Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Salmonela v kuřecím mase
aktualizováno 13.07.
Výsledky testů

V kuřecích řízcích našli salmonelu! Nekoupili jste si je také?

Po skandálu s listérií mají čeští prodejci a výrobci potravin další problém. Podle aktuálních testů kuřecích prsní řízků, jednoho z nejoblíbenějších druhů masa vůbec, se v některých testovaných vzorcích objevily bakterie salmonely, E.coli, stafylokoka nebo kampylobakterie. Nejhorší výsledky mělo kuřecí maso značky Vodňanské kuře z koncernu Agrofert, jako problémová se ukázala i balení z Albertu a Tesca.

Bakterie
28.06.
léky nezabírají

Experti varují: Bakterie budou už brzy zabíjet více než rakovina

25 tisíc lidí zemře ročně v Evropské unii na následky infekcí, na které nezabírají antibiotika. Celosvětově mají odolné mikroorganismy, které infekce způsobují, na svědomí každý rok 700 tisíc lidí. Čísla by přitom už brzy mohla být daleko vyšší.

Potraviny - med
aktualizováno 27.02.
škodlivá potravina

Inspekce zabavila 31 tun vadného medu. Obsahoval antibiotika

V rámci mimořádné kontrolní akce na Olomoucku inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zjistili a zadrželi 31 449 kg nelegálního medu. Med obsahoval antibiotika a je proto nevhodný k lidské spotřebě.

Prásk.tv píše:

Zubní pasta
čtěte o tématu antibiotika na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Léky
15.08.
Nová studie

Opravdu musíme vždy dobírat antibiotika? Lékaři se přou

Jestliže jste někdy trpěli vážnějším bakteriálním onemocněním, lékař vám zřejmě doporučil, abyste dobrali všechna antibiotika až do konce i přesto, že příznaky kompletně zmizí. Případné přeživší bakterie by totiž mohly způsobit návrat nemoci.

Orální sex v autě
10.07.
Lékaři varují

Světem se šíří neléčitelná forma kapavky! Může za to orální sex

Mezi lidmi se čím dál víc šíří kapavka. Bakterie se podle odborníků stala imunní před antibiotiky a dalšími léky. Přenáší se především orálním sexem, ale také stykem bez ochrany. Před novým typem pohlavní nemoci už varuje Světová zdravotnická organizace.

Prášek
aktualizováno 11.03.
Neviditelná hrozba

Vyhubí bakterie lidstvo? Antibiotika přestávají zabírat!

Podle Světové zdravotnické organizace jsou bakterie největší hrozbou lidstva. Některé kmeny bakterií totiž začínají být odolné vůči antibiotikům. U tří z nich je situace už kritická.

Bakterie
01.03.
lékaři bijí na poplach

Světem se šíří 12 smrtících bakterií, nedaří se je zastavit!

Seznam dvanácti nejnebezpečnějších bakterií zveřejnila začátkem týdne Světová zdravotnická organizace (WHO). Tímto krokem chce přispět k urychlení vývoje nových antibiotik.

Bakterie Klabsiella pneumoniae
aktualizováno 19.01.
post-antibiotická doba

Super rezistentní bakterie zabíjela, nepomohlo 26 druhů antibiotik

Lékaři v loňském roce marně bojovali s bakterií, na kterou nezabrala žádná antibiotika. Nejnovější testy Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) ukázaly, že jde o bakterii Klebsiella pneumoniae, která byla resistentní vůči všem druhům antibiotik. Nezabral ani colistin, který se používá jako poslední záchrana. Podobné případy, ač jsou zatím ojedinělé, se mohou podle odborníků stát brzy běžnými.

Koření
04.06.

KOŘENÍ: Revoluční léky z jedu škorpiona

Antibiotika, dříve účinná zbraň, která vám zaručeně ulevila od potíží a zbavila vás nepříjemné infekce. Dnes je to lék, který stále častěji v boji s bakteriemi selhává. Podle Světové zdravotnické organizace zemře kvůli stále větší odolnosti bakterií až 7 tisíc lidí ročně. Není ale vše ztraceno. Podle týmu vědců z britského Kentu by nás už brzy mohli zachránit štíři.

E. coli
aktualizováno 27.05.
skrytá hrozba

Toho se lékaři obávali: Objevila se bakterie odolná všem antibiotikům

Stalo se přesně to, čeho se lékaři tak obávali. Ve Spojených státech se objevila bakterie odolná vůči nejsilnějším antibiotikům. Podle expertů to může znamenat konec antibiotik, gen by se totiž mohl rozšířit na další bakterie.