Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Demonstrace za předčasné volby na Slovensku
aktualizováno 16.03.
Další protesty

"Fica do basy!" skandovaly tisíce Slováků. Chtějí předčasné volby

Tisíce Slováků znovu vyšly do ulic, aby protestovaly proti vládě současné koalice. Požadují předčasné volby, krizi podle nich demise premiéra Roberta Fica nevyřešila. Sestavením nového kabinetu totiž prezident Andrej Kiska pověřil dosavadního vicepremiéra.

Andrej Babiš
aktualizováno 13.03.
povolební vyjednávání

Babiš při jednání o vládě vyvolává zmatek, takhle může ještě uspět

Cílený zmatek a možná i promyšlená taktika. Tak hodnotí politologové kroky premiéra v demisi Andreje Babiše při jednáních o vládě v několika posledních dnech. Příští týden by měl během večeře premiér o stavu vyjednávání informovat prezidenta Zemana.

Protivládní demonstrace na Slovensku po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky
12.03.
krize na Slovensku

Nejmenší strana koalice žádá předčasné volby, vláda se rozpadá

Nejmenší slovenská vládní strana Most-Híd žádá v reakci na politickou krizi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky vypsání předčasných voleb. V případě, že koaliční strany k dohodě o nových volbách nedospějí, Most-Híd vystoupí z tříčlenné koalice premiéra Roberta Fica.

Obchodní sdělení

SOUTĚŽ + matrace s 54% slevou od Matrace za hubičku.cz

Slevové akce a výprodeje už nejsou jen výsadou supermarketů a obchodů s oblečením.

Andrej Kiska a Róbert Fico
aktualizováno 04.03.
krize na slovensku

Kiska vyzval premiéra k obměně vlády. Fico odmítl a zaútočil

Slovenský prezident Andrej Kiska vyzval premiéra Róberta Fica k významné rekonstrukci vlády anebo k vyvolání předčasných voleb. Oznámil to v mimořádném vystoupení v televizi. Podle svých slov týden čekal, jestli současná vláda nějak zareaguje na vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny, ale adekvátního řešení se nedočkal.

Andrej Babiš
aktualizováno 03.02.
Premiér v demisi

Babiš připustil předčasné volby. Pokud nezíská důvěru ani podruhé

Andrej Babiš nevyloučil, že pokud jeho druhá vláda nezíská důvěru do května, mohly by se konat předčasné volby. Jako možný termín zmínil podzim. Řekl to v rozhovoru pro deník Právo.

Angela Merkelová - 7
aktualizováno 21.11.
patová situace

Jednání o německé vládě nevyšlo! Zemi možná čekají další volby

Německo se dva měsíce po parlamentních volbách dostalo do patové situace. Ani po čtyřech týdnech vyjednávání se politikům v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou nepodařilo dohodnout na koalici. Krach jednání označují německá média za politické zemětřesení, které nemá v novodobých dějinách země obdoby. Nejistá situace může vyústit i ve vypsání předčasných voleb.

Miloš Zeman ve Vápenné
aktualizováno 10.11.
předčasné volby

Prezident má politický kalašnikov, použít ho ale nechce

Prezident Miloš Zeman je již třetím dnem na návštěvě Olomouckého kraje. Odpoledne zavítal také do obce Vápenná, kde s obyvateli řešil celou řadu důležitých věcí. Jednou z nich je i to, jestli se povede složit novou vládu. Prezident uvedl, že může pohrozit mimořádnými volbami, to je podle něj politický kalašnikov. Byla by to ale podle něj urážka voličů, proto by se jim raději vyhnul.

Theresa Mayová
aktualizováno 08.06.
parlamentní volby

V Británii začaly předčasné volby, v průzkumech vedou konzervativci

V Británii dnes začaly předčasné parlamentní volby, které vyhlásila premiérka Theresa Mayová ve snaze posílit postavení konzervativců v nadcházejícím vyjednávání o vystoupení Británie z Evropské unie. Průzkumy se shodují, že konzervativci volby vyhrají. Otázkou ale je, zda budou mít v Dolní sněmovně potřebnou většinu. V posledních týdnech totiž opoziční labouristé stahovali jejich náskok. Volební místnosti se otevřely v 8:00 SELČ a uzavřou se ve 23:00 SELČ.

Brexit - Theresa Mayová
aktualizováno 19.04.
Už 8. června

Předčasné volby v Británii budou, záměr schválili poslanci

Britská Dolní sněmovna dnes drtivou většinou podpořila záměr premiérky Theresy Mayové vypsat předčasné parlamentní volby na 8. června. Pro hlasovala podle očekávání i velká část opozice. Výsledný poměr hlasů činil 522 ku 13.

Theresa Mayová
aktualizováno 18.04.
Překvapivé oznámení

Británii čekají kvůli brexitu předčasné volby! Už v červnu

Britská premiérka Theresa Mayová dnes nečekaně oznámila, že chce 8. června uspořádat předčasné volby. Své rozhodnutí na mimořádném tiskovém brífinku zdůvodnila nejednotou současného britského parlamentu v otázkách chystaného odchodu Británie z Evropské unie. Dolní sněmovna by měla premiérčin záměr schválit ve středu.