Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Muž si staví loď na domě - 1
Aktualizováno 19.6. 2017 14:46
plní si sen

Muž si na zahradě staví obří loď! Kopii známé válečné plachetnice

Ruský kutil se rozhodl, že si na zahradě postaví obrovskou loď. Po letech dřiny mu nad dílnou vyrostla velká plachetnice. Nadšenec se inspiroval historií - jedná se totiž o kopii slavné válečné lodě admirála Francise Drakea. Stále však není dokončená.

lodím vjezd zakázán

Dobrá zpráva! Přibude u nás míst na koupání, kam nemohou lodě

Policie na letní měsíce chystá rozsáhlé kontroly, při kterých se zaměří na vodní plochy v Česku. Podobné kontroly se poprvé konaly v loňském roce, kdy policisté prověřili 435 lodí, u každé třinácté byly závady. Padly pokuty za 30 tisíc korun. Letos se také rozšíří plochy určené pouze pro plavce, kam lodě nesmějí vplout.

Torpédoborec Fitzerald po srážce
Aktualizováno 18.6. 2017 07:03
Nehoda torpédoborce

Po srážce lodí u Japonska hledali sedm námořníků, našli je mrtvé

Těla sedmi amerických námořníků, pohřešovaných po srážce torpédoborce Fitzgerald s nákladní lodí, se našla mrtvá v poškozené části plavidla. Oznámilo to velení amerického námořnictva.

Prásk.tv píše:

Gott My Life - 1
čtěte o tématu loď na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Střechu, kterou Vám budou závidět?

Nový dům si zaslouží střechu s moderní střešní krytinou, která se bude moci pochlubit unikátním vzhledem, vysokou odolností a trvalou krásou. Ne nadarmo se říká „Střecha dělá dům“. Takovou je střecha z pravých pálených tašek TONDACH.

Nehoda u Japonska

Americký torpédoborec se srazil s obchodní lodí! Pohřešují 7 lidí

Torpédoborec americké armády se u pobřeží Japonska srazil s obchodní lodí plující pod filipínskou vlajkou, oznámila americká armáda v krátkém prohlášení. Podle japonské pobřežní stráže se pohřešuje sedm členů posádky torpédoborce, armáda to však nepotvrdila. Pouze uvedla, že jeden ze členů posádky byl přepraven do nemocnice.

Přístav Charleston
Aktualizováno 15.6. 2017 10:24
hrozba v usa

Evakuace přístavu v Charlestonu: Na lodi měla být radioaktivní zbraň

Kvůli podezření, že na lodi Maersk Memphis může být tzv. špinavá bomba s radioaktivním materiálem, evakuovala americká pobřežní stráž přístav v Charlestonu v Jižní Karolíně. Hrozba se ale nakonec nepotvrdila.

unikátní cvičení slapy

Loď s lidmi hořela a potápěla se, záchranné složky musely jednat!

Unikátní cvičení se ve čtvrtek konalo na slapské přehradě. Desítky hasičů, záchranářů a policistů trénovaly, jak pomoci cestujícím z hořící a potápějící se výletní lodi. Právě na Slapech se loni potopil přívoz, na který vzal kapitán podle policie o 16 cestujících víc, než měl povoleno. Brzy kvůli tomu půjde před soud.

Costa Concordia

Kapitán Schettino si odsedí 16 let. Trest mu potvrdil odvolací soud

Italský nejvyšší soud dnes potvrdil dřívější rozsudky odsuzující bývalého námořního kapitána Franceska Schettina Schettina k 16 letům vězení za ztroskotání lodě Costa Concordia v roce 2012, které si vyžádalo 32 životů. Schettino by měl rovnou zamířit za mříže.

Loď smetla člun u Dubrovníku
Aktualizováno 26.4. 2017 14:54
galerie nehoda na moři

Tragédie u Dubrovníku: Loď srazila člun! 3 mrtví, další hledají

Nejméně tři lidé zemřeli a po dalších čtyřech osobách záchranáři pátrají poté, co u břehu Chorvatska narazila loď LK Dubrovník do gumového člunu. Námořní nehoda se stala v době, kdy se loď účastnila záchranářské akce na ostrově Mljet, informují tamní média.

Nákladní loď - Ilustrační foto
Aktualizováno 25.4. 2017 12:12
mezinárodní záchranná akce

Nákladní lodí v Atlantiku otřásla silná exploze! 1 mrtvý, 3 zranění

Mezinárodní záchranná akce odstartovala poté, co se v Atlantiku na palubě dopravní lodi Tamar ozvala mohutná exploze. Jeden člověk při výbuchu zemřel, další tři utrpěli vážné popáleniny. Co přesně na lodi vybuchlo, ukáže až vyšetřování.

Výpadek proudu?

VIDEO: Trajekt narazil přímo do stěny přístavu! 13 zraněných

Neuvěřitelné video ukazuje moment, kdy obrovský trajekt narazil do přístavní zdi na Kanárských ostrovech. Nejméně třináct lidí se zranilo, včetně jednoho dítěte. Podle španělských médií postihl loď výpadek elektřiny.