Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Důchodci v městské dopravě
aktualizováno 18.06.
razantní skok

Vláda Rusům posune důchody, téměř polovina mužů zemře dřív

Ruská vláda se rozhodla pro razantní krok, podle kterého se posune hranice odchodu do důchodu. Ženy si místo v 55 letech užijou důchodu až v 63, muži z 60 let půjdou na 65. Návrh ještě čeká na schválení obou komor parlamentu a podpis prezidenta Putina.

Zdražování
25.05.
dříve do penze

Dobrá zpráva! Ženám s dětmi by se mohly výrazně zvýšit důchody

Lidovci chtějí mimo jiné zvýšit důchody ženám s dětmi a zajistit jim možnost dřívějšího odchodu do starobní penze v závislosti na počtu vychovaných dětí. Poslanci TOP 09 požadují vyškrtnout z vládní novely pasáž o růstu pevné části důchodů. Pozměňovací návrhy zazněly v dnešním druhém čtení předlohy. Zamíří do závěrečného schvalování.

Sněmovna - důchody
aktualizováno 19.04.
novela zákona

Poslanci schválili vyšší důchody. O kolik stoupnou? KALKULAČKA

Poslanecké sněmovna podpořila důchodovou novelu, kterou připravila vláda v demisi Andreje Babiše. Podle návrhu by se seniorům měla zvednout pevná část jejich důchodů ze současných devíti procent průměrné mzdy na deset procent. Všem seniorům starším 85 let by se pak důchody zvedly o tisíc korun. Předloha nyní putuje do sněmovních výborů a následně se k poslancům vrátí ve druhém čtení.

Obchodní sdělení

Vybavte se správně na letní cestování

Sbalit si kufr na dovolenou, to je kolikrát věda. Bez některých věcí se ale neobejdete.

Důchod
15.03.
Ať jste připraveni

Některým penzistům přijdou letos důchody jindy! Přehled změn

Sedmkrát v letošním roce zasáhnou do výplaty důchodů státní svátky. Penzisté se ve většině případů dočkají výplaty důchodů už dříve. Ti, kteří měli dostat peníze na Štědrý den, je dostanou dokonce už o tři dny dříve.

Důchodci
aktualizováno 27.02.
změna v penzích

Vláda chce přidat tisícovku důchodcům. Ale jenom některým

Od ledna 2019 by měly stoupnout důchody seniorům nad 85 let o tisíc korun měsíčně. Návrh novely zákona o důchodovém pojištění, kterou v úterý schválila vláda, musí ještě schválit Parlament. Přináší také změnu v pevné výměře důchodů, která je pro všechny stejná. Nově by měla odpovídat deseti procentům průměrné mzdy místo nynějších devíti procent.

Důchodci
22.02.
Vyplácení důchodů

Důchodců v Česku přibývá! Jde na ně 400 miliard, tady berou nejvíc

V Česku žije téměř 2,9 milionu lidí, kteří pobírají penzi. Stát na starobních, invalidních a pozůstalostních důchodech loni vyplatil přes 404 miliard korun. Přibývá především seniorů, zbylé počty vyplácených dávek spíše klesají.

Důchodce - ilustrační foto
aktualizováno 20.02.
KALKULAČKA Změny v penzích

Připravuje se důchodová reforma! Spočítejte si, kolik máte brát

Hnutí ANO začalo další kolo vyjednávání s ostatními stranami o vládě. Jako zásadní bod, na kterém bude hnutí Andreje Babiše trvat, označuje i důchodovou reformu. Přečtěte si, v čem bude spočívat, a spočítejte, na jak vysoký důchod máte nárok v současnosti.

Důchod
aktualizováno 18.12.
důchodová kalkulačka

Tito lidé mohou jít za rok do penze. Spočítejte si, kdy půjdete vy!

Celkem šest skupin lidí může v příštím roce žádat o starobní důchod. Závisí to na datu narození, počtu dětí a také na tom, kolik let jste odpracovali. Lidé ani po dosažení důchodového věku nemusí do důchodu odejít, ale mohou pokračovat v zaměstnání.

Protest v Aténách
aktualizováno 16.12.
škrty v penzích

Rozzlobení důchodci protestovali v Aténách! Hlasitě skandovali

Řecko zavádí přísná úsporná opatření. Jedním z nich je i snížení důchodů. Proti škrtům v penzích v Aténách demonstrovalo několik tisíc důchodců, kteří se změnami nesouhlasí. Další vlna úsporných opatření má platit už od příštího roku.

Andrej Babiš a Monika Babišová
aktualizováno 13.12.
nejstarší premiér

Babiš už má právo na důchod! Řekl, komu chce peníze přenechat

Premiér Andrej Babiš už má ve svých 63 letech asi měsíc nárok na penzi. Novinářům sice tvrdil, že to sám do úterka vůbec netušil, už má ale plán, jak s penězi naloží.