Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nebezpečné spalničky
Aktualizováno 13.7. 2017 17:03
chraňte se

Vypukla epidemie spalniček, zabíjí desítky lidí v Evropě! PŘÍZNAKY

Světová zdravotnická organizace (WHO) varuje před šířícími se spalničkami, které za jediný rok v Evropě zabily nejméně 35 lidí. Nejvíc případů hlásí Rumunsko, poslední obětí je šestiletý chlapec.

Spalničky Ilustrační snímek
Aktualizováno 21.5. 2017 21:12
Epidemie

Českem se šíří spalničky, velkou část pacientů tvoří kojenci!

V České republice se ve velkém šíří spalničky a podle expertů bychom tuto nemoc neměli podceňovat. Ke konci dubna bylo jen na Ostravsku hlášeno téměř 70 případů. Dvě třetiny nakažených jsou ještě neočkované děti mladší 15 měsíců.

Epidemie

Spalničky se šíří Evropou! Kde jsou lidé nejvíc ohroženi? MAPA

Spalničky v posledních týdnech děsí celou Evropu. V Česku zatím hygienici epidemii nevyhlásili, na Ostravsku se ale situace stále nelepší. Nejinak je tomu v dalších státech, kde se lékaři obávají nejhoršího. Které země jsou spalničkami nejvíce ohroženy?

Obchodní sdělení

166 milionů korun uspořených za elektřinu

Tolik ročně ušetří Bohemia Energy svým zákazníkům díky milionu rozdaných LED žárovek.

Spalničky
Aktualizováno 24.4. 2017 21:51
roste počet nemocných

Spalničky se dál šíří Českem. Jak je poznáte? PŘÍZNAKY NEMOCI

Epidemie spalniček, která se už skoro měsíc šíří Moravskoslezským krajem, nabírá na síle. Jen v minulém týdnu tam přibylo dalších 20 infikovaných. Počet nemocných tak stoupl už na sedm desítek. V nemocnici v Ostravě dokonce o víkendu zakázali návštěvy malých dětí.

Vyšetření u doktora
Aktualizováno 18.4. 2017 20:48
Vážné nemoci

Epidemie na postupu! Řádí příušnice, spalničky i žloutenka!

Na Jihlavsku se nedaří zastavit epidemii příušnic. Nakažených stále přibývá - celkem jich už je na sto padesát. První nemocní se objevili před třemi měsíci. Navíc se nejedná o jedinou epidemii. Na severní Moravě se ve velkém vyskytují spalničky. Na jižní zase žloutenka.

Hrozivá nemoc

Spalničky se šíří Českem! Komu hrozí a jak je poznat? PŘÍZNAKY

Epidemie spalniček udeřila hlavně v Moravskoslezském kraji. Onemocnění se dál šíří, lékaři evidují desítky případů. Nejvíce ohroženy jsou děti a také lidé, kteří nebyli očkováni, případně zdravotníci. Jak spalničky poznat a kdy je načase jít k lékaři?

Spalničky v Ostravě
Aktualizováno 10.4. 2017 20:55
nebezpečná nákaza

Epidemie spalniček ohrožuje děti! V Ostravě zavřeli nemocnici

Nejhorší epidemie spalniček za posledních 20 let se dál šíří Moravskoslezským krajem. K několika desítkám infikovaných pacientů už přibývá i zdravotnický personál. Kvůli nakažení tří pracovníků musela být dočasně uzavřena porodnice v Ostravě-Vítkovicích.

nejhorší za 20 let

V Ostravě řádí spalničky, hrozivá epidemie se rychle šíří! PŘÍZNAKY

Nejhorší epidemie spalniček za posledních dvacet let se šíří Moravskoslezským krajem. Hygienici tam evidují desítky případů a dokonce nařídili očkování zdravotníkům, kteří s nakaženými mohou přijít do styku.

Nemocné dítě
Aktualizováno 23.6. 2014 13:11
250 nakažených

V Česku se šíří epidemie spalniček. Jak je poznáte?

Ústeckým krajem se už čtyři měsíce šíří epidemie spalniček. Za tu dobu se nakazilo už přes 250 lidí, přestože ročně se v republice objeví jen okolo deseti případů. Přečtěte si, jaké jsou typické příznaky spalniček.

Bude epidemie?

USA se potýkají s nákazou spalniček, úmrtí zatím hlášena nejsou

Spojené státy se potýkají s šířící se nákazou spalniček, které se do země dostaly ze zahraničí. Podle Centra pro kontrolu nemocí bylo od počátku roku zaznamenáno 307 případů, což je více než běžně za celý rok.