Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

2133242
23.04.

Střepiny 22. 4. 2018

Česko na hranici spalničkové epidemie a tvrdý boj lékařů s odmítači očkování, kdo na něj doplácí nejvíc?

Nebezpečné spalničky
21.04.
nejvíce zasažené kraje

Tolik nakažených nebylo za celý rok! Kde řádí spalničky nejvíc?

Jen od začátku roku u nás už 90 lidí onemocnělo velmi nebezpečnými spalničkami. Touto virovou infekcí se za pouhé čtyři měsíce nakazilo mnohem více lidí než za celý rok 2016. Kvůli této zákeřné nemoci musela část pražské motolské nemocnice uzavřít příjem pacientů.

Nebezpečné spalničky
10.04.
nebezpečná nákaza

Česko hlásí epidemii spalniček. Rodiče se vyhýbají očkování

Českem se nebezpečně šíří vysoce nakažlivé spalničky. Lékaři letos evidují bezmála sedmdesát nakažených. Už od března hlásí epidemii v Praze. Podle odborníků je na vině snižující se proočkovanost populace.

Prásk.tv píše:

HIV
čtěte o tématu epidemie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pozor na „fake news“ - v Německu kvalitní diesely rozhodně nezlevňují

Média jsou nyní plná informací o tom, že se hlavně Němci zbavují svých aut s turbodiesely kvůli přísnějším emisním normám a prodávají je klidně i pod cenou. Podle některých médií dosahují slevy na nové i ojeté vozy z koncernu VW dokonce až 40 %.

Žloutenka - ilustrační 2
06.04.
Problémová čtvrť

Ústí bojuje s epidemií žloutenky! Mezi odpadky a výkaly si hrají děti

Ústí nad Labem po roce a půl vyhrálo boj s epidemií žloutenky. Místo největšího výskytu virového onemocnění bylo v jedné z ulic ve čtvrti Předlice, místní tam vyhazují odpadky rovnou z oken. Protože jde ale o soukromé pozemky, město s tím nemůže nic dělat. Odborníci nevylučují, že by se žloutenka mohla ve městě znovu objevit.

Dívka s léky
29.03.
Konečně

Dobrá zpráva! Epidemie chřipky končí, nemocnost klesla o čtvrtinu

Letošní epidemie chřipky je u konce, oznámili hygienici. Za poslední týden klesla nemocnost téměř o čtvrtinu, pacientů je průměrně 1060 na 100 tisíc obyvatel.

Nemocná žena
19.03.
trvá už dva měsíce

Zhorší epidemii chřipky současné mrazy? Zabila už víc lidí než loni!

Letošní chřipková epidemie, která trápí Českou republiku už dva měsíce, pozvolna ustupuje. V některých krajích ale nemocných stále přibývá. Současné mrazivé počasí by ale počet nemocných zvýšit neměl.

Chřipka
16.03.
Konečně

Dobrá zpráva! Epidemie chřipky ustupuje, počet nemocných klesl

Epidemie chřipky začala ustupovat. Po dlouhých týdnech, kdy počet nemocných neustále narůstal, konečně mírně klesl. Vyšší nemocnost zůstává v Jihomoravském, Moravskoslezském a Libereckém kraji.

Nemocná žena
aktualizováno 10.03.
horší než loni

Chřipka má na svědomí už 98 životů. Není to konec, varují lékaři

Chřipková epidemie si letos vyžádala už bezmála sto mrtvých. Podle státního zdravotního ústavu poprvé po několika týdnech klesl počet nově nemocných. Kvůli současnému oteplení ale zatím není vyhráno. Epidemie může trvat ještě minimálně dva týdny. Loni kvůli závažnému průběhu chřipkového onemocnění zemřelo 114 lidí, letošek by mohl vysoké číslo překonat.

Chřipka
09.03.
epidemie pokračuje

Chřipka v Česku znovu zabíjela. Hygienici řekli, na co si dát pozor

Chřipka v Česku v uplynulém týdnu znovu zabíjela. I přes mírný pokles nemocnosti epidemie stále pokračuje na celém území. V loňském roce přitom epidemie chřipky skončila už na začátku února.

Chřipka
aktualizováno 26.02.
chřipková epidemie

Chřipce v Praze podlehlo už 10 lidí. Nejvíc trpí děti a důchodci

Hygienická stanice hlavního města Prahy (HSHMP) hlásí za letošní chřipkovou sezónu už 10 úmrtí v důsledku chřipkového onemocnění. Stanice o tom informovala v pondělí v rámci aktualizace statistik chřipkové epidemie.