Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nebezpeční komáři
aktualizováno 16.08.
dá se bránit

Evropou se šíří smrtící vir. Nákaza je i v Chorvatsku, 17 mrtvých

Čtyři lidé se v Chorvatsku nakazili nebezpečnou západonilskou horečkou. Nemoc, kterou přenášejí komáři, může v krajním případě končit i smrtí. Obvykle připomíná chřipku, může ale způsobit i zánět mozkových blan. Proti viru se nelze očkovat.

Conchita Wurst - 1
aktualizováno 16.04.
conchita wurst

Vousatá zpěvačka přiznala vážnou nemoc! Mluvit ji donutil expřítel

Světoznámá vítězka pěvecké soutěže Eurovize Conchita Wurst prostřednictvím sociálních sítí přiznala, že je HIV pozitivní. Prohlásila to po výhrůžkách bývalého přítele, který hrozil, že tuto informaci zveřejní.

Ptačí chřipka
15.02.
virus H7N4

Nový typ ptačí chřipky: Čína hlásí první přenos na člověka!

Čína zaznamenala první případ nákazy virem H7N4 ptačí chřipky u člověka. Žena (68), která byla v kontaktu s živou drůbeží, se po projevení prvotních příznaků dostala do nemocnice včas. Po necelém měsíci se vyléčila a byla propuštěna.

Prásk.tv píše:

Anna K. - 1
čtěte o tématu virus na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Nemoc
17.01.
vzestup onemocnění

Nemocných s chřipkou přibývá! Lékaři řekli, kdy vypukne epidemie

Do Česka se blíží chřipková epidemie. Počet nakažených se od poloviny ledna rapidně zvyšuje. Hygienici očekávají, že nemocných bude dál přibývat. Epidemie podle nich zřejmě vypukne v druhé polovině ledna či na jeho konci.

Bethany Walker - 5
13.01.
strach v Británii

Krásnou Bethany zabila chřipka. Smrtící virus má už 93 obětí

Velkou Británii v posledních týdnech děsí smrtící typ chřipky. Na svědomí má život už bezmála sta lidí, další stovky nakažených skončily v nemocnici.

Prasečí chřipka - 5
11.01.
zákeřný virus

Žena v Ostravě se nakazila prasečí chřipkou. Očkujte se, radí lékaři

Nakažených chřipkou stále přibývá. V jedné z ostravských nemocnic se dokonce léčí pacientka, u které testy prokázaly virus prasečí chřipky. Moravskoslezští hygienici evidují v kraji dvě závažnější onemocnění.

Kim Čong-un, Donald Trump
aktualizováno 19.12.
Vyděračský virus

Za virem, který útočil na banky i na nemocnice, stojí KLDR, tvrdí USA

Bílý dům je přesvědčen, že za virem WannaCry, který letos napadl desetitisíce počítačů, stojí Severní Korea. Virus útočil ve 150 zemích světa, včetně České republiky. Kromě soukromých uživatelů napadal i banky, nemocnice nebo další společnosti.

Nemocný muž
16.12.
vakcíny často nezabírají

Spalničky, ale i černý kašel a HIV! Tyto nemoci jsou teď na vzestupu

Spalničky, černý kašel, HIV a u nás i příušnice - to jsou nemoci, které jsou podle posledních údajů výrazně na vzestupu. Přitom odborníci předpokládali, že začátkem 21. století budou například spalničky už historií. Na vině je nízká proočkovanost i to, že viry dokáží mutovat a vakcíny proto nepůsobí dlouhodobě.

Dalibor se nakazil HIV
aktualizováno 12.11.
Léčí se

"Trest do konce života!" Dalibor popsal, jak se žije s virem HIV

Dalibor doplatil na vlastní nezodpovědnost. To, že je HIV pozitivní, se dozvěděl teprve před dvěma lety, od té doby se léčí. Teď otevřeně povyprávěl o tom, jak se mu se smrtelným virem žije.

Marburgův virus
08.11.
epidemie v Africe

Rozšířil se smrtící virus podobný ebole. Lékaři nemají lék

Smrtící virus, který se podobá ebole, propukl v Ugandě a velmi znepokojil představitele lékařských organizací. Jedná se o Marburgovo virové onemocnění, které je pro většinu nakažených smrtelné. V současné době na něj navíc není žádný lék. Úřady zaznamenaly pět případů nákazy, z toho dva jsou smrtelné.