Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ptačí chřipka
15.02.
virus H7N4

Nový typ ptačí chřipky: Čína hlásí první přenos na člověka!

Čína zaznamenala první případ nákazy virem H7N4 ptačí chřipky u člověka. Žena (68), která byla v kontaktu s živou drůbeží, se po projevení prvotních příznaků dostala do nemocnice včas. Po necelém měsíci se vyléčila a byla propuštěna.

Nemoc
17.01.
vzestup onemocnění

Nemocných s chřipkou přibývá! Lékaři řekli, kdy vypukne epidemie

Do Česka se blíží chřipková epidemie. Počet nakažených se od poloviny ledna rapidně zvyšuje. Hygienici očekávají, že nemocných bude dál přibývat. Epidemie podle nich zřejmě vypukne v druhé polovině ledna či na jeho konci.

Bethany Walker - 5
13.01.
strach v Británii

Krásnou Bethany zabila chřipka. Smrtící virus má už 93 obětí

Velkou Británii v posledních týdnech děsí smrtící typ chřipky. Na svědomí má život už bezmála sta lidí, další stovky nakažených skončily v nemocnici.

Prásk.tv píše:

Avril Lavigne - 1
čtěte o tématu virus na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Vyberete si saně, nebo lyže?

Nahoru za hodinu a půl, a to se saněmi na zádech. Dolů za 4 a půl minuty, ale na saních. Tak se dá charakterizovat výkon vítěze prvního sáňkařského závodu, který se na Černé hoře v Krkonoších jel před 120 lety. Po stejné trase se můžete projet i dnes, jen s tím rozdílem, že nahoru vás vyveze kabinková lanovka.

Prasečí chřipka - 5
11.01.
zákeřný virus

Žena v Ostravě se nakazila prasečí chřipkou. Očkujte se, radí lékaři

Nakažených chřipkou stále přibývá. V jedné z ostravských nemocnic se dokonce léčí pacientka, u které testy prokázaly virus prasečí chřipky. Moravskoslezští hygienici evidují v kraji dvě závažnější onemocnění.

Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno 19.12.
Vyděračský virus

Za virem, který útočil na banky i na nemocnice, stojí KLDR, tvrdí USA

Bílý dům je přesvědčen, že za virem WannaCry, který letos napadl desetitisíce počítačů, stojí Severní Korea. Virus útočil ve 150 zemích světa, včetně České republiky. Kromě soukromých uživatelů napadal i banky, nemocnice nebo další společnosti.

Nemocný muž
16.12.
vakcíny často nezabírají

Spalničky, ale i černý kašel a HIV! Tyto nemoci jsou teď na vzestupu

Spalničky, černý kašel, HIV a u nás i příušnice - to jsou nemoci, které jsou podle posledních údajů výrazně na vzestupu. Přitom odborníci předpokládali, že začátkem 21. století budou například spalničky už historií. Na vině je nízká proočkovanost i to, že viry dokáží mutovat a vakcíny proto nepůsobí dlouhodobě.

Dalibor se nakazil HIV
aktualizováno 12.11.
Léčí se

"Trest do konce života!" Dalibor popsal, jak se žije s virem HIV

Dalibor doplatil na vlastní nezodpovědnost. To, že je HIV pozitivní, se dozvěděl teprve před dvěma lety, od té doby se léčí. Teď otevřeně povyprávěl o tom, jak se mu se smrtelným virem žije.

Marburgův virus
08.11.
epidemie v Africe

Rozšířil se smrtící virus podobný ebole. Lékaři nemají lék

Smrtící virus, který se podobá ebole, propukl v Ugandě a velmi znepokojil představitele lékařských organizací. Jedná se o Marburgovo virové onemocnění, které je pro většinu nakažených smrtelné. V současné době na něj navíc není žádný lék. Úřady zaznamenaly pět případů nákazy, z toho dva jsou smrtelné.

Vládní speciál transportoval z Egypta dítě se záhadnou infekcí
30.07.
Převezli ji z egypta

Záhadná infekce roční Slovenky: Nakažená máma a reakce lékařů

Kromě 13měsíční holčičky se zhoršil zdravotní stav také u její matky. Rodinu přivezl do Bratislavy z egyptské Hurghady slovenský vládní speciál v sobotu ráno kvůli akutnímu zdravotnímu problému. Rodina je teď v péči lékařů v bratislavské nemocnici.

králíci
26.07.
Nebezpečná nemoc

Chovatelé se děsí králičího moru! Šíří se nový virus, není na něj lék

Na Jihlavsku se objevil nebezpečný králičí mor. Zasáhl několik malochovů v Žatci u Telče, kde už uhynuly desítky králíků. Navíc podle veterinářů není vyloučeno, že jde o nový druh této nemoci, proti kterému nepomáhá očkování.