Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Leslie se blíží k Portugalsku
aktualizováno 13.10.
Varování meteorologů

Hurikán Leslie se blíží k Evropě! Výstraha před větrem platí i v ČR

Tropická bouře Leslie zasáhne v noci na neděli Portugalsko a Španělsko. Meteorologové varují, že by vítr mohl dosáhnout síly hurikánu, doprovázet ho budou přívalové deště. Silný vítr udeří i na Česko, souvislost s Leslie ale nemá.

Irma na Floridě
10.10.
Callum a Leslie

Na Evropu se řítí dvě bouře! Úřady varují před "cyklónem bomby"

Kromě hurikánu Leslie se na Evropu žene i bouře Callum. Na Británii a Irsko by mohly udeřit obě už o víkendu. Předpověď se ale podle meteorologů může ještě změnit. Někteří odborníci navíc tvrdí, že se Leslie stočí k Portugalsku.

Dominikánská republika
aktualizováno 08.10.
Udeří v pátek

Bouře Leslie se žene na Evropu! Zesílí na hurikán, varují experti

Tropická bouře Leslie dál děsí jižní a západní Evropu. Během dvou dnů by se podle předpovědi měla změnit na hurikán. V současnosti míří na Azorské ostrovy a Madeiru, poté by měla zasáhnout Portugalsko, nebo Irsko.

Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Na USA se žene hurikán ve tvaru penisu
05.10.
Hurikán Walaka

K USA se blíží hurikán! Lidé mají strach, ale také se mu smějí!

Na Spojené státy se z Pacifiku žene hurikán Walaka, který se stal terčem vtípků na sociálních sítích. Ačkoliv na silných bouřích pustošících pobřeží obvykle není nic komického, Walaka vtipálky zaujal svým netradičním tvarem - vypadá totiž jako penis.

Tropická bouře
aktualizováno 02.10.
extrémní počasí

Tropická bouře Leslie se žene na Evropu. Zesílí až na hurikán!

Tropická bouře Leslie, která by v následujících dnech měla zesílit až na hurikán, míří k Evropě. Doprovázet ji bude silný vítr a vysoké vlny.

Satelitní snímek hurikánu Florence při vstupu na pevninu
17.09.
Nepěkné vyhlídky

Vědci předvídají bouři, co lidstvo nezažilo. Stupnice nebude stačit

Experti předpovídají, že už brzy na Zemi udeří hurikán kategorie šest. Takový stupeň přitom zatím ani neexistuje. Oceány se ale rychlým tempem oteplují a zároveň stoupá jejich hladina, a tak budou silnější bouře čím dál častější.

Hurikán Florence
aktualizováno 17.09.
Řádění živlů

Hurikán Florence zabil už 18 lidí, tajfun Mangkhut udeřil na Čínu!

Severní Ameriku a jihovýchodní Asii pustoší silné bouře - tajfun Mangkhut, který zpustošil především Filipíny a hurikán Florence, který devastuje Spojené státy. Bouře v Asii zabila nejméně 60 lidí, v USA úřady hlásí nejméně 18 obětí.

Tropické bouře nad Atlantikem
aktualizováno 14.09.
Jde z nich strach

Nejen Florence! Nad oceány řádí šest obřích tropických bouří

Hurikán Florence, který má v příštích hodinách udeřit na východní pobřeží Spojených států, není jedinou tropickou bouří, na jejíž dopad se svět připravuje. Zatímco Florence klesla na hurikán 2. stupně, k Filipínám se řítí tajfun nejvyšší, tedy páté, kategorie! Kolem planety meteorologové sledují dokonce šest pojmenovaných tropických bouří.

Hurikán Florence z ISS
12.09.
Obří evakuace

Hurikán Florence bude jako "rána Mika Tysona", bojí se v USA

Na americké pobřeží se řítí jedna z nejhorších bouří za poslední roky, hurikán Florence. Už pět amerických států kvůli masivní bouři vyhlásilo evakuaci. Hurikán ve středu večer českého času dosahoval třetího stupně z pěti.

Hurikány Florence, Isaac, Helena
12.09.
extrémní počasí

Ničivý hurikán Florence stále sílí! Nad oceánem řádí ještě tři další

Jihovýchodní Asii ohrožuje silný tajfun o rychlosti přes 300 kilometrů v hodině. V sobotu zřejmě zasáhne sever Filipín. Nebezpečí hrozí také východu Spojených států. Tam stále sílí hurikán Florence, mohl by dosáhnout nejvyššího stupně. Zítra udeří na východě Severní a Jižní Karolíny. Tam platí povinná evakuace pro asi milion lidí.