Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Satelitní snímek hurikánu Florence při vstupu na pevninu
17.09.
Nepěkné vyhlídky

Vědci předvídají bouři, co lidstvo nezažilo. Stupnice nebude stačit

Experti předpovídají, že už brzy na Zemi udeří hurikán kategorie šest. Takový stupeň přitom zatím ani neexistuje. Oceány se ale rychlým tempem oteplují a zároveň stoupá jejich hladina, a tak budou silnější bouře čím dál častější.

Hurikán Florence
aktualizováno 17.09.
Řádění živlů

Hurikán Florence zabil už 18 lidí, tajfun Mangkhut udeřil na Čínu!

Severní Ameriku a jihovýchodní Asii pustoší silné bouře - tajfun Mangkhut, který zpustošil především Filipíny a hurikán Florence, který devastuje Spojené státy. Bouře v Asii zabila nejméně 60 lidí, v USA úřady hlásí nejméně 18 obětí.

Tropické bouře nad Atlantikem
aktualizováno 14.09.
Jde z nich strach

Nejen Florence! Nad oceány řádí šest obřích tropických bouří

Hurikán Florence, který má v příštích hodinách udeřit na východní pobřeží Spojených států, není jedinou tropickou bouří, na jejíž dopad se svět připravuje. Zatímco Florence klesla na hurikán 2. stupně, k Filipínám se řítí tajfun nejvyšší, tedy páté, kategorie! Kolem planety meteorologové sledují dokonce šest pojmenovaných tropických bouří.

Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Hurikán Florence z ISS
12.09.
Obří evakuace

Hurikán Florence bude jako "rána Mika Tysona", bojí se v USA

Na americké pobřeží se řítí jedna z nejhorších bouří za poslední roky, hurikán Florence. Už pět amerických států kvůli masivní bouři vyhlásilo evakuaci. Hurikán ve středu večer českého času dosahoval třetího stupně z pěti.

Hurikány Florence, Isaac, Helena
12.09.
extrémní počasí

Ničivý hurikán Florence stále sílí! Nad oceánem řádí ještě tři další

Jihovýchodní Asii ohrožuje silný tajfun o rychlosti přes 300 kilometrů v hodině. V sobotu zřejmě zasáhne sever Filipín. Nebezpečí hrozí také východu Spojených států. Tam stále sílí hurikán Florence, mohl by dosáhnout nejvyššího stupně. Zítra udeří na východě Severní a Jižní Karolíny. Tam platí povinná evakuace pro asi milion lidí.

Ex-hurikán Ophelia se prohnal přes Britské ostrovy
aktualizováno 18.07.
chris a beryl

K Evropě se přihnaly dva hurikány. Ovlivní i počasí, co čeká Česko?

Sezóna hurikánů nad Atlantikem začala. Vůbec první letošní hurikán se zformoval v prvním červencovém týdnu a dostal jméno Beryl. Další na sebe nenechal dlouho čekat, tropická bouře Chris zesílila na hurikán. Oba teď ovlivňují počasí v Evropě.

Hurikán Chris
11.07.
Nepřízeň počasí

Tropická bouře Chris zesílila na hurikán! Řítí se na Evropu

První větší hurikán sezóny udeřil ke konci minulého týdne na severoamerickém východním pobřeží. Původně tropická bouře Chris včera ale zesílila a nyní míří ke Kanadě a následně i k Evropě. Má zasáhnout především Island, Velkou Británii a Irsko, je ale možné, že se rozštěpí a jeho oslabená část dorazí i do Portugalska, Francie a Španělska!

Cyklon v Ománu
aktualizováno 26.05.
Tropická bouře

Záplavy v poušti: Omán zasáhl cyklon. Jedna dívka zemřela

Omán na Arabském poloostrově zasáhl cyklon Mekunu, který už předtím zničil ostrov Sokotra zapsaný na seznamu UNESCO. Tam odnesl do moře desítky lidí i vzácných zvířat. Teď je zatím hlášeno nejméně pět mrtvých a 60 pohřešovaných. Řadu míst zasáhly i povodně. Někde napršelo během pár hodin víc vody, než za několik posledních let dohromady.

Nový Zéland se připravuje na cyklón Gita
20.02.
Vítr, déšť a vlny

Cyklon Gita udeřil na Nový Zéland. Zastavil vlaky i letadla!

Cyklon Gita bičuje Nový Zéland. Bouře sice zeslábla, přesto ji doprovázejí silné lijáky, záplavy, vítr o síle až 140 kilometrů v hodině a až sedmimetrové vlny. Doprava v zemi je ochromená.

Tropická bouře na Filipínách
aktualizováno 23.12.
Tropická bouře

Bouře na Filipínách zabila 90 lidí! Bahno pohřbilo celé vesnice

Filipínský ostrov Mindanao zasáhla silná tropická bouře. Podle prvotních zpráv si vyžádala 90 obětí, další desítky lidí se pohřešují. Bouře s sebou přinesla lokální záplavy a sesuvy půdy.