Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Spor Slovinska a Chorvatska o moře nekončí
30.06.
výsledek řízení

Chorvaté zuří: Slovinci vyhráli soudní spor! Získali přístup k moři

Slovinsko vyhrálo arbitráž o přístup k moři. Spor se sousedním Chorvatskem, který se táhne už od doby rozpadu bývalé Jugoslávie, tím ale ani po více než dvou desetiletích zřejmě neskončil. Záhřeb se totiž rozhodnutím soudu řídit nehodlá.

Václav Fischer
aktualizováno 06.12.
arbitráž

Podnikatel Fischer žaluje Česko o 3,1 miliardy korun

Německá společnost Aircraftleasing Meier und Fischer (AMF), ve které má většinový podíl podnikatel Václav Fischer, zahájila mezinárodní arbitráž proti Česku. Firma požaduje 3,1 miliardy korun (125,2 milionu dolarů) za dvě dopravní letadla Boeing 737 zadržená před 11 lety při konkurzu na Fischerův majetek. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí.

Silniční provoz po otevření tunelu Blanka
aktualizováno 18.02.
Neproplacená Blanka

Zaplatí Praha za Blanku další miliardu? Firmy žalují magistrát

ČKD Praha DIZ a Inženýring dopravních staveb žalují Prahu skoro o miliardu korun kvůli neproplaceným fakturám za tunelový komplex Blanka.

Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Solární elektrárna
29.05.
solární daň

Unie se zastala Česka. Solárníci nedostanou ani korunu!

I kdyby provozovatelé solárních elektráren vysoudili na Česku odškodné, protože na jejich podnikání uvalilo vyšší daň, nedostanou ani korunu. Za Čechy se postavila Evropská unie. Odškodné by považovala za nedovolenou podporu proti evropským pravidlům. Píší to dnešní Lidové noviny.

Solární elektrárna
19.04.
úspěšná obrana

Obří solární arbitráž proti Česku se rozpadá. Stát vyhrál první bitvu

Obří arbitráž investorů do fotovoltaiky proti Česku se rozdělila na sedm menších sporů. Pozice státu se tak značně zlepšila, protože individuální spory jsou pro firmy mnohem nákladnější než společný postup. Navíc chce stát najmout levnější právníky, napsala dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

Hovězí
16.01.
Spor o maso

LN: Kanadská firma žaluje Česko o 300 milionů korun kvůli hovězímu masu

Kanadská potravinářská firma Ronald A. Chisholm požaduje od České republiky odškodnění přes deset milionů euru, tedy bezmála 300 milionů Kč, kvůli zákazu dovozu hovězího masa pocházejícího z Brazílie a Uruquaye v roce 2007.