 2
31.10.
sklidil kritiku

Robot získal občanství v Saúdské Arábii. Má víc práv, než ženy

Saúdská Arábie se stala první zemí na světě, která udělila občanství robotovi. Robotku Sophii představili veřejnosti na pondělní tiskové konferenci a hned sklidila značnou kritiku veřejnosti. Sophia má totiž víc práv než arabské ženy.

Žena v burce
aktualizováno 26.09.
lidská práva

Saúdská Arábie se mění, král povolil ženám usednout za volant

Saudská Arábie prochází velkými změnami. Král Salmán bin Abd al-Azíz nově povolil ženám, aby si mohly udělat řidičské oprávnění. Saúdská Arábie je přísně muslimská země, kde se zákony muslimské víry důsledně dodržují.

Pouť do Mekky
aktualizováno 01.09.
bojí se teroru

Do Mekky přijelo 2 miliony muslimů. Na pouť dohlíží policie

Téměř 2 miliony muslimů se sešly v Saúdské Arábii, aby vykonaly pouť do Mekky. Na událost dohlíží na sto tisíc policistů. Mají zamezit hrozbě možného teroristického útoku nebo davové panice.