Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kolona na dálnici D1 - ilustrační foto
Aktualizováno 17.7. 2017 15:20
dopravní situace

Na dálnici D1 je silný provoz, u zúžení se tvořily dlouhé kolony

Provoz na dálnici D1 byl v pondělní ranní špičce opravdu hustý, už brzy ráno se začaly na několika místech tvořit dlouhé kolony, řidiči musí na cestě do práce počítat se zdržením.

rostoucí napětí

Katar odmítl ultimátum arabských zemí, krize dál pokračuje!

Krize v Kataru pokračuje, země odmítla ultimátum svých sousedů, kteří mimo jiné požadovali, aby Katar přerušil styky s některými islamistickými skupinami a ukončil vojenskou spolupráci s Tureckem. Katar se díky blokádě ocitl v izolaci od světa.

Kolony u Vídně
Aktualizováno 1.7. 2017 20:59
uzavírky, kolony

Češi míří k moři. Cestu komplikují kolony v Česku i Chorvatsku

Letní prázdniny jsou tu a mnoho lidí zamířilo na dovolenou. Sledujeme dopravní situaci na silnicích. V sobotu začíná v Česku platit pro řidiče kamiónů rozšířené omezení jízd.

Prásk.tv píše:

Žena s alergií na wifi a mobilní telefony - 2
čtěte o tématu omezení na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Následky deště
Aktualizováno 29.6. 2017 19:03
výstraha vydatné srážky

Povodně hrozí dál ve třech krajích, už ale téměř neprší. GALERIE

Čechy zasáhl vydatný déšť. Na některých místech kvůli extrémnímu počasí nejezdily vlaky. Na podmáčeném terénu se mohou vyvracet stromy, meteorologové upozorňují také na hrozbu povodní. V pražských Černošicích museli evakuovat školu. Na Moravu by déšť mohl dorazit během odpoledne, bude ale spíš ojedinělý.

Kvůli smrti Simonky

Už žádná nehoda na Orlíku. Lodě budou jezdit omezenou rychlostí

Kvůli loňské nehodě na Orlíku, při níž zemřela 18letá Simona, se v Česku omezí rychlost plavidel. Na Slapech už několik úseků Státní plavební správa "osadila" značkami. Píše o tom deník MF Dnes.

poradil odborník

Jak se vyhnout pokutám a kudy jet k moři zadarmo? Finty odborníka

Pokud cestujete na dovolenou autem, měli byste si vždy dopředu zjistit, jestli se dopravní předpisy v zahraničí neliší od těch českých. Na co si dát při cestách do ciziny pozor a pomocí jakých fint si můžete cestování zpříjemnit?

Vlaky jely proti sobě u Českého Brodu - 4
Aktualizováno 12.6. 2017 21:39
dlouhé zpoždění

Cestující v ohrožení: Dva vlaky se znovu potkaly na jedné koleji!

Vlakovou dopravu mezi Prahou a Kolínem výrazně zkomplikovala situace, při které vyrazil na jedné koleji osobní vlak proti vlaku Leo Express. I když se podařilo omyl včas napravit, vlaky na frekventovaném úseku nabírají desítky minut zpoždění.

Theresa Mayová
Aktualizováno 7.6. 2017 13:50
Britská premiérka

Mayová: "Kvůli boji s teroristy klidně omezíme lidská práva!"

Britská policie zadržela další dva podezřelé ze spolupráce na teroristických útocích v Manchesteru a v Londýně. Ve východních částech Londýna stále probíhá rozsáhlá policejní operace. Boj s terorismem se stal i jedním z témat předvolebního boje. Britská premiérka Theresa Mayová oznámila, že je ochotná zmírnit ochranu lidských práv.

Na suchu

Další zákazy: V centru Prahy už si nesmíte koupit ani pivo!

Českou společností v těchto dnech hýbe protikuřácký zákon a debata o tom, zda na veřejnosti (ne)kouřit je hodně ostrá. Městská část Praha 1 přitom už několik měsíců omezuje prodej alkoholu.

zakládání spolků

Protikuřácký zákon se blíží! Někteří hledají, jak zákaz obejít

Už za tři dny začne platit jeden z nejdiskutovanějších zákonů v Česku. Ve všech restauracích a barech bude zakázáno kouřit. Někteří hospodští se na změny chystají po svém a snaží se jim vyhnout třeba zakládáním spolků. Podle ministerstva zdravotnictví to ale může být považováno za obcházení zákona.