Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

sex - ilustrační
12.08.
překvapivý průzkum

Jste spíš sova, nebo ranní ptáče? Výrazně to ovlivňuje váš sex!

Že jsou někteří lidé spíše ranní ptáčata a jiní zase rádi ponocují, je známá věc. Tušili jste ale, že toto rozdělení na skřivany a sovy ovlivňuje také sexuální chování?

Studenti
aktualizováno 13.03.
Rozdíly mezi zkouškami

Jak se liší přijímačky na 4letý obor a gymnázia? Zkuste test z češtiny

První žáci budou přijímací zkoušky na střední školy skládat za méně než měsíc. Na tom, zda budou v přijímačkách úspěšní, přitom závisí i výběr školy. Mezi testy na čtyřleté obory či osmiletá gymnázia jsou totiž rozdíly. Vyzkoušejte si, jak se liší zkouška z češtiny.

Zoufalá matka bez peněz
09.03.
Statistika EU

Ženy berou o tisíce míň než muži! Češky jsou na tom skoro nejhůř

Za rovnoprávnost žen s muži se bojuje už přes sto let. Přesto ani v Evropě ještě nejsou srovnané platy ani zastoupení v některých oborech. Ženy v Evropské unii stále vydělávají v průměru o 16 procent méně než muži.

Prásk.tv píše:

Najdete rozdíl? - 1
čtěte o tématu rozdíly na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Práce
18.06.
Velký přehled

"Podnikatelé platí nižší daně!" Je to tak doopravdy? SROVNÁNÍ

Předseda Senátu Milan Štěch přišel v týdnu s návrhem, jak českým firmám zajistit tisíce pracovníků. Chce zvýšit odvody pro OSVČ na úroveň zaměstnanců, což vyvolalo vlnu nevole. O kolik peněz vlastně živnostníci odvádí méně? A opravdu se podnikání tolik vyplatí?

Práce - muži vs. ženy
aktualizováno 09.02.
rozdíly mezi pohlavími

Vyšší vzdělání, ale menší platy: Ženy muže předčí jen v armádě!

Ženy v České republice mají vyšší vzdělání než muži, ale stále berou výrazně méně peněz. Rozdíl mezi příjmy žen a mužů je druhý nejvyšší v Evropské unii. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu.

Test perfekcionismu
22.11.
najdete rozdíly?

TEST odhalí jestli jste posedlí detaily. Který tvar sem nepatří?

Považujete se za perfekcionistu? Máte rádi pořádek ve věcech a rozčilují vás nedokonalosti? Potom si zkuste tento jednoduchý test a zjistíte, jak na tom doopravdy jste!

Rady na dovolenou
15.07.
rozdílné kultury

Jiný kraj, jiný mrav: S Řeky se nehádejte, do Egypta bez výstřihu

Kdybyste se rozhodli strávit letošní dovolenou v Saúdské Arábii, dejte si hodně velký pozor na svůj outfit. Když oblečením porušíte místní zvyklosti, tvrdě po vás půjde náboženská policie. Její příslušníci jsou totiž za každého dopadeného hříšníka štědře odměňováni.

Miloš zeman, Karel IV.
aktualizováno 12.05.
JAKO BRATŘI

Karel IV. a Miloš Zeman mají hodně společného! VELKÉ SROVNÁNÍ

Letos je to přesně 700 let, co se narodil největší český panovník Karel IV., a celá země si ho připomíná nejrůznějšími akcemi. Napadlo vás ale někdy, co má společného někdejší český panovník se současnou hlavou státu?

Finance
aktualizováno 22.01.
porovnání oborů

Ženy vydělávají stále méně než muži. Kde jsou rozdíly největší?

České ženy vydělávají v průměru o 16,1 % méně než muži, vyplývá to z nejnovější statistky Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD). Situace se sice zlepšuje, ale jen velmi pomalu, na počátku nového tisíciletí měli muži o pětinu vyšší platy.

Spící dívka
aktualizováno 01.01.
Britský výzkum

Ženy spí hůře než muži! Trpí nespavostí a častěji se budí. Proč?

Britští vědci z Národního ústavu spánku zjistili, že ženy mají lehčí spánek než muži. Několikrát týdně trpí nespavostí nebo se často probouzí 63 % žen. Jedním z důvodů jsou i biologické předpoklady - ženy se musí vzbudit lehčeji, aby v noci slyšely pláč svého dítěte.