Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rozpuštěné máslo
14.09.
zdražení másla

Víte, jak správně uchovat máslo? Jednoduše zamrazit nestačí

Obáváte se, že ceny másla před vánočními svátky vystoupají až k sedmdesáti korunám, jak o tom mluví ekonomové? Máslo si můžete uschovat už nyní. Obyčejné zamražení nestačí. Poradíme, jak na to.

Chmel
aktualizováno 27.08.
Špatný rok

Zdraží pivo i pálenka? Úroda ovoce i chmelu je letos mizerná!

Kvůli extrémní nepřízni počasí se urodilo o třetinu méně ovoce než vloni. A to nejen u nás, ale i ve většině evropských států. Proto nás pravděpodobně v nejbližších týdnech čeká zdražení ovoce a výrobků z něj, stejně jako se na černém trhu zvedne cena pálenky. Moravské slivovice totiž bude velmi málo už druhým rokem po sobě.

Hurikán Harvey pustoší Texas - 1
aktualizováno 26.08.
Přírodní katastrofa

Hurikán Harvey "odpojil" statisíce lidí od elektřiny, zdražil benzin!

V důsledku hurikánu Harvey je v americkém státě Texas podle elektrárenských společností bez proudu téměř čtvrt milionu zákazníků. Kvůli hurikánu bylo rovněž uzavřeno několik rafinérií a zastaveno 22 procent těžby ropy v Mexickém zálivu, což vedlo k růstu cen benzinu, píše agentura Reuters.

Obchodní sdělení

České čistící prostředky s padesátiletou tradicí

Výrobky pod značkou Larrin začalo družstvo Styl vyrábět již v 80. letech minulého století a v té době patřily mezi špičku československé produkce, jak svou kvalitou, tak i vzhledem. Tehdy výrobní družstva obvykle výrazně oživovala svými výrobky běžnou produkci státních podniků.

Nádrž na dešťovou vodu
aktualizováno 23.08.
Program dešťovka

Lidé sahají po "vodních" dotacích, můžou ale mít dražší stočné

Lidé mají mimořádný zájem o dotační program Dešťovka, ale možná jim to zdraží stočné. Správci kanalizací tvrdí, že lidé s dotací budou mít víc odpadní vody a proto musejí i víc platit. Už připravili tři varianty toho, jak vyčíslit množství dešťové vody, která po použití skončí v kanalizaci.

Ceny bytů
23.07.
Ceny rostou

Byty v Česku zdražují nejrychleji z celé EU! Koupí si ho jen vyvolení

Byty v Česku zdražují nejrychleji v celé Evropské unii. Dokazují to data evropského statistického úřadu. Ceny nemovitostí u nás vylétly za poslední rok o téměř 13 procent. V ostatních evropských zemích to bylo přitom průměrně jen zhruba o polovinu.

parkování
aktualizováno 03.07.
Zrušili parkovací zóny

Parkování v Olomouci trojnásobně zdražilo! Řidiči mají jezdit MHD

Obyvatelé Olomouce i návštěvníci hanácké metropole si musejí od dnešního rána zvykat na velké změny v parkování. Tou hlavní novinkou je, že se ruší parkovací zóny a bude jen jedna. Parkování v okolí centra města tak podraží.

Šetření vody
aktualizováno 12.06.
nedostatek srážek

Program Dešťovka má bojovat proti suchu, může ale zdražit vodu!

Dotační program Dešťovka může zdražit vodu. Správci vodovodních a kanalizačních sítí napříč republikou tvrdí, že jakmile začnou lidé dešťovou vodou ve velkém splachovat toalety, nedokážou změřit množství vody, které takhle projde do čističek. To by mohlo mít za následek zvýšení ceny stočného.

Víno a ovoce
aktualizováno 20.05.
Pěstitelská pohroma

Víno a ovoce letos pořádně zdraží. Kvůli řádění mrazů!

Škody, které na letošní úrodě napáchaly mrazy, nepocítí jen sadaři nebo vinaři, ale i zákazníci obchodů. Nedostatek ovoce nebo hroznů se totiž odrazí na jejich ceně.

Zdražení v Chorvatsku
18.05.
Do Chorvatska autem

Cesta k Jadranu se prodraží! Za dovolenou dáte o stovky korun víc

Za mořem se každé léto vydávají stovky tisíc Čechů. Letos se jim cesta na jih Evropy pořádně prodraží. Více zaplatíte za dálniční známky a mýta, zdražily také některé potraviny.

Opalování se ve spodním prádle
aktualizováno 04.05.
Volno za humny

Dovolené v Česku zdražují, hoteliéři čekají rekordní sezónu

Léta se nemohou dočkat nejen školáci a milovníci opalování, ale také čeští hoteliéři a další podnikatelé vydělávající na turistickém ruchu. Čeká se totiž rekordní dovolenková sezóna.