Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dívka s léky
aktualizováno 19.01.
uzavírají se nemocnice

Nemocných s chřipkou přibývá. Čtyři lidé už nemoci podlehli

Nemocných lidí s akutními respiračními onemocněními včetně chřipky v České republice rychle přibývá. Na jihu Čech už chřipce podlehli dva starší lidé, celkem jsou mrtví čtyři. Protiepidemická opatření přijímají nemocnice i domovy seniorů.

Nemoc
17.01.
vzestup onemocnění

Nemocných s chřipkou přibývá! Lékaři řekli, kdy vypukne epidemie

Do Česka se blíží chřipková epidemie. Počet nakažených se od poloviny ledna rapidně zvyšuje. Hygienici očekávají, že nemocných bude dál přibývat. Epidemie podle nich zřejmě vypukne v druhé polovině ledna či na jeho konci.

Žloutenka
aktualizováno 11.12.
nová opatření

Epidemie žloutenky sílí! V Ústí už každý den dezinfikují autobusy

Ústí nad Labem rozšiřuje opatření proti epidemii žloutenky. Ve městě každý týden přibývá kolem patnácti nových případů. Dopravní podnik teď proto denně dezinfikuje vozidla městské hromadné dopravy.

Prásk.tv píše:

HIV
čtěte o tématu epidemie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Vyšetření u doktora
aktualizováno 07.12.
nebezpečná nemoc

V Jihlavě se rozšířila epidemie příušnic. Očkování nezabírá

V Jihlavě se rozšířily příušnice. Nakazily se jimi desítky žáků na několika školách. Tam kde se už objevily se nyní musí dodržovat přísná opatření.

Žloutenka
aktualizováno 01.12.
nebezpečná nemoc

Nakažených je o stovky procent víc! Epidemie žloutenky vrcholí

Epidemie žloutenky na Ústecku eskaluje. Podle krajského epidemiologa by měla v těchto týdnech vrcholit a nejpozději po Novém roce by měl počet nakažených začít klesat. K dnešnímu dni jich je evidováno 307, jen za poslední týden jich přibylo 18.

Mor na Madagaskaru
13.11.
Mrazivá předpověď

Vědci varují: Smrtící mor se rozšíří z Afriky i do Evropy a Ameriky!

Masivní epidemie moru, která na Madagaskaru zabila minimálně 165 lidí a další dvě tisícovky nakazila, se šíří. Momentálně se nákazy obávajjí země pevninské Afriky, podle expertů existuje ovšem reálná možnost, že se smrtící nemoc rozšíří i do Evropy a Ameriky.

Chřipka
aktualizováno 07.11.
Nebezpečná nákaza

Žloutenka děsí Česko, epidemie trvá! Většina nakažených jsou děti

Českem se dál šíří nebezpečná žloutenka. Za necelý týden přibylo na Ústecku osm nakažených, což je jen mírný pokles. Hygienikům ale přílišnou radost nedělá, počet pacientů je stále vysoký. A tři čtvrtiny z nich tvoří děti.

Žloutenka
aktualizováno 04.11.
nákaza se šíří

V ČR vypukla epidemie žloutenky! Tyto kraje jsou na tom nejhůř

Ústí nad Labem hlásí od začátku týdne 19 nových pacientů nakažených žloutenkou typu A. Počet nemocných už překročil dvě stovky. Současnou situaci ve městě označují odborníci za epidemii. Desítky nakažených žloutenkou letos byly také v Brně nebo Bratislavě.

Mytí rukou Ilustrační foto
aktualizováno 01.11.
epidemie sílí

Na Slovensku se šíří nebezpečná žloutenka! Nakažených přibývá

Slovensko se potýká s epidemií žloutenky. Nejvíc případů přibylo v září a v říjnu. Tento rok se v bratislavském kraji nakazilo 153 lidí. Podle hygieniků se bude počet pacientů dál zvyšovat.

Ptačí chřipka Ilustrační snímek
aktualizováno 27.10.
Varování pro chovatele

Riziko ptačí chřipky výrazně roste, divocí ptáci nesou smrt

Riziko šíření ptačí chřipky se s příchodem podzimu opět výrazně zvyšuje, varuje Státní veterinární správa a nabádá chovatele k přijetí takových opatření, aby se drůbež nedostala do styku s divokými ptáky. Poslední velká vlna zasáhla Česko na začátku roku.