Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

parkování
Aktualizováno 3.7. 2017 13:43
Zrušili parkovací zóny

Parkování v Olomouci trojnásobně zdražilo! Řidiči mají jezdit MHD

Obyvatelé Olomouce i návštěvníci hanácké metropole si musejí od dnešního rána zvykat na velké změny v parkování. Tou hlavní novinkou je, že se ruší parkovací zóny a bude jen jedna. Parkování v okolí centra města tak podraží.

Šetření vody
Aktualizováno 12.6. 2017 22:35
nedostatek srážek

Program Dešťovka má bojovat proti suchu, může ale zdražit vodu!

Dotační program Dešťovka může zdražit vodu. Správci vodovodních a kanalizačních sítí napříč republikou tvrdí, že jakmile začnou lidé dešťovou vodou ve velkém splachovat toalety, nedokážou změřit množství vody, které takhle projde do čističek. To by mohlo mít za následek zvýšení ceny stočného.

Víno a ovoce
Aktualizováno 20.5. 2017 21:15
Pěstitelská pohroma

Víno a ovoce letos pořádně zdraží. Kvůli řádění mrazů!

Škody, které na letošní úrodě napáchaly mrazy, nepocítí jen sadaři nebo vinaři, ale i zákazníci obchodů. Nedostatek ovoce nebo hroznů se totiž odrazí na jejich ceně.

Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

Do Chorvatska autem

Cesta k Jadranu se prodraží! Za dovolenou dáte o stovky korun víc

Za mořem se každé léto vydávají stovky tisíc Čechů. Letos se jim cesta na jih Evropy pořádně prodraží. Více zaplatíte za dálniční známky a mýta, zdražily také některé potraviny.

Opalování se ve spodním prádle
Aktualizováno 4.5. 2017 07:37
Volno za humny

Dovolené v Česku zdražují, hoteliéři čekají rekordní sezónu

Léta se nemohou dočkat nejen školáci a milovníci opalování, ale také čeští hoteliéři a další podnikatelé vydělávající na turistickém ruchu. Čeká se totiž rekordní dovolenková sezóna.

Přehled po krajích

Pohonné hmoty zase zdražují! Kde natankujete nejlevněji? PŘEHLED

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují! Za poslední týden stouply ceny o několik haléřů. Průměrně teď litr benzinu Natural 95 stojí 31,20 koruny, litr nafty 30,23 koruny. Dají se najít ale i levnější pumpy. Kde natankujete za nejmíň ve vašem kraji?

Mýtné
Aktualizováno 11.4. 2017 20:23
další kilometry

Zavedení mýtného čelí ostré kritice, hrozí zdražení potravin

Zavedení mýtného na dalších 900 kilometrech silnic 1. třídy stále čelí velké kritice a to i z řad mnoha poslanců. Podle nich vláda nebere ohled na běžné občany, kterým se zavedení mýtného může promítnout například do cen potravin. Rozhodnutí už ale pravděpodobně nic nezvrátí.

Útěk z měst

Ceny chat a chalup letí vzhůru, Češi ale nestojí o "ruiny"

Češi se houfně vracejí k oblíbené socialistické kratochvíli a z měst utíkají ve volných dnech na chaty a chalupy. Je tu ale jeden velký rozdíl - chataři zpohodlněli.

Vzestupný trend

Hypotéky dál zdražují, průměrný úrok už se blíží dvěma procentům

Průměrná úroková sazba hypoték v únoru stoupla na 1,87 procenta z lednových 1,82 procenta. V listopadu a prosinci byla na minimu 1,77 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentra Hypoindexu.

Zaplatíme více

Připlatí si chalupáři za vodu? Vodárny navrhují razantní změnu

Lidem, kteří mají malý účet za vodné a stočné, by tyto náklady mohly razantně narůst. Sdružení odboru vodovodů a kanalizací (SOVAK) navrhuje, aby ceny za vodné a stočné byly tzv. dvousložkové, tedy složené z paušálu a z platby za skutečně odebranou vodu. Nejvíce by na to doplatili chalupáři, kteří mají účty za vodu nejnižší.