Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Důchod
aktualizováno 18.09.
Průměrně o pětistovku

Skvělá zpráva! Důchody se příští rok zvýší, slibuje Marksová

Důchody by se v příštím roce měly zvýšit. Průměrně vzrostou o 475 korun, oznámila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Jde o nejvyšší nárůst od roku 2008, řekla po jednání vlády.

Důchod
aktualizováno 13.09.
kolik budete brát

Lidé nevědí, jaký je čeká důchod. Spočítejte si to! KALKULAČKA

Mnoho lidí vůbec netuší, jak vysoký důchod budou ve stáří pobírat. A bývají pak hodně nepříjemně překvapeni, že ani zdaleka nesplňuje jejich očekávání.

Důchodci v parku - ilustrační foto
aktualizováno 12.04.
Penze navíc porostou

Poslanci rozhodli, kdy půjdeme do důchodu! KALKULAČKA

Důchodcům a důchodkyním by se měly zvyšovat penze pravidelně víc než doposud. Úpravu valorizačního vzorce, která by jejich vyšší růst zajistila, dnes schválila Sněmovna. Důchodová novela, jež nyní zamíří k projednání do Senátu, stanoví taky věkovou hranici pro odchod do penze. Lidé by do ní mohli v budoucnu odcházet v 65 letech, nyní "strop" neexistuje.

Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o ovocné snacky EasyFruit nejen pro školáky

EasyFruit neobsahuje lepek a konzervanty a je i bez přidaného cukru, vhodné už pro pětiměsíční děti.

Důchod
aktualizováno 15.03.
Dobrá zpráva

Důchody rostou! Kde berou nejvíc a kolik dostanete vy? PŘEHLED

Statistici přišli s dobrou zprávou! Důchody se stále zvyšují, průměrně senioři berou 11 460 korun. Nejlépe si žijí důchodci v Praze a ve Středočeském kraji, nejmenší penzi mají na Olomoucku.

důchody
24.02.
Spočítejte si

Důchody 2017: Kdy půjdete a kolik dostanete? NOVÁ KALKULAČKA

Obzvlášť mladší generace pořád netuší, v kolika letech vlastně půjde do důchodu. A není divu. Věková hranice pro odchod se neustále zvyšuje a mění. Strop má přinést až novela zákona, na které se shodla loni koalice. I tak se změny ale projeví nejdříve za 13 let.

Důchodové pojištění
23.10.
důchody a zaměstnanci

Dříve do důchodu pro hasiče nebo sestry? Hrozí, že nebudou lidi

Nedostatek pracovníků v některých oborech se v Česku může ještě prohloubit. Ministryně práce a sociálních věcí chce totiž snížit důchodový věk u profesí, které vyžadují velké psychické nebo fyzické vypětí. Hospodářská komora ale trvá na tom, že by všichni lidé měli odcházet do penze ve stejném věku.

důchody
aktualizováno 21.09.
Valorizace důchodů

Důchodci dostanou přidáno, rozhodla vláda! KALKULAČKA

Důchodcům příští rok porostou penze o 2,7 procenta. Podle premiéra Bohuslava Sobotky to bude znamenat průměrný růst o 308 korun. Vláda také schválila rozpočet na příští rok, počítá se schodkem 60 miliard korun.

Důchodci - ilustrační foto
aktualizováno 05.09.
zastropování důchodu

KONEČNĚ SCHVÁLENO: Vláda rozhodla, kdy půjdeme do penze

Vláda se dohodla na tom, v kolika letech půjdeme do důchodu. Maximální hranici důchodového věku stanovila na 65 let. Zákon, který zastropuje věk pro odchod do důchodu, schválila jednomyslně.

Důchodce
aktualizováno 31.08.
zastropování bude

V kolika letech půjdeme do penze? Koalice se konečně dohodla!

Koalice se dnes shodla na zavedení hranice pro odchod do důchodu v 65 letech. Návrh ČSSD nejprve podpořila KDU-ČSL a na večerní koaliční radě s ním souhlasilo i ANO, byť jej dosud odmítalo jako populistický. Vicepremiér a šéf ANO Andrej Babiš už předem připustil, že jeho hnutí se návrhu přizpůsobí, když jej podporují ostatní dva vládní partneři.

Smutný důchodce
aktualizováno 30.08.
velký přehled

V kolika se v EU chodí do penze? Češi ze srovnání vyšli špatně!

Jen tři země v celé Evropské unii mají věk pro odchod do důchodu vyšší než 65 let, píše na Facebooku premiér Bohuslav Sobotka. V České republice ale důchodový věk prozatím nijak zastropován není a pokud se tak nestane, mohou Češi pracovat klidně do sedmdesáti.