Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Portrét Miloše Zemana
aktualizováno 22.06.
jednání o vládě

Pokud Babiš selže, mohly by být předčasné volby, připustil Zeman

Prezident Miloš Zeman připustil, že by v případě neúspěchu nové vlády nebyl zcela proti předčasným volbám. Ty by probíhaly společně s komunálními volbami, tedy 5. a 6. října. Zeman možnost předčasných voleb připustil v rozhovoru pro MF Dnes.

Nicolas Maduro
aktualizováno 21.05.
očekávaný výsledek

Prezidentské volby ve Venezuele vyhrál Maduro, opozice protestuje

Prezidentské volby ve Venezuele vyhrála stávající hlava státu Nicolás Maduro. Socialistický politik získal podle předběžných výsledků 68 procent hlasů a zajistil si tak už svůj druhý šestiletý mandát. Opozice výsledek neuznává, volby jsou podle ní nelegitimní.

Volební kampaň ve Venezuele
20.05.
hospodářská krize

Ve Venezuele začaly prezidentské volby, favoritem je opět Maduro

Za dohledu 300.000 vojáků a policistů začaly dnes ve Venezuele prezidentské volby. Navzdory tlaku domácí opozice, jejíž hlavní proud hlasování bojkotuje, a nelibosti zahraničí v nich o znovuzvolení na dalších šest let usiluje dosavadní socialistický prezident Nicolás Maduro. Za podmínek, které pozorovatelé označují jako nedemokratické, je autoritářská hlava státu považována za favorita.

Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Babiš, Hamáček a Filip
aktualizováno 11.05.
Jednání o vládě

Babiš: KSČM vládnout nebude. Případné volby by byly na jaře

Vedení hnutí ANO schválilo koaliční smlouvu s ČSSD. Komunisté se podle premiéra v demisi Andreje Babiše na vládě podílet nebudou, koalice podepíše "jednoduchou smlouvu o podpoře". Babiš připustil předčasné volby v případě, že nezíská důvěru, byly by na jaře 2019.

Anketa - vláda
06.04.
anketa ptali jsme se

Předčasné volby nebo další jednání? Tohle si myslí Češi!

Jednání o nové vládní koalici jsou opět v patové situaci. Dohoda mezi hnutím ANO a ČSSD je v nedohlednu a je těžké odhadnout, co bude dál. Variant je několik, včetně předčasných voleb. Vyrazili jsme se zeptat do ulic, co by si v současné situaci přáli Češi!

Andrej Babiš, Miloš Zeman
aktualizováno 06.04.
Politická krize

Krach jednání o vládě: Co teď bude dál? PĚT scénářů

Jednání hnutí ANO s ČSSD o nové vládní koalici padla. Jaké možnosti teď má premiér v demisi Andrej Babiš a co může udělat prezident Miloš Zeman? Do hry se mohou vrátit SPD a KSČM, s nimiž v minulosti hnutí ANO ve sněmovně hlasovalo. Krach vyjednávání také může otevřít cestu k předčasným volbám.

Demonstrace za předčasné volby na Slovensku
aktualizováno 16.03.
Další protesty

"Fica do basy!" skandovaly tisíce Slováků. Chtějí předčasné volby

Tisíce Slováků znovu vyšly do ulic, aby protestovaly proti vládě současné koalice. Požadují předčasné volby, krizi podle nich demise premiéra Roberta Fica nevyřešila. Sestavením nového kabinetu totiž prezident Andrej Kiska pověřil dosavadního vicepremiéra.

Andrej Babiš
aktualizováno 13.03.
povolební vyjednávání

Babiš při jednání o vládě vyvolává zmatek, takhle může ještě uspět

Cílený zmatek a možná i promyšlená taktika. Tak hodnotí politologové kroky premiéra v demisi Andreje Babiše při jednáních o vládě v několika posledních dnech. Příští týden by měl během večeře premiér o stavu vyjednávání informovat prezidenta Zemana.

Protivládní demonstrace na Slovensku po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky
12.03.
krize na Slovensku

Nejmenší strana koalice žádá předčasné volby, vláda se rozpadá

Nejmenší slovenská vládní strana Most-Híd žádá v reakci na politickou krizi po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky vypsání předčasných voleb. V případě, že koaliční strany k dohodě o nových volbách nedospějí, Most-Híd vystoupí z tříčlenné koalice premiéra Roberta Fica.

Andrej Kiska a Róbert Fico
aktualizováno 04.03.
krize na slovensku

Kiska vyzval premiéra k obměně vlády. Fico odmítl a zaútočil

Slovenský prezident Andrej Kiska vyzval premiéra Róberta Fica k významné rekonstrukci vlády anebo k vyvolání předčasných voleb. Oznámil to v mimořádném vystoupení v televizi. Podle svých slov týden čekal, jestli současná vláda nějak zareaguje na vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny, ale adekvátního řešení se nedočkal.