Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tragický porod v Bardějově - 2
26.04.
Výsledky vyšetřování

Lékaři přetrhli dítěti páteř, tvrdili rodiče! Komise zveřejnila závěry

Slovenskem otřásl případ miminka, které během dramatického porodu zemřelo. Zaseklo se v pánvi, a tak se ho lékaři poušeli dostat ven všemi možnými způsoby. Podle rodičů přetrhli dítěti páteř. To ale odmítla vyšetřovací komise. Zranění prý bylo způsobeno až po smrti.

Ulice: Ljuba Krbová
aktualizováno 24.04.
Ljuba Krbová

Herečka z Ulice oznámila novinu! Raduje se z přírůstku do rodiny

Herečka Ljuba Krbová, kterou diváci Ulice znají jako Aničku, se stala babičkou! Její dcera Anna Marie porodila v pondělí jen tři hodiny po britském princátku. Krbová je z vnoučka nadšená.

Kate a William se radují z třetího potomka - 4
aktualizováno 24.04.
Čekání na jméno

Proč Kate a William tají jméno dítěte? Sázkaři už mají jasno!

Velká Británie už od pondělního rána oslavuje příchod nového princátka. Jeho jméno ale zůstává záhadou, královská rodina ho zatím neprozradila. V případě George i Charlotte zveřejnili Kate a William jejich jména dva dny po narození.

Prásk.tv píše:

Jake a Esme Seddon - 1
čtěte o tématu narození na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Narození prince George a princezny Charlotte
23.04.
Třetí potomek

Z nemocnice rychle domů! Takhle Kate a William ukázali princátka

Celý svět netrpělivě očekává, až vévodkyně Kate a princ William ukážou svého třetího potomka. Ke dveřím londýnské nemocnice, kde Kate porodila chlapečka, se upírají kamery i zraky všech fanoušků královské rodiny. Tak jako ve dvou případech předtím.

Spící miminko
23.04.
Průzkum v Evropě

Mimo manželství se rodí polovina dětí! V Česku je jich stále víc

Ve státech Evropské unie se každý rok narodí přes pět milionů dětí. Stále se přitom zvyšuje podíl miminek narozených mimo manželství. Podobný trend zaznamenali i statistici v Česku, kde se údaje téměř vyrovnaly.

Tragický porod v Bardějově - 2
aktualizováno 18.04.
Narodilo se mrtvé

Dítě se při porodu zaseklo. Lékaři mu přetrhli páteř, tvrdí rodiče!

Novorozenec zemřel během dramatického porodu na Slovensku. Miminko se rameny zaseklo v pánvi rodičky, nedokázala ho vytlačit. Narodilo se mrtvé, pitva potvrdila oddělení hlavičky od těla. Rodiče viní lékaře, vše prověří vyšetřovací komise.

Porod ve výtahu v Pardubicích
aktualizováno 08.04.
Štěstí v Pardubicích

Žena začala rodit, do nemocnice to nestihla! Porodila ve výtahu

Žena v Pardubicích začala rodit, a tak spěchala do nemocnice. Jenže miminko čekat nechtělo a na svět se podívalo už ve výtahu domu. Holčička se narodila ještě před příjezdem záchranářů, kteří pak ji i její matku převezli do nemocnice.

Těhotenské bříško vévodkyně Kate
aktualizováno 09.04.
Nejvyšší sázky

Kate porodí už brzy! Jak se bude královské dítě jmenovat?

Konec třetího těhotenství vévodkyně Kate se rychle blíží. Další královský potomek se má narodit už v průběhu dubna, a tak roste v Británii nervozita i sázky na různé podrobnosti o porodu. Lidé si mohou vsadit na pohlaví, jméno, váhu i čas narození dítěte.

Těhotenství
aktualizováno 21.03.
statistika obyvatel

Děsivá bilance: V Česku denně zemře asi 100 nenarozených dětí

V Česku žije nejvíc lidí od konce druhé světové války. Počet obyvatel vzrostl v loňském roce o 31 tisíc na 10,6 milionů. Ve srovnání s rokem 2016 se loni narodilo i zemřelo více lidí, větší byl také počet sňatků i rozvodů. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Otcovská
aktualizováno 21.03.
Péče o dítě

Otcovská zatím příliš netáhne. 480 tatínkům vyplatil stát 2,3 milionu

Novopečení tatínci využívají dávku nemocenského pojištění a zůstávají s dětmi doma. Během února obdržela Okresní správa sociálního zabezpečení (OSSZ) již 2 130 žádostí. Následně Česká správa sociálního zabezpečení uskutečnila 480 výplat, a to ve výši 2,3 milionu Kč. Otcovská dovolená platí jeden týden a odstartovala 1. února.