Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Očkování, spalničky, sucho
aktualizováno včera 12:08
Epidemie a ovzduší

10 největších zdravotních hrozeb pro rok 2019! Připravte se na ně

Světová zdravotnická organizace (WHO) zveřejnila seznam deseti hrozeb pro rok 2019. Mezi ně patří například znečištění ovzduší, ebola, epidemie nebo odmítání očkování. Bude také zahájen pětiletý strategický plán, jehož cílem je zajištění možnosti lepšího zdravotního pojištění, zlepšení zdraví a blahobytu nebo ochrana obyvatel před zdravotními mimořádnými událostmi.

Chřipka
aktualizováno 22.01.
oslabení imunity

Epidemie chřipky má v ČR sedm obětí! Nehrozí vám? PŘÍZNAKY

Česko se potýká s nárůstem počtu nemocných chřipkovým virem. Podle Státního zdravotního ústavu se jedná o začínající epidemii, která si už vyžádala sedm lidských životů. Chřipka se může ze začátku projevovat jen jako nachlazení, takže ji lidé často podcení a poté je už pozdě. Nejčastějšími příznaky chřipky jsou především vysoké teploty, bolesti kloubů nebo kašel.

Chřipka
aktualizováno 21.01.
státní zdravotní ústav

Epidemie chřipky v Česku má první oběti, zemřelo už sedm lidí

V Česku narostl počet nemocných chřipkovým virem, situaci lze podle Státního zdravotního ústavu hodnotit jako nastupující epidemii. Od začátku epidemické sezóny muselo být hospitalizováno 39 těžkých případů, sedm lidí infekci podlehlo.

Prásk.tv píše:

HIV
čtěte o tématu epidemie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Zvýšený výskyt spalniček
20.01.
epidemie

Spalničky dál trápí Česko! Počet nakažených prudce stoupá

Počet případů spalniček v Česku dál prudce roste. Nejvíc nemocných hlásí momentálně Praha. Ale například v Moravskoslezském kraji se od začátku ledna nakazilo tolik lidí, co loni za celý rok. Počet nakažených podle lékařů stoupá hlavně i proto, že se stále méně lidí nechává očkovat.

Spalničky
aktualizováno 27.12.
Nížká proočkovanost

Rekordní počet případů spalniček! Mohou za to odpůrci očkování

V Česku se letos zvýšil počet případů spalniček. Lékaři už jich zaznamenali víc než 200, což je nejvíc za posledních 30 let. Podle odborníků za to může hlavně nízká proočkovanost. Přestože toto očkování je povinné, rodiče čím dál častěji své potomky nenechávají očkovat.

Černý kašel
aktualizováno 12.11.
Přibývá nemocných

Epidemie v Česku pokračuje! Černý kašel už dorazil i do Prahy

Případů nakažení černým kašlem v Česku stále přibývá. Vysoký výskyt infekčního onemocnění už netrápí pouze Moravskoslezský kraj - nárůst zaznamenaly i jiné kraje, zejména Praha.

Zdravotníci ošetřují pacienta s ebolou
aktualizováno 21.08.
krvácivá horečka

Ebola v Kongu neúprosně zabíjí, na nemoc zemřelo už 50 lidí!

Už na začátku srpna vyhlásila Demokratická republika Kongo nové vypuknutí epidemie eboly. Případů neustále přibývá, zemřelo už nejméně 50 lidí. Podle ministerstva zdravotnictví bylo v oblasti zaznamenáno celkem 91 případů, 64 případů se podařilo potvrdit, dalších 27 je pravděpodobných.

Spalničky
20.08.
epidemie

Nebezpečné spalničky se rekordně šíří Evropou. Zabily už 37 lidí

Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje před šířením spalniček v Evropě. Nemocí se nakazilo v první polovině roku přes 41 tisíc dětí i dospělých. Oproti loňskému roku vzrostl jejich výskyt o polovinu. Nemoc si vyžádala 37 obětí.

Zvýšený výskyt spalniček
24.07.
kde hrozí nejvíc?

Spalničky útočí! Už se nakazilo víc lidí než za celý loňský rok

150 případů nákazy spalničkami bylo v České republice zaznamenáno od začátku letošního roku. Loni spalničkami onemocněl stejný počet lidí za celý rok. Kde nákaza spalničkami hrozí nejvíce?

Listerie v zelenině
aktualizováno 10.07.
nebezpečné potraviny

Evropa bojuje se smrtící listérií! České úřady vydaly varování

Kvůli nebezpečné listérii obchodní řetězce stahují z pultů další mražené výrobky. Ty by mohly být zdrojem epidemie, která již postihla Rakousko, Dánsko, Finsko, Švédsko a Spojené království. V polovině června bylo hlášeno 47 případů onemocnění včetně devíti úmrtí. Potravinářská inspekce důrazně doporučuje, aby lidé stahované potraviny nekonzumovali.