Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Skladník
aktualizováno 12.08.
Zahraniční síla

Ukrajinců v Česku pracuje čím dál víc! Firmy si je pochvalují

Další růst české ekonomiky brzdí podle ekonomů nedostatek pracovních sil. Nepomáhá ani rekordní počet lidí, kteří do České republiky přicházejí ze zahraničí, hlavně z Ukrajiny. Aktuálně u nás pracuje více než 84 tisíc Ukrajinců, což je oproti roku 2011 o 60 procent více.

Uprchlíci - 8
30.07.
Migrační krize

Migrantů ubývá, tvrdí ministerstvo a řeší kontroly na hranicích

Ministerstvo vnitra na svém webu uvedlo podle svých slov "na pravou míru" některé zprávy o migraci a kontrolách na hranicích s Německem. Podle něj byly informace z poslední doby zavádějící. Ze zprávy vyplývá, že migrantů ubývá.

Německá armáda
aktualizováno 22.07.
nová politika

Německá armáda potřebuje nové rekruty, zvažuje verbování cizinců

Německá armáda se potýká s nedostatkem vojáků, vláda proto přišla s návrhem na verbování cizinců z jiných členských států Evropské unie. Pro návrh jsou koaliční strany CDU a CSU Angely Merkelové i SPD, ta ale požaduje, aby cizinci získali státní občanství, jinak by se mohla vytvořit armáda plná žoldáků.

Prásk.tv píše:

obleceni
čtěte o tématu cizinci na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NA LOVU ASTEROIDŮ: HVĚZDÁRNA KLEŤ

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Do konce srpna zve k nahlédnutí do vesmíru.

Turismus
12.07.
Česko láká

I u nás je krásně! Cizinci berou Česko útokem. Kam jezdí nejvíc?

Proč se vydávat za hranice, když máme spoustu turistických skvostů přímo pod nosem? To si začíná uvědomovat stále více Čechů, a nejenom ti. Zájem o Česko stoupá ještě více u cizinců, kteří si nejvíce oblíbili Prahu.

Cizinci se obnažovali na sousoší Jana Husa na Staroměstském náměstí
aktualizováno 08.06.
video ohromná neúcta

Cizinci lezli po národní památce a obnažovali se, natočila je kamera

Mladí cizinci se rozhodli pořídit si při návštěvě Prahy dost netradiční fotky. Vylezli proto na národní kulturní památku a začali vystrkovat pozadí i přirození. Jejich jednání zachytil operátor kamerového systému, který na místo okamžitě vyslal hlídku. Někteří se neúspěšně pokusili před policií prchnout, nakonec všichni odešli s pokutou.

Policie hledá 7 cizinců
30.05.
Spletli si turisty

Těžkooděnci místo útočníků zatkli Izraelce. Nikdo nepochybil, tvrdí

Policie nepochybila, když místo skupiny cizinců podezřelých z napadení číšníka izraelské cizince. Informoval o tom pražský policejní mluvčí. Na zásah si navíc podle něj zatím nikdo oficiálně nestěžoval.

Přeživší z nehody letadla na Kubě
aktualizováno 19.05.
Letecká tragédie

Pád letadla na Kubě má další oběť. Mezi mrtvými jsou i cizinci

Přes sto lidí zemřelo při páteční nehodě letadla na Kubě. Tři lidé byli v kritickém stavu převezeni do nemocnice, jeden z nich ale v noci zemřel. Údaje o počtu obětí se liší, jsou ale zřejmě i z jiných zemí.

Číšník napadený v pražské restauraci skupinou cizinců - 2
aktualizováno 15.05.
Velká zpověď

Brutálně zmlácený číšník Mirek: Už jsem tu nemusel být, říká

Číšník Miroslav, kterého před třemi týdny v centru Prahy brutálně zmlátila skupina nizozemských turistů, poprvé vystoupil na veřejnosti a promluvil o hrůzném zážitku. Mimo jiné řekl, že by se v podobné situaci znovu zachoval stejně.

Školka
aktualizováno 14.05.
Průkazný trend

V českých škol(k)ách rychle přibývá dětí cizinců, ukazují čísla

Český vzdělávací systém v posledních letech "obsluhuje" stále více dětí cizinců. Nárůst je přitom opravdu výrazný, například v mateřských školách je nyní třikrát víc dětí cizinců než před deseti lety.

Karlův most v obležení turistů
aktualizováno 07.05.
neojblíbenější cíle

Česko čeká rekordní nával turistů! Připravte se, tady bude nejhůř

Českou republiku letos čeká mimořádně silná turistická sezóna. Podle odborníků bude největší zájem tradičně o hlavní město, ale oproti předchozím rokům se cizinci zaměří i na další města po celé republice. Přijet by jich měl rekordní počet. Podle odhadů utratí nejvíc za posledních šest let - až 170 miliard korun.