Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Česko si připomíná výročí 17. listopadu
aktualizováno 16.11.
17. listopad

Oslavy 17. listopadu zablokují města! Těmto místům se vyhněte 

V pátek oslaví celé Česko 28. výročí 17. listopadu. Většina demonstrací, vzpomínek a průvodů se soustředí v Praze, boj studentů za svobodu a demokracii si ovšem připomenou lidé i v jiných městech. Na klid v ulicích budou dohlížet minimálně stovky policistů.

Katalánsko
aktualizováno 22.10.
Protesty v Barceloně

"Státní převrat!" reagují Katalánci na záměr omezit jejich autonomii

Katalánci chtějí dál bránit nezávislost a nehodlají se podřídit španělské vládě. Madrid chce omezit autonomii Katalánska, musí to ale ještě schválit senát. Katalánci kvůli tomu o víkendu protestovali v ulicích.

Katalánci čekají na projev předsedy regionální vlády o nezávislosti
aktualizováno 21.10.
Omezení autonomií

Půl milionu Katalánců vyšlo do ulic! Protestují za nezávislost

Krize v Katalánsku se vyhrocuje. Španělská vláda oznámila, že omezí katalánskou autonomii. Madrid sesadí katalánského premiéra i tamní regionální vládu a vyhlásí nové volby. Katalánští separatisté to označují za státní převrat a nástup totalitarismu.

Prásk.tv píše:

Letenka - 1
čtěte o tématu omezení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NEUVĚŘITELNÉ: 3 skleničky unesou letadlo !!!

Také jste přesvědčeni o tom, že sklo je velice křehké a při sebemenším tlaku se hned rozbije? Víte kolik kilogramů vydrží jedna obyčejná sklenička?

Vlak srazil člověka mezi hlavním nádražím a Vršovicemi
aktualizováno 08.09.
komplikace v dopravě

Železniční doprava z Prahy na jih se zastavila! Vlak srazil člověka

Železniční doprava z Prahy na jih Čech se v pátek odpoledne zastavila kvůli nehodě, při které vlak srazil člověka mezi zastávkami Praha - Hlavní nádraží a Praha - Vršovice. Nejprve byl provoz obnoven na dvou kolejích ze čtyř, následně začaly vlaky jezdit po všech.

Nákladní vlak. Ilustrační foto
aktualizováno 31.08.
nehoda na trati

Na Šumpersku vykolejil vlak, linky několik hodin nejezdily

V noci na čtvrtek vykolejil u Bludova na Šumpersku vlak, kvůli nehodě musela být přerušena vlaková doprava. České dráhy mezi Šumperkem a Zábřehem na Moravě zavedly náhradní autobusovou dopravu. Omezení bylo kolem deváté zrušeno a vlaky začaly opět normálně jezdit.

Dopravní nehoda na Štvanici v Praze - 1
aktualizováno 28.08.
galerie + video dopravní omezení

V centru Prahy bourala dvě auta, čtyři mladíci skončili v nemocnici!

V pražské Wilsonově ulici v pondělí odpoledne bourala nejméně dvě auta. Dopravu v místě nehody komplikují záchranné a vyprošťovací práce, při srážce se zranili čtyři lidé ve věku 22 až 26 let.

Kolony
17.08.
dopravní omezení

Na cestu k moři je ideální doba! Zdrží vás jen tato dvě místa

Pokud jste čekali na chvíli, kdy cesta k moři nebude peklem, ale na vysněnou dovolenou se dostanete bez větších komplikací, nadcházející víkend bude ideální. Experti očekávají mírnější zdržení pouze v Rakousku.

Microsoft
aktualizováno 15.08.
automatické aktualizace

Microsoft reaguje na stížnosti po aktualizaci Windows, tohle radí

Nedávná aktualizace operačního systému Windows vyvolala mezi některými lidmi bouři, protože nemohli během celé operace používat počítač. Některé to stálo hodiny práce, jiní přišli o nastavení a data. Podle Microsoftu mají uživatelé plnou kontrolu nad systémem, k minimalizování nepříjemných situací má jednoduché doporučení.

Úklid
12.08.
Evropské nařízení

Další zákaz z Bruselu! Už brzy neseženete výkonný vysavač

Po pomazánkovém másle a žárovkách se blíží další nařízení Evropské unie, které ovlivní každodenní životy nás všech. Tentokrát se týká vysavačů - ty výkonné již brzy nebudou k sehnání.

Vlak na Slovensku narazil do stromu
aktualizováno 10.08.
železniční nehoda

Vlak přejel nedaleko hranic strom, spoje nabraly hodiny zpoždění

Železniční dopravu na hlavním koridoru z České republiky na Slovensko zastavil vlak, který přejel nedaleko hranic u obce Brodské v okrese Skalica strom, který spadl na koleje. Část stromu je pod lokomotivou, vlak zůstal stát na kolejích. Nikomu se nic nestalo, dálkové vlaky ale nabraly několikahodinová zpoždění. Předpokládané zprovoznění je do 23:30.