Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Poklad v Los Angeles
aktualizováno 30.01.
unikátní nález

Na dně oceánu objevili zlatý poklad! Ležel tam více než 150 let

Obyvatelé Los Angeles budou moci koncem února obdivovat poklad, který ležel více než sto padesát let na dně oceánu. Jeho součástí jsou tisíce zlatých a stříbrných mincí a desítky zlatých cihliček. Hodnota pokladu se odhaduje na téměř miliardu korun.

Po týdnu našli lidi ze ztroskotané lodi
aktualizováno 28.01.
dobrá zpráva

Záchranáři našli 7 lidí z potopené lodi! Přežili přes týden bez vody

Novozélandští záchranáři našli sedm lidí z nezvěstného trajektu, který před více než týdnem zmizel ve vodách tichomořského ostrovního státu Kiribati. Na palubě bylo 50 lidí.

Nehoda výletní lodě v Německu
aktualizováno 27.12.
záchranná akce

Výletní loď narazila na Rýnu do mostního pilíře, 27 lidí se zranilo

Téměř 30 lidí skončilo se zraněními v nemocnici poté, co výletní loď v úterý večer u německého Duisburgu narazila do mostního pilíře. Loď mířila do Nizozemska, na palubě v době neštěstí bylo 129 lidí.

Prásk.tv píše:

Co vidíte jako první na obrázku? - 1
čtěte o tématu loď na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Ruská válečná loď Něustrašimyj
26.12.
Napjaté vztahy

Ruské lodě pluly u Británie. Agresi netolerujeme, řekl ministr

Ruská vojenská plavidla se několikrát přiblížila k vodám Spojeného království. O víkendu vyslali plavidlo k ruské lodi Admirál Sergej Gorškov. Jiná výzvědná loď předtím plula Severním mořem a Lamanšským průlivem. O události informovalo britské námořnictvo

Přívoz v pražské Troji
aktualizováno 23.12.
Už vyplul

Zřícenou lávku v Troji nahradil přívoz. Přeprava je zdarma

Mezi Císařským ostrovem a Trojou vyplul v sobotu ráno poprvé přívoz. Bude nahrazovat lávku, která se zřítila na začátku prosince. Přeprava je zdarma, ve špičkách pracovních dnů bude přívoz vyplouvat po deseti minutách.

Bitevní loď Missoury
09.12.

VÍKEND: Námořníci vzpomínají na útok na Pearl Harbor

Letos je to 76 let od japonského útoku na Pearl Harbor. Tisíce kilometrů vzdálená bitva měla velký význam pro vývoj celé druhé světové války. Spojené státy do ní zatáhla a už o tři a půl roku později americké jednotky vstoupily do Plzně.

Řidičský průkaz (ilustrační foto).
09.12.
Čas se krátí

Tisíce lidí si mají do konce roku vyměnit řidičáky! Týká se to vás?

Před deseti lety úřady vydaly rekordních více než 800 tisíc řidičáků a protože doklady platí deset let, motoristé by se je měli vyměnit. Jenže zdaleka ne všichni to udělali. Netýká se to i vás?

Rybářská loď po nehodě u Jižní Koreje
aktualizováno 03.12.
pohřešovaní námořníci

Při srážce lodí u Jižní Koreje zemřelo nejméně sedm lidí

Sedm lidí zemřelo při srážce dvou lodí v jihokorejských vodách. Nejméně další dva lidé se pohřešují. Pobřežní stráž se obává dalších úmrtí, jelikož mezi 13 zachráněnými námořníky jsou někteří v kritickém stavu nebo bezvědomí.

Jachtařky strávily kvůli poruše motoru na moři pět měsíců
aktualizováno 28.10.
Zachránili je

Plavba na Tahiti se zle zvrtla, ženy strávily na moři pět měsíců

Dlouhých pět měsíců strávily na moři dvě americké jachtařky poté, co se na lodi porouchal motor a plachty jim k návratu na pevninu nestačily. Ženy a jejich dva psi se záchrany dočkali po dlouhých pěti měsících.

2054845
08.10.

KOŘENÍ: Jachtařský sen

Obří jachty, okázalá doprovodná plavidla, přepychové lodě chránící životní prostředí. Tyto i mnohé další novinky z oblasti námořního průmyslu se objevily na světově proslulém jachtařském veletrhu Monaco Yacht Show.