Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hrozící sesuv Barevné skály v Českém Krumlově
24.04.
velké komplikace

Pohroma pro vodáky: Hrozící sesuv skály uzavřel část Vltavy!

Vodáky, kteří se chystají splout Vltavu u Českého Krumlova, čekají pořádné komplikace. Kvůli nebezpečí sesuvu Barevné skály byl totiž s okamžitou platností uzavřen splavný úsek mezi Větřním a Novým Spolím. Nebezpečí hrozí i turistům a cyklistům, kteří pod skálou chodí.

Sesunutá trať u Karlových Varů - 1
16.04.
mnohamilionové škody

Na propadlé trati už pracují dělníci. Neštěstí zabránil strojvedoucí

Následky masivního sesuvu půdy na železniční trati u Karlových Varů začali v pondělí odstraňovat dělníci. Neštěstí v sobotu na poslední chvíli zabránil strojvedoucí, který varoval ostatní vlaky. Správa dopravní železniční cesty chce trať mezi Karlovými Vary a Kláštercem nad Ohří obnovit do pondělí alespoň částečně - po jedné koleji. Opravy se podle odhadů vyšplhají na desítky milionů korun.

Začalo rozebírání skály, která se v Děčíně může zřítit
aktualizováno 11.02.
Evakuace v Děčíně

Z domova do hotelu: Příběh lidí, jejichž dům ohrožuje obří skála

Přibližně dvacet obyvatel dvou činžovních domů v Děčíně ohrožených pískovcovým masivem ubytovalo město na dvou místech. Jedna rodina zůstane po dobu sanačních prací v hotelu, další jsou v ubytovně.

Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Most u ledovce Trift
aktualizováno 10.09.
nebezpečí v horách

V Alpách se odlomil kus ledovce, domovy muselo opustit 220 lidí

Ve švýcarských Alpách hrozilo v sobotu nebezpečí, že se do údolí sesune ohromná část ledovce Trift. Úřady kvůli tomu nechaly evakuovat 220 lidí. Odlomená část ledovce se nakonec včas zastavila ve výšce zhruba 3 tisíc metrů nad mořem a nezpůsobila tak škody.

Sesuv ve Švýcarsku
aktualizováno 25.08.
Sesuv půdy

Sesuv ve Švýcarsku: Osm lidí stále pohřešují, naděje hasne

Záchranné týmy v jihovýchodním Švýcarsku obnovily pátrání po osmi lidech, kteří se pohřešují po masivním skalním sesuvu. V noci byly záchranné operace z bezpečnostních důvodů přerušeny. V pátek ráno se mohli někteří evakuovaní vrátit domů.

2037216
aktualizováno 24.08.
děsivý pohled

VIDEO: Sesuv půdy pohřbil obec ve Švýcarsku, zmizelo 8 lidí!

Nejméně osm lidí z Německa, Rakouska a Švýcarska zmizelo pod nánosy bahna a kamení poté, co se v údolí Val Bondasca na hoře Piz Cengalo uvolnila lavina. Podle odhadů šlo až o čtyři miliony kubických metrů kamení a bahna. Už od středy probíhaly evakuace.

Při sesuvu odpadků na skládce v Etiopii zemřely desítky lidí
aktualizováno 12.03.
Nevídaná tragédie

Při obřím sesuvu odpadků zahynulo 46 lidí, hlavně žen a dětí

Sesuv odpadků na skládce na okraji etiopské metropole Addis Abeby si už vyžádal 46 obětí na životech, další desítky osob se pohřešují.

Otevírání dálnice D8
aktualizováno 17.12.
Otevírání dálnice

Poslední úsek dálnice D8 otevřen, hrozí ale, že ho zase brzy zavřou

Ředitelství silnic a dálnic v sobotu dopoledne otevřelo poslední úsek dálnice D8 z Prahy do Ústí nad Labem a Drážďan. Pásku mimo jiných přestřihli prezident Miloš Zeman, ministr dopravy Dan Ťok či vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš. Řidiči ji budou moci využít odpoledne. Podle premiéra Bohuslava Sobotky ale hrozí další uzavření!

Sesuv svahu ve Vlašimi
aktualizováno 06.11.
Sesuv v parku

Ve Vlašimi se sesunul svah, poškodil letní kino a bránu parku

Středočeští hasiči od odpoledních hodin zasahovali u vlašimského zámku, kde se sesunul svah. Při sesuvu se zřítila zeď, kus vstupní brány do zámeckého parku a bylo poškozeno také několik budov. Hasiči si preventivně vyžádali tým zaměřený na hledání zasypaných osob.

V Británii se zřítil most na dálnici
aktualizováno 27.08.
Kuriózní nehoda

Kamion s naloženým bagrem se nevešel pod most! Lávka se zřítila

Kuriózní nehoda uzavřela minimálně do zítřka provoz na frekventované dálnici mezi Londýnem a Doverem. Zřítila se tam lávka pro pěší, když do ní narazil bagr naložený na kamionu. Jeden člověk se zranil.