Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

2218876
10.12.

Střepiny 9. 12. 2018

Za prudký nárůst případů spalniček mohou ti, co odmítají očkování. Tvrdí to Světová zdravotnická organizace. Je to pravda? Aktivity špionů na našem území. Čím jsme pro ně zajímaví a jsou oni pro nás rizikem? A vánoční svátky jako bohatý příděl kalorií. Jak si je užít a nepřibrat?

Spalničky
20.08.
epidemie

Nebezpečné spalničky se rekordně šíří Evropou. Zabily už 37 lidí

Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje před šířením spalniček v Evropě. Nemocí se nakazilo v první polovině roku přes 41 tisíc dětí i dospělých. Oproti loňskému roku vzrostl jejich výskyt o polovinu. Nemoc si vyžádala 37 obětí.

Zvýšený výskyt spalniček
24.07.
kde hrozí nejvíc?

Spalničky útočí! Už se nakazilo víc lidí než za celý loňský rok

150 případů nákazy spalničkami bylo v České republice zaznamenáno od začátku letošního roku. Loni spalničkami onemocněl stejný počet lidí za celý rok. Kde nákaza spalničkami hrozí nejvíce?

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Zvýšený výskyt spalniček
aktualizováno 08.06.
Kde je to nejhorší?

Epidemie spalniček děsí Evropu! Šíří se i v turistických destinacích

Lékaři varují před epidemií spalniček nejen v Česku, ale také v zahraničí. Počet nemocných prudce vzrostl i v oblíbených turistických destinacích, jako jsou Francie, Itálie nebo Řecko. Podívejte se, kde je situace nejhorší.

Spalničky Ilustrační snímek
aktualizováno 04.05.
Mimořádné opatření

Spalničky se v Česku šíří dál. Hygienici zavedli další opatření

Hygienikům a lékařům se navzdory úsilí nedaří zastavit postup spalniček Českem. Nové případy registrují středočeští i pražští hygienici. Průměrný věk pacientů stoupá.

Nebezpečné spalničky
aktualizováno 02.05.
Epidemie nemoci

Bojíte se spalniček? Ochráníte se dvěma snadnými kroky!

Epidemie spalniček nepolevuje. A i když je nejvíc nemocných v Praze a středních Čechách, nemoc se může velmi snadno rozšířit i do dalších regionů. Obrana před nebezpečnou chorobou je přitom snazší, než by se mohlo zdát.

Spalničky
30.04.
Příznaky nemoci

Spalničky dál děsí Česko. Takto zákeřnou nemoc poznáte

Strach ze spalniček má v posledních měsících stále více lidí. Odborníci se navíc obávají nejen jejich často komplikovaného průběhu, ale i nenápadného počátečního stádia, kdy už je ale pacient nakažlivý.

Spalničky Ilustrační snímek
aktualizováno 28.04.
Desítky nemocných

Spalničky dál děsí Česko! Nákaza se šíří, v Praze je už 70 pacientů

Spalničkami se v Praze nakazilo už 70 lidí. Za poslední týden přibylo v hlavním městě devět případů, nákaza už se ale rozšířila i do Středočeského kraje. U třinácti nemocných dětí odmítli nebo odložili rodiče očkování.

Vojáci - záchranka
25.04.
hrozí epidemie?

Strach ze spalniček: Záchranářům bude v Praze pomáhat armáda!

Nemocných spalničkami v Česku neustále přibývá. V Praze, kde je situace nejhorší, už záchranáři představili krizový plán. V případě dalšího rozšíření nákazy jim má pomoci armáda. Ta na boj se spalničkami vyčlenila desítku vojáků, kteří jsou připraveni do 24 hodin od povolání zasáhnout.

Nebezpečné spalničky
21.04.
nejvíce zasažené kraje

Tolik nakažených nebylo za celý rok! Kde řádí spalničky nejvíc?

Jen od začátku roku u nás už 90 lidí onemocnělo velmi nebezpečnými spalničkami. Touto virovou infekcí se za pouhé čtyři měsíce nakazilo mnohem více lidí než za celý rok 2016. Kvůli této zákeřné nemoci musela část pražské motolské nemocnice uzavřít příjem pacientů.