Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Ulice Na Příkopě v Praze
15.01.
Bezcitná rekonstrukce

Praha dlážděná náhrobky Židů! Zahraniční média jsou v šoku

Ulicemi pražského Starého města prochází každý den miliony lidí. Ovšem málokdo tuší, co má pod nohama. Jedna z nejfrekventovanějších ulic v Praze byla totiž vydlážděna z náhrobků židovského hřbitova. O bezcitnou rekonstrukci se už zajímají i zahraniční média.

Stavební práce na D1
02.01.
Rekonstrukce silnic

Dostavba dálnic i nové úseky. Tady všude se bude opravovat!

Celé Česko čeká letos řada uzavřených nebo opravovaných silnic, a to nejen nejvytíženější dálnice D1. Opravy se dotknou i Prahy, kam ročně přijíždějí miliony turistů a další desetitisíce lidí sem denně dojíždějí za prací. Přitom doprava v hlavním městě už loni často kolabovala a podle odborníků za to mohla i špatná koordinace staveb.

Komplikace na dálnici D1 - 6
18.12.
Zúžení na Vysočině

Na D1 byly skryté překážky, tvrdí stavaři. ŘSD vypověděli smlouvu

Konsorcium TGS Joint Venture, tvořené italskou, českou a kazašskou firmou, odstoupilo od smlouvy na modernizaci dálnice D1 na Vysočině. Společnost se stala terčem kritiky kvůli nedodržení termínů. V pondělí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) odeslalo firmám vlastní dopis, v němž jej informovalo o rozvázání spolupráce.

Prásk.tv píše:

Mise nový domov - Rodina Zbořilových
čtěte o tématu rekonstrukce na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Kolony na dálnici D1
aktualizováno 17.12.
Kolabující dálnice

Ministerstvo se konečně probudilo! Navrhlo, jak vyřeší D1

Problémový úsek dálnice D1 na Vysočině se okamžitě rozšíří, aby vznikl plnohodnotný pruh a úsek se dal dobře udržovat. Svodidlo se posune o metr až metr a půl dopředu. Novinářům to po ranní schůzce s ředitelem ŘSD řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).

Pendolino
aktualizováno 04.12.
Cestování vlakem

Třináct miliard do modernizace železnic. Kde pojedeme rychleji?

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) schválila vypsání šesti soutěží na stavby za 13 miliard korun. Už za pár měsíců by tak měla začít například modernizace koridoru z pražského Smíchova do Černošic nebo ze Soběslavi do Doubí u Tábora. Informoval o tom tiskový mluvčí SŽDC Pavel Tesař.

Brno hlavní nádraží
26.11.
rekonstrukce v brně

Obří výluka na železnici: Stovky vlaků pojedou jinak než obvykle

Brno čeká už za dva týdny obří výluka, která se dotkne stovek vlakových spojů. Na hlavním nádraží totiž začne rekonstrukce za téměř dvě miliardy korun. Cestující by se měli připravit na zpoždění a omezení se dotkne i dopravy v ulicích Brna.

Most Legií v Praze prošel první zátěžovou zkouškou
20.11.
Zatěžkávací zkoušky

Pražské mosty bourat nebudou! Koalice dá na opravy miliardy

Most Legií v Praze se uzavřel pro veškerou dopravu. Důvodem jsou zátěžové zkoušky, kterými v tomto týdnu prochází. Oprava památkově chráněného mostu by měla začít za čtyři roky. Mostů ve špatném technickém stavu je v Praze jedna třetina.

Mise nový domov: Tereza Pergnerová překvapila narozeninovým dárkem! - 1
14.11.
mise nový domov

Ochrnutý Láďa byl upoután na lůžko. Hezčí přání dostat nemohl

Už dnes večer můžete sledovat další premiérový díl Mise nový domov. Tereza Pergnerová a její tým splní sen životem hodně zkoušené rodině. A u jednoho su nezůstane.

Unikátní výměna nového mostu za starý v Hracholuskách - 6
10.11.
galerie uniikátní rekonstrukce

Nový most postavili vzhůru nohama. Teď ho otáčí zpátky

Unikátní výměna původního mostu z roku 1901 za nový pokračuje nad přehradou Hracholusky. Dnes dělníci dokončí výměnu prvního ze tří mostních dílů. Nový oblouk přitom přidělali na starý a celý tento týden ho otáčejí kolem osy o 180 stupňů.

Dvojice podezřelá z vraždy manželů na Písecku
aktualizováno 02.11.
Lednové neštěstí

Vražda manželů na Písecku: Podezřelí se vrátili na místo činu!

Kriminalisté se znovu vrátili na místo, kde se začátkem letošního roku odehrála brutální vražda manželského páru ze Záhoří u Písku. Společně s dvojicí, která je z vraždy obviněna, prováděli rekonstrukci.