Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Mláďata levharta Cejlonského - 10
aktualizováno 23.11.
levhart cejlonský

PRVNÍ FOTKY: V Zoo Brno se narodila mláďata levharta

Po 17 letech se v brněnské zoo narodila dvě mláďata levharta cejlonského. Jejich matka, šestiletá samice Nayana se o své potomky vzorně stará. Koťata jsou velmi vitální, ale zdaleka za sebou ještě neamjí kritické období. Mláďata tohoto druhu jsou velmi vzácná.

Porod
10.11.
Místo štěstí trapas

Žena chtěla zakrýt nevěru, rodila dřív. Na jednu věc ale nemyslela

Lékaři jsou často svědky nepříjemných překvapení. Výjimkou nejsou ani porodníci, kteří se musejí vypořádat s vystresovanými matkami i zoufalými otci. To, co zažil pár z amerického Tennessee, ale šokovalo i zkušenou gynekoložku.

Postižená Lucinka z Olomouce
17.10.
Odvolací soud

Lékaři použili zakázanou metodu, dítě je postižené! Chybu odmítají

Odvolací soud v Olomouci začal projednávat dlouholetý spor, který vedou rodiče postiženého dítěte s tamní nemocnicí. Chtějí od ní 17 milionů korun za to, že lékaři podle obžaloby použili při porodu zakázanou metodu, a tím děvčátko utrpělo těžké poškození mozku.

Prásk.tv píše:

Datum narození
čtěte o tématu narození na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Samice nosorožce Eliška - 1
aktualizováno 16.10.
SMUTNÁ ZPRÁVA

Samice nosorožce Eliška zahynula v Tanzanii: Poranil ji nápadník!

Samice vzácného nosorožce dvourohého Eliška, která se přistěhovala do tanzanského národního parku Mkomazi ze zoo ve Dvoře Králové, bohužel zahynula. Do Tanzanie byla přitom převezena teprve v červnu loňského roku.

Nosorozčí mládě
aktualizováno 04.10.
Velký úspěch!

Ve Dvoře Králové se narodilo mládě ohroženého nosorožce!

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem slaví narození nosorožce dvourohého. Zoo je jedinou v České republice, která tento ohrožený druh nosorožce chová.

Pásovec z plzeňské zoo
26.09.
nová mláďata

V plzeňské zoo slaví, narodila se jim hned dvě mláďata pásovce

Unikátním odchovem se může pochlubit plzeňská zoologická zahrada. Narodila se tam dvě mláďata pásovce štětinatého, jejichž odchov je velice složitý. Dvojčatům jsou necelé tři měsíce a daří se jim skvěle.

Princezna Sofie a princ Karel Filip - 1
aktualizováno 31.08.
Radostná zpráva

Královská rodina slaví! Princezna porodila zdravého chlapečka

Švédsko má důvod k radosti! Princezna Sofie porodila 31. srpna druhého chlapečka. V oficiálním prohlášení to oznámila královská rodina s tím, že maminka i novorozeně jsou v pořádku.

Zakladatel Facebooku se stal podruhé otcem!
28.08.
radostná událost

Zakladatel Facebooku je podruhé otcem! Dceři napsal dopis

Mark Zuckerberg oznámil radostnou zprávu v pondělí na svém facebookovém profilu. Jeho žena Priscilla Chanová porodila dceru August. K příspěvku přidal i dopis, který holčičce s manželkou napsali.

Zuzka a Marek
07.08.
Záhadná smrt

Zuzka po porodu objala syna a zemřela! Nikdo neví, co se stalo

Měla to být velká radost, místo toho skončil pro Zuzku porod tragédií. Na syna se těšila celé měsíce, nakonec si ho ale užila jen několik minut. Krátce poté totiž maminka v prešovské nemocnici vykrvácela.

Zubřátko
aktualizováno 15.07.
pište své tipy! nečekaný dáreček

VÝZVA: Vymyslete jméno tomuto zubříkovi! Narodil se kuriozně

Myslivci v Ralsku jsou pořádně zaskočení mládětem, které se narodilo v druhé největší české oboře. Na svět malý zubřík přišel totiž zcela nečekaně - a to těsně poté, co ke stávajícímu stádu zubrů převezli pět nových kusů z Polska. Vy mu teď můžete vymyslet jméno. Má to ale jednu podmínku. Musí začínat písmeny J a E.