Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Čínské lázně u Brna
03.08.
došla mu trpělivost

U Brna měly vyrůst lázně za čínské miliardy. Kraj už se vzdal nadějí

Projekt čínských lázní u Pasohlávek má další trhlinu. Jihomoravský kraj se rozhodl kvůli průtahům v jednání s čínskými investory prodat pozemky určené k výstavbě komplexu. Od včerejška jsou v nabídce.

La perle
02.03.
Cestujeme za teplem

Dubaj není jen válení na pláži! Užijte si kulturu, lázně i výlety lodí

Jak vyzrát na mrazivé zimní dny? Vyrazit do tepla. Třeba do Dubaje. Spojte pohodlí kvalitních hotelových resortů s rytmickým tepem velkoměsta. Podívejte se na to, co v této stále rostoucí luxusní metropoli najdete

lázně poděbrady
26.12.
Obchodní sdělení

Splňte si svůj sen, přijďte za námi do Poděbrad

Okouzlily vás záběry dočasného domova účastníků nové reality show Akce Nový domov a nevíte, kde byli ubytovaní?

Prásk.tv píše:

Iva Janžurová
čtěte o tématu lázně na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Císařské lázně Karlovy Vary
11.09.
foto+video chátrající památka

CÍSAŘSKÉ LÁZNĚ: Takhle dnes vypadá klenot českého lázeňství!

Nedaleko karlovarského Grandhotelu Pupp stojí na první pohled poměrně omšelá budova bývalých Císařských lázní. Unikátní lázeňský objekt má svá nejlepší léta již dávno za sebou, přesto jeho prohlídka stojí rozhodně za to. Neodolali jsme ani my!

Bývalé městské lázně v Jablonci nad Nisou
01.06.
foto+video chátrající památka

OPUŠTĚNÁ MÍSTA: Městské lázně neztrácejí kouzlo ani po letech!

V severočeském Jablonci nad Nisou se nacházejí již několik let opuštěné a pomalu chátrající bývalé městské lázně. Památkově chráněná budova stojí v centru města a plavat se zde v minulosti učil snad celý Jablonec.

Lázeňská péče - ilustrační foto
aktualizováno 21.03.
Lázeňská péče

Máte nárok na lázně? V těchto případech vám je lékař napíše

Lázeňská léčba prošla v lednu 2015 výraznou změnou, která ve prospěch pacientů prodloužila u některých diagnóz délku léčby až na 28 dní. U dětských onemocnění umožnila opakování léčby. Jak zjistíte, jestli máte na lázeňskou péči nárok?

Lázně Karlova Studánka
10.03.
Vláda rozhodla

Pacienti o léčbu nepřijdou, státní lázně se privatizovat nebudou

Státní léčebné lázně Janské Lázně a Státní podnik Horské lázně Karlova Studánka mají zůstat v rukou státu. Vláda podpořila návrh ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka (ČSSD), aby nebyly privatizovány.

Lázně - 1
08.04.
možnosti pacientů změna zákona

Máte nárok na POBYT V LÁZNÍCH? Čtěte návod, jak to zjistíte

Ještě vloni to vypadalo s českým lázeňstvím a jeho klienty bledě. Stát šetřil, kde mohl - i na nároku nemocných na lázně. Od ledna to už tak neplatí. Přibylo diagnóz umožňujících předepsat lázně a prodloužila se délka hrazených pobytů. Přečtěte si, za jakých okolností máte nárok na lázně vy...

Plačící holčička
14.02.
neměl peníze

Dědeček nechal vnučku v lázních, už na něj čeká přes měsíc

Možná to znáte. Chcete platit a najednou zjistíte, že jste peněženku nechali doma. A tak v obchodě necháte třeba občanku jako důkaz, že se vrátíte i s penězi. Dědeček takhle jako zástavu nechal v lázních vnučku. Jenže ani po měsíci se pro ni nevrátil.

Sluneční lázně Houštka
30.01.
FOTO a VIDEO

OPUŠTĚNÁ MÍSTA: Zapomenuté sluneční lázně Houštka

V lese nedaleko Staré Boleslavi se do dnešních dnů skrývají staré lázně. Málokdo o nich dnes ví, největšího rozkvětu se totiž těšily ještě před rokem 1850. Od té doby prošly několika přestavbami a v současné době již dlouhá léta chátrají.