Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ivan Biháry
12.12.
byl to kuchař

Falešný lékař šířil HIV: Zemřelo 10 lidí, léky dostávali v jídle

Slovenská policie našla nové informace k případu kuchaře Ivana Biháryho, který se v domově důchodců vydával za lékaře a měl zavinit smrt několika lidí. Policie zjistila, že Biháry záměrně také šířil virus HIV, kdy se stýkal jak s ženami, tak s muži za peníze.

Převoz pacienta s podezřením na MERS
aktualizováno 06.12.
Vrátil se z Jordánska

Muž hospitalizovaný na Bulovce smrtící MERS nemá, ukázaly testy

U Čecha hospitalizovaného na specializovaném infekčním oddělení pražské Nemocnice Na Bulovce se podezření na onemocnění MERS nepotvrdilo. ČTK to sdělil vedoucí tiskového oddělení nemocnice Filip Řepa. Pacient podle informací ČTK pobýval v Jordánsku. V Česku byly už tři pacienti s podezřením na nákazu touto nebezpečnou nemocí, proti níž není vakcína ani účinná léčba.

Výlov rybníka u Přelouče na Pardubicku
aktualizováno 17.10.
Obrovská ztráta

Kapry napadl zákeřný virus. Po výlovu jich musejí 90 tun utratit!

U Přelouče na Pardubicku začal výlov rybníka Buňkov, kde se objevila nebezpečná takzvaná herpes viróza koi kaprů. Rybáři musí teď vylovit 90 tun ryb a na místě je utratit, aby se nákaza nedostala do ostatních chovů. Naštěstí není přenosná na člověka.

Prásk.tv píše:

Anna K. - 1
čtěte o tématu virus na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Poradna čtenářům

Četl jsem reklamu Sberbank, kde nabízíte v rámci Vánoční akce bonusovou sazbu 2,89 % na půjčky a konsolidace. Dostane ji opravdu každý, nebo jsou v tom různé skryté háčky?

Prasečí chřipka - 5
22.09.
Virus chřipky

Smrtící pandemie může vypuknout zítra, varují experti! Zabije miliony

Odborníci se obávají pandemie, která by po celém světě zabila stovky milionů lidí. Jako nejpravděpodobnější označují rozšíření viru chřipky, který, pokud více zmutuje, bude těžko zastavitelný. Podle některých odborníků jsou pro to v současnosti ideální podmínky.

Exotické nemoci
aktualizováno 06.09.
smrtící virus

Smrtící západonilská horečka je v Česku. Muž se nakazil v Řecku

Česko hlásí první případ nákazy smrtící západonilskou horečkou. Nakaženým je muž, který byl na dovolené v Řecku.

Nebezpeční komáři
06.09.
nedá se léčit

Smrtící virus objevili i u komárů v Česku. Na lidi útočí hlavně v noci

Čeští lékaři bijí na poplach. Nedaleko našich hranic se objevila nákaza nebezpečnou západonilskou horečkou. Ta může v krajním případě končit i smrtí. Tento virus byl přitom před několika měsíci zjištěn také u komárů na jižní Moravě.

Nebezpeční komáři
aktualizováno 04.09.
Západonilská horečka

Zákeřný virus má v Chorvatsku první oběť. Nakazilo se už 26 lidí

První oběť si letos v Chorvatsku vyžádala zákeřná západonilská horečka. Jen během léta se v oblíbené destinaci Čechů nakazilo celkem 26 lidí. Evropou se virus šíří nejrychleji za poslední roky, zabil už více než dvě desítky lidí.

Zika
22.08.
Západonilská horečka

Tropický virus zabil v Evropě už 22 lidí! Ohrožuje oblíbené destinace

Západonilskou horečkou se v Evropě nakazilo už 401 lidí. Více než 20 pacientů zemřelo - včetně tří v Itálii za poslední dva týdny. Tropičtí komáři, kteří nemoc přenáší, se vyskytli také v Česku. Lékaři ale u nás zatím nezaznamenali žádné nakažené.

Nebezpeční komáři
aktualizováno 16.08.
dá se bránit

Evropou se šíří smrtící vir. Nákaza je i v Chorvatsku, 17 mrtvých

Čtyři lidé se v Chorvatsku nakazili nebezpečnou západonilskou horečkou. Nemoc, kterou přenášejí komáři, může v krajním případě končit i smrtí. Obvykle připomíná chřipku, může ale způsobit i zánět mozkových blan. Proti viru se nelze očkovat.

Conchita Wurst - 1
aktualizováno 16.04.
conchita wurst

Vousatá zpěvačka přiznala vážnou nemoc! Mluvit ji donutil expřítel

Světoznámá vítězka pěvecké soutěže Eurovize Conchita Wurst prostřednictvím sociálních sítí přiznala, že je HIV pozitivní. Prohlásila to po výhrůžkách bývalého přítele, který hrozil, že tuto informaci zveřejní.